Prezentace kruhu rodinném (ne tisk, ne PC)

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod gblack 25. 1. 2013 09:34

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaký způsob trvalejšího prezentování fotek pro domácnost. Vím že nejlepším přítelem fotografa je koš, ale občas se najdou fotky, kterých je do koše škoda, resp mají i jinou, než uměleckou hodnotu a přitom nejsou zas tak dobrý na tisk. Mají třeba časově omezený význam, apod.
Napadají mě třeba rámečky, ale nevím jestli je vyrábějí i ve formátech třeba 30x20 or 50 x 60, to jednak a druhak. jestli to není velký žrout elektřiny.
Prostě bych rád měl v budoucnu některý fotky na očích, ale nechci je tisknout. :-) Existuje nějaká taková cesta? Stačí mi jen nakopnout nějaký směry, zbytek si už nějak nastuduji.

Asi by se mi líbilo mít něco jako velký rámeček na zdi, kde by se ty fotky třeba 2x za den měnily, ale si bude třeba problém s formátem(na výšku x šířku).

Možná něco takového podporují i nové TV?

Prostě budu rád za jakýkoli nápad. Stačí i to, že nic kromě digirámečků neexistuje. ;-)

Děkuji GB
D90 + NIKKOR 18–105mm f/3,5–5,6G ED VR AF-S DX
Doerr DAF-42
gblack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NefroniK 28. 1. 2013 12:36

Ja by som to napriek tomu riešil tlačou, pokaľ toho nie je vyslovene veľa. 30x20 resp. A4 stojí dnes pár korún.
Inak tá TV bude mať ešte väčšiu spotrebu ako digirámček.

Neviem ako je na tom technológia farebného e-ink, no to by mohla byť zaujímavá možnosť.
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 28. 1. 2013 21:21

Mě se celkem líbilo mít fotky zmenšený v tabletu. Praktické, při ruce a lepší displej než mobil. Plus je že se dají fotky otáčet, prostě jak kdyby člověk měl v ruce fotku. Rozměrově (10") je to myslím jako menší fotka. A na zeď bych dal povedený tisk, škoda místa :)
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gblack 29. 1. 2013 07:58

Díky moc za všechny idee.

NefroniK píše:Neviem ako je na tom technológia farebného e-ink, no to by mohla byť zaujímavá možnosť.

To je pro mě zcela nové a rozhodně je to zajímavá záležitost. Zobrazení beroucí energii jen při změně by bylo to co hledám. Pak by to na zdi, nebo stole bylo fajn. Zkusím pohledat. Ale asi to bude zatím jen pro čtení textů.

Hleděl jsem i na ty digirámečky, které se dělají i ve větších formátech. Zkusím ještě najít jestli mají třeba detektor pohybu(on/off), nebo je to spíše na ruční ovládání.
D90 + NIKKOR 18–105mm f/3,5–5,6G ED VR AF-S DX
Doerr DAF-42
gblack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 29. 1. 2013 09:03

Barevný eink ve velkém formátu a s kvalitou pro zobrazení fotografií je zatím hudba budoucnosti.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 29. 1. 2013 12:20

Asi tak, zatím jsou konstruktéři rádi, že se vůbec dá většina barev rozeznat.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gblack 29. 1. 2013 12:28

No třeba se jednou dočkáme. Dovedl bych představit domaci galerii s těmito podmínkami zobrazeni.

V každem případě Děkuji za info.
D90 + NIKKOR 18–105mm f/3,5–5,6G ED VR AF-S DX
Doerr DAF-42
gblack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 29. 1. 2013 13:04

To já si dovedu představit spoustu věcí, ale jaksi je mi to houby platné :)
kozakm
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků