Kvalitní kamera na vodu

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kareljokl 19. 8. 2015 11:36

Ahoj, jedeme s partou o víkendu na vodu a potřeboval bych nějakou dobrou kameru na helmu, nějakou kvalitní, cena nerozhoduje, ale víc než 10k se mi za ni dávat nechce.
kareljokl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod inutihar 19. 8. 2015 21:56

GoPro 3+ Silver. Nebo Sony AZ1.

Účel ale splní i "noname" ekvivalent za polovinu či třetinu. Podívej se po youtube na srovnání obrazu/úhlu záběru a rozhodni se sám, jestli má smysl připlácet. Výhodou gopro je, že se k tomu dá sehnat mrtě příslušenství prakticky kdekoliv a v jakékoliv ceně. U těch levných kamer to bývá komplikovanější (pokud přímo nekopírují gopro), ale zase toho mají dost i v základním balení.

Ať už budeš nakonec kupovat cokoliv, tak určitě preferuj kameru, které lze vyměnit baterii (kup si rovnou jednu navíc). Výměna baterie je výrazně rychlejší než nabíjení, nemluvě o tom, že nabíjet uprostřed akce často ani nejde.
inutihar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kareljokl 20. 8. 2015 10:17

Jj díky za odpověď, našel jsem Lamax X6, co jsem četl na netu, tak v krabici je hafo příslušenství a splňuje to i tu podmínku druhé baterky přímo v balení, takže pecka, asi koupim nakonec tuhle a cenově to taky neni nějakej extrem.
kareljokl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod inutihar 20. 8. 2015 10:59

Raději se ale přece jen podívej předem na ukázková videa, ne vždy ty levné kamery stíhají. Třeba na heurece (ale nejen tam) má lamax dost rozporuplné recenze.
inutihar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 8. 2015 10:29

Xiaomi Yi si nepozeral? uz je z tych drahsich, no stoji menej ako 1/2 GoProcky a kvalita sa zda byt OK.

Puzdro a nejake tie drziaky sa dokupuju uz samostatne....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 21. 8. 2015 11:33

Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kareljokl 25. 8. 2015 09:53

Tak nakonec jsem koupil teď novou X7 od Lamaxu, je to nástupce, v podstatě je to teď úplná novinka, dneska teprv budu nějak střihat videa a trošku to upravovat, tak pak dám vědět jaká je kvalita videa, ale ve vodě se neutopila to je pozitivní :D
kareljokl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin2580 25. 8. 2015 10:03

Ja mel nejakou xj4000 nebo co, vsichni dusovali jak je to stejny jak go pro atd.... Ani prd. Radsi gopro v zakladu.
martin2580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kareljokl 27. 8. 2015 09:56

Asi myslíš SJCAM? Noo GoPro to je zas hrozně drahý, za tu cenu bych koupil X7 asi tak 5x, jinak to vypadá moc dobře, obraz je taky super. Nakonec jsem udělal dobře, takže doporučuju.
kareljokl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod inutihar 27. 8. 2015 11:15

Obraz je super znamená co? :-)
Jak vypadá video za horších světelných podmínek (třeba když je zataženo nebo pod vodou)? Jak vypadá video v protisvětle? Jak zvládá rychlejší pohyb? Jak moc se obraz kostičkuje, když je v něm hodně pohybujících se objektů (třeba vodní tříšť)?

Snažil jsem se dohledat, jaký má ten Lamax bitrate, ale nepodařilo se...
inutihar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kareljokl 1. 9. 2015 09:41

Hele je to většinou točený ve dne takže bohužel noční podmínky nemůžu nějak testnout.. to třeba zas někdy potom, jinak pod vodou to drželo dobře, ani se neutopila :D zatim jsem zkoušel tohle, zbytek testnu nějak o víkendu :) Jinak v pohybu to právě neni ani moc mázlý, když sme jeli na raftu, tak to vypadalo dobře.
kareljokl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.No64 2. 9. 2015 23:51

zabla D800e do igelitu ne ?
Dr.No64
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků