Kde publikovat fotografie

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davierm 29. 6. 2014 19:41

Hezký večer,
rozhoduji se, kde bych měl publikovat fotografie. V mém výběru po redukci zůstaly galerie 500px.com a galerie 1x.com. A teď stojím před otázkou, jakou znich si vybrat. Byl bych rád, kdyby se mezi vámi našel někdo se zkušeností s tou či onou galerií a řekl, v čem spatřuje výhodu té své galerie.
Na 500px se mi líbí, že je taková moderní, je aktivní na sociálních sítích a fotografie tam se i poměrně těší zájmu uživatelů. Na druhou stranu se mi tam strašně pomalu načítají obrázky a to i v jejich mobilní aplikaci a některé vyzvyhované práce se mi moc nezamlouvají. Taky sem tam se najde nějaký bug, ale je zase třeba říct, že náprava je rychlá.

Na 1x se mi zamlouvá jejich systém kurátorů, místní galerie jsou opravdu plné kvalitních kousků. Navíc se mi zde zdá silná komunita a některé funkce na webu jsou o dost dál, než u 500px. Na druhou stranu se mi zdá záběr lidí, kterí fotografii vidí menší než u konkurence.

Galerii bych chtěl využívat jako sociální médium, abych viděl které fotografie jsou oblíbené a které ne, jako prezentaci bych používal vlastní web, také pro inspiraci k tvorbě a pokud možno i nějaká ta komunita- forum a třeba kritika by se hodily.

Předem děkuji za váš čas a přeji dobré světlo ;)
Davierm
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 30. 6. 2014 07:17

A co si od toho slibujes? Pokud svou prezentaci, tak na to je nejlepsi vlastni web. Pokud zpetnou vazbu, tak v te zaplave fotek, ktere na obou webech kazdou minutu pribyvaji, stejne nikdo nekomentuje a na nejake uzitecne komentare rovnou zapomen.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 30. 6. 2014 07:26

Mam svuj web a 500px. 1x neznam. Muzes si zalozit obe nebo si hodit korunou
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 30. 6. 2014 07:31

Tiež to vidím na vlastný web. Dnes už sú riešenia fakt jednoduché...
A na 500px to potom môžeš hodiť tiež.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Callgaro 30. 6. 2014 08:12

Tak já třeba vlastní web zrušil a fotky mám na flickru a případné návštěvníky směruji tam. Nevýhodou 500px je že pokud nefotis jen jeden žánr a chtěl bys alba, musíš mít placený účet. Komentáře se pohybují asi ve smyslu amazing, great případně nice shot. A o úspěšnosti bude rozhodovat co fotis. Nahá baba nebo roztomilé zvířátko, ideálně mládě a pokud možno chlupatý na tom bude vždy lépe než makro, portrét apod. A také záleží kdy fotku nahrajes.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snopa 30. 6. 2014 08:27

Tak já například publikuji zde na DigiAreně, Digimánii a Photo Extractu + mám dva vlastní weby a odezev a reakcí mám dost. Pro představu co se líbí to ale stejně není, na každé galerii je jiná sorta lidí a jiné názory. Žádná ze zahraničních mě neláká.

Do konce tohot roku chci spustit vlastní prodejní fotogalerii pro amatérské fotografy a později i pro jiné nadšence do umění. Bude fungovat na principu přijímání screeningem, takže doufám bude kvalitní výběr. ;) :)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davierm 30. 6. 2014 11:25

Děkuji za odpovědi,
jak jsem už psal v prvním příspěvku, vlastní web mám, přesto cítím potřebu mít fotky i jinde. Jen ještě doplním dotaz, koukal jsem i na Flickr, ten by pro mě byl také víc než dostatečnou alternativou. Chci se jen přeptat, je zdarma nebo jsou tam i nějaké "pro" účty?

Děkuji a hezký den všem.

snopa píše:Do konce tohot roku chci spustit vlastní prodejní fotogalerii pro amatérské fotografy a později i pro jiné nadšence do umění. Bude fungovat na principu přijímání screeningem, takže doufám bude kvalitní výběr. ;) :)

Můžeš mi třeba do zpráv povědět víc?
Davierm
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Callgaro 30. 6. 2014 12:47

Flickr je dobrá alternativa své galerie na které postnes odkaz, případně já zkrz ní nahravam na Fb, neboť nechci aby byli fotky na serverech Facebooku. Ale pokud tam nemáš svoje známý, který odebiras a oni odebírají tebe tak je na prezentaci pro širokou veřejnost naprd. Nové fotky se nedají tematicky řadit jako u 500px a mě a i spoustu dalších nebaví se prohrabavat miminky, zviratky atd když chci kouknout jen ma krajinu a nude :-) Flickr jede na skupinách, tedy že zaradis snímek do nějaké skupiny, ale to je systém na prd, kdyby měli ten samý jako na 500px tak pecka. Nebo kdyby se na 500px daly udělat alba bez pro účtu, pak na flickr dlabu hned.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicomhk 30. 6. 2014 14:14

zkus se podívat ještě na deviantart.com
nicomhk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 30. 6. 2014 15:05

Flickr je super v tom, že nabízí 1TB prostoru, takže ho můžeš použít i jako zálohu pro fotky v plném rozlišení. Značnou nevýhodu vidím ale v tom, že od července, vlastně od zítra, už k přihlášení budeš potřebovat účet u yahoo. Takže to znamená zřizovat nový email dost možná jen kvůli přihlášení se do flickru :roll:
500px je super v dobrém propojení se siciálními sítěmi, mobilní app je taky fajn. Taky se mi zdá, že dost často nabízejí různé slevy na placené účty, což potěší.
1x.com neznám, nemohu poradit...

Jak u flickru, tak u 500px počítej s odezvou jen na nově nahrané fotky, starší už moc hodnocené nejsou.
Pokud se ale nespokojíš jen s účty zdarma a chceš jít do placených, tak pak je možná lepší a levnější vlastní web + facebook stránka.
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod belrok 30. 6. 2014 16:03

Ahoj, hele srovnávat 500px a 1x je dost těžké. Na 500px je takových šílených fotek (myslím co do množství). Musíš si tam udělat zázemí lidí, kteří tě budou sledovat, protože to tě posune výš v žebříčkách. Náhled musí být poutavý, jinak si ani neškrtněš. Kolikrát velmi dobrá fotka zapadne, protože na náhledu nevypadá zajímavě a naprostá prasárna je rozklikávaná jak o život. Já osobně na 500px chodím i publikuju, ale jak říkám, je to tam na můj vkus takové divné :). Na druhou stranu se tam dá najít spousta perfektních autorů.
Oproti tomu 1x: kurátorama projde jen zhruba 3% fotek, takže šancem že budeš na vrchu mezi publikovanýma fotkama je dost nizká. Ale když se to povede, je to skvělý pocit :). Udělali asi před rokem změnu a to, že na tvém profilu jsou vidět i fotky, které přes kurátory neprojdou, to dřív nebylo. To není špatný...na druhou stranu sem nějak musí dostat na tvůj profil, cože není úplně automatický. Pro mě osobně je 1x takový TOP. Což o 500px nemůžu říct, přesto, že ho mám svým způsobem také ráda. Jinak k českým galerkám. Jsou tu pořádné v podstatě jen 3 a to bych řekla, že jsou všechny tři stejně před umřením. Tady to umřelo skoro úplně...snad se to časem nějak zlepší. Fotoaparát, to má podobný průběh...dřív to tam žilo a teď je tao tam trochu pusté a prázdné. Nejvíc to asi žije na Photoextractu, ale i tam to nějak chladne :). Z těch cizích se mi ještě líbí pentaprism.ning a sensual photography :) Na obojím také fungují kurátoři, jen ne tak přísní jako na 1x.
belrok
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 30. 6. 2014 16:30

U nás to stále nejvíce žije na photoserveru, oproti photoextractu tam je tak 5x vice lidí (jedna a tatáž fotka má na PE 200 shlédnutí za den a na PS 1000) no a PE má úplně stupidni podmínky pro akty. Co jsem zjistil tak pokud fotku nejprve zaslete ke schválení vsemocnemu vlastniku stánky a on se milostive uraci, můžete fotku zveřejnit, v opačném případě ji smaže. Takže jedny prsa jsou OK, druhé ne.. na takové způsoby se můžu... takže jsem se nechal smazat :-)
A u zdejší je tuším problém že nelze smazat fotky, jdou pouze zneviditelnit pro ostatní. Což také není úplně standardní postup.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod belrok 30. 6. 2014 16:41

Callgaro: to jo to máš pravdu s těma aktama je to na PE trochu praštěný. Na Photoserveru to žije, to máš pravdu, na ten jsem úplně zapomněla. Jen jeho úrověň přijde dost mizivá. Prostě kolikrát tam fakt dobrý věci dostanou na frak a věci průměrný chytají topy. Neříkám, že je to pravidlo, ale stává se to tam na můj vkus docela často. Nicměně ano, máš pravdu....žije to tam. Jenže mě osobně to přijde že Photoserver už je jen malý mezikrok k Rajčeti. Upozorňuju, že to jen můj subjektivní pocit. Jen bych řekla, že když se člověk chce něco naučit, tak tam se toho moc nenaučí.
belrok
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 30. 6. 2014 17:01

Davierm:

máš to v SZ :-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Callgaro 30. 6. 2014 19:20

Mě na naučení pomohlo koukat na fotky které se mi líbí a přemýšlet jak vznikli a kde sám dělám chybu. Málokterý komentář (kritika) mě kdy posunuly dál. Maximálně vyburcovali fotku předělat :-) A některé i dost kritizované fotky mám na webu dodnes, jednoduše proto že se mi pořád líbí. S tím souvisí i ona "nekvalita" prostě ošklivý preskocim a na pěkný se kouknu a nějak mě to netrapi :-). Je ale pravda že na českých webech mě zajímá krajina. K čemu je mi top snímek ze skaliskych hor, když se tam jakziv nepodivam. U nás se kouknu jak se fotí naše krajina, případně krajina dojezdova, a na zahraničních jak se fotí lidé, protože tam je jedno jestli fotis Barbarů, nebo Barbuchu
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků