4k video, má smysl?

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 27. 6. 2017 10:49

Já bych byl docela nerad, aby někdo zneužíval to co jsem napsal. Za tím, že to video vypadá tak jak vypadá může hlavně profesionální produkce (ta práce se světlem, o které psal Grimjaur - který hobík s sebou bude tahat byť blbé odrazky?) a profesionální edit, si stojím.

Ještě jednou říkám, že proti videu ani gopru nic nemám, ale přijde mi to jako dokazovat kvalitu D600 fotkama od Chela, proto jsem se ozval.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 27. 6. 2017 10:53

Mikeczcz: a čím to chceš dokazovat? Jde o to jestli se s tím dá dosáhnout profesionálních výsledků a Petr ukázal že to jde. Pokud je někdo tak naivní že si myslí, že stačí pro profesionální výsledek koupit nějaký přístroj...tak mu není pomoci.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 6. 2017 11:56

"Slecna" predevsim nezna vyznam slova profesionalni. Ze nechape, ze soft nedokaze odstranit nasledky pripadne nekvalitniho hw, je vec dalsi. Tak ale hlavne ze vi, ze tatka ma profi kameru :))

-- 27. 6. 2017 12:59 --

Mikeczcz píše:Já bych byl docela nerad, aby někdo zneužíval to co jsem napsal. Za tím, že to video vypadá tak jak vypadá může hlavně profesionální produkce (ta práce se světlem, o které psal Grimjaur - který hobík s sebou bude tahat byť blbé odrazky?) a profesionální edit, si stojím.

Ještě jednou říkám, že proti videu ani gopru nic nemám, ale přijde mi to jako dokazovat kvalitu D600 fotkama od Chela, proto jsem se ozval.


Takze D600 jinak kvalitni neni?? A kdyz si koupim "profi kameru", tak odrazky nepotrebuju, zatimco s gopro ano??? Wtf???!!! Precti si jeste jednou, co ta pipina o nekvalite akcnich kamer v uvodu napsala, zapoj prosim u toho mozek a pak se omluv, ze si nas okradl o cas. Boze...
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 6. 2017 12:27

Slovo profesionální už dávno ztratilo punc výjímečnosti, dneska může být profesionálem - a nejen ve fotooboru - kdekdo. :/ :D :D
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 27. 6. 2017 16:52

Dadajax: třeba raw výstupem? Jako u čehokoliv jiného?

Petr: Nic o tom, že by D600 nebyla kvalitní, stejně jako o profesionální kameře, jsem nenapsal. Tak si ty svoje otazníky, WTF, bože, ukradený čas a nevím co ještě strč za klobouk.

Pánové, vyjádřil jsem názor, že to co bylo provedené před/při/po natáčení toho videa, které má dokazovat kvalitu gorpa dalece přesahuje možnosti normálního hobíka a zároveň to má zásadní vliv na to jak to video vypadá. Pokud si to nemyslíte, tak se asi neshodneme.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 27. 6. 2017 17:25

Pavlína psala že s gopro nejde dosáhnout profi výsledků a že to je určené pro rodiné video. Petr ukázal názorně že to není pravda.

Takže ano, Petr dokázal, že tomu Pavlína vůbec nerozumí. Přiložené video ukazuje že s gopro se dá dosáhnout profi výsledků a že se hodí i na něco jiného, než jen rodinné účely. Žádný foťák ani kamera sám o sobě nedokáže vytvořit profi výsledek. Raw výstup je v tomto případě úplně k ničemu.

Pořád tedy nechápu, o co ti konkrétně jde. Samozřejmě že k profesionálnímu výsledku je potřeba pečlivě se postarat o produkci, záznam, zpracování a následný postproces. Nebo znáš nějaké zařízení, které samo bez přičinění lidského faktoru vytvoří profesionální výstup?
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 6. 2017 18:04

Vždycky, když si přečtu některé názory, pak chápu politiku Panasonicu, který V-Log v GH řadě odemkne až za poplatek. Už vidím jak zuřivý poloamatér nadává na forech, že mu to nahrává nějaké ploché šedivky a že teda tohle si představoval ouplně jinak a ... dál ty vlákna známe.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 27. 6. 2017 18:09

Já to vídám často, lidi si koupí drahý fulfrejm a pak se diví, jakto že jim z toho lezou fotky co vypadají úplně jinak než od zkušených fotografů...
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 6. 2017 18:27

Je to až dojemný, těch co fotěj skvěle krabičkou od mýdla je rozhodně míň, než těch, co (si myslí, že) těžkou cihlou cihlou trhaj estetické kategorie. ;-)

( dadajax, v dobrých podmínkách a rukách se dá udělat výstavní fotka i mobilem. A soudím, že pro výstavní účely spíše míněny nejsou. )

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 27. 6. 2017 19:30

Mikeczcz píše:Petře za podobným videem stojí profesionální produkce, včetně profesionálního editu. Hobík z toho bude něco podobného tahat velmi složitě.


Pokud ti není jasné o co mi šlo, tak si přečti i tu část kde se neflamuje a že to založil člověk, který řeší svoje hobby použití. To, že Petr vidí rudě, když s ním někdo nesouhlasí není můj problém.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 27. 6. 2017 20:53

lemming To je zase nedorozumění.

Už jsem se setkala u pár lidí, co si pořídili GoPro, že byli zklamaní z kvality videa.
Psala jsem tazateli, aby nečekal, že když má GoPro 4K rozlišení, že automaticky umí točit videa na profi úrovni. Z toho taky jasně vyplývá, že je s takovými výstupy velmi hodně práce. Reagovala jsem pouze na toto. Nepsala jsem nic o tom, že by se z toho nedalo ,,vytáhnout“ kvalitní video. Jasně jsem psala, co tomu základně chybí, např. video funkce, malý čip, slabý audio výstup, laciná optika, a další. To je opravdu kamera, která je určená pro sport a ne pro rodinné videa – toto jsem zmiňovala. Tak co to zase překrucujete. Psala jsem o tom, že je to dost širokoúhlá kamera a i proto to není nějaký univerzál. Takže nechápu, proč se Dadajaxi do mě navážíš, když jsem psala pravý opak toho, co píšeš ty rodinném videu? A pokud jde o kvalitu výstupu. Ty umíš pracovat např. v Adobe Premiere Pro CC, nebo jiném pokročilejším programu pro úpravu videa? Já ano, sice jen na pokročilé úrovni, ale rozhodně dokáži rozeznat jak surový výstup mezi Go Pro a profesionální kamerou, tak také výstup co do profesionálního zpracování. Kvalita optiky je velmi dobře rozeznatelná na pomalých záběrech. Ač rozhodně nejsem profesionál, tak jsem se hodně naučila od svého otce, který si tvorbou videí přivydělává už několik let a s nímž jsem strávila řadu hodin při jeho práci doma. Nepíšu tady na rozdíl od jiných jen nějaké domněnky a předsudky, že Dadajax. Máme doma kromě jiných kamer i Go Pro4 takže velmi dobře vím, o čem mluvím.

A dávat tady odkazy nemá smysl, protože limit byl zjevně jen pár tis., což je velmi málo. Ale nic nemám proti tomu, že Go Pro může docela dobře posloužit pro cestování na kole apod.

Podstatou věci ale je, že Luňák tady mlží a píše hovadiny a lži. Podle mne se hádá, jen aby vypadal důležitě, ale udělal ze sebe totálního v*la.
Naposledy upravil PavlinaH dne 27. 6. 2017 21:39, celkově upraveno 1
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 27. 6. 2017 21:24

Radši toho nechte, jste jak malý děti.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 6. 2017 22:02

Panenko skakava, to je vazne hovezi slecna.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 27. 6. 2017 22:03

dadajax píše:Nebo znáš nějaké zařízení, které samo bez přičinění lidského faktoru vytvoří profesionální výstup?

Olympus PEN? 8-)
reign
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků