Pokročilé ovládání fotoaparátu přes mobil

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Luboš H. 23. 1. 2018 18:11

Dobrý den.
Chci se zeptat, zda existuje nějaká možnost, jak přes mobil dálkově ovládat fotoaprát s možností pokročilého nastavení focení - manuální expozice, focení do RAWu, sériové snímání a další. Koupil jsem si teď Sony DSC-RX100, ale zamrzel mně fakt, že přes oficiální Sony aplikaci PlayMemories Mobile nelze nastavit nic, kromě zoomu a samospouště. Neumí ani manuální expozici, ani focení do RAWu, prostě nic, co pokročilejší fotograf jako já vyžaduje. A když jsem se tak díval i na ostatní výrobce fotoaparátů a aplikací, zjistil jsem že nejspíš ani u konkurence to není o moc lepší. Co jsem našel, tak Nikon neumí vůbec nic a Canon zase svoje aplikace neaktualizuje pro nový Android. Avšak používám kromě toho ještě kamery od Panasonicu a aplikaci Image App, a tam je toho nastavení víc. Proto bych se chtěl zeptat, je nějaká možnost dálkově pokročile ovládat nějaký fotoaparát přes nějakou aplikaci? Nejdřív mně napadly nějaké neoficiální aplikace, ale žádné jsem nenašel.
Když tak tedy děkuji za odpověď.
Luboš H.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 23. 1. 2018 18:28

Zkousel jste updatovat software na fotaku vcetne playmemories?

Nevim jak je to presne na RX100 I, ale treba na mem sony A6000 po upgradu obojiho pribilo vice ovladacich moznosti v aplikaci na mobilu. Treba to bude podobne.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 1. 2018 18:45

Luboš H. píše:Dobrý den.
Co jsem našel, tak Nikon neumí vůbec nic

Tak to si zle hladal,Nikon Snapbridge umoznuje ci fotenie do RAW ,takisto aj manualne nastavenie clony, casu atd 8-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 23. 1. 2018 20:51

Zkus Cascable
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luboš H. 23. 1. 2018 22:24

Děkuji všem za odpovědi.
Trochu jsem se v tom dotazu zamotal, takže se omlouvám za mystifikace. Dotaz měl být spíše směřován k Sony, tedy jestli neexistuje řešení u Sony. Mám Sony RX100 II, jednička ani nemá WiFi. Opravdu jsem zle hledal, Snapbridge vypadá zajímavě, ale stejně to vypadá, že někomu jde a někomu ne, přičemž obě skupiny jsou podobně početné. A bohužel nemám iOS, ale Android a Cascable je nejspíš jen pro iOS.
Po nějaké době hledání jsem dospěl k závěru, že fotoaprát Sony RX100 II opravdu nejde nijak dálkově "pokročile" ovládat přes mobil. U trojky jsem něco našel, ale i tam to není jisté. Ale samozřejmě mně může kdokoli vyvézt s omylu.
V každém případě, prozatím vracím Sony RX100 II zpět prodejci (kvůli jinému důvodu) a nejspíš si pořídím jedničku, abych ušetřil (dvojku jsem kupoval v podstatě jen kvůli WiFi).
Ještě jednou děkuji za komentáře. :-)
Luboš H.
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků