Canon Powershot SX1 IS - problém s délkou videa

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vlkousek 25. 12. 2009 23:56

Pořídil jsem si tento foťák společně s 16GB Class6 kartou A-data. Spočítal jsem si, že 4GB fullHD videa se nahrají cca za 15 minut. Tak dlouhé video se mi ale nikdy nepodařilo nahrát. Většinou se paměť foťáku zaplní mezi 6. a 7. minutou (tj. cca 2 GB), jednou jsem nahrál 10 minut (s foťákem na stativu bez jediného hnutí). Můžete mi prosím poradit, co s tím? Může mít pohyb foťáku nebo snímané prostředí vliv na délku nahrávání?

A ještě jedné věci jsem si všiml. Velmi často se stane, že poté, co se nahrávání samo ukončí z důvodu zaplnění kapacity paměti (tedy vnitřní paměti foťáku, ne karty) a já spustím nahrávání znovu, nahraje se pouze 6-8 sekund a pak se nahrávání ze stejného důvodu zase ukončí. Má někdo podobnou zkušenost? Díky.
vlkousek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 12. 2009 07:46

co třeba přečíst manuál? Například tam může být omezení velikosti souboru ,nebo času natáčení videa.(a asi tam i je)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 26. 12. 2009 08:17

IMHO je maximální délka videa dána v tomto případě největší možnou velikostí souboru, což jsou pro souborový systém, použitý na kartě, 2GB.

Video používá nějakou komprimaci - pokud se scéna nemění, je méně změněných detailů, do stejného objemu dat se vejde víc snímků. Z podobného důvodu mají JPG snímky se stejným rozlišením i kompresí rozdílnou datovou velikost - tam platí, čím více detailů (nebo šumu), tím více dat.

Poslední - pokud je zaplněná vnitřní paměť, tak kam by se měla nahrávat data?
Pety
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků