Poškozený čelní člen

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod novtom 22. 4. 2009 16:19

Dobrý den, koupil jsem Canon 70-200/2,8 L a na čelním členu je malá asi 3-4 mm ne moc hluboká rýha. Chtěl jsem se zeptat, jak nejlépe ostestovat, jestli je objektiv opticky v pořádku. Máte někdo nějaký tip? Děkuji za pomoc
novtom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 22. 4. 2009 16:39

fotit, nejlépe asi testovaci obrazce, ale myslím že to bude absolutně mimo hloubku ostrosti
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 22. 4. 2009 19:38

nejlepe je maximalne zaclonit a fotit bilou zed pri hyperfokalnim zaostreni
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 22. 4. 2009 20:09

když jsme u toho, co je přesně ta hyperfokální vzdálenost? vím že to je něco s polovinou a nekonečnem, ale přesně nevím
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod novtom 22. 4. 2009 21:46

Tak to jsem přesně udělal, dal jsem clonu 32, postalvil na stativ, vyfotil bílou zeď a viděl jsem všechny prachový částice, ale tento škrábanec tam nebyl, takže si troufám tvrdit, že by to mohlo být v pořádku. Ani na obyčejných potrétech, popřípadě zátiších to není vidět.
novtom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crazy_Ivan 23. 4. 2009 06:59

SkyHawkCZ píše:když jsme u toho, co je přesně ta hyperfokální vzdálenost? vím že to je něco s polovinou a nekonečnem, ale přesně nevím


Polopatě:
Hyperfokální vzdálenost je když: Odsud (zaostřená rovina) až po nekonečno je ostré všechno.
Na digi či paladixu je o tom pár článků.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy_Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rcorp 23. 4. 2009 07:58

Já bych řekl, že to bude v pohodě. :)
rcorp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karben 23. 4. 2009 10:56

při dopadu přímého světla se může v rýze lámat, štěpit a všelijak ukazovat
jinak podobně jako bublinka nemůže mít vliv, natož být zobrazena :pozor
karben
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 23. 4. 2009 11:31

Crazy_Ivan píše:
SkyHawkCZ píše:když jsme u toho, co je přesně ta hyperfokální vzdálenost? vím že to je něco s polovinou a nekonečnem, ale přesně nevím


Polopatě:
Hyperfokální vzdálenost je když: Odsud (zaostřená rovina) až po nekonečno je ostré všechno.
Na digi či paladixu je o tom pár článků.


předpokládám, že při zasostření na nekonečno...
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 23. 4. 2009 11:43

nie, hyperfokalna vzdialenst je prave vzdialenost na ktoru ked zaostris tak bude vsetko az po nekonecno "ostre". Pod "ostre" pojmom ostre sa povazuje vsetko co nieje rozmazane na vacsiu kruznicu ako 0.2mm na vytlacku o uhlopriecke cca 30cm. Tzv zodpoveda to asi 2-3Mpixelovej fotke!

Testovat skrabanec predneho clenu proti bielej stene sa mi zda byt uplna blbost, to nieje spina ale skrabanec .... skrabanec nehadze tiene ani flaky. Ale zato hadze odleskli, lomy svetla, a rozmazava .. Takze ak poriadne tesotvat tak urcite pri priamom svetle na prednu cocku (najlepsie pod roznymi uhlami) a fotit nieco s poriadnou strukturov kde uvidis kazde rozmazanie .... a zaostrene samozrejme presne a nie na nejaku pitomu hyperfokalnu ostrost (ved ten objektiv ma preniest 10+Mpixelov a nie 2-3Mpixele ...)
napriklad les, stromi pri miernom protisvetlu.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 23. 4. 2009 11:56

takže jestli to chápu dobře, tak je to nejkratší zaostřená vzdálenost, od které je ostré vše až do nekjonečna
SkyHawkCZ
Návštěvník



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků