Dvojčata, Newton, fyzika

Diskuze na témata, která se vůbec netýkají digitálů

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ogarzlin 5. 4. 2018 18:39

Petr Luňák píše: Ostatne mam doma krbova kamna, celou zimu v nich topim. Kamna maji ocelova dvirka. A hadej co? Za celou dobu jich pouzivani, kdy v nich hori ohen 24/7, nezmekla.


Bože, proč s dal dušu do takového vola...
Dál nemá cenu diskutovat. Vidím to na těžkou poruchu osobnosti s maniodepresivními sklony. Doporučuji odbornou pomoc, dokud je čas.
Pro ostatní - mnoho štěstí v další diskuzi s tímto fyzikálním nedoukem.
Howgh.
ogarzlin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 4. 2018 18:57

Mikeczcz píše:Tak vidím, že se tady dobře bavíte. Nejvtipnější mi teda přijde, že náš fyzikální MacGyver (na rozbor každého jevu stačí fyzika 7. třídy, ideálně Newtonovy pohybové zákony) považuje za odvádění pozornosti od problematiky to, že někdo tu problematiku chce začít skutečně rozebírat :D


Rika ten, ktery misto toho, aby odpovidal na otazky a resil samotna tvrzeni, tak se snazi zesmesnit autory onech tvrzeni tim, ze je nazve treba samouky. A kdyz tim nekym je pak clovek s P.E., tak ma Misa na megatrapas zadelano :tleskani :D

Mikeczcz píše:...co jsi nalinkoval video samouka, který porovnává srážky kulečníkových koulí s padajícím barákem?...


PE licensure is the engineering profession's highest standard of competence, a symbol of achievement and assurance of quality.


Mimochodem Miso, stale si mi neodpovedel na otazky tykajici se jak kolapsu dvojcat, tak mizejiciho Boeingu 767 za plastem nekolika desitek ocelovych sloupu (a nekolika betonovych podlazi) o sirce 36" a celkove toustce oceli 4", tak ti to pripomenu obrazkem, ktery tvou kognitivni disonanci zajiste potesi :D

Obrázek

-- 5. 4. 2018 20:03 --

ogarzlin píše:Bože, proč s dal dušu do takového vola...
Dál nemá cenu diskutovat. Vidím to na těžkou poruchu osobnosti s maniodepresivními sklony. Doporučuji odbornou pomoc, dokud je čas.
Pro ostatní - mnoho štěstí v další diskuzi s tímto fyzikálním nedoukem.
Howgh.


Typicka reakce cloveka trpiciho kognitivni disonanci. V praxi jsou pak typicke tyto priznaky:

- nereaguje na kladene otazky a kdyz, tak pouze otazkami odvadejicimi pozornost
- neni schopny argumentace
- snazi se za kazdou cenu resit osobnost autora vyroku, nikoliv podstatu vyroku samotnych
- dopousti se osobniho napadani a urazek
- odmita diskutovat po zaminkou "ztraty casu"

http://ografologii.blogspot.cz/2010/01/kognitivni-disonance.html

Jak snadne je lidi, verici v naprirozene jevy, odhadnout :)

Nicmene uz ted vim, ze je to hazeni hrachu o zed, nebot ani ty nebudes schopny argumentace.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 4. 2018 19:24

new.konstrukce.cz/clanek/teplota-plynu-pri-pozaru-patrove-budovy/
chybí už jen placatá zeměkoule.
Luňáku,víš co jsou to fáze požáru? Něco si o tom přečti než že sebe uděláš ještě většího pitomce.
Naposledy upravil standavfr dne 5. 4. 2018 19:41, celkově upraveno 2
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 5. 4. 2018 19:36

Petr Luňák píše:
Narozdil od tebe a ostatnich vericich, se ma tvrzeni opiraji o (forenzni) dukazy. Ty a zbytek vericiho pelotonu operuje pouze s domnenkami, ci presneji receno zboznymi pranimi, aby vse pasovalo do vasi viry a kdyz uz to nepasuje, tak se to tam vermomoci krecovite snazite napasovat



Petr Luňák píše:
No ale zpet k veci. S tvym tvrzenim ohledne teploty horeni dreva souhlasim. Ostatne mam doma krbova kamna, celou zimu v nich topim. Kamna maji ocelova dvirka. A hadej co? Za celou dobu jich pouzivani, kdy v nich hori ohen 24/7, nezmekla.


Tak tohle je fakt gold :D MacGyver v akci.


Petr Luňák píše:
No ale zpet k veci. S tvym tvrzenim ohledne teploty horeni dreva souhlasim. Ostatne mam doma krbova kamna, celou zimu v nich topim. Kamna maji ocelova dvirka. A hadej co? Za celou dobu jich pouzivani, kdy v nich hori ohen 24/7, nezmekla.


Petr Luňák píše:
Mimochodem Miso, stale si mi neodpovedel na otazky tykajici se jak kolapsu dvojcat, tak mizejiciho Boeingu 767 za plastem nekolika desitek ocelovych sloupu (a nekolika betonovych podlazi) o sirce 36" a celkove toustce oceli 4", tak ti to pripomenu obrazkem, ktery tvou kognitivni disonanci zajiste potesi :D


Tak v tom případě se panu PE omlouvám, samouk je zjevně jenom napůl :). Odpověd máš v SZ už pár dní, to že se ti nelíbí mě netankuje 8-)

Obrázek se mi líbí, jen bych poprosil primární zdroj :)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 5. 4. 2018 20:02

Takže sedmá třída a krbový kamna vyřeší všechny problémy světa :D Znovu. Jak je to tedy s tou teplotou a půdorysem? Ať se můžeme posunout aspoň k první jednoduchý úloze.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 5. 4. 2018 20:18

Včera jsem si poprvé spustil video, co tu bylo linkováno a zjistil jsem několik věcí:
- kde vzal Petr Luňák své Newtonovy pohybové zákony,
- kde vzal Petr Luňák své svérázné chápání energie soustavy,
- že smazané příspěvky z tématu "Kdy nahradí..." končí v Gancově diskuzním tématu, kde proudí čilý diskuzní cvrkot.

Při prohlížení videa mě napadly další dva příklady. Na jednom z nich si předvedeme, jak nejen Petr Luňák, ale i několik rozumbradů z videa vůbec netuší, co je potenciální energie, kde se bere a jak se přeměňuje. Bude to krásně názorné, tak názorné, že to pochopí i Petr Luňák.
No a druhý příklad je taková pěkná ukázka na oblíbené téma "měříme" teplotu termokamerou.

Do víkendu dám Petrovi čas, možná přestane dělat Zagorku a aspoň se pokusí vyřešit první příklad. On sice ví, že to všechno perfektně ovládá, ale my to ještě nevíme. V neděli sem dám řešení z kategorie "selský rozum" a dál budeme rozebírat, jestli je takové řešení univerzální a nakolik je v praxi použitelné.
A nebojte, dojde i na odpovědi na Petrovy přísné otázky.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ogarzlin 5. 4. 2018 20:35

A hele, už je taday zase "Kognitivní disonance". A prokázal jsi to Festingerovým, nebo Carlsmithovým experimentem? Já myslím, že to nejvíc sedí na tebe Luňáku.

A na úplný závěr si neodpustím citát klasika, jenž je zcela zřejmě pravdivý.

"Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem."
Jan Werich
ogarzlin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 5. 4. 2018 20:43

Já tu klidně pro nezaujaté pozorovatele (ostatně i pro PL) budu vypadat jako druhý blbec, ale vzhledem k tomu, že si na stará kolena chci dodělat doktorát, tak celou tuto opičárnu beru jako opakování k přijímačkám.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod GreatWhite 5. 4. 2018 21:03

Vy to nechápete :) on Petr ani nevěří, že do toho vletěli letadlama :) že to viděl celý New York na vlastní oči nebere v potaz :) Vy tady jedete technické věci a výpočty a on na Vás vyrukuje s krbovkama :) to nemáte šanci vyhrát
GreatWhite
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tajnik 5. 4. 2018 21:22

Zrovna chci napsat, ze resite logicke ulohy, ale misto toho by mel nejdriv PL vysvetlit, co se teda vlastne podle nej stalo. Vedela tedy CIA a americka vlada roky o planu teroristu udelat si pilotni prukazy a narazit do dulezitych objektu, takze nechala vecem volny prubeh, nachystala vybusniny do Pentagonu a WTC 1 i 2 a cekala na narazy, aby mohla objekty odstrelit a rozpoutat valku? Nebo tam ani zadna letadla nenarazila? Fakt nevim, co se nam vlastne snazi dokazat.
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 5. 4. 2018 23:08

A clovek na mesici taky nikdy nebyl, předpokládám (jeden takovy se objevil na fyzikalnim čtvrtku v Dejvicich, coz bylo z jeho strany neodhadnuti publika :) ).

Ad uloha od MT, fyzikou jsem mozek uz nejaky cas moc netrapil, tak me napada jen intuitivni reseni. Je povolene o tom uz ted diskutivat?
taylor729
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 5. 4. 2018 23:59

Já tu dost dobře nemůžu nikomu nic zakázat, takže klidně intuitivní řešení a klidně i v předstihu.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 6. 4. 2018 00:12

Ptam se abych ti nejak nezkazil tvoje plany.
Nejprve tedy jen nastinim myslenkovy pochod. Kineticka energie kulky E=1/2*m_kulka*v^2, to postavit rovno praci nutne k prevrzeni plechovky.
Kdyz vezmem ze k prevrzeni je nutno dostat teziste alespon nad "zarazku", pricemz dojde k jeho posunu o neco výše, presne by to melo byt delta_h= sqrt(h^2+d^2)/2-h/2 a k tomu je potreba prave vykonat praci W=m_plech*delta_h s vyuzitim energie kulky (beru pro jednoduchost dokonale pruznou srazku, tedy kdy se nic nepremeni na teplo).

Dalo by se to elegantneji? Pripadne jsem na neco zapomel a je to uplne blbe?
Fyzika me bavila, ale po par letech nepouzivani mi trva nez se zase rozjedu.
taylor729
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 6. 4. 2018 06:39

Postupoval jsem podobne, jenom jsem jinak napočítal změnu výšky.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 6. 4. 2018 08:12

Jen, prosím, pánové, střela - nikoliv kulka, kulky má pes ;)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron