Cizi fotky na webu fotografa Cvrcka

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chel 8. 1. 2016 08:10

Nasel jsem neco co se mi nelibi a tak s tim jdu ven, protoze mam cas.
Proc ma nekdo kdo se popisuje jako profesionalni fotograf cizi fotky v zahlavi vlastni webove stranky?
cvrcek.JPG

Ta prvni fotka portret s listim je od ruske fotografky Subbotina Anna
https://www.fotolia.com/id/45950456
Ten luxusni portret napravo bude taky asi od nekoho jineho, kdyz byla pouzita na albu Two steps to hell - Orion.
Fotky jdou koupit, ale neni to uvadeni zakazniku v omyl, kteri si mysli ze mluvi s profesionalem?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n3pi 8. 1. 2016 08:52

Tak myslím, že o guru Cvrčkovi tady už psáno bylo, tak mě ani nepřekvapuje prezentace cizích fotek, které "sice možná legálně zakoupil" :D
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 1. 2016 09:08

je to šmejd
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 8. 1. 2016 09:30

Moj nazor je ten, ze ak chce "ucit" ludi fotit a "mat radost zo zivota" tak by mal ako priklad (hoc aj na cover photo FB) uvadzat svoje prace.... no, ale to asi bude problem...
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 8. 1. 2016 09:31

Protože asi umí mluvit a prodává jen řeči, fotit neumí a focením by se neuživil.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 8. 1. 2016 09:33

MK: +1

ps: ani hovorit velmi nevie, pozrel som si par jeho videi, a ten styl podania mi nesedi. Posobi to moc umelo. To taky Gavin Hoey, Jarred Polin atd.su daleko daleko pred nim.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 8. 1. 2016 11:03

Pan Cvrček zřejmě patří do kategorie šmejdi. A těm se u nás jak je známo daří velmi dobře.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 1. 2016 12:19

metatron: sry, ale Gavin Hoey umí normálně fotit a jeho tutoriály na LR apod. jsou minimálně pro začátečníky výborný. Samozřejmě, když už do toho člověk vidí, tak je takoovej ten basic level, ale přípravou i výsledky by se za stejnej výstup tady kde kdo plácal po zádech (třeba Neff, případne 4foto, který jsem celkem sledoval, ale je to už jen žvanírna). Jared ak Fro je youtuber, ale docela objektivní. Někdo ho skousne, někdo ne, mě jednou za čas nevadí a jeho sniff test pobaví (i smell mystic unicorns). K těmhle přirovnávat Cvrčka, kterej umí tak akorát blbě žvanit ....
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 8. 1. 2016 12:41

Jestli správně rozumím slovenčině, tak metatron napsal to samé, co ty - že tito dva zmínění jsou o dost lepší jak Cvrček.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 1. 2016 13:12

aha, tak to sry
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 8. 1. 2016 13:59

LTRD: ano, myslel som to tak ako ty... akurat sa to stratili niekde v "preklade" ;-) (slovo "taky" nahrad slovom "takovej" )
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 8. 1. 2016 14:24

Pravděpodobně se s obdobou dá potkat na DA také. Že jsou autoři dohledatelní nějak jinak nic na věci nemění.

Zdraví
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 1. 2016 15:28

Puntík: to bych prosil přeložit
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 8. 1. 2016 15:52

Když není (u fotky) uvedeno jinak, předpokládám že autorem je autor příspěvku.
Zjistit omyl až po jejím případném otevření, nebo dokonce až z prohlídky metadat (jiným programem) nebo jinak, je podobné, jako když zjistil chell.... atd. :-\
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 8. 1. 2016 16:23

fotky dohledat kdo je autor nebyla zadna legrace. Bere to od ruskych fotografu a s azbukou ma google celkem problem.

-- 8. 1. 2016 16:29 --

Napsal jsem cvrckovi na FB a poslal zdejsi link. Snad se k tomu nejak vyjadri.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků