4k video, má smysl?

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 6. 2017 12:46

Opet jsem se nemylil, nula argumentu, absolutni neschopnost zodpovedet proste otazky.
Takze Pavlino, R U troll or just too stupid?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 25. 6. 2017 21:08

Jsi trapnej jak kabát v létě.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 6. 2017 22:56

PavlinaH píše:Jsi trapnej jak kabát v létě.


Kdybych vedel hned, ze ti je teprve 12, ani bych na tve blaboly nereagoval.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 26. 6. 2017 18:22

Jestli sis nevšiml, tak příspěvek od Mikecz, který byl odpovědí na to video, které jsi vložil podpořili další. Zatímco tebe nepodpořil nikdo. Pročpak asi?
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 26. 6. 2017 18:36

Protože nám leze na nervy s 9/11 a ty jsi spravedlivý trest.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 26. 6. 2017 22:14

Tak. A nemáme rádi Mělník. A psy :D

Ale s tím videem má pravdu. Ano, je profi zpracovaný, takže vypadá super, hlavně barevnost a tak, ale to je taková třešnička na dortu, pro kterou je potřeba mít kvalitní základ. Z technicky nekvalitního videa tohle neuděláš, ty detaily tam nedomaluješ.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 26. 6. 2017 23:06

Sorry, ale nemáš pravdu. Už delší dobu existují programy, které dokáži i hodně kvalitou podprůměrné videa solidně ,,vylepšit" a nemusí být ani nějak moc drahé.

http://magazin.stahuj.centrum.cz/vrevea ... ych-videi/
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 26. 6. 2017 23:41

Pavlíno, kde nic není tam ani editor neber. Kvalita nabraného materiálu (kodek, vzorkování, datový tok, přesná práce se světlem při natáčení) se softem nedá ošulit. To jako sorry, tohle je parketa, kde vím o čem je žemlovka. Petr Luňák má pravdu i ohledně GoPro, to prostě neokecáš.
Petře, tady je diskuze zbytečná, já se zapojil, protože na tyhle recepty se fakt nedá neodpovědět.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 6. 2017 23:47

Vzdyt je horsi jak Ganec, ten obcas alespon argumentuje, Pavlina neodpovedela na jedinou otazku. A vsichni dobre vime proc, vcetne ni. Prebytkem znalosti a zkusenosti to neni. Nakonec i to 4k video sleduje jiste na necem, jako pouziva Ganec na prohlizeni fotek, takze ztrata casu s takovym pacosem.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 27. 6. 2017 00:03

Grimjaur, taky netvrdím, že GoPro točí nekvalitní videa, ale prostě je to jiná liga a jiné zaměření. Nelze prostě všechno házet do jednoho pytle. A logicky nemůžeš srovnávat lacinou optiku s profesionální optikou mnohem dražší a tvrdit, že je to skoro to samé, jak se tady Luňák snaží druhým vnutit. To, že se dá ,,vytáhnout“ ze zcela amatérské techniky docela hezké video ještě neznamená, že je ta technika srovnatelná s profi vybavením. Luňák je os*l, už z principu, že tvrdí, že pod profi kamerou si lze představit i mobil. Neumí diskutovat, a když mu druhý ukáže, že píše ptákoviny, tak začne hned druhé urážet.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 27. 6. 2017 06:09

PavlinaH píše:Grimjaur, taky netvrdím, že GoPro točí nekvalitní videa, ...


Hele, ty máš nějaké problémy s pamětí? Nebo rozdvojení osobnosti? Ještě před deseti dny jsi psala, cituji:

PavlinaH píše:Hlavně nečekej, že s kamerkou typu Go Pro budeš mít profi video. Už když se podíváš na tu malinkou čočku...To nejsou kamery určené pro rodinné video. Nejen tím, že jsou vesměs velmi širokoúhlé, ale počínaje optikou, čipem a úplně chabým SW s minimem videofunkcí, video bitratem, dost slabým audiovýstupem (...)


To je den post, na který PL reagoval. Tedy porovnáváme Go Pro s kamerou "pro rodinné video", profi kamery a profi optika jsou mimo mísu - ať už si pod tím představíš cokoli.

Za ten odkaz díky, přesvědčivě jsi jím ukázala co jsem podle diskuse čekal, že na kvalitu videa máš BFU náhled "víc barviček => víc profi". Ten program rozhodně kvalitu videa vylepšit neumí, umí jen udělat postprocesing a to ještě dost základní. Ve skutečnosti podle takhle definované kvality budou mít kvalitnější výstup amatérské kamery, které jsou nastavené tak, aby video z nich vypadalo použitelně i bez postprocesingu a dělají ho kontrastní a barevné rovnou.

Naopak, kdybys viděla hrubý výstup z profi natáčení profi kamerou tak by ses asi zhrozila, protože tam se typicky točí na "flat" profil, tedy s dost plochým kontrastem a tlumenějšími barvami, aby se nestalo, že bude nějaká informace oříznuta a počítá se s tím, že kontrast a barevnost se doladí v postprocesingu.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 27. 6. 2017 06:20

Ale to jsi nepochopil. Prostě jsem dala najevo, že GoPro to že má 4K rozlišení ještě neznamená, že je to kdovíco za kvalitu. Dala jsem najevo, že raději koupit kvalitnější kameru s menším rozlišením, než toto.
A vím jak se točí na profi kamery. Jednu mát totiž můj táta doma.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 27. 6. 2017 07:10

Tak to se hrozně omlouvám, že jsem tě nepochopil hned. Mohla bys tedy pomoct tazateli a dát odkaz na nějakou tu "kvalitnější kameru s menším rozlišením", která bude zhruba ve stejné cenové relaci (do 10k) a bude vhodná pro jeho účely ("na potápění nebo na kolo/motorku")?
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 6. 2017 07:18

PavlinaH píše:A vím jak se točí na profi kamery. Jednu mát totiž můj táta doma.


Beru zpet vek, ne 12, ale 10 :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 27. 6. 2017 10:28

Taky by mě zajímala kvalitnější kamera s menším rozlišením, vhodná i na potápění a kolo/motorku. Která to je?
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků