Kniha o focení pro dvanáctiletou holku

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Žvel 21. 9. 2016 16:48

Ahoj,
moje sestra dostal loni zrcadlovku Canon(nějaký menší základní typ) s 18-55 + 70-300 a hodně jí chytlo focení potí především makro(kytky brouky), krajiny občas portréty, ale žádné reportáže či spot. Jakou byste mi doporučili knihu o focení, která by jí mohla posunout dál? Já mám Pihana, ale ta kniha mi přijde pro malou holku přiliš technická, představoval bych si něco "umělečtějšího".
Dík
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 21. 9. 2016 16:51

https://www.zonerpress.cz/naucte-se-fot ... n-peterson

Určitě umí nadchnout, plná fotek, ukázek, polopaticky vysvětleno proč. je mírně technická - clona/čas/iso, tam to končí.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 21. 9. 2016 17:04

sledovat cizi fotky a premyslet proc jsou tak dobre .... odpoved bude photoshop :D takze kniha o photoshopu pokud to musi byt kniha. :D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 21. 9. 2016 18:34

Souhlasím s Lotrandorem, v tomhle je Peterson dobrý - umí výborně vysvětlit, jaký efekt bude mít zvolená clona, čas, ISO a ohnisko na fotce.

S fotošopem ať se zatím vůbec neotravuje.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n3pi 22. 9. 2016 07:50

Osobne tuto knihu doporucuji. Koupil jsem ji me mamince a je to docela dobre napsane (pro prvotni a zakladni vysvetleni). Navic velke plus ma tato kniha z toho duvodu, ze polovina knihy neni o typech fotoaparatu, pocitacu na upravu fotek a zakladnich praci v programech s fotkama. Je proste vice o samotnem porizovani fotek.
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žvel 22. 9. 2016 09:41

Bomba, přesně něco takového jsem hledal, dík za rady. Už jsem ji objednal. Co se týče "fotošopu" tak ten je bohužel mimo rozpočet a učit ji krást soft se mi nechce. V tuhle chvíli používá stejně jako já starší verzi zoneru, která je uvolněná zdarma.
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 22. 9. 2016 09:48

Knížky Scotta Kelbyho.
Jsou to paperbacky udělané tak, že na stránce je fotka a k tomu krátký úderný text, jak ta fotka vznikla a na co si dát pozor.
Pro začátečníka je asi dobrý především první díl (Digitální fotografie 1), ty další už asi nejsou pro začátek tak přínosné.
Stoura 1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n3pi 22. 9. 2016 10:32

Žvel: Udělal jsi dobře :) I když název knihy může být pro profíky úsměvný, tak jen tato kniha pro "začátečníky" se víceméně plně věnuje samotné tématice focení a opravdu dobrému vysvětlení a popisu.
Já jsem tenkrát v knihkupectví pročetl/prolistoval snad 15 knižek pro "začátečníky" (i od Kelbyho) a jakmile jsem viděl obrázky postupu práce v Photoshopu CS2 a podobných, nebo 10 stránek o typech fotoaparátů či tiskárnách, tak jsem je hned zavíral.
U této se stačílo kouknout na rejstřík a bylo hned jasno.
Přílohy
rejstřík.jpg
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 22. 9. 2016 10:39

Bryan umí hlavně nadchnout pro samoté focení, on tím žije. Na YT se dají najít videa, tuším že měl i kategorii na Adoramě (tam je to ale anglicky - ale to snad už umí dneska všichni, ne? :) )


chel: Práci s editorem se naučí později, pro začátek jí stačí ořez, úprava expozice a WB.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karben 22. 9. 2016 13:08

asi je vyprodaná, ale třeba lze zapůjčit ?

http://digiarena.e15.cz/miroslava-kincl ... pro-zeny_6

karel :-))
karben
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 22. 9. 2016 14:04

No jako proč ne, ale první kapitolu by neměli vidět skalní zastánci beznosorožců :-D. To by byl oheň na střeše :-D
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků