Drony a jejich současné schopnosti

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Luboš H. 11. 6. 2017 12:36

Dobrý den.
Do dnešního dne jsem si myslel, že řekněme třeba za 30 tisíc seženu dron, který unese i zrcadlovku. Avšak po chvilce brouzdání internetem jsem byl překvapen jak je technologie ještě pozadu vůči mým představám. Do budoucna jsem totiž plánoval, že s koupí nové zrcadlovky si koupím nějaký takový dron, nebo alespoň levnější dron, který bude umět unést GoPro nebo alespoň dělat kvalitní RAW snímky. A ono ejhle, opět jsem narazil. Celkem dlouho takhle dál brouzdám internetem, ale stále nenarážím na informace, jaké drony a od jaké cenové hranice co dokáží. Jde mi především o to, jaký (nebo zda-li vůbec nějaký) dron dokáže fotit kvalitní RAW snímky vyrovnávající se alespoň částečně zrcadlovce, nebo jaký dron unese zrcadlovku či jaké drony dokáží zoomovat nebo nést zoomovací kameru. Prostě a jednoduše, jak najdu dron, který se nějakým způsobem alespoň částečně přiblíží mým do dnes mylným představám.
Děkuji za případné odpovědi. :-)
Luboš H.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 6. 2017 13:47

Z "hotových" dronů je nejlepší Phantom 4 Pro s 1" snímačem. Na takové to domácí lítání to musí stačit naprosto každému.

Jinak proč tak lpíš na věšení zrcadlovky (kterou navíc ani nemáš)?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luboš H. 11. 6. 2017 16:05

Ten DJI Phantom 4 Pro vypadá dobře, ale na ten si asi nikdy nenašetřím. Každopádně proč se zajímám o zrcadlovku. Tu už mám, ale je starší a neumí dálkově komunikovat. Samozřejmě, nemusela by to být zrcadlovka, stačil by nějaký levnější ultrazoom, ale jde mě hlavně o možnost mít užší úhel záběru. Takže na zrcadlovku nasadit 50 mm objektiv nebo s kompaktem / ultrazoomem bych mohl i zoomovat. Každopádně díky za odpověď. :-)
Luboš H.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 6. 2017 16:25

Já si myslím, že až na specifické situace není důvod věšet na drona zrcadlovku, jakýkoli lepší kompakt (třeba ty s 1" displejem - Canon G7X, Sony RX100 apod.) nebo bezzrcadlovka (Nikon 1, Panasonic GH4, PEN apod.) udělají tu samou službu. A stačí na to menší dron s menší nosností a menšími rozměry, tím pádem i levnější.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luboš H. 11. 6. 2017 16:35

Do toho bych klidně šel, ale zase nevím kde sehnat dron na který jde nějaký kompakt (ten Sony DSC-RX100 nevypadá špatně) přidělat. Zatím jsem vždy našel již se zabudovanou kamerou.
Luboš H.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 6. 2017 17:33

Kdybys byl hračička, tak shodou okolností mám doma vlastnoručně postavenou hexu:

Karbonový rám Tarot 680 (rozteč motorů 680 mm, skládací ramena)
Kontroler NAZA V2 GPS + sw
Motory SunnySky 2216 KV 800 II
Vrtule 1238 karbon
Data rekorder Flytrex
2x aku čtyřčlánek (5000 a 5200 mAh) + nabíječka
Nějaké náhradní díly (vrtule, podvozek...)
Vysílač, přijímač

Není zalítaný a úplně nastavený, tzn. je třeba v kontroleru zadat těžiště, naladit zisky regulátorů... Zjistil jsem, že mě víc bavilo ho stavět než s tím lítat. A taky je na můj vkus zbytečně velký. Co jsem kdysi počítal, tak by to s tímto osazením mělo mít nosnost cca 2,5 kg. Oproti fotce jsem ještě přesunul baterii dolů pro lepší stabilitu.

Obrázek

-- 11. 6. 2017 18:36 --

Luboš H. píše:Do toho bych klidně šel, ale zase nevím kde sehnat dron na který jde nějaký kompakt (ten Sony DSC-RX100 nevypadá špatně) přidělat. Zatím jsem vždy našel již se zabudovanou kamerou.


Je asi třeba se spíš dívat po komponentech a postavit si přesně to, co potřebuju. Ale chce to trochu know how (nic těžkého, když jsem to zvládl já) případně není problém se inspirovat u ostatních
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luboš H. 11. 6. 2017 17:39

Pěkné, ale obávám se, že já bych toto takhle postavit nedokázal. Každopádně děkuji za diskuzi, pokud se někdy opravdu dostanu ke koupi dronu, prozkoumám to blíže, teď jsem zase alespoň o něco víc chytřejší. :-)
Luboš H.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 11. 6. 2017 21:21

Kamarád má DJI Mavic Pro a za ty peníze je to super. Ikdyz to člověk asi ocení víc na video.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 12. 6. 2017 08:04

kozakm píše:Karbonový rám Tarot 680 (rozteč motorů 680 mm, skládací ramena)
Kontroler NAZA V2 GPS + sw
Motory SunnySky 2216 KV 800 II
Vrtule 1238 karbon
Data rekorder Flytrex
2x aku čtyřčlánek (5000 a 5200 mAh) + nabíječka
Nějaké náhradní díly (vrtule, podvozek...)
Vysílač, přijímač

clovece ted by to nevyslo moc draho,
ram 2700, controller 2000, motory 3000, regulatory ???, vrtule ???
baterka a ovladac
Na kolik te to tehdy vyslo?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 6. 2017 10:01

Kolem 30. Ono se to nasčítá, jen vysílačka stála asi 10, baterky taky jedna dvojku...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 12. 6. 2017 10:27

a pak s tim flaknes a .. dalsich 10 :D
Tak to je ale porad levne za hexa, dik za tip
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 6. 2017 11:31

Postavit sám vyjde samozřejmě levněji. Výhodou je i to, že "stavitel" není v případě problémů odkázán na servis. Ale až to omrzí, bude se to hůře prodávat. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 12. 6. 2017 12:08

hexa za 15? to je zadara.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 6. 2017 13:33

Za 12 ti to komplet prodám :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 6. 2017 13:50

Tak to je skutečně vyjímečná cena, tohle bych pro tu srandu s tím bral snad i já sám. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků