Fotocitlivé materiály použité v programu Apollo

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 3. 2016 16:36

bob222 - Tahle strategie je zbytečná, jak sám píšeš. Ale obecně téma fotografie ve vesmíru je celkem zajímavý. A jako hádat se s PL, jak mohli kosmonauti vyfotit 5.600 fotek na měsíci, když na oficielnim seznamu snímků jsou asi 4 kazety/svitky, mi přijde fakt zbytečný...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 3. 2016 16:40

bob222 píše:Pozri, Teba by nepresvedčilo ani keby ťa na ten mesiac posadili. Vela vysvetlili boriči mýtov, vela stránky antikonšpirátorov. Vedci a kozmonauti vedia svoje a nemajú dôvod to vysvetlovať amatérom čo si vykusujú kamienky z mozaiky.


Tohle jsou zase takove ty tradicny plky, jako ze kdyz nedokazu protiargumentovat, tak placnu ze to stejne nema cenu se s nekym bavit. Proc sem teda vubec prispivas, kdyz diskutovat evidentne nechces?
Mimochodem, co se kosmonautu tyce, tak s dovolenim nadhodim jednu zajimavost: je jeden pan, kteremu mise Apollo nedaji spat a ten od kecu presel k cinum a s Bibli v ruce obesel nekolik ucastniku mise Apollo s tim, at prisahaji na svatou Bibli, ze chodili po Mesici, vcetne Neila Armstronga. Vsichni odmitli, nekteri jej zato i fyzicky napadli. Coz je celkem prekvapive chovani vzhledem k tomu, ze vlastne o nic nejde a ze to jsou dnes jiz panove v letech. To jen tak na zamyslenou.

lukas_highenergy.cz píše:A jako hádat se s PL, jak mohli kosmonauti vyfotit 5.600 fotek na měsíci, když na oficielnim seznamu snímků jsou asi 4 kazety/svitky, mi přijde fakt zbytečný...


Ja jsem ale netvrdil, ze bylo nafoceno 5600 fotek behem jedne mise, ale uplne neco jineho! Tady je ted krasne videt, kdo je tu demagog, prinejmensim :tleskani
Naposledy upravil Petr Luňák dne 7. 3. 2016 16:47, celkově upraveno 1
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 3. 2016 16:46

PL mě je to víceméně jedno - zaregistroval sem, že si tady řešil, jak je možný že nafotili 5600 fotek na měsíci a zároveň že tam Apollo 11 nepřistálo. Jestli to nepatří dohromady tak sorry, ale fakt to nemínim nijak zvlášť studovat.

Každopádně pokud se chceš bavit na téma fotografie ve vesmíru a k věci (jako že oba víme, že nechceš), tak ok. Pokud máš nějaký problém s věrohodností přistání na Měsíci a máš pocit, že tam nikdy nikdo nebyl, tak seš mimo rámec fóra a určitě si najdeš nějaké vhodnější, kde něco podobného řešit...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 3. 2016 16:55

lukas_highenergy.cz píše:PL mě je to víceméně jedno - zaregistroval sem, že si tady řešil, jak je možný že nafotili 5600 fotek na měsíci a zároveň že tam Apollo 11 nepřistálo. Jestli to nepatří dohromady tak sorry, ale fakt to nemínim nijak zvlášť studovat.


Pan moderator samozrejme nemuze priznat, ze vytrhava veci z kontextu a ze vlatsne vubec nereaguje na to, co napsano bylo :oboze :roll:
Takze jeste jednou pro pana moderatora. Napsal jsem, ze se nafotilo cca 5600 fotek a kdyz se cas, ktery meli udajne astronaute stravit na Mesici, vydeli timto cislem, tak vychazi v prumeru priblizne jedna fotka na kazdou minutu pobytu na povrchu Mesice. Coz je vzhledem k pominkam, v kterych se astronaute nachazeli (manualni ostreni, manualni expozice, absence hledacku, krkolomne ovladani v rukavicich atd.), uctihodny vykon. Tim spis, jak perfektne ty fotky nakonec vysly.


lukas_highenergy.cz píše:Každopádně pokud se chceš bavit na téma fotografie ve vesmíru a k věci (jako že oba víme, že nechceš), tak ok. Pokud máš nějaký problém s věrohodností přistání na Měsíci a máš pocit, že tam nikdy nikdo nebyl, tak seš mimo rámec fóra a určitě si najdeš nějaké vhodnější, kde něco podobného řešit...


Oba vime, ze to tahnou jinym smerem jini lide, nez PL. PL chce znat nazory fotografu, krome odolnosti filmoveho materialu, i na nastolene nejasnosti na fotografiich (Slunce, stiny, hvezdy atd.), ale misto toho, aby se dockal rozboru teto problematiky, tak se zde sesli jedinci, ktery chteji resit uplne neco jineho, ze ano? Vsak ani ty sam si mi neodpovedel. Pises, ze ti je to jedno. Tak proc se do diskuse teda vubec pletes, kdyz nereagujes na to, co pisu ja a na co chci znat vysvetleni???
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 3. 2016 17:08

No pletu se tu do toho, protože se to snažím moderovat zpátky od off-topicu k tématu fotografování ve vesmíru. Dokonce sem sem hodil už několik odkazů na články co se zabývají vybavením apod.

Rozhodně nemam v tomhle vláknu pocit, že by to někdo táhnul někak jinam (pokud teda nemyslíš jako že někoho "v pozadí kdo tajuplně tahá za nitky"), kromě tebe a neustále snahy řešit, kdo přistál a nepřistál an měsíci. Opravdu to tady nikoho nezajímá.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod JSP070 7. 3. 2016 17:37

Ked nejaky neinformovany nestastnik klikne na titulke na tuto diskusiu, musi mat pocit, ze sa dostal na Zem a vek. Nemalo by sa cele vlakno zmazat?
Btw, u nas maju konspiratori vlastnu televiziu. PL by tam mohol mat vlastnu relaciu.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 7. 3. 2016 17:44

Já bych to nemazal ani nezamykal. Ať prostě diskutují ti, co k tomu chtějí popřípadě mají co říct. Evidentně je to nosné téma, jiné než perspektiva, takže rozdělení bylo na místě. Na zamčení to bude přesně ve chvíli, pokud se tu nepřestaneme zabývat samotnými účastníky diskuze. Takže asi tak.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 3. 2016 18:41

lukas_highenergy.cz píše:Rozhodně nemam v tomhle vláknu pocit, že by to někdo táhnul někak jinam


Tahle tva zaujatost ci zaslepenost je vazne na vyvrhnuti zaludku, ze ti to neni fakt uz trapne, Lukasi.

Radek71 píše:Negativy z tohoto masakru jsou davno znicene.. proc asi? http://autentickezpravodajstvi.cz/56-2/


bob222 píše:A je to tu, nasadiť čapky z alu fólie a jedém!!!!


celim píše:Tak nad konspiračními teoriemi se jen vždycky zachechtám.


Melancholický Trol píše:... a ona tady ve skutečnosti jede überkonspirační řežba...


JSP070 píše:Btw, u nas maju konspiratori vlastnu televiziu. PL by tam mohol mat vlastnu relaciu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 3. 2016 18:56

Ja jsem jenom na ten masakr upozornil a uz jsem to nikam netlacil. Valek bylo dost!
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 3. 2016 18:56

Tak kam to ťaháš Ty PL? Lebo Lukáš dal odkazy a info o fotení vo vesmíre sú na nete 3 *****. Takže ako fotili astronauti si môžeš počítať kolko chceš.
Alebo myslíš že nefotili? ;-)

-- 7. 3. 2016 18:56 --

Tak kam to ťaháš Ty PL? Lebo Lukáš dal odkazy a info o fotení vo vesmíre sú na nete 3 *****. Takže ako fotili astronauti si môžeš počítať kolko chceš.
Alebo myslíš že nefotili? ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 3. 2016 19:26

Petr Luňák píše:Ja jsem ale netvrdil, ze bylo nafoceno 5600 fotek behem jedne mise, ale uplne neco jineho! Tady je ted krasne videt, kdo je tu demagog, prinejmensim :tleskani

...............................
Puntík píše:A obávám se, že v Hasselbladech celuloidový materiál skutečně používán nebyl. Při nejmenším z důvodu vysoké hořlavosti. Myslím, že byl používán na běžné acetátové podložce.
Petr Luňák píše:Myslet znamena houby vedet, se obcas rika. V tvem pripade tomu tak skutecne je, takze doporucuji dohledat dostupna fakta, misto hadani. Mimochodem, na Mesici bylo udajne porizeno pres 5700 fotografii (tedy kazdou stravenou minutu poridili jednu fotografii - kam se hrabe Ganec). To tech desticek ci filmu meli plnej LEM, ze? :D
Jinak duvod, proc jsem se ptal na teplotni odolnost filmu je prosty. Jake pak jsou na Mesici teploty, hm?


Po tomto příspěvku jsem se zcela právem domníval, že 5700 snímků pořídili během jedné mise (...."To tech desticek ci filmu meli plnej LEM, ze?!...) Proto jsem také připoměl cyklování při obletech, kdy byl (asi) snímán (mapován) povrch měsíce (neviditelný ze země). Že by debata o voze a koze ? :D Nebo nevím, kudy kam :oboze

-- 7. 3. 2016 19:28 --

Radek71 píše:Ja jsem jenom na ten masakr upozornil a uz jsem to nikam netlacil. Valek bylo dost!

V případě Gance jak ? ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 3. 2016 19:50

Puntiku, ten vytlemenej velkej smajlik nebyl na konci citovane vety nahodou.

bob222: otazek, na ktere neznam odpovedi a ktere se tykaji jen a pouze fotografii, jsem zde nadhodil nekolik. Chces je zopakovat? Jan jen abys pak zase nenapsal, az na ne nebudes znat odpoved nebo z nejakeho duvodu na ne nebudes chtit odpovedet, ze se se mnou stejne bavit nebudes, vis?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 7. 3. 2016 20:53

Aj v tých Lukášovych odkazoch je dosť odpovedí, ale predpokladám že ani jedna Ti nebude dosť dobrá, to je viac menej jasné.
A už Ti to tu nebudem pleveliť, sľubujem. :potichu
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 3. 2016 21:00

bob222 píše:Aj v tých Lukášovych odkazoch je dosť odpovedí...


Vazne? Tak v kterem z tech odkazu se vysvetluji jevy, na ktere jsem konkretne na fotografiich poukazal a ktere nedokazu vysvetlit za predpokladu, ze se nejedna o podvrh? Zajiste pro tebe nebude problem dat odkaz s citaci, kdyz tvrdis, ze se tam naleza "dost odpovedi", urcite si ty odkazy procetl. Tak sup sem s tim, neupejpej se.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 3. 2016 21:59

A to jeste PL neprohlednul to nejvetsi tajemstvi - Mesic vubec neexistuje.... Cimz tohle tema muzeme ukoncit, protoze neexistence Mesice prebiji dilci problemy, co PL nastolil a chce je porad dokola s nekym probirat. A pokud nekoho vazne zajima tema fotografovani ve vesmiru a fotograficka technika, tak ma moznost pokracovat....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků