4k video, má smysl?

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 21. 6. 2017 07:47

Tak dobrá tedy. Pokud ti to není jasné, tak jsem se snažil poukázat na to, že tebou prezentované video, které má zjevně dokládat kvalitu je profesionálně produkované a editováné. Velmi daleko za hranicí toho co udělá i pokročilý amatér. Říkám to, protože vím jak gopro svá videa natáčí. Proti kameře ani videu nic nemám, ale dokládat tím její schopnosti se rovná postování press releasů.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 6. 2017 12:03

Mikeczcz píše:Tak dobrá tedy. Pokud ti to není jasné, tak jsem se snažil poukázat na to, že tebou prezentované video, které má zjevně dokládat kvalitu je profesionálně produkované a editováné. Velmi daleko za hranicí toho co udělá i pokročilý amatér. Říkám to, protože vím jak gopro svá videa natáčí. Proti kameře ani videu nic nemám, ale dokládat tím její schopnosti se rovná postování press releasů.


Aha, takze si preci jen nepochopil, do ceho se navazi Pavlina a proc na ni reaguji tak, jak reaguji. Zkus si to precist znovu, nebo spis vubec precist.
Btw, na tom promo videu neni nic, co by amater nedokazal, pokud bude mit k dispozici lokaci a vybaveni. Kdyz mi to zajistis, rad ti to jako filmarsky laik predvedu. Obrazovy vystup bude totozny, on totiz zadny SW na svete nedokaze zamaskovat ci opravit pripadne nekvalitni elektroniku&optiku.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 24. 6. 2017 01:23

Ono bude problém i v tom, že jak se ze 4k stává "povinnost" tak modely full HD budou postupně velmi šizeny až jednoduše zmizí. Podobně je to s TV - řekněte si, že vám stačí 1080p, ale chcete kvalitní podsvícení a reálných 100Hz a zkuste hledat. Malá nápověda - jedině z doprodeje.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 24. 6. 2017 09:23

Jak může někdo srovnávat kameru s lacinou optikou kdy celá kamera stojí cca 10 tis. s profi kamerou s řádově lepší optikou, podstatně lepší čipem a nemluvě o dalším a tvrdit, že je to skoro to samé? To už hovoří samo za sebe. Ztráta času taková diskuze.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 6. 2017 12:28

PavlinaH píše:Jak může někdo srovnávat kameru s lacinou optikou kdy celá kamera stojí cca 10 tis. s profi kamerou s řádově lepší optikou, podstatně lepší čipem a nemluvě o dalším a tvrdit, že je to skoro to samé? To už hovoří samo za sebe. Ztráta času taková diskuze.


Kazdy, kdo ma zapotrebi snizit se k demagogii, tim krasne sebe usvedcuje z neschopnosti argumentace. Nikdo tu netvrdi, ze je akcni kamera skoro to same, jako "profi kamera". Navic pod profi kamerou se da predstavit ledacos, od mobilu, jimz by byla natocena komercni zakazka, po filmove vybaveni vazici nekolik kilogramu. Mimichodem, mnohe filmy trpi optickymi vadami, at uz jde o spatnou kresbu v rozich ci aberaci. Presto byly ve sve dobe natoceny "profi kamerou".
Tady je zkratka videt, ze Pavlinka placa pate pres devate a to z duvodu, ze problematice spise nerozumi a jen strili od boku.
Kdyz se zeptam konkretne, co je na zaberech z gopro technicky nekvalitniho, misto odpovedi se mi zajiste dostane pouze alibistickych kecu, nebo se suse prohlasi, ze je diskuse ztratou casu :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 24. 6. 2017 12:45

Add zkreslení v krajích starých filmů... Relativně nedávno jsem googlil co to je henten oný anamorf (širokoúhlý snímek snímaný na políčko 4:3) plus problémy s ním spojené. Krátce na to jsem zahlédl v TV kousek Vinnetoua a téměř jsem dostal závrať z toho zkreslení jak se skály vlnily v rytmu samby. Pak jsem si o to víc vychutnal svůj oblíbený kousek Jeremiah Johnson, tam ty skály stojí na fleku.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 24. 6. 2017 14:05

Anamorf nesnáším,
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 24. 6. 2017 15:03

Ja neznášam keď orežú cinemascope pre telku a zmizne 20% scény. To by som vraždil. Pištolnícky súboj kde zostala polka každého pištolníka na okraji, to je niečo neskutočné.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PavlinaH 24. 6. 2017 15:20

Petr Luňák píše:
PavlinaH píše: Navic pod profi kamerou se da predstavit ledacos, od mobilu, jimz by byla natocena komercni zakazka, po filmove vybaveni vazici nekolik kilogramu.


Jasně, i mobil točí na profi úrovni. Luňák plácne ptákovinu a pak to tady úplně trapně obhajuje. :tleskani
Luňák, takových jak ty je tady fakt škoda. :D
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 6. 2017 20:29

Presne dle predpovedi. Chybi argumenty, jen placa a vari z vody, odpovedet nedokaze, ci presneji receno nechce, protoze pravda, tedy fakta, hovori proti jeji nicim nepodlozene teorii. Kde uz jsem to jen videl...
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 24. 6. 2017 22:38

Luňáku, na takový žvásty, co tu plodíš není třeba argumenty. To napadne průměrně inteligentního člověka, že jsou to nesmysly.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 6. 2017 23:37

Jen v tom placani pokracuj, je zabavne sledovat, jak si myslis, ze temi bezduchymi plky nahradis argumenty :D
Fotku tu od tebe nikdo nevidel a ted se zhovadujes i krafanim do videa, bravo bravisimo :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 25. 6. 2017 10:12

Když bylo potřeba, vždy jsem pádně argumentovala, ale tady není důvod. Máš snad dojem, že si ostatní myslí, že se mobilem běžně točí profesionální videa? Nejseš to snad ty, kdo má věcně argumentovat místo psaní urážek?
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 6. 2017 10:27

Ja jsem jako argument predlozil dukazni material. Tys nepredlozila pro sva tvrzeni nic. NIC. Takze znova, co je na tom videu z gopro, jimz jsem argumentoval, nekvalitniho? Je to profi video nebo to neni profi video?

PavlinaH píše:Hlavně nečekej, že s kamerkou typu Go Pro budeš mít profi video. Už když se podíváš na tu malinkou čočku...


Jak se na kvalite video podespala "mala cocka, nizky bitrate, chaby SW"?
Na jakem zobrazovaci si prehravas 4K videa?

Plus, definuj "profesionalni kameru" a "profi video". Podle vseho si totiz vyznam slova profesionalni vykladas po svem a jeho skutecny vyznam neznas.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 25. 6. 2017 11:20

Mikeczcz píše:Tak dobrá tedy. Pokud ti to není jasné, tak jsem se snažil poukázat na to, že tebou prezentované video, které má zjevně dokládat kvalitu je profesionálně produkované a editováné. Velmi daleko za hranicí toho co udělá i pokročilý amatér. Říkám to, protože vím jak gopro svá videa natáčí. Proti kameře ani videu nic nemám, ale dokládat tím její schopnosti se rovná postování press releasů.


Na to video ti snad dostatečně jasně odpověděl Mike, který na rozdíl od tebe netlachá.

Říkám, tebe je tady fakt škoda. Měl bys jít navrhovat filmovým studiím jaký si mají koupit mobily pro natáčení :D
PavlinaH
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků