Fotokurzy v zahraničí - Ilumio.cz

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 16. 3. 2016 20:59

Máte nějaké zkušenosti s fotokurzy firmy ilumio.cz? Moje žena objevila nabídku někam do Barmy a moc se jí to líbilo (i když nefotí), hotely sice vypadají jako trochu nižší standard a stravování je jen snídaně, ale ženu zaujal program, vypadal atraktivněji, než běžné poznávací zájezdy. Nebyly jste s nimi někdo?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 3. 2016 23:20

Dyt to jsou Brezinovic kurzy.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 3. 2016 05:55

Na to se právě ptám, jestli na nich někdo byl a jestli to nebylo nošení dříví do lesa nebo nějaká holírna nebo jestli tam není nějaké jiné čertovo kopýtko.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 17. 3. 2016 07:49

No a co od takoveho kurzu ocekavas? Ze te nauci fotit? Ze ti ukazou zajimave lokality? Ze dovezes super fotky na ukazovsni v kanclu? Ze se zbavis na dovolene manzelky a budes mit chvili pro sebe a na fotak? Jen diskuze na tema fotokurzy za 100.000?
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 17. 3. 2016 08:50

ááá pemar rozjíždí novou narcistickou diskusi na téma "kdo ho má většího." Tentokrát pod krycím názvem "luxusní fotokurzy do Barmy a blízkého okolí" :D

Doporučuji tam ženu poslat a do baťůžku ji přibalit tu fajnovou sbírkou ZEISS objektivů - konečně přestanou ležet na poličce a my se budeme moci pokochat jejich dokonalou kresbou :-)
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 3. 2016 09:35

Myslim ze to Pemar prijemne a pohodove vysvetli, ze nejde o cechrani peri, ale o nejake dobro a prirozeny dotaz.
Popravde bych do toho sel. Ta lokalita je sama od sebe tak bonitni, ze je jedno co se tam bude dit z hlediska vedeni kurzu. Navic se ptas pro uplneho zacatecnika (manzelku), to nedava smysl, tezko bude nespokojena, jako nekdo, kdo by byl treba tak citlivej, ze by se mu nelibilo invazivni foceni typu "vysypu 8 lidi z mikrobusu a oni nabehnou do chysi a mistni skoly a nacvakaji 2500 fotek za 7 minut"... toto nekomu vadi, treba me.
Prakticky to ale nikomu nevadi, viz fotky skupinky mistnich deti, kdy jich je 9 a 8 kouka na dalsi fotografy, co jsou vedle mne. Vzivote se mi nestalo, ze by to nekomu vadilo. Dokonce jsem videl "peknou fotku", kdy byli na fotce dva a oba se divali fotografovi pres rameno na nekoho kdo stal za nim. Takze za mne Ok. Akorat uz maji plno.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 3. 2016 09:57

Za prvé, absolvoval jsem s dětmi tři fotokurzy v Praze, co vyhráli ve fotosoutěži a byla to tragédie, u dvou jsme odešli v půlce, lektor byl strašně nudný a výklad o ničem.

Za druhé, během roku jsem tolik ve styku s lidmi, že o dovolené se jim až na výjimky spíše vyhýbám, nejsem takový ten táborový typ.

Nejsem zvyklý jezdit na organizované akce a když už jedeme ve skupině, většinou přebírám organizaci, aby to bylo podle mne a logistika neskřípala, pokud bych narazil na neschopného organizátora, budu trpět a ještě poslouchat kecy od manželky, to by bylo přes čáru.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 3. 2016 10:23

V zemich jako Barma, Jemen, Angola ti nikdo nic nebude garantovat. Manzelka byla na fotokurzu zdarma, kdyz jsem ji koupil m4/3 a prisla totalne domatena z clon, to domateni ji vydrzelo asi 2 dny a pak se zase dostala do sveho rezimu ze nevi nic a normalne foti.
Expedice jsou jinej model, mam k tomu jinej pristup a tady konkretne tomuto bych veril. Nekdo kdo vic co ma delat, si najde svoje temata a kdo nevi vubec nic, muze viset na lektorovi, je to v terenu, neni to pulden po Praze. JA mam zkusenost, ze tady ty "lidi" jsou spokojeni/nespokojeni podle zcela irelevantnich kriterii a proto se to neda predem odhadnout.
JInak si pamatuji, ze paty, posledni den echt workshopu v podobne (skoro:-) destinaci se divka co byla nejvice spokojena zeptala na nejakej uplnej zaklad (myslim zjistila, ze ma zoom a ne 24mm sklo a muze "priblizovat"), ze jsme se za rohem zesypali smichy.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 17. 3. 2016 10:45

Tak budem jezdit s CK pemar, ne? To by šlo. Taková expedice "Za vůní levandulového mýdla" nebo "Skotské palírnové skotačení".
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 17. 3. 2016 10:45

Pemare a nebylo by lepší si zaplatit s manželkou nebo nějakými kamarády nějakou individuální akci na míru? Poletíš do Barmy, budeš bydlet v Hiltonu, vozit tě bude klimatizovaná G-Klasse, fotit budeš kdy chce, co chceš a až tě po prvních dvou půl dnech přestane bavit stát v blátě a mačkat spoušť, tak můžete vyrazit do nějaké pěkné koloniální Michelinské restaurace a tam celý den probírat světlo a kresbu Zeiss skel (vhodně zvolený fotograf/lektor zvládně i pobavit - jen musíš volit namísto levelu "funkční prostitutka" spíš někoho na úrovni "geisha") no a manželka vyrazí do lázní na masáže.... A máš parádní dovolenou.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 3. 2016 11:00

Nevim jak ted, ale jeste pred par lety sis V Barme ani nezavolal, nebyl roaming, nesly vybrat penize, pouze pri vstupu. Nemohl jsi u sebe mit valuty apod.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 17. 3. 2016 11:05

Koukám že tu pár lidí má mindrák z toho že jsou socky :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 17. 3. 2016 11:06

Jdu udělat popcorn, tohle bude zábavná diskuse :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 17. 3. 2016 11:06

btw, já teda to barmy za 100k taky nejezdim, na druho stranu je mi jedno jestli někdo jo a nebo jestli si o tom chce povídat.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 17. 3. 2016 11:14

Lotrandor píše:Koukám že tu pár lidí má mindrák z toho že jsou socky :)


Nejde o to, že jsme socky. Za to se tady nestydíme. Spíš že tady začíná další kolo stejné diskuze, jen pod jiným krycím názvem...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků