Bacha, co čtete. Dneska může být guru každý cvrček

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petrsek 5. 2. 2015 17:00

Tento příspěvek píšu hlavně pro nás začátečníky. Dávejte si pozor, čí rady čtete (v horším případě platíte).

Chci se víc věnovat focení, tak jsem neodolal emailové nabídce a stáhl si zdarma ebook (prý v ceně 320 Kč). Jmenuje se to "Tajemství krasných fotek" a v ebooku jsou opravdu pěkné fotky. Ale jinak se tam o focení nedozvíte nic, celý text je plný motivačních řečiček. Jen jsem to prolítl a píše se tam hlavně o sebevědomí a že kvalita fotek vlastně ani není podstatná.

Autorem tohoto textu je jakýsi Josef Cvrček, Google mi našel i jeho web, v galerii má takové ty obvyklé fotky ze svateb a lidi na ateliérovém pozadí. Docela kontrast oproti špičkovým fotkám z ebooku. Tak jsem opět použil Google a všechny ty super fotky z ebooku jsou postahované z různých fotobank.

Vlastně to odpovídá tématice ebooku - důležité je hlavně sebevědomí a to jak se prezentujete, fotit umět nemusíte. Aneb drzé čelo lepší než poplužní dvůr.

Na webu se dále dočtete, že cílem pana Cvrčka je pomáhat žít lidem podle jejich představ a že je především kouč a lektor profesionálních i amatérských fotografů.

Na tomto videu vám pak duo Cvrček a Cvrček vysvětlí, proč se nemáte pokušet naučit Zoner a máte si zaplatit kurz :).
https://www.youtube.com/watch?v=IIffbZrkXIc

Takže bacha čí rady čtete a čí kurzy platíte. Stát se dneska profesionálním fotografem, lektorem a guru je strašně jednoduché stačí si to napsat na vizitku a cpát to lidem do emailu.
Petrsek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 2. 2015 17:36

Cvrčkovi se smálo v roce 2013, teď už si všichni mysleli že ho přejel trolejbus.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 5. 2. 2015 17:57

tak tak
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 2. 2015 18:15

Jo, to video mi něco připomíná, ostatně fotí už deset let, z toho osm už profesionálně, tedy profíkem může být každý, kdo si koupí digitál. Proč ne ? :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 5. 2. 2015 18:16

Ten je ale sladky :)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Grimjaur 5. 2. 2015 19:03

To je divný chodec, když mu chybí bodec. Cvrček bez krovek se sice kření jak Azor na buřta, ale to je tak asi vše. Zoner dává na svém webu info a tutory. Myslím, že to řekne začátečníku víc a bez sladkohubé vaty.
Naposledy upravil Grimjaur dne 5. 2. 2015 20:07, celkově upraveno 1
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 2. 2015 19:05

Me to take neco pripomina... Kde berete tu drzost ho kritizovat? Co jste dokazali Vy? Kazdy, kdo neco dela, si zaslouzi respekt!

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 5. 2. 2015 20:06

Ta číča je dokonalá :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrsek 9. 2. 2015 18:43

Myslím, že je potřeba na to upozornit a vůbec nejde o to, co jsem dokázal já.

Vadí mi ty manipulativní praktiky pana Cvrčka. Pasuje se do role kdovijakeho profíka, ale protože na to nemá ani fotky ani reference, tak si ebook vyšperkuje cizími fotkami.

A pak vám ten ebook cpe do emailu a snaží se prodat svoje pochybne kurzy. Opravdu nemám rad, když mě někdo vodí za nos.
Petrsek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 2. 2015 19:15

Tuto bitvu nevyhrajes, ti co cvici kosmonauty taky casto ve vesmiru nebyli. On je motivacni kouc. Bud rad, ze ti nepise sex kouc.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 9. 2. 2015 22:11

Každý si na chleba vydělává jinak. Má odvahu jít s kůží na trh, lidi mu platí a nikomu tím neubližuje. Jenon se snaží. A to, že nemusíš umět perfektně fotit, ale prodat je prostě realita.
A že tam má fotky z fotobank? A od čeho jiného ty fotobanky jsou? Já myslel že proto, aby v nich lidi fotky kupovaly a používali je pro vlastní potřeby.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 2. 2015 22:14

Tak zase to tak nehrajme na druhou stranu, mit jako uspesny fotograf portfolio z fotobank, to je uz je trochu chucpe.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 2. 2015 23:04

Přesně, on tvrdí, že tě naučí být úspěšný fotograf, ale sám jím není. To je fakt upřímný přístup.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 9. 2. 2015 23:42

Inu, těch trenérů, co trénujou hvězdy, dost často přeroste žák svého mistra, ale v tomto případě si netroufám...... ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků