Žena a voda ...

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PhotoPetr 2. 10. 2012 09:15

Ahoj,

v termínu 13.10. - 20.10.2012 odjíždíme fotografovat exteriéry s modelkami na ostrovy v Chorvatsku. K dispozici je jachta ( plachetnice ) pro přejezdy mezi ostrovy, na níž je taky zajištěno ubytování. Celá akce je současně vedena jako workshop se zaměřením na výše uvedené téma. Na lodi je přítomen zkušený fotograf ( lektor ), dvě modelky a technika ke zpracování fotografií včetně přisvětlovacího zařízení pro exteriéry. Pro účastníky plavby je zajištěna i doprava a strava ... V případě zájmu mě prosím kontaktujte co nejdříve. Rezervace míst dle došlých přihlášek.

PS: Mimo fotografování nabízíme ukázku a vyzkoušení námořního jachtingu ...
PhotoPetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PhotoPetr 2. 10. 2012 14:26

Ahoj,

několik ukázek tvorby lektora najdete na http://www.foto-frysa.com/
PhotoPetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 2. 10. 2012 14:56

Fotografie lektora se mi zdají po všech stránkách slabé a na workshop s ním bych nikdy nešel.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PhotoPetr 2. 10. 2012 15:59

Ahoj Martine,

díval jsem se ( zatím ) zcela zběžně na Tvé fotografie. Můžeš mi poslat prosím ještě odkaz, kde máš focené modelky ? Jinak Tvé sportovní fotografie jsou hezké :tleskani . Já osobně se specializuji na foto vraků, tedy potopených vraků a námořní jachting. Něco málo najdeš tady http://www.divelive.cz/index2.php?lang= ... t=4885&p=1 . Jde jen o malé náhledy z kalendáře, který jsem před lety vydal. Pokud dokážeš posoudit i problematiku UW fotografie, tak uvítám Tvůj názor ( pro porovnání ;-) ). Jinak fotit sport a modelky je podle mě zcela odlišná kategorie a ne každý si na to troufne a ne každý na to má. U sportu je důležité mít dobré místo, dobrý fotoaparát a dobré sklo a taky štěstí na okamžik, který jako správný fotograf můžeš částečně ovlivnit. U focení modelek ( žen ) či podobných nádherných stvoření je ještě něco více zapotřebí než jenom techniky. Je tam zapotřebí osobnosti člověka, který tyto fotografie vytváří a v tom je právě onen lektor výjimečný. Svým přístupem. A o tom taky tento workshop z velké části je. Stačí si na daných stránkách projít reference a něco ještě dalšího, co by možná Tvůj názor poněkud umírnilo. Jinak jsem rád, že jsi svůj postřeh napsal. Mám rád jasno a celá tato moje reakce neslouží ani v náznaku k tomu, abych Tě přesvědčoval, kritizoval či se na Tebe jakkoliv zlobil.

PS: A díky za upozornění, že s Tebou na workshopu zatím nemáme počítat. Jinak Ti můžu nabídnout alespoň kurz jachtingu, potápění či jen tak plavbu na moři s přáteli ( přítelkyněmi ) a fotoaparátem ...

Zdravím a přeji hezký den - Petr
PhotoPetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 10. 2012 17:42

Ups, divočina :) Kvalita fotek na úrovni místní amatérské fotogalerie. O kvalitách vypovídá i způsob propagace :) Dělat si reklamu na komerčním webu skrze diskusní fórum působí malinko nepatřičně. Jen můj pohled na věc, jinak ať se daří ;)
anonymni

Odeslat příspěvekod kozakm 2. 10. 2012 18:01

Petře:
1. Vraky se mi líbí, snad až na to modré tónování, ale to je drobnost.
2. Moje sportovní tvorba či to, zda jsem někdy fotil modelky, s (ne)kvalitou vašeho lektora ani v nejmenším nesouvisí.
3. Souhlasím s osobností člověka a všemi těmi vzletnými řečmi okolo, ani jedno však na fotkách lektora nevidím.
4. Není zač.
5. Jachting by mě lákal, tak třeba někdy v budoucnu.

Taky přeji hezký večer, Martin
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PhotoPetr 2. 10. 2012 21:53

Ahoj Martine,

dík za pochvalu fotek vraků. Pokud bude možnost dám větší náhledy. Ta modrá až tak modrá ve skutečnosti není. Je to klasický CMYK a znásobená modrá vznikla částečně při převodu do PDF a dalším zpracováním pro web. Ten jachting měj v patrnosti ... Hledám další možnosti spojení mého oblíbeného sportu s dalšími činnostmi během plavby. Tady by se mohla Tvá dynamická sportovní fotografie dobře využít. Když tak mi napiš e-mail a něco můžeme vymyslet na příští sezónu ... Jinak je skutečností, že jsem především UW fotograf a fotkám modelek se osobně nevěnuji. Názor více lidí z oboru je pro mě důležitý ... uvítám další ... dík.

To m4x: Normálně takto propagaci nedělám. Ovšem s přihlédnutím na předchozí nabídky zde v diskusi jsem nabyl přesvědčení, že je to tady zcela běžné ...

To Flor.cz: Děkuji ...

Po předchozí diskusi mám doplňující poptávku. Je zde fotograf modelek, který má včeobecné uznání a chtěl by se na tomto projektu s námi podílet ? Tedy foto modelek v přímořském a eventuálně podmořském prostředí ...

A ještě tvorba dalšího lektora se kterým jsem v jednání http://www.michalpavlasek.cz/fotogaleri ... =10&srt=20 .

Děkuji za připomínky ...

Zdravím a přeji hezký den - Petr
PhotoPetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 10. 2012 23:28

Možná je to jen můj subjektivní dojem, jako by s počtem pořádaných kurzů klesala jejich kvalita.

Co nabídnout kurz fotografování pod vodou a vodních sportů s kvalitním lektorem, který má opravdu zvládnuté řemeslo? O umění lze mít plná ústa, ale když schází řemeslná zručnost, je něco špatně.
anonymni

Odeslat příspěvekod PhotoPetr 3. 10. 2012 09:53

Ahoj,

kurzy fotografování pod vodou máme normálně v nabídce ( nic nového a objevného ), takže pokud bude zájem, můžeš se přihlásit. Pravidelně by se měl konat před sezónou, tedy květen, červen ... destinace Elba, Korsika, Jižní Francie ... Tady však zkouším přijít s něčím jiným a podle mě novým. O jaké kvalitě kurzu píšeš ? Odpovím si sám. Pravděpodobně o kurzech pořadanými jinými společnostmi ... Daný workshop ještě neproběhl a zatím se tady bavíme pouze o kvalitě lektora. Mám velký zájem o vysokou kvalitu našich kurzů ( workshopů ) a právě proto se tady s Vámi bavím ( ač Tvoji tvorbu a odbornost neznám ) na téma lektor, nikoliv na téma jak pořádat kurzy ( workshopy ). Samozřejmě, že kvalitní lektor je základ, ovšem už jenom samotná možnost pracovat v zajímavém prostředí ( loď, moře, ostrovy ... ) s modelkami, které poskytneme, má podle mě velmi vysokou hodnotu. Myslím si, že už toto samo může být pro mnoho fotografů zajímavé ... a pro některé, troufám si tvrdit, samostatně nedostupné. Kvalita, kvalita, kvalita lektora ... přemýšlels ještě i nad otázkou, kdo zaplatí věhlasného lektora, modelky, techniku ... Když přijde na věc a na téma kolik za to, tak většina " kritiků " obrátí list a začne diskutovat jenom na téma cena a jak že je to drahé, protože je tady zvykem o kvalitě jen diskutovat, nikoliv za ni platit. Pak je jediným řešením worksop Basic Modeling ( Level I ) za dostupnou cenu a workshop TOP Modeling ( Level II ) za cenu, na kterou většina nedosáhne ... Osobně bych raději ty TOP ... Cena našich workshopů ( dejme tomu basic ) je přiměřená a dostupná. Workshop v našem případě krásně spojuje romantiku a svobodu prostředí s krásnými bytostmi a poznáním něčeho zcela nového. Nejde jenom o strojený workshop na staré učebně s přesně daným programem výuky a s krátkou přestávkou na oběd. Takže asi tak. Dík za dosavadní postřehy, které nezůstanou bez reakce ... Rád Vás uvidím na palubě či pod hladinou na některé z našich akcí, kurzů, workshopů ...

Zdravím a přeji hezký den - Petr
PhotoPetr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků