D7200 - Wifi X PC

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod papun 17. 9. 2017 11:03

Tak jsem docela rozhořčen z Wifi u D7200. Běžně se to nedá spojit s PC jak jsem pochopil - což mě hodně zarazilo.

Narazil jsem na tento článek:
https://www.paladix.cz/clanky/airnef-st ... atove.html

Máte s tím někdo praktickou zkušenost? Angličtina mi moc nejde, tak mám obavu abych se s tím domluvil. Osobně mi jde pouze o stažení fotek z karty do PC. Nechce se mi zbytečně připojovat USB nebo vytahovat kartu. Ono to má všechno svoji životost a bezdrátový přenos by byl super.....
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 9. 2017 11:14

Používám Nikon WMU aplikaci na telefonu a tabletu s Androidem, Nikon D750. Funguje to dobře, ale stahují se jen jpeg fotky v nějakém menším rozlišení, plný rozlišení ani raw asi ne.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod papun 17. 9. 2017 11:48

Vím, že je apka na mobil, tablet. Ale já to potřebuji stahovat do PC a kompletní RAW.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 17. 9. 2017 12:07

Clovece, keby to aj islo tak sa ti to bude stahovat nekonecne dlho. Ked nechces vyberat kartu, tak stahuj cez kabel, co sa ti tam akoze moze poskodit ?
landov
Expert


Odeslat příspěvekod ondrasheq 17. 9. 2017 12:32

V plným rozlišení jde fotka přes appku stáhnout taky, ale ne hromadně - je nutné vybrat pouze jednu (Nikon logic).
Celkově je to spojení přes Wifi jen nouzovou věcí do terénu, jinak k ničemu.
Fotky stahuj čtečkou, bude to vždycky mnohem rychlejší.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papun 18. 9. 2017 14:29

No tak jak tu dnešní kvalitu všeho znám, tak tam 300x strčím USB kabel a pak se to rozpadne. O rychlost mi ani nešlo.

No co už. Budu to tak asi muset dělat. Dělal jsem to tak i na D90 a zatím funguje.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 18. 9. 2017 15:11

Kabelem ne, vyndej kartu ze slotu a dej do PC do čtečky. Ta dvířka jsou stavěna dobře.
A pokud teda just ne, tak pořiď Eye-Fi SD neboli SDčko s vestavěnou Wifi. Je to drahé, ale účel to asi splní.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papun 18. 9. 2017 19:21

Čtečku nemám, ale asi koupím.....
papun
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků