Dron na foceni zrcadlovkou

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 3. 2015 11:41

kozakm: já reagoval na to, co linkoval Puntík, možná jsem měl napsat, že teda Phantom. Ono je překvapivé, co se dá za těch 30K dneska pořídit, ale ošizená je tam především ta kamera. Třeba bude příště aspoň jako to GoPro.

Na Dakaru máš výhodu, že když trefíš někoho copterem do hlavy, tak ho stačí zahrnout pískem :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 3. 2015 11:46

Policejni copty maji chytaci site na mensi drony, chytali s tim ty cmoudiky co si to zkouseli v Bolonskym lesiku. Asi tak 14 zpet, na idnes fotka dronu s chytaci siti.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 00:34

Lidi si všechno zkazí sami..... :/

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LGA 10. 3. 2015 06:06

Janeiro píše:Jen co budou dostupnejsi a lidi s nima zacnou litat nad Prahou, tak v ramci protiteroristicke hysterie zacne policie fasovat brokovnice a nebude se ptat, zda za dron dal nekdo 200 tis. Bude to neco jako strelba myslivcu na psa, ktery se jen trochu priblizi k lesu bez voditka....

Nenapadá mě nic, co bych takovým dronem mohl způsobit. Možná vletět do okna presidentovi.
LGA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janeiro 10. 3. 2015 06:43

Dron, ktery unese kilovou zrcadlovku unese i kilo semtexu a diky dalkovemu ovladani ho odpali kdy chce a kde chce
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 10. 3. 2015 08:24

A možná unese i kilo C4!
Nevím, proč chodit tak daleko, stačí, když to někomu spadne nad hlavu. Nad lidma se prostě nelítá.

-- 10. 3. 2015 08:24 --

Lotrandor píše:kozakm: já reagoval na to, co linkoval Puntík, možná jsem měl napsat, že teda Phantom. Ono je překvapivé, co se dá za těch 30K dneska pořídit, ale ošizená je tam především ta kamera. Třeba bude příště aspoň jako to GoPro.


Phantom existuje v několika verzích i bez kamery, takže vlastnímu Goučku nic nebrání.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 10. 3. 2015 08:33

Radek71 píše:Policejni copty maji chytaci site na mensi drony, chytali s tim ty cmoudiky co si to zkouseli v Bolonskym lesiku. Asi tak 14 zpet, na idnes fotka dronu s chytaci siti.


Dron so sietou
Obrázek
http://zpravy.idnes.cz/novinari-z-al-dz ... clanek-box

a protisietovy dron

http://cdr.cz/clanek/gimball-chytry-zac ... nitr-budov
Obrázek
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 10. 3. 2015 13:07

Tomu frajerovi se sítí schopný pilot vždy uletí. Člověk by neměl věřit všemu, co se napíše.

Jinak pro zálemce o problematiku doporučuji navštívit http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=136&t=62338 modeláři přece jen ví o této problematice trošku více než redaktoři.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 3. 2015 13:15

Uleti, ale uz to nehodi na maratonce.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 13:48

Zá pár stokorun se dá pořídit tahle blbost, s vestavěnou VGA kamerkou. Něco jako mizerný mobil.
kvadro1657.JPG
Slušnější výběr, něco jak kompakt nebo lowend zrcadlo má tady - http://www.megapixel.cz/hledat?q=phantom+dji A dál už bych nešel, je to na kriminál. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 10. 3. 2015 20:21

tak tenhle s tou kamerou, nebo podobnej, cca za tisic, to presne mame, je to samozrejme jen blblost, jen to umi zapnout/vypnout kameru a pak normalni dalkovy ovladac na to je, dosah, cca 30 metru a to je vse, ale na nauceni se s dronem se to muze hodit, to co to nahraje, tak jsou to prakticky nepouzitelne zabery, asi stejne nebo horsi jak video z iphone 3GS
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 3. 2015 21:56

Pak tě asi nemusí nic trápit, jen bych si udělal pojistku na blbost z občanskýho života, kdyby jsi tim někoho škrábnul a on ti to dal sežrat přes trvalý následky.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 2. 4. 2015 14:12

Včera jsem přivezl tuhle "hračku". Ona to vlastně moc hračka není, aspoň co se týká zvládnutí všech postupů a režimů a především odpovědnosti za to, jak a kde se létá. Ale celý život létám s kniplem/hrazdou v ruce, dlouho mne to i živilo a tak jsem v tomhle směru uvědomělý a vycvičený desítkami nouzáků z dob, když jsme do toho v 80.letech montovali Trabanty :-D .
Foto jako z levného kompaktu, ale na video se dá koukat, koneckonců s tím teď Liška s Revaiem točí motoexpedici v Jižní Americe. Sám jsem motorkář, na velkém enduru také cestuju "cestou necestou" a tam, kde to půjde, chci brát koptéru sebou, určitě z toho jdou natočit pěkné záběry. Jak už někdo psal, existuje i levnější varianta s držákem na GoPro 4, musí se k tomu ale koupit další příslušenství a pak to stojí o něco víc než tenhle Phantom 2 Vision+. Sofistikované modely co unesou kvalitní foťák a umožní profesionální záběry, jsou pochopitelně technicky i cenově někde jinde.
Přílohy
02_10421543_780282265342250_8661542801795631846_n.jpg
P7.jpg
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dendaboy 1. 11. 2015 15:30

Koukám, že droni se hojně nyní využívají ke všemu možnému :)
Dendaboy
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků