Hodnoceni fotografii v galerii

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chel 10. 12. 2017 16:04

Treba pro vyvolani diskuze?

-- 10. 12. 2017 16:23 --

Proto jsi tady. Kdyby byli vsichni pasivni, nebo nekonfliktni tak by nebyla legrace a diskuze.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Podivney 10. 12. 2017 16:50

jokr7 píše:tady vidím chelův přínos do DA /míněno bez ironie/

Souhlas, ale proč přejímat latentně agresivní styl? Myslím: „dostat od Vás vyšší známku musel bych se zamyslet, kde jsem udělal chybu"

Následuje didaktické okénko s osvětovým obsahem pro všechny (tedy i pro Chela), vlastně hlavně pro Chela ale i Petra Luňáka, Gance, pavlínu ale nejen je ;-) ...
Kdysi dávno (tak dávno, že byste mi to stejně nevěřili), mi kamarád věnoval hezkou knížku. Napsal ji v půlce minulého století pan Eric Berne. Jmenuje se Jak si lidé hrají a u nás vyšla v roce 1970, když už se zase na dlouho zavíralo okénko. To víte, šlo o buržoasní pavědu a ještě srozumitelně podanou. Hlavně - jde o otevřený systém, bez kategorických imperativů a ideologické omáčky. Nic pro sektáře.
Dnes je k nalezení i v pdf a po dlouhém čase, vyšla i pokračování od následovníků, s rozpracovanými detaily a příklady. Dokonce se dá sehnat nové vydání.
http://jdem.cz/dnvnz2

Tip 1. Pro ty co by si ji klidně i přečetli, a neví, zda to má cenu
Začněte závěrečnou, osmnáctou kapitolou (str. 203 vydání z roku 1970). V následujícím Dodatku je strukturovaný přehled nahozených témat.

Tip 2. Pro ty co jsou líní číst, nebo už dávno všechno vědí a byli v SSSR i USA, či mají známé v Bruselu
Několik vět uzavírajících kapitolu 18., které se sem opravdu hodí:
„... mohou děsit nebo i ohrozit ty, jež na ně nejsou připraveni. Možná že takovým lidem bude líp, když zůstanou, jací jsou — když budou hledat řešení svých problémů v oblíbených způsobech společenské činnosti, jako například v „pospolitosti“. To může znamenat, že sice není naděje pro lidskou rasu, že však zbývá naděje pro její jednotlivé členy."

Přečtěte si a při sledování tohoto fóra i přilehlé galerie si užijete další level zábavy!

Mimochodem, autorem české verze zkracovátka jdem.cz je právě Arthur Dent aka Martin Malý

-- 10. 12. 2017 17:15 --

chel píše:Treba pro vyvolani diskuze?

-- 10. 12. 2017 16:23 --

Proto jsi tady. Kdyby byli vsichni pasivni, nebo nekonfliktni tak by nebyla legrace a diskuze.

Omlouvám se ale nějak nestíhám. Odbíhám od biflování CaptureOne. Těžko je starému psu učiti se novým kouskům. Snažím se jeho prostředí přizpůsobit mému zažitému stylu.

Ale aby nedošlo k omylu, já nemám nic proti diskusi a výměně i velmi nepříjemných, kritických názorů, jen mi vadí rozesírací techniky, osobní útoky. Od naštvaných lidí se nic zajímavého nedozvíš. U některých osob mi to je jedno, u některých mi to však přijde jako docela škoda. Proto to mé dnešní angažování.

Příklad: Přestože mi fyzikální podstata fotografování může být (vlastně je :-) ) úplně ukradená, vždy si s potěšením přečtu Tomovy elaboráty. Nebo Pemarovy plány na cesty nebo váhání nad novými Zeissy. To co mě baví, je právě to jiskření lidí, které něco opravdu baví, nebo znají co já ne. Třeba poznají rum od tuzemáku.

Vyjímka potvrzující pravidlo a popírající vše výše zmíněné a připomenutí těm, „kteří již vědí"
Zkuste si zadat do hledání na Youtube Minuscule - The ladybug.

Konec dnešního okénka starého suchoprda.
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 10. 12. 2017 17:30

Dobře se to čte ty tvoje okénka, mohl bys je otvírat častěji.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jokr7 10. 12. 2017 17:32

Souhlas, ale proč přejímat latentně agresivní styl? Myslím: „dostat od Vás vyšší známku musel bych se zamyslet, kde jsem udělal chybu"

dobrá..:omluva to chel, bylo myšleno s nadsázkou
jokr7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 10. 12. 2017 18:50

Podivney: Ok abych se poucil. Jak by jsi se zachoval, pokud by jsi chtel hodnotit v galerii, ale videl by jsi tam fotky, ktere by zaslouzily z tveho pohledu 1-4, s tim ze tech jednicek by bylo celkem dost?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 10. 12. 2017 21:32

A ja myslel ze mi odpovi ...
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anarki3 11. 12. 2017 13:03

Tak a máme tu ďalšieho plačka - čo neuniesol kritiku a blokuje :) Hádajte kto to je - no predsa ten čo mu nejde o body (y) a vymyslel túto duchaplnú tému

Obrázek
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 11. 12. 2017 13:19

Anarki3 píše:Tak a máme tu ďalšieho plačka - čo neuniesol kritiku a blokuje :)

Uprimne ta fotka je prumerna a tak by mela dostat neco mezi 4-6 ale ty rozdavas jen jednicky a jen me co jsem pochytil .. jak dlouho sis myslel ze to budu trpet? :D Ja ti dal dost sanci se nejak zaridit ale ty jsi to odmitl ;) Bye
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 12. 2017 13:31

Proč je to takové kropenaté? Uškodilo to i zadku, resp. kůži.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anarki3 11. 12. 2017 13:33

darmo plačeš a sa tu teraz krútiš ako had! používam celú stupnicu a hodnotím ako to cítim - tvoje slová!
ps: nezabudni si tam sám sebe prilepiť nejakú super fotku ritky zo servra 500px :) šmudlo čus

-- 11. 12. 2017 13:36 --

chel píše:Uprimne ta fotka je prumerna a tak by mela dostat neco mezi 4-6


na toto si ako prišiel? waw :tleskani
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 11. 12. 2017 13:44

wikxzen píše:Proč je to takové kropenaté? Uškodilo to i zadku, resp. kůži.

Kropenate je to jen v pozadi fotky pokud by ses dival poradne a to na kuzi? To je textura kuze ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 12. 2017 13:50

Možná každý vidíme na svých monitorech něco jiného. To je jedno.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anarki3 11. 12. 2017 13:53

celé to je ,,kropené,,! ďalšie krútenie - ide ti :D
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 11. 12. 2017 14:18

wikxzen píše:Možná každý vidíme na svých monitorech něco jiného. To je jedno.

Jo na zadku je kuze a to v pozadi je sum, ktery jsem tam dodal v postprodukci.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 12. 2017 14:22

Proč?
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků