vyčištění snímače dslr

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Zocharcarnajev 1. 10. 2015 22:58

Ahoj, pomohl bych si u dslr kdybych odklopil zrcátka a hubicí vysavače ,,vyluxoval" ?
nemůže mi to vyluxovat taky ňáky obvody, elektronky, čipy, senzory ?
a funguje tato metoda ?
děkuju
Zocharcarnajev
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 10. 2015 23:35

Pomohl by sis, kdyby sis vycistil snimac osvedcenou metodou, napriklad lepici tycinkou od Pentaxu ci firmy EyeLead.

Vysavac beztak lepivy prach z povrchu lowpass filtru zrejme neodsaje.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 1. 10. 2015 23:46

Pomohlo by ti to odstranit prach z vnitřku komory, ovšem nikoliv tak, že tam narveš vysavačovou hubici, ale že si uděláš nějakou redukci na nějakou měkkou silikonovou hadičku malého průměru (cca 1cm) a tou, aniž by ses uvnitř čehokoliv dotknul, komoru prošmejdíš. Nebezpečí nehrozí. Nesmí to ovšem trvat moc dlouho, tenká trubka značně omezí průtok vzduchu vysavačem, který by se pak mohl přehřát.
Jinak přilepené nečistoty (kapky oleje, pyl) - viz příspěvek výše.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zocharcarnajev 2. 10. 2015 22:25

a hele muj kámoš má na Nikon nevyplněnou poukázku na 4 čištění zdarma, ještě to neudal, nepotřebuje to, klidně by mi to dal, mohu to použít na vyčištění mé = mnohem starší Nikon zrcadlovky ?
kde to ve středních čechách dělají / je to nejlepší a mají nejlepší výsledky
(slyšel jsem že v ČR jsou jen lemplové všude, asi jo, ale který servis by mohl být jakžtakž dobrý?)
Zocharcarnajev
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 10. 2015 23:11

Ne, nemuzes. Poukaz je neprenosny, je vazany seriovym cislem.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 3. 10. 2015 05:58

Pouzivam tycinku Eyelead, naozaj netreba mat ziadne obavy, je to otazka 3 minut. Do servisu by som urcite nedal cistit snimac. Inak je zaujimave, ze ked som pouzival D3000 a potom D90, tak som snimac necistil ani raz. Potom D7100 som cistil velakrat a uz aj D7200 som cistil 3x...
landov
Expert

Odeslat příspěvekod yorg 3. 10. 2015 12:20

S těmi servisy mám také "dobrou" zkušenost. Měl jsem Sony SLT a57 a gumídkem na špejli Eyelead mi nešlo odlepit smítko. Poslal jsem tedy 57 do odborného servisu v Matičce Praze. Vrátila se sice s vyčištěným čipem, ale s výrazným otiskem prstu na polopropustném zrcátku. Výsledkem byla koupě nového zrcátka a jeho výměna.
Takže mimo Eyelead příště raději kupím v případě potřeby i sadu na mokré čištění.

-- 3. 10. 2015 13:23 --

landov píše:... Inak je zaujimave, ze ked som pouzival D3000 a potom D90, tak som snimac necistil ani raz. Potom D7100 som cistil velakrat a uz aj D7200 som cistil 3x...

Ono záleží na místě, kde měním objektiv a na počasí. Pokud fouká, tak i při otočení se po větru a stínění vlastním tělem se prachu neubráním.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zocharcarnajev 5. 10. 2015 22:00

ja v tou poukazu žádné seriové číslo napsané nemám, kam přesně bych to měl zanést v Praze / stř. čechy ? který servis je nejlepší ? mám na výběr více možností
Zocharcarnajev
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků