Jaký koupit notebook pro fotografa a grafika?

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 12. 4. 2010 12:32

irmo píše:...
tak kazdy ma jine pozadavky na bezpecnost PC, ale osobne nejsem takovy masochysta ze bych si troufl pripojit Apple do internetu a nedej boze to trvale na internetu provozovat, ale zalezi na nature cloveka pokud je mu jedno ze jeho PC je temer komukoliv z internetu volne dostupne ja mu to neberu

ale stale plati tam kde nic neni neni co krast :) z toho duvodu jsem se ho zbavil protoze jsem ho mel i na praci a nestale reseni problemu s opravovanim der me unavovalo

jako libil se mi kvalita fajn reakce servisu skvela co vic si prat ale uz mam normalniho notebooka s bezpecnym os :)
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod file12 12. 4. 2010 12:43

Souhlasím s Irmem. Mě teda stačí na rawy to co mam, ale při úpravě hodně fotek to chce lepší železo. Ale je to o penězích a o preferencích uživatele.
Mě mac nepříde nebezpečný..je bezpečnější než winy, ale je to dáno tim že není tak rozšířený. Sám sem zvědav až se do Macu hackeři pustěj jak rychle se s tim zváldne Apple vyrovnat.
Ale dost už o jabkách a mrkvích. Co se týče tématu: už si autor něco vybral?
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 12. 4. 2010 13:12

zajimave ze jiz nekolik let je na pwn2own aplle velmi obliben a pada mezi prvnimi
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 12. 4. 2010 14:12

Jan_Tomanek no ja ti neviem nemam problem ani na jednej platforme ... ale mam firewall atd ...
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod file12 12. 4. 2010 21:34

Jan_Tomanek ano používejte si bezpečné Windowsy. Ono je to o tom kdo je používá. podle toho jsou OS bezpečné. Tím že je Apple oblíben tak padá. kdo by hackoval winy, když to dělá každej:D
Tohle je na jiné téma, tak už to prosím neřešme.
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Photographic 13. 4. 2010 06:49

Díky za příspěvky, notebook stále vybírám a rozhoduji se mezi těmito dvěma modely:
HP se slušným rozlišením ale nevím jaký je ten dispay http://www.alza.cz/hp-probook-6540b-d153612.htm
a tímto Lenovo http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y550p-d162644.htm s lepším procesorem ale nevím jak jsou na tom v prorovnání grafických karet ATI Mobility Radeon HD4550 s 512 MB vlastní paměti vs NVIDIA GeForce GT240M s 1 GB vlastní paměti.
Mate s nimi nějaké skušenosti? Který by jste doporučili.

HP nemá HDMI konektor ale má display port. Lze na to sehnat nějakou redukci z display portu na HDMI?
Photographic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kelav 13. 4. 2010 07:45

Nevybral jsi špatně, dám ti ale jednu radu, pokud chceš seriozní práci, seriózní výsledky, tak si k tomu časem pořiď externí displej na grafiku. Já jakožto grafik mám v práci grafický monitor, doma grafický monitor a zodpovědně můžu říct, že mi je z těch displejů v noteboocích kolikrát špatně. Displeje to je to na čem výrobci neskutečně šetří. Bohužel jsem neviděl jediný NTB, ve kterém by se mi líbil obraz. A to platí napříč všemi výrobci, Apple nevyjímaje. Pravda je ta, že notebooky nikdy nebyly zaměřené na grafické práce, takže tam není potřeba montovat drahé PVA, IPS panely.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Photographic 13. 4. 2010 08:43

Jsem si vědom že od notebooku nemůžu čekat super display a počítám s připojením kvalitního externího monitoru.
Photographic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decibel 13. 4. 2010 11:35

treba zvážiť hlavne rozmery notebooku (či 13,3-15,6 alebo 17") ako sa bude prenášať, či ti treba DVD napaľovačku - odporúčam - ak sa fotí komerčne je to suprová vec hned odovzdať prácu ked treba.

Výkon prináša zrýchlenie práce čo je pri platených veciach alfa a omega, Ak za hodinu zarobíš 200 eur alebo 50Eur kvoli pomalosti PC je to rozdiel, ušetrený čas treba venovať niečomu inému užitočnejšiemu ako čakaniu na PS.

displej netreba riešiť veľmi je to na NTB najmenej podstatná vec (len aby nebol lesklý..) - jediné pohodlné/spoľahlivé riešenie je aj tak nakoniec nejaké externé eizo alebo dobrý nec.

a posledná vec ak uvažujete o fotaku s vysokým rozlíšením treba čo najlepší stroj. - 21-24Mpx foto sa preratáva oveľa dlhšie ako 10-12Mpx (ak sa bavíme o 16bit TIFF ani nevravím.) treba s tým počítat.

to je k foto, k videu sa neviem vyjadriť ale chcelo byto SATA a Firewire asi.

ak to tuž niekto písal pardon, že opakujem -nečítal som všetko
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 13. 4. 2010 12:45

no stich 2 je to velmi natesno .....

obydva maju leskly panel co nemusim :oops:

Pod znackou HP sa robija aj Compaq notebooky sktorimi nemam najlepsie skusenosti (zato z HP som problem nemal aj moj sukromny je starucky HP) mam pocit, ze original HP zacinaju z HP v mene, takze tamto by bol potom Compaq ..... ale niesom si isty uz to nesledujem :()

A to lenovo je urcite lepsia volba aj OS je tam 64 bit (64 bit je poctatne lepsia volba ked je k dispozicii Photoshop 64 bit ;)) ale ma mensiu rozlisovacku dysplayja co moze znacnet vadit.
U toho HP/Compaq-tu nieje napisane ci ide o 32 alebo 64 bit verziu OS. Profesional je aj aj.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Photographic 14. 4. 2010 11:54

Co jste myslel touhle větou, tak úplně jí nerozumím: mam pocit, ze original HP zacinaju z HP v mene, takze tamto by bol potom Compaq
Photographic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 14. 4. 2010 13:41

HP skupilo Compaq ale nadej produkovalo/produkuje ich vyrobky ale uz pod oznacenim HP.
Tesne po kupe to bolo jednoduche originalne HP-cka mali znacie hp560,hp6xy, hp7xy atd a Compaq-ty boli oznacovane ako 5678 bez toho hp pred cislom.

Ale to bolo cca 2 roky dozadu ako je to teraz neviem presne.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Photographic 23. 4. 2010 08:06

Děkuju všem za jejich názory, rady a doporučení pro koupi notebooku pro grafickou práci a zpracování fotografií.
Po dlouhém hledání pro mou praci vyhovujícího notebooku, jsem došel k tomuto typu: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=74434
Je to dostatečně výkonný notebook s procesorem Intel Core i5, 4GB ram, grafika NVIDIA Quadro FX 880M s 1024 MB vlastní paměti je dostatečně výkonná, rozlišení displeje dostačující 1600 x 900 bodů, wifi připojení, 64bit win. 7. Při rozhodování proč právě tento typ sehrála velkou roli možnost připojit notebook display portem pro připojení externího grafického monitoru, který narozdíl od VGA připojení, přenáší informace k monitoru digitální cestou a nedegraduje tak kvalitu zobrazení na připojeném monitoru. Nenašel jsem žádný typ notebooku který by display portem kromě značky HP disponoval. Krom toho vydrží v provozu až 5h.
Photographic
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků