Fotopasti, skryté kamery a jejich detekce

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Axeman 16. 12. 2011 10:41

Mám chalupu na samotě v lese, která byla v minulosti několikrát vykradena. Vzhledem ke způsobu zabezpečení a jeho překonání to nevypadá na nějaké feťáky nebo bezdomovce.
Minulý týden jsem si na příjezdové cestě všimnul tzv. fotopasti namířené přímo na chalupu. Takže nemyslím, že tam byla na monitoring lesní zvěře. Když jsem se druhý den vrátil, už tam nebyla. Jelikož chalupa byla vykradena většinou během ledna-února, učinil jsem nějaká opatření, ale ještě bych chtěl zjistit jestli kolem není fotopastí víc. Na netu jsem našel nějaký detektor na tyhle věci, ale netuším jak je spolehlivý. Neví někdo o něčem podobném?
Axeman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 17. 12. 2011 08:40

Když po okolí kamery rozházíš drobný střepy (jako jsou po vykradení auta rozbitím bočního okýnka), tak tenhle detektor zmateš dostatečně. Navíc vyhodíš litr. Ale protože fotopasti mají obvykle pro lidi i většinu zvěře neviditelný infrapřisvícení, které je aktivní v okamžiku záznamu, stačí se v daném místě po setmění projít třeba s mobilem majícím foťák a dívat se na displej. Jakmile se i dobře skrytá fotopast aktivuje a začne svítit, na displeji ji uvidíš a snadno najdeš. Pro zkoušku se přes mobil podívej na DO k televizi a uvidíš, co jinak nevidíš. Použít k tomu můžeš i většinu foťáků a kamer. Některé mají v sobě IR filtr, který tomu zabrání, ale to si v klidu otestuj tím dálkáčem...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axeman 17. 12. 2011 10:21

Žádných střepů jsem si v lese nevšiml a vzhledem k rozloze obvodu pozemku pochybuju že by jich tam někdo tolik sypal. Že IR diody jsou vidět přes foťák a kameru vím. Tenhle detektor je první na který jsem narazil, kdyby někdo věděl o něčem dražším a sofistikovanějším, tak sem s tím.
Axeman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viribus Unitis 1912 17. 12. 2011 13:13

Fotopast odmontovat a zahodit
Viribus Unitis 1912
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 17. 12. 2011 20:34

Vzít liháč a zamazat objektiv. Nebo třeba sekunďákem něco nalepit. Ideálně tak, aby tě fotopast nezaznamenala.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 18. 12. 2011 11:55

Některé mají možnost posílat fotky přímo na mobil.
Já bych ji velikým obloukem obešel a pěkně po česku čmajznul. Určitě bych ji na místě nenechal. Pak ji sám používal pro monitoring zvěře, prodal, nebo zničil.
Nebylo by možná od věci nahlásit to policii
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axeman 19. 12. 2011 09:13

PČR to řeší a tento týden zavedu ještě jedno opatření. Jinak bych chtěl spíš svépomocí fotopast vyhledat a pokud by kolem nějaká byla, tak si na toho co to tam dává počkat a dlouze si s ním "popovídat".
O nějakém lepším detektoru pořád nikdo neví...?
Axeman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BananSof 5. 3. 2013 15:26

Prosim o radu, vidim, ze nekteri mate s fotopastmi dobre zkusenosti. Rozhoduji se jiz nejaky cas mezi temahle dvema http://www.infoto.cz/fotopasti/fotopast ... b-sd-karta, http://www.infoto.cz/fotopasti/fotopast ... b-sd-karta. Obe maji pomerne dobre hodnoceni, za ty penize to jde. Acorn je asi vseobecne znamejsi. Mate nekdo osobni zkusenost? Diky.
BananSof
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirkous74 27. 8. 2017 15:05

My jsme si třeba domů pořídili, takovou tu kameru, které jen bliká dioda jako jistotu před zloději, ale soused to měl taky a vykradli mu garáž. Takže teď plánuju nainstalovat reálné kamery, protože nemůžu riskovat vykradení domu.
Jirkous74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petitla6 27. 8. 2017 15:25

No samozřejmě, v dnešní době s "fakeovou" kamerou nic neohlídáte. A všichni zloději už v dnešní době určitě dokážou rozlišit maketu od pravé kamery. Takže ta investice není úplně od věci. :)
Petitla6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radovanek99 28. 8. 2017 00:11

My máme jednu kameru na domě, ale za dva roky, jsme ji prakticky nevyužili. Ale je pravda, že se spí mnohem líp, když vím, že náš dům je ohlídaný.
Radovanek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirkous74 28. 8. 2017 00:25

A bydlíte v lokalitě, kde se někdy vykrádají domy? Ptám se pouze proto, že některé lokality tím trpí víc a proto je mnohem nezbytnější dům zabezpečit.
Jirkous74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radovanek99 28. 8. 2017 00:38

Tak je pravda, že naše čtvrť je poklidná a nikdy jsem tady teda nezažil krádež, ale jistota je jistota.
Radovanek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirkous74 28. 8. 2017 00:45

No tak to potom chápu, ale vy zase pochopte mě, že když za půl roku někdo vykrade 3 chaty v okolí, tak já s tím nic neudělám :) ;)
Jirkous74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 28. 8. 2017 08:04

Tak už nezdržuj a dej sem nějakou tu nevyžádanou reklamu ;-)
Lexx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků