7daysgallery.com

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod 7daysgallery 15. 9. 2015 20:42

28. 9. 2015 spouštíme online galerii pro autory, kteří si zaslouží být vidět. Chceme dát protiváhu proti volným četným místům, kde lze vystavovat fotografie. Líbí se Vám nápad? Budete sledovat? Budete se hlásit se svými fotografiemi? Co byste zlepšili?

www.7daysgallery.com

PV
7daysgallery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 7daysgallery 21. 9. 2015 20:59

Tak už máme odtajněného prvního vystavovatele na www.7daysgallery.com

28. 9. 2015 ve 12:00 se otevírá výstava Jana Březiny, která bude průřezem jeho cestovatelské fotografie s důrazem na práci s barvami a liniemi. Sledujte nás na FB nebo Twitteru a nic Vám nemůže utéct.

PV
7daysgallery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 7daysgallery 28. 9. 2015 19:15

Tak už jsme zahájili provoz - výstava Jana Březiny v plném proudu přímo na webu www.7daysgallery.com

PV
7daysgallery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 7daysgallery 19. 10. 2015 12:57

Čtvrtý týden na www.7daysgallery.com se změnil na týden analogové fotografie. Adam Kencki - fotograf, spisovatel a novinář vystavuje průřez svou analogovou tvorbou.

PV
7daysgallery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 19. 10. 2015 12:59

Cvaky
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 10. 2015 15:26

umění :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 7daysgallery 20. 10. 2015 07:48

No mně se líbí, že na to má každý fotograf jiný názor. Pokud máte pro 7DG tipy tak pište.

Osobně mám analogovou fotografii rád, protože taky fotím na kinofilm a svitek.

PV
7daysgallery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 10. 2015 08:15

Myslel jsem ze jedna z nejhloupejsich veci byly pred 10 lety "kluby digitalni fotografie", posledni dobou do zdarne dotahuji "lidi co foti na kinofilm" a nezapomenou to vsem rici.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 7daysgallery 20. 10. 2015 09:06

Nezdá se Vám ten soud zbytečně tvrdý - fotím od digitálu ke svitku, a to z jediného důvodu, protože mě to baví.

PV
7daysgallery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 20. 10. 2015 11:18

mě se tam některý kousky docela líbily, takový ty "opřený" o architekturu. Pravda, některý i mě navozovaly dojem "cvaku", nicméně ty byly v menšině. Asi nejsem tak náročnej :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7daysgallery 20. 10. 2015 12:47

Právě proto 7DG existuje, každý týden nová výstava - každý týden je co komentovat a hodnotit. Nedá se každý týden vyhovět vkusu všech.
7daysgallery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 10. 2015 12:55

Ale ano, muze to byt ode mne nespravedlive. Na druhou stranu "prurez analogovou tvorbou" si o to koleduje. To je jako vystava fotografii, co jsem nafotil v cervene bunde. Technologicke obcese se resi vetsinou na root.cz apod. Vsiml jste si nekdy jak trapne jsou otazky na lidi jako Cudlin, Kratochvil, Streit jestli foti na digital. Horsi uz byl jenom rozhvovor s nejakym spisovatelem, kde padl dotaz, jestli pise na stroji nebo na pocitaci. Jelikoz to fakt byl literat, tak ten dotaz vubec nepochopil, chvilku si myslel ze se ho pozvala Alza.cz a chteji mu prodat pocitac.

-- 20. 10. 2015 13:59 --

Nevim jestli pisu srozumitelne. Proste kdyz to tam neni, mam nekolik moznosti. Dodelat ramecek, dodelat popisek s 24 slovama, kde upozornim, ze techto zelv uz je na planete malo, dodelat popisek "Zasnena divka", nebo napsat, ze jsem fotil wetplate a lakem to polevala pravnucka belogvardejskeho generela. U vseho se da dodelat vinetace a perforace. Kdyz to vyjde, tak proste Cudlin nazvetsuje 50 fotek normalnich fotek a clovek na to nevericne cuci 30 minut a poti se blahem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 7daysgallery 20. 10. 2015 19:09

Odpovím trochu jinak:

Josef Sudek
Když jsem se pak dostal na státní grafickou školu, byl to novej svět. Profesor Karel Novák byl nóbl pán, inteligentní, to se hned poznalo, protože snášel moje výroky o *****ích, jak mi zůstaly ve slovníku z války. Taky se mi na něm líbilo, že ukazoval sbírku fotografií a nic k tomu neříkal. To je přece krásný, když se k fotografiím nic neříká...


Přeneseme-li cizí dílo do osobní roviny, tak prostě nikdy nemůže zákonitě uspět. Spousta lidí a spousta různých názorů. Přijde mi to trochu jako debata nad oblíbeným spisovatelem, kdy mé oblíbené spousta lidí bude nenávidět a podobně. Neříkám se nebavit se o fotografiích, ale kritizovat se dá všechno od popisů fotografií až po postproces - já si vždy vzpomenuta na tu ztučnělou větu. Ať si o tom každý má šanci udělat vlastní názor, než mu ho začneme ohýbat vlastní tezí.
7daysgallery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 10. 2015 19:16

Fotografie jsou takove nebo makove, to je neprenosne a to jsem vubec nekomentoval. Kritizovat sepii, nebo ramovani - kazdy soudruh podle gusta, opet neprenosne.
Nablbly popisek nebo informace, ze fotografie byla vytvorena aparatem Sony (nebo analogove), to uz by snad mohlo byt tema na smich, ne?

-- 20. 10. 2015 20:19 --

JInak to je velka pravda, pred mesicem mi donesl portfolio syn Čenka Dobiase, ja jsem tim listoval a asi u tricate fotky mi rekl "to je foceno po valce nekde na Plzensku" a pak zase 10 minut srkal turka.

-- 20. 10. 2015 20:20 --

A to mi rekl protoze jsem se zeptal, jestli to není foceno na Vysočině :-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 7daysgallery 20. 10. 2015 19:29

Rozhodně se jedná o téma. Každý má třeba i jiný alergen - já na kila "fotografů" s FB page "----photography". Bohužel jak tohle vše změnit? Osobně nerámuji vlastní fotografie a dost se bráním popiskům citátům atp. prostě to nemám rád ;-)
7daysgallery
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků