Picassa končí - náhrada?

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod panet 18. 2. 2016 16:45

Přestože něco málo se podiskutovalo pod článkem http://www.zive.cz/bleskovky/picasa-od- ... fault.aspx
Ještě to sem vhodím jako samostatné vlákno.

Otázka zní, co místo Picassy - já budu asi volit Flickr v naději, že snad během roku nezkrachuje. Nejde o osobní fotky, ale školní fotky.

Do Zoneramy se mi nechce, na rajče taky ne, i když upřímně - ani jedno neznám, takže je to subjektivní volba, Flickr znám, používám je na své foto.

Kdyby někdo přišel s jakýmkoliv poznatkem stran konce Picassy a její náhrady, pište.
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 2. 2016 01:59

Google Photos, ktore uz funguje, je podobne ako Picassa, myslim, ze to nebude problem.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod panet 19. 2. 2016 17:17

Google Photos neumí (nebo já to neumím) zobrazit přehled alb. Vidím jenom řadu fotek a datum. A to je dost blbé.

Jinak bych to ani neřešil.
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 19. 2. 2016 18:34

Ale umí... v menu vlevo nahoře vyber sbírky a tam máš mimo jiné i alba...
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Iamc00l 19. 2. 2016 18:50

Picasa se vlastně změnila na Google Photo, resp jej nahradila, zkus Zoneramu
Iamc00l
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamil_m2 19. 2. 2016 19:25

Je to škoda. Picasa na webu umožňovala generovat HTML odkazy a prezentace které bylo možno vkládat do kódu na webu. Celkem hezky provedené, s náhledem titulního obrázku alba, prezentace také fajn. Mám takto postavený web - jako rozcestník na různá rodinná alba, srovnána podle událostí, roků ... s HTML odkazy na vlastní alba na webu picasa.
V Google photos toto není, sdílet se dá jen "holý" odkaz, nebo na sociální sítě. Tak jsem zvědav, jak to bude po ukončení fungovat, nejspíš budu muset celý web předělat a ještě nevím jak ...
kamil_m2
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků