Wi-fi

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod knirek 30. 9. 2016 13:22

Roky jsem používal k přenosu fotek z aparátu do PC paměťovou kartu s wifi modulem Eye-Fi. Něco tak komfortního jsem dlouho neviděl. Prostě jsem nafotil venku fotky a po příchodu domů, než jsem se převléknul, byly fotky v PC. To nemluvím ani o tom, když jsem fotil doma. Po každém cvaknutí se mi fotka ihned stáhla na disk. Před 14 dni mi přestal fungovat přenos. Celých 7 let bylo vše ok (postupně jsem měl 3 fotoaparáty). Dnes jsem celé dopoledne věnoval nastavení karty a přenosu, bezúspěšně. Pak jsem náhodou zjistil, že 16. září se všechny karty s touto technologií (X1, X2) navždy odmlčí! Ok, důvod si pořídit nový foťák, se zabudovaným wi-fi modulem. Z výběru jsem ale značně rozmrzelý, všude se mluví o přenosu z fotoaparátu do tabletu, nebo smartphonu, přes android. Bombasticky uvádějí, že muhu fotoaparát ovládat mobilním telefonem. Panenko na nebi, proč byc to dělal??? Další možností je koupení nové karty, opět se zabudovaným wi-fi modulem...Máte někdo zkušenost s fotoaparátem, který má wi-fi modul zabudovaný a umožňuje výše zmíněný bezztrátový přenos fotografií do PC?
knirek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 30. 9. 2016 13:39

nikdy jsem to nikoho nevidel pouzivat
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 30. 9. 2016 14:12

Přímé propojení s PC přes Wifi pokud vím není a u mobilů/tabletů obvykle nejdou přenášet RAWy.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 9. 2016 16:39

Zkus nastavit datum před kritické .

Taky se píše o tom, že nakonec nějaká cesta zůstane podporovaná.
Snad by měla pomoc tato utilita
http://x2migration.eyefi.com/hc/en-us/a ... X2-Utility

Sám tuhle technologii nepoužívám, tak to ber jen jako postřehy.

-- 30. 9. 2016 17:39 --

chel: ty si tady teď buduješ pověst trolla?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 30. 9. 2016 16:54

ja myslel ze uz ji mam :D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R.I.P 1. 10. 2016 06:12

T-Lama píše:Přímé propojení s PC přes Wifi pokud vím není a u mobilů/tabletů obvykle nejdou přenášet RAWy.

Canony tohle umí, používal jsem bezdrátový přenos do PC na 70d, tak to jde snad u všech jejich foťáků s wifi....
R.I.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod knirek 1. 10. 2016 22:24

Lotrandor píše:Zkus nastavit datum před kritické .

Taky se píše o tom, že nakonec nějaká cesta zůstane podporovaná.
Snad by měla pomoc tato utilita
http://x2migration.eyefi.com/hc/en-us/a ... X2-Utility

Sám tuhle technologii nepoužívám, tak to ber jen jako postřehy.

-- 30. 9. 2016 17:39 --

chel: ty si tady teď buduješ pověst trolla?


Klobouček smekám a tisíce díků posílám! Vše opět funguje. Moc jste mi pomohl. Datum potřeba měnit nebylo, po instalaci utility přenos zase fachá. Super!
knirek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků