Flickr vs 500px - jak se lépe zviditelnit?

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Niki Ekko 28. 12. 2015 13:10

Ahoj, chci se zeptat na rozdíly mezi Flickr a 500px a který je podle Vás lepší? Já v tuto chvíli používám Flickr, kde jsem s kvalitou fotek spokojen. Včera jsem se registroval i na 500px a příjde mi lepší v tom že si tam člověk může naházet informace o sobě a technice kterou používá, odkazy na sociální sítě apod. Jak je to ale s komunitou? Na Flickru jsem měl asi 4 followery, protože lidi co sledují moji tvorbu mám hlavně na FB. Teď jsem objevil že do skupin na Flicrku se ty fotky dají vkládat takže mi díky tomu přibylo pár followerů, ale chtěl bych aby mě těch lidí sledovalo víc. 500px je placenej pro neomezené vkládání fotek, ale to mě až tak nevadí. Jsem ochoten zaplatit. Záleží kde je větší pravděpodobnost kde budu mít více followerů, kteří se pak můžou dostat třeba i na moji FB stránku. Další věc je vkládání samotných fotek. Když nafotím se slečnou fotky, tak vyberu top 10, které pak upravím a pošlu ji je. Zároveň těch 10 fotek vložím jako album na Flickr a FB. A všiml jsem si že většina fotografu to takhle neseřazuje vůbec do alb, ale zveřejní prostě top 1-3 fotek, kde se tím pak dá ve photostreamu (flickr) scrollovat.Takže pokud je tu také někdo fotograf, který zveřejnuje svoje práce, budu rád za rady.
Niki Ekko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marty64 28. 12. 2015 14:13

no podle mě si ani na jedné z nich nemůžeš nijak dobře sám organizovat obrázky do složek, tak bych zvolilo Zoneramu .com (.cz je to cesky)
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 28. 12. 2015 15:00

Ideální je být všude a pracovat na tom, být aktivní. Po čase se potom dá vybrat služba kde jsi měl největší ohlas a tam přesměrovat většinu aktivity. Aktuálně je nejvíc in instagram.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Niki Ekko 28. 12. 2015 15:17

Instagram mi nepříjde nejvhodnější. Když budu používat 500px ve free verzi, nebude mi to nahrávat horší kvalitu fotek? Chěl jsem si upgradovat učet na Awesome ale zjistil jsem že i když jsou to 4 dollary měsíčně, tak se to platí na rok, takže za to chtějí nějakých 56 dollaru na ruku a to jako student nemám.
Niki Ekko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 28. 12. 2015 15:25

Resis kraviny. Nejdrive se soustred na fotky a pak az je budes mit dobre tak na to jak je sirit. Ale to mas cas tipuju tak dva roky.
Ja jsem na 500px a hodnoceni fotek od lidi nema vliv na nic. Zalezi jen na tom jestli je fotka dobra.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků