Kde má začátečník publikovat fotky?

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flyer.nick 5. 10. 2015 12:17

Dobrý den, ahoj,

mám, pro někoho možná obligátní otázku, ale pro mne, jako pro začínajícího amatérského fotografa (označení fotograf nepoužívám moc rád, mám toho ještě hodně než si tak budu moct s klidem říkat, ale nenapadá mne teď nic příhodnějšího) je tahle otázka v tuhle chvíli podstatná.

Chci se zeptat zkušených, kde je ideální publikovat svoje fotky? Narazil jsem už asi na milion webů, od 1x přes 500px a Flickr až po Adobe Stock. Nehledám web, kde na fotkách nějak zbohatnu a ani kde mi nad tím budou všichni slintat a kromě polechtaného ega nic z toho. Hledám něco, kde fotky uvidí lidi, třeba si je stáhnou a použijí ale kde mi k tomu hlavně napíší nějakou zpětnou vazbu, konstruktivní kritiku (samozřejmě i opodstatněnou pochvalu). Jelikož začínám tak nemám svoji "fanouškovskou základnu", kterou bych někam jen poslal (proto nejsem moc nakloněný vlastnímu webu nebo facebooku, kde se to bez propagace k nikomu nedostane), ale rád bych si nějaké odběratele právě i touto cestou získal.

Jinak fotím, skoro výhradně, zvířata (domácí, divoká i v zoo), foťák Nikon D3200 a začal jsem teprve letos v létě.

Díky všem za rady :-)
Flyer.nick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 10. 2015 13:17

Pred 10 lety to byval treba photopost.cz, ted uz nevim. Poznas to podle komentu, je takrka nemozne aby pri korektnim pristupu nebylo pod 20-50% fotek nejake doporuceni jak se zlepsit. Vyhledavej si lidi na galerii co umi fotit a popros je o koment. Flickr je storage, 500pix asi taky, nikdy ti tam nikdo nic nenapise. Proste koukej jak se komentuje.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 5. 10. 2015 13:48

Flyer.nick píše:kde mi k tomu hlavně napíší nějakou zpětnou vazbu, konstruktivní kritiku (samozřejmě i opodstatněnou pochvalu).


Podle mě žádný takový web v současnosti neexistuje.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 5. 10. 2015 13:58

Je to spíš o pár lidech, kteří se dokážou rozdat a to málokdo dokáže ocenit.
Kdysi byl zajímavý http://www.photoextract.com/cs/ možná si udržel přijatelnou komunitu a konstruktivní komentáře.
Co fotospolek v okolí, pro posezení u piva nebo dnes už to možná nahradili FB skupiny.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 5. 10. 2015 14:22

Co se týká prezentace fotek, doporučuji 500px, nebo pak Flickr, obojí mi přijde tak nějak nastejno.

Co se týká konstruktivní kritiky, tak nic moc. Občas pomůžou některé FB skupiny o focení, ale když se tam nahrne více lidí, tak tam začnou "radit" amatéři poučky co se včera dočetli. Na tu veřejnou kritiku bych se asi vykašlal...lepší je stýkat se s fotografy co tě zajímají (alespoň přes internet) a občas si nechat něco zhodnotit. Od někoho, od koho má ten názor pro tebe nějakou váhu.

A nejlepší je být sobě nejpřísnějším kritikem, srovnávat svou tvorbu s fotografy, kteří fotí tak jak chceš fotit sám. Snažit se zjistit, co je to co tě na fotkách přitahuje a jak toho dosáhnout ve vlastní tvorbě. Alespoň tohle mě posunulo nejvíce. Kritika typu "máš tam přepal" nebo "narovnej svislice" mě nikam extra neposunula. Taková kritika je povrchní a (pro mě) zbytečná.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 5. 10. 2015 16:34

Kritiku ani nepotrebujes .. vyfotis lednacka a vedle toho si postavis nejlepsi fotku lednacka co znas ... no a hned vidis kam se mas posouvat.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 5. 10. 2015 17:35

Jo, kdyby to bylo tak jednoduché, bylo by na světě hned krásněji.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod R.I.P 5. 10. 2015 19:16

Tak pro Tvá témata bych jako nejlepší české doporučil wildlifefotoforum
R.I.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 6. 10. 2015 05:54

Co píše Dadajax a chel je svatá pravda. Bez toho to nejde a až vystavis pár fotek tak pochopis že kritika je pouze názor dotyčného a lidí co umí fotku zkritizovat je menet, než těch co umí fotku vyfotit.
Druhá věc jsou zkušenosti, kdy léta za fotakem neukecas. Stalo se mi tak například zrovna dnes ráno, že jsem viděl snímek krajiny od člověka který stál to samé ráno o pár desítek metrů jinde a nechápal jsem.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků