Dvojčata, Newton, fyzika

Diskuze na témata, která se vůbec netýkají digitálů

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 3. 4. 2018 23:10

Vzhledem k tomu, že učené dišputace ve věci řízené demolice Dvojčat ne a ne utichnout, rozhodl jsem se založit toto speciální téma, kde by na tuto důležitou diskuzi měly všechny zainteresované elity náležitý klid. Takže už žádné ponožky, žádné rumy, žádná Micina, jenom nosníky vetknuté, pohybové zákony newtonovské a aplikovaná fyzika.
No a protože platí, že:
1) kdo chce druhým svítit, musí sám zářit,
2) stavět se musí od základů,
pojmu svůj úvodní příspěvek (stejně jako i několik dalších) jako takový malý názorný úvod do mechaniky. Ačkoliv se to může zdát jako naprosto stupidní školní příklad, nenechte se mýlit, v dalších krocích si tento příklad elegantně zkomplikujeme a rázem bude dávat smysl (i ve vztahu k nárazu letadla).

Takže příklad je následující:
Lunak_priklad_1.png

Kulka K letí vodorovně s podložkou ve výšce h/2 do středu S válcové plechovky P o čtyřicetinásobné hmotnosti, než má samotná kulka. Plechovka je opřena o vrub výšky v. Určete jakou nejmenší rychlostí musí letět kulka, aby právě překlopila plechovku přes hranu vrubu.
Pokud nemáte rádi analytické řešení, můžete si za hmotnost kulky dosadit 5g, plechovka má 200g, průměr podstavy plechovky je 15cm, výška plechovky je 20cm a vrub má 1cm.

Toto je z mého pohledu úplný základ. Kdo jej nezvládne, tak nemá cenu se vůbec s jeho názory zdržovat. V dalších krocích si tento případ postupně modifikujeme z ryze školního na ryze praktický (tzn. budeme uvažovat postupně všechny věci, které jsme nestydatě zanedbali).
Tak co, Petře, troufneš si na něco konkrétního, nebo zůstaneš u svého oblíbeného "bla, bla"? A neboj, další případy budou zajímavější - budeme stlačovat nosník dokud se neohne, počítat bezpečnost v prutových konstrukcích, ohýbat skleněné tabule i hledat ztracené železobetonové pilíře...
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 4. 2018 07:57

No, takto to nepôjde! Základom je spochybniť, nie vedieť a pochopiť... :D
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 4. 2018 07:58

MT, stejne jako Misa, utika od tematu a neodpovida na otazky. Tak se vratime hezky na zacatek k tematu.

MT napsal:

"A co se stane, když třeba bude část sloupů na jedné straně chybět"

PL odpovedel prostrednictvim odkazu na vyjadreni architekta dvojcat Johna Skillinga:

http://www.youtube.com/watch?time_conti ... 8flekzSRHo

MT si uvedomil svuj megatrapas a jiz sloupy najednou neresi :D :D

Stale cekam na opravu docenta Nemce, kdyz se pry plete. Fakticky, zadne bezduche placani. Docent Nemec uvedl jasna cisla, z jakych vychazi. MT neuvedl zhola nic, nula argumentu.

Ale uplne nejdrive je treba zodpovedet nasledujici, jiz davno polozene otazky, kterym se MT a vsichni ostatni "verici" zbabele vyhybaji jako muslim veprovemu a odmitaji je zodpovedet. O cem to svedci, je vice nez zjevne :)

1. jak muze asymetricke poskozeni zpusobit symetricky kolaps?
2. jak muze padat budova rychlosti volneho padu (pripadne temer volneho padu), aniz by se jednalo o nejakou formu rizene demolice - tedy pridane externi sile, ktera v predstihu odstrani postupne spodni cast budovy?
3. Jak muze dojit k progresivnimu kolapsu tak rychle vlivem pouhe gravitace?
4. Jak muze pouhych cca 15 pater znicit cca 90 nijak neposkozenych 90 pater pod sebou?
5. Co znicilo 47 ocelovych sloupu, tvoricich masivni jadro budovy?
Přílohy
10616314_284300678423499_4487645484052447847_n.jpg
10616314_284300678423499_4487645484052447847_n.jpg (34.72 ) Zobrazeno 5345 krát
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 4. 4. 2018 08:40

Neboj, k rozebrání docenta Němce se taky dostaneme, ale je to poněkud složitější, než se zdá člověku bez vzdělání (myslím Tebe). Takže bude nejlepší, když si sjednotíme termíny, když si sjednotíme znalosti, když si sjednotíme postupy, jinak se nikam nedostaneme. No a pokud se zjistí, že se neshodneme ani na řešení úplně jednoduchých problémů, těžko se můžeme shodnout na těch složitějších.
A řešení konkrétních problémů neznamená střílení od boku (tak jak to tu předvádíš ty). Ale chápu, kde nejsou znalosti, tam nastupuje víra a přesvědčení. Já vidím, že sis toho ve své zuřivosti vůbec nevšiml, ale já jsem ani jednou nepsal, že Dvojčata spadla jenom pouhou gravitací. Mě jenom pokaždé zajímá, na základě jakých hodnot a modelů jsi prokázal, že to byla řízená demolice. Ale neboj, k tomu se taky dobereme, jen co nám tu předvedeš, že jsi schopný vyřešit o tři řády jednodušší problémy.
Takže bych prosil, abys tady (klidně slovně) uvedl postup řešení.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ogarzlin 4. 4. 2018 11:33

Toš to bude mazec...
ogarzlin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 4. 2018 15:13

Tak to som zvedavý, aký postup riešenia tu PL predvedie ;-)
(alebo či bude stále len klásť nesúvisiace otázky)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 4. 4. 2018 15:58

Podle me k veci stejne neodpovi.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 4. 2018 20:12

Melancholický Trol píše:Neboj, k rozebrání docenta Němce se taky dostaneme, ale je to poněkud složitější, než se zdá člověku bez vzdělání (myslím Tebe). Takže bude nejlepší, když si sjednotíme termíny, když si sjednotíme znalosti, když si sjednotíme postupy, jinak se nikam nedostaneme. No a pokud se zjistí, že se neshodneme ani na řešení úplně jednoduchých problémů, těžko se můžeme shodnout na těch složitějších.
A řešení konkrétních problémů neznamená střílení od boku (tak jak to tu předvádíš ty). Ale chápu, kde nejsou znalosti, tam nastupuje víra a přesvědčení. Já vidím, že sis toho ve své zuřivosti vůbec nevšiml, ale já jsem ani jednou nepsal, že Dvojčata spadla jenom pouhou gravitací.


Kdepak, na tvou smesne pruhlednou hru nepristoupim. Bud se budes chovat jako dospely inteligentni clovek, ktery je schopny diskutovat a budes odpovidat na otazky, nebo si tu onanuj nad svym monologem, odvadejicim pozornost od diskutovane problematiky. Par ovci, neschopnych argumentace jako ty sam, ti pomocnou ruku urcite nabidce, se mnou vsak nepocitej.

Co ten tvuj trapas s chybejicimi sloupy na jedne strane? O jak hrdinsky si jej i naporduhe presel, ty radoby vzdelanej :tleskani

Takze repete...A repete bude pokracovat do te doby, nez budes schopny diskuse, upozornuji te na to predem, aby ses nedivil, ze se stale opakuji:

1. jak muze asymetricke poskozeni zpusobit symetricky kolaps?
2. jak muze padat budova rychlosti volneho padu (pripadne temer volneho padu), aniz by se jednalo o nejakou formu rizene demolice - tedy pridane externi sile, ktera v predstihu odstrani postupne spodni cast budovy?
3. Jak muze dojit k progresivnimu kolapsu tak rychle vlivem pouhe gravitace?
4. Jak muze pouhych cca 15 pater znicit cca 90 nijak neposkozenych 90 pater pod sebou?
5. Co znicilo 47 ocelovych sloupu, tvoricich masivni jadro budovy?

Melancholický Trol píše:Mě jenom pokaždé zajímá, na základě jakých hodnot a modelů jsi prokázal, že to byla řízená demolice.


To uz jsem napsal minimalne desetkrat. Gancovi to pisu opakovane a ten chudacek neni schopny reagovat, zbabele se zacal vymlouvat na offtopic. Jsem zvedavej, na cem se zacnes tocit ty, zatim ses na uplne stejne argumentacni urovni, respektive dne, jako prave Ganec:

viewtopic.php?style=2&f=202&t=1184709&p=11868836#p11868836

-- 4. 4. 2018 21:22 --

Ganec píše:Tak to som zvedavý, aký postup riešenia tu PL predvedie ;-)
(alebo či bude stále len klásť nesúvisiace otázky)


A hele Ganec, dluzis mi odpovedi, tak sup:

Ganec píše:- Čo vlastne podľa teba nie je možné?
- O akej konkrétnej teórii to píšeš?
- Aké fyzikálne zákony tá teória porušuje?


Gance, ty ses debil (diagnoza, nikoliv urazka), nebo trpis tezkou sklerozou, pripadne nedokazas chapat prosty psany text? Tve otazky jsou davno zodpovezene, protoze je, a tobe specialne, neustale opakuji. Ale co bych pro pomalejsiho ex bratra neudelal, ze?

- neni z fyzikalniho hlediska mozne, aby WTC1&2&7, ci jakakoliv jina budova, spadla az k zemi rychlosti volneho padu vlivem pouhe gravitace. Neni z fyzikalniho hlediska mozne, aby pozar, ktery nepresahuje 250 stupnu Celsia, zpusobil jakekoliv oslabeni ocelovych sloupu a nosniku. Neni z fyzikalniho hlediska mozne, aby 15 pater dokazalo znicit 90 - nijak neposkozenych - pater pod sebou, vlivem pouhe gravitace.

- sam si zde tu teorii od Walda papouskoval, takze najednou uz nevis? Tu teorii, kterou pozdeji zavrhl i jeji samotny puvodni autor, tedy NIST? Tedy torie palacinkoveho kolapsu, o ktere psal rovnez Davidof a ktera absolutne nezohlednuje, ci presneji receno zcela ignoruje, 47 nosnych sloupu, tvorici jadro budovy. Druha a zaroven stale aktualni teorie, prednesena profesorem Bazantem, jiz nehovori o padu jednoho podlazi na druhe, ale tvrdi, ze to bylo onech 15 pater v celku, co mely znicit zbyvajicich 90 pater, aniz by doslo k jejich zniceni :lol:

- aktualni tkzv. "pile driver theory" rozporuje treti Newtonuv zakon a zakon o zachovani hybnosti. Neni fyzikalne mozne, aby 1/10 TE SAME hmoty mohla znicit zbylych 9/10 TE SAME, nijak neposkozene, hmoty. Treti Newtonuv zakon to nedovoluje. Neni mozne, aby se tak navic stalo behem pouhych 9, respektive 11s. Kazda kolize ma za nasledek zpomaleni. Vzdycky, bez vyjimky. Neni mozne, aby vrchni cast budovy nicila spodni cast budovy a nedoslo pri tom k jejimu zpomaleni. Zakon o zachovani hybnosti to nedovoluje.

Navic! U obou budov, pred samotnym kolapsem, muzeme pozorovat nekolik dulezitych faktoru:
- WTC1: vrchni cast budovy je minimalne zpoloviny znicena jeste driv, nez zacne "nicit" spodni podlazi. Je tedy dokazano, ze vrchni cast se zacla nicit jeste predtim, nez vubec teoreticky zacla nicit nijak neposkozena patra pod sebou.
- WTC2: vrchni cast se pred samotnym teoretickym nicenim spodnich pater nakloni o zhruba 20-22 stupnu a zacne prepadavat mimo osu budovy.
- v obou pripadech, navzory vyse uvedenym FAKTUM, doslo k naprosto symetrickemu kolapsu budov do vlastniho pudorysu, ackoliv byly poskozeny asymetricky.
- v obou pripadech lze pozorovat masivni vymrsteni obvodovych sloupu horizontalne az do vzdalenosti sta metru. Cili znacna cast hmoty, ktera mela podle "pile driver" teorie znicit spodni patra, nebyla vubec pritomna, nebot byla vymrstena mimo budovy. A pro ty, co to nevedi, tak gravitace pusobi vertikalne, nikoliv horizonatalne!

No a ted je rada Gance na tobe, abys uz konecne odpovedel na me otazky, opakuji:

1. jak muze asymetricke poskozeni zpusobit symetricky kolaps?
2. jak muze padat budova rychlosti volneho padu (pripadne temer volneho padu), aniz by se jednalo o nejakou formu rizene demolice - tedy pridane externi sile, ktera v predstihu odstrani postupne spodni cast budovy?
3. Jak muze dojit k progresivnimu kolapsu tak rychle vlivem pouhe gravitace?
4. Jak muze pouhych cca 15 pater znicit cca 90 nijak neposkozenych 90 pater pod sebou?
[b]5. Co znicilo 47 ocelovych sloupu, tvoricich masivni jadro budovy?
[/b]

Na co se vymluvis tentokrat, ubozacku? :lol:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 4. 4. 2018 22:23

Při plně rozvinutém požáru v budově se dosahuje max. 250°C? :hm
-vasek-
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 4. 4. 2018 23:01

Takže nečekaně fyzika nula bodov, cyklení se na mistrovský úrovni... MT, ty sis fakt myslel, že by tu šáša předvedl alespoň elementární fyzikální znalosti? Jeho není problém zesměšnit ;) Jenže tady funguje gancův model - on to buď nechápe nebo (spíš) se tak hodlá tvářit - protože si před zrcadlem přiznat, že je úplnej idi.ot holt pro něj není snadný... Tak proč se zaobírat nějakou fyzikou, když stačí provádět důkaz úporným tvrzením...teda minimálně v konspirační bublině :D Ostatně v případě "němcovy zprávy" v jeho případě vůbec nejde o fyziku, ale o základní nedostatky v chápání textu psaného v rodném jazyce...na fyziku vůbec netřeba narážet :D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ogarzlin 5. 4. 2018 07:16

Nejen odborník na statiku, ale i požární technik... I hořící dřevo má vyšší teplotu plamene než 250°C. Ne tak kerosin...
Ale jinak ti PL věříme, ta černá koule je opravdu bílý kvádr.

PS: Zesměšňuješ se tady tak maximálně ty sám, a to elementárními neznalostmi fyziky, statiky a dynamických jevů. Ale to už je na diagnózu. Nejlepší odborníci na tohle byli viděni v okolí Bohnic...
ogarzlin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 4. 2018 10:32

cport píše:Podle me k veci stejne neodpovi.
Tak je. Neodpovedal. Presne ako som písal: žiaden postup riešenia nepredviedol.
Miesto toho len uhýba kladením ďalších a ďalších otázok (napriek tomu, že pár odpovedí už dávno dostal).

Alebo rieši nezmysly, keďže vychádza z predpokladov, ktoré nikto netvrdí. Napríklad:
- od Melancholický Trol 4. 4. 2018 09:40 => "já jsem ani jednou nepsal, že Dvojčata spadla jenom pouhou gravitací."
- od Petr Luňák 4. 4. 2018 21:12 =>"neni z fyzikalniho hlediska mozne, aby WTC1&2&7, ci jakakoliv jina budova, spadla az k zemi rychlosti volneho padu vlivem pouhe gravitace"

Mám z toho pocit, že nielenže tú úlohu od MT nedokáže vypočítať, ale ani si neuvedomuje, že práve takéto veci riešia Newtonove zákony, ktorými sa oháňa :/
(MT: inak pekný príklad si vymyslel :tleskani )

Melancholický Trol píše:bude nejlepší, když si sjednotíme termíny, když si sjednotíme znalosti, když si sjednotíme postupy, jinak se nikam nedostaneme
súhlasím .. minule som mu musel vysvetľovať čo je to nosník a upozorňovať ho na to, že ja som písal o stĺpoch
(keďže on písal, že "jadro WTC1 a 2" bolo postavené zo "47 vzpernych nosniku")

Petr Luňák píše:ted je rada Gance na tobe, abys uz konecne odpovedel na me otazky
Ešte stále si na rade ty! (lebo si doteraz neodpovedal na zadanie od MT)

Bolo ti jasne vysvetlené, že "k tomu se taky dobereme" ale až keď predvedieš čo naozaj vieš.
(musíš preto napísať aspoň postup, ako by si postupoval pri riešení takejto úlohy)
Vieš tú úlohu vyriešiť, alebo nie? Ak áno, tak ako?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 5. 4. 2018 12:06

Takže 250 stupňů? Trváš na tom, šášo? Trváš na tom, že se budova složila do svého půdorysu a zároveň se její části jaksi dostaly až sto metrů od něj? Až zvládneš tohle, zkusíme se přesunout k úloze od MT. Pak se třeba můžeme dostat i k tvé oblíbené zprávě, kde jsem ti z ni jasně odcitoval (a ty to jistě odzdrojuješ) části, které dokazují, že ji v lepším případě nerozumíš, v tom horším o ní přímo lžeš. Pak bychom se mohli třeba přesunout na tvoje oblíbená videa, kde bychom si mohli říci, jestli je kyslík to samý, co vzduch, když to jedna z tvejch oblibenkyň jaksi odmítá rozlišovat. A když bys byl moc hodnej, chápavej a dostali bychom se tak daleko, tak bych ti sem třeba napostoval par fotek, jak dopadne různej kov při požáru, kde je v hlavní roli Jet-A1, třeba takový letadlo... Ale zase kvituju, že už rozlišuješ třeba co je sloup...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 5. 4. 2018 17:02

Tak vidím, že se tady dobře bavíte. Nejvtipnější mi teda přijde, že náš fyzikální MacGyver (na rozbor každého jevu stačí fyzika 7. třídy, ideálně Newtonovy pohybové zákony) považuje za odvádění pozornosti od problematiky to, že někdo tu problematiku chce začít skutečně rozebírat :D

Ale rozumím tomu, že matlat páté přes deváté vytvoří větší šum a pak ty hovadiny snáz zapadnou.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 4. 2018 18:22

ogarzlin píše:Nejen odborník na statiku, ale i požární technik... I hořící dřevo má vyšší teplotu plamene než 250°C. Ne tak kerosin...


Narozdil od tebe a ostatnich vericich, se ma tvrzeni opiraji o (forenzni) dukazy. Ty a zbytek vericiho pelotonu operuje pouze s domnenkami, ci presneji receno zboznymi pranimi, aby vse pasovalo do vasi viry a kdyz uz to nepasuje, tak se to tam vermomoci krecovite snazite napasovat, jako treba profesor Wald, Gancova modla, ktery si vymyslel jakousi teorii palacinkoveho kolapsu a na tu se krecovite snazil napasovat kolaps dvojcat. Cele hodinove povidani na pude Sisyfosu se neslo kolem spousty technickych pojmu a rozboru, jake se pouzivaji srouby, jake normy atd. Smula pro nej ovsem je ta, ze nic z toho co on popsal, se neslucuje s tim, co se doopravdy stalo, bylo pozorovano a je dolozeno. Ke konci sve prednasky se k memu udivu Wald sam prizna, ze kolaps dvojcat vlastne vubec nevidel :shock: To se to pak vytvari teorie kolapsu, kdyz se nezaklada na skutecnosti :lol:

No ale zpet k veci. S tvym tvrzenim ohledne teploty horeni dreva souhlasim. Ostatne mam doma krbova kamna, celou zimu v nich topim. Kamna maji ocelova dvirka. A hadej co? Za celou dobu jich pouzivani, kdy v nich hori ohen 24/7, nezmekla. Zatimco ocelove sloupy ve WTC pry zmekly (nasledkem "pozaru kancelarskeho vybaveni" - nikoli kerosinu, jak si zrejme myslis) a proto to zaclo padat - oficialni zprava NIST. Teda, puvodni oficialni verze vypustena do manstramovych medii dokonce tvrdila, ze se ocel roztavila, ale i samotni autori teto verze si uvedomili, jakou kokotinu vypustili, tak to vylepsili na "pouhe" zmeknuti :D

Ten pozar o 250 stupnich C je uzasna navnada. Ihned se ukaze, kdo o problematice neco vi a kdo nevi vubec, ale vubec nic. No bohuzel pro tebe ses odkopal vlice rychle :) Zaprve je treba argumentovat fakty, nikoliv domnenkami. Ze byl ve dvojcatech PRED KOLAPSEM rozsahly pozar je pouha domnenka, nikoliv fakt. Fakta naopak hovori v neprospech teto domnenky. Dukazy jsou minimalne tri:

- z vrchni casti nad explozi (ty si dosad vniknuti B767) se dostalo nekolik lidi az do prizemi. Celkem obdivuhodny pocin na to, ze tam mel byt pozar natolik silny, aby oslabil ocelove nosniky, ze? :D
- z obou vezi stoupal pred kolapsem hutny tmavy kour. Bez na nejblizsi pozarni stanici a zeptej profesionalu, co to naznacuje, zjevne to nevis.
- termo snimky zverejnene NISTem ukazuji, ze pred kolapsem WTC1 neni zaznamenan teplota vyssi, nez prave tech zminovanych 250 stupnu Celsia.

Nicmene uz ted vim, ze je to hazeni hrachu o zed, nebot ani ty nebudes schopny argumentace.

-- 5. 4. 2018 19:24 --

-vasek- píše:Při plně rozvinutém požáru v budově se dosahuje max. 250°C? :hm


Mylna domnenka, viz vyse. Pokud vsak trvas na "plne rozvinutem pozaru", mel bys to byt schopny dolozit. Cehoz ale schopny nebudes, takze se reakce bud nedockam zadne, nebo alibisticke.

-- 5. 4. 2018 19:27 --

Ganec píše:
Petr Luňák píše:ted je rada Gance na tobe, abys uz konecne odpovedel na me otazky
Ešte stále si na rade ty! (lebo si doteraz neodpovedal na zadanie od MT)

Bolo ti jasne vysvetlené, že "k tomu se taky dobereme" ale až keď predvedieš čo naozaj vieš.
(musíš preto napísať aspoň postup, ako by si postupoval pri riešení takejto úlohy)
Vieš tú úlohu vyriešiť, alebo nie? Ak áno, tak ako?


Gance, v seriozni diskusi se postupuje postupne, nikoliv na preskacku a kazda strana reaguje na podmety protistrany. Polozil si otazky, ja jsem na ne odpovedel, takze ted je rada na tobe, aby si ty odpovedel na otazky me. Netahej do toho nikoho dalsiho. Ses tu snad sam za sebe, nebo ne?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ogarzlin 5. 4. 2018 18:39

Petr Luňák píše: Ostatne mam doma krbova kamna, celou zimu v nich topim. Kamna maji ocelova dvirka. A hadej co? Za celou dobu jich pouzivani, kdy v nich hori ohen 24/7, nezmekla.


Bože, proč s dal dušu do takového vola...
Dál nemá cenu diskutovat. Vidím to na těžkou poruchu osobnosti s maniodepresivními sklony. Doporučuji odbornou pomoc, dokud je čas.
Pro ostatní - mnoho štěstí v další diskuzi s tímto fyzikálním nedoukem.
Howgh.
ogarzlin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 4. 2018 18:57

Mikeczcz píše:Tak vidím, že se tady dobře bavíte. Nejvtipnější mi teda přijde, že náš fyzikální MacGyver (na rozbor každého jevu stačí fyzika 7. třídy, ideálně Newtonovy pohybové zákony) považuje za odvádění pozornosti od problematiky to, že někdo tu problematiku chce začít skutečně rozebírat :D


Rika ten, ktery misto toho, aby odpovidal na otazky a resil samotna tvrzeni, tak se snazi zesmesnit autory onech tvrzeni tim, ze je nazve treba samouky. A kdyz tim nekym je pak clovek s P.E., tak ma Misa na megatrapas zadelano :tleskani :D

Mikeczcz píše:...co jsi nalinkoval video samouka, který porovnává srážky kulečníkových koulí s padajícím barákem?...


PE licensure is the engineering profession's highest standard of competence, a symbol of achievement and assurance of quality.


Mimochodem Miso, stale si mi neodpovedel na otazky tykajici se jak kolapsu dvojcat, tak mizejiciho Boeingu 767 za plastem nekolika desitek ocelovych sloupu (a nekolika betonovych podlazi) o sirce 36" a celkove toustce oceli 4", tak ti to pripomenu obrazkem, ktery tvou kognitivni disonanci zajiste potesi :D

Obrázek

-- 5. 4. 2018 20:03 --

ogarzlin píše:Bože, proč s dal dušu do takového vola...
Dál nemá cenu diskutovat. Vidím to na těžkou poruchu osobnosti s maniodepresivními sklony. Doporučuji odbornou pomoc, dokud je čas.
Pro ostatní - mnoho štěstí v další diskuzi s tímto fyzikálním nedoukem.
Howgh.


Typicka reakce cloveka trpiciho kognitivni disonanci. V praxi jsou pak typicke tyto priznaky:

- nereaguje na kladene otazky a kdyz, tak pouze otazkami odvadejicimi pozornost
- neni schopny argumentace
- snazi se za kazdou cenu resit osobnost autora vyroku, nikoliv podstatu vyroku samotnych
- dopousti se osobniho napadani a urazek
- odmita diskutovat po zaminkou "ztraty casu"

http://ografologii.blogspot.cz/2010/01/kognitivni-disonance.html

Jak snadne je lidi, verici v naprirozene jevy, odhadnout :)

Nicmene uz ted vim, ze je to hazeni hrachu o zed, nebot ani ty nebudes schopny argumentace.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 4. 2018 19:24

new.konstrukce.cz/clanek/teplota-plynu-pri-pozaru-patrove-budovy/
chybí už jen placatá zeměkoule.
Luňáku,víš co jsou to fáze požáru? Něco si o tom přečti než že sebe uděláš ještě většího pitomce.
Naposledy upravil standavfr dne 5. 4. 2018 19:41, celkově upraveno 2
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 5. 4. 2018 19:36

Petr Luňák píše:
Narozdil od tebe a ostatnich vericich, se ma tvrzeni opiraji o (forenzni) dukazy. Ty a zbytek vericiho pelotonu operuje pouze s domnenkami, ci presneji receno zboznymi pranimi, aby vse pasovalo do vasi viry a kdyz uz to nepasuje, tak se to tam vermomoci krecovite snazite napasovatPetr Luňák píše:
No ale zpet k veci. S tvym tvrzenim ohledne teploty horeni dreva souhlasim. Ostatne mam doma krbova kamna, celou zimu v nich topim. Kamna maji ocelova dvirka. A hadej co? Za celou dobu jich pouzivani, kdy v nich hori ohen 24/7, nezmekla.


Tak tohle je fakt gold :D MacGyver v akci.


Petr Luňák píše:
No ale zpet k veci. S tvym tvrzenim ohledne teploty horeni dreva souhlasim. Ostatne mam doma krbova kamna, celou zimu v nich topim. Kamna maji ocelova dvirka. A hadej co? Za celou dobu jich pouzivani, kdy v nich hori ohen 24/7, nezmekla.


Petr Luňák píše:
Mimochodem Miso, stale si mi neodpovedel na otazky tykajici se jak kolapsu dvojcat, tak mizejiciho Boeingu 767 za plastem nekolika desitek ocelovych sloupu (a nekolika betonovych podlazi) o sirce 36" a celkove toustce oceli 4", tak ti to pripomenu obrazkem, ktery tvou kognitivni disonanci zajiste potesi :D


Tak v tom případě se panu PE omlouvám, samouk je zjevně jenom napůl :). Odpověd máš v SZ už pár dní, to že se ti nelíbí mě netankuje 8-)

Obrázek se mi líbí, jen bych poprosil primární zdroj :)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 5. 4. 2018 20:02

Takže sedmá třída a krbový kamna vyřeší všechny problémy světa :D Znovu. Jak je to tedy s tou teplotou a půdorysem? Ať se můžeme posunout aspoň k první jednoduchý úloze.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 5. 4. 2018 20:18

Včera jsem si poprvé spustil video, co tu bylo linkováno a zjistil jsem několik věcí:
- kde vzal Petr Luňák své Newtonovy pohybové zákony,
- kde vzal Petr Luňák své svérázné chápání energie soustavy,
- že smazané příspěvky z tématu "Kdy nahradí..." končí v Gancově diskuzním tématu, kde proudí čilý diskuzní cvrkot.

Při prohlížení videa mě napadly další dva příklady. Na jednom z nich si předvedeme, jak nejen Petr Luňák, ale i několik rozumbradů z videa vůbec netuší, co je potenciální energie, kde se bere a jak se přeměňuje. Bude to krásně názorné, tak názorné, že to pochopí i Petr Luňák.
No a druhý příklad je taková pěkná ukázka na oblíbené téma "měříme" teplotu termokamerou.

Do víkendu dám Petrovi čas, možná přestane dělat Zagorku a aspoň se pokusí vyřešit první příklad. On sice ví, že to všechno perfektně ovládá, ale my to ještě nevíme. V neděli sem dám řešení z kategorie "selský rozum" a dál budeme rozebírat, jestli je takové řešení univerzální a nakolik je v praxi použitelné.
A nebojte, dojde i na odpovědi na Petrovy přísné otázky.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ogarzlin 5. 4. 2018 20:35

A hele, už je taday zase "Kognitivní disonance". A prokázal jsi to Festingerovým, nebo Carlsmithovým experimentem? Já myslím, že to nejvíc sedí na tebe Luňáku.

A na úplný závěr si neodpustím citát klasika, jenž je zcela zřejmě pravdivý.

"Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem."
Jan Werich
ogarzlin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 5. 4. 2018 20:43

Já tu klidně pro nezaujaté pozorovatele (ostatně i pro PL) budu vypadat jako druhý blbec, ale vzhledem k tomu, že si na stará kolena chci dodělat doktorát, tak celou tuto opičárnu beru jako opakování k přijímačkám.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod GreatWhite 5. 4. 2018 21:03

Vy to nechápete :) on Petr ani nevěří, že do toho vletěli letadlama :) že to viděl celý New York na vlastní oči nebere v potaz :) Vy tady jedete technické věci a výpočty a on na Vás vyrukuje s krbovkama :) to nemáte šanci vyhrát
GreatWhite
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tajnik 5. 4. 2018 21:22

Zrovna chci napsat, ze resite logicke ulohy, ale misto toho by mel nejdriv PL vysvetlit, co se teda vlastne podle nej stalo. Vedela tedy CIA a americka vlada roky o planu teroristu udelat si pilotni prukazy a narazit do dulezitych objektu, takze nechala vecem volny prubeh, nachystala vybusniny do Pentagonu a WTC 1 i 2 a cekala na narazy, aby mohla objekty odstrelit a rozpoutat valku? Nebo tam ani zadna letadla nenarazila? Fakt nevim, co se nam vlastne snazi dokazat.
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 5. 4. 2018 23:08

A clovek na mesici taky nikdy nebyl, předpokládám (jeden takovy se objevil na fyzikalnim čtvrtku v Dejvicich, coz bylo z jeho strany neodhadnuti publika :) ).

Ad uloha od MT, fyzikou jsem mozek uz nejaky cas moc netrapil, tak me napada jen intuitivni reseni. Je povolene o tom uz ted diskutivat?
taylor729
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 5. 4. 2018 23:59

Já tu dost dobře nemůžu nikomu nic zakázat, takže klidně intuitivní řešení a klidně i v předstihu.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 6. 4. 2018 00:12

Ptam se abych ti nejak nezkazil tvoje plany.
Nejprve tedy jen nastinim myslenkovy pochod. Kineticka energie kulky E=1/2*m_kulka*v^2, to postavit rovno praci nutne k prevrzeni plechovky.
Kdyz vezmem ze k prevrzeni je nutno dostat teziste alespon nad "zarazku", pricemz dojde k jeho posunu o neco výše, presne by to melo byt delta_h= sqrt(h^2+d^2)/2-h/2 a k tomu je potreba prave vykonat praci W=m_plech*delta_h s vyuzitim energie kulky (beru pro jednoduchost dokonale pruznou srazku, tedy kdy se nic nepremeni na teplo).

Dalo by se to elegantneji? Pripadne jsem na neco zapomel a je to uplne blbe?
Fyzika me bavila, ale po par letech nepouzivani mi trva nez se zase rozjedu.
taylor729
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 6. 4. 2018 06:39

Postupoval jsem podobne, jenom jsem jinak napočítal změnu výšky.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 6. 4. 2018 08:12

Jen, prosím, pánové, střela - nikoliv kulka, kulky má pes ;)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 4. 2018 08:45

taylor729 píše:Dalo by se to elegantneji?
Ja som na to išiel inak (neprezradím, aby sa aj PL mohol prejaviť) a v rýchlosti som rovno voľačo aj vypočítal.
(samo že ruku do ohňa za to nedám .. bol to len 1 pokus k niečomu sa dopracovať .. by som sa veľmi čudoval keby správny)
Prekvapila ma výsledná rýchlosť: presne 10 metrov za sekundu!
MT, aspoň som sa priblížil ku správnemu výsledku? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 6. 4. 2018 16:01

Chtěl bych úplně vážně poprosit MT, aby udržel linii, ikdyz se PL nezúčastní. Koncept toho, že postupně zesložiťujeme mi přijde super a rád se něco přiučím.

-- 6. 4. 2018 17:01 --

Chtěl bych úplně vážně poprosit MT, aby udržel linii, ikdyz se PL nezúčastní. Koncept toho, že postupně zesložiťujeme mi přijde super a rád se něco přiučím.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 6. 4. 2018 21:21

Myslim ze PL muzeme vynechat, resit ulohy stejne nebude, tak jen dobre kdyz se do toho nebude plest. Take jsem pro, fyziku si moc rad zopakuju.
taylor729
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cport 6. 4. 2018 23:09

PL v zasade odpovedel ...

- nereagoval na kladene otazky a kdyz, tak pouze otazkami odvadejicimi pozornost
- nebyl schopny argumentace
- snazil se za kazdou cenu resit osobnost autora vyroku, nikoliv podstatu vyroku samotnych
- dopoustel se osobniho napadani a urazek
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 6. 4. 2018 23:21

Stejne je to zvlastni jak tihle lide majici nejaky blud si na nem zakladaji tak hodne ze se nerozpakuji hned zacit utocit na vsechny co se ten blud pokousi naborit. Ti zastanci teorie ze lety na mesic byly podvrh jsou na tom podobne.
taylor729
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kompakťák 7. 4. 2018 00:42

Ono je velice pikantní, že PL svého času skutečně hájil konspirační teorii o zinscenování přistání na Měsíci. Zájemcům doporučuji následující diskuzi z roku 2012. Neoblomná sebejistota a osočování všech okolo se té dnešní situaci nápadně podobá, nehledě na náznaky úvah o světovém zednářském spiknutí:

https://digiarena.e15.cz/mesic-je-plny- ... owforum=1&

Kritizuj sdělení a ne autora, říká se, ale člověk, který neváhá útočit na všechny okolo a teorii o falešném přistání na Měsíci obhajuje skvosty typu "v prachu bez vody není možné vytvářet stopy", je naprosto nedůvěryhodný.
Tady operuje jakoby v náročnějším oboru a laika úvahami o statice spíše ohromí, ale pořád je to podle logiky "já ti řeknu, že na zahradě žije trpaslík a ty pak strávíš týden obracením jednotlivých listů trávy, zda pod nimi skutečně není".
Nejabsurdnější na tom všem je, že se nositelem odhalení světových spiknutí má stát jouda z Mělníka. Je to zhruba na úrovni ultrakonzervativních mešuge z nějakého amerického zapadákova, kteří o sobě tvrdí, že jsou poslem Kristovým.
Kompakťák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigglesO27 7. 4. 2018 05:13

Tak ať se šáša chytne, když prvotní úloha MT je pro něj (snad zatím) příliš složitá. Jedna slovní úloha při které stačí znalosti základní školy na počáteční zahřátí mozkových závitů: Obepneme-li Zemi těsně lanem na rovníku (pro zjednodušení si ji představme jako naprosto dokonalou kouli) a posléze prodloužíme lano o jeden metr, proleze ve vzniklé mezeře mezi lanem a zemským povrchem kočka? A proč? :)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 7. 4. 2018 19:09

Zase si z nej nedelejme tak moc ocividne legraci, tim se akorat jeste vic nasere a bude o to vic urazet ostatni.
taylor729
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 8. 4. 2018 10:08

On si způsobem argumentace a jednáním o zesměšňování přímo koleduje.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 4. 2018 13:30

Stále sme sa ale ešte nedozvedeli čomu vlastne verí on.

tajnik tu správne položil tú najpodstatnejšiu otázku:
tajnik píše:Zrovna chci napsat, ze resite logicke ulohy, ale misto toho by mel nejdriv PL vysvetlit, co se teda vlastne podle nej stalo. Vedela tedy CIA a americka vlada roky o planu teroristu udelat si pilotni prukazy a narazit do dulezitych objektu, takze nechala vecem volny prubeh, nachystala vybusniny do Pentagonu a WTC 1 i 2 a cekala na narazy, aby mohla objekty odstrelit a rozpoutat valku? Nebo tam ani zadna letadla nenarazila? Fakt nevim, co se nam vlastne snazi dokazat.


Ja som sa to už tiež snažil nejako zistiť, ale pýtal som sa nesprávne:
Ganec píše:- Čo vlastne podľa teba nie je možné?
- O akej konkrétnej teórii to píšeš?
- Aké fyzikálne zákony tá teória porušuje?
Týmito otázkami som sa len dozvedel, že vraj som debil :-\
(a že neverí "informáciám", s ktorými prišiel len on sám; teda s takými, ktoré som dovtedy nepoznal)

Na ďalšiu otázku už pre zmenu neodpovedal vôbec:
Ganec píše: O čo ti vlastne ide?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 8. 4. 2018 16:26

Rád bych zkusil řešit úlohu zpočátku úplně jednoduše a uvidíme, jestli takový postup bude použitelný v praxi.
Lunak_priklad_1.png

Máme teda kulku K (i když se nám budou smát odběratelé Střelecké revue) a ta se pohybuje rychlostí v_k vzhledem k plechovce P.
Pro kinetickou energii kulky platí:
vzorec_01.png
vzorec_01.png (759 bajtů) Zobrazeno 2404 krát

Kulka narazí na plechovku a předá jí svou kinetickou energii. Tato energie (kinetická energie rotace) se spotřebuje na změnu potenciální tíhové energie (tzn. změnu výšky středu) plechovky.
vzorec_02.png
vzorec_02.png (674 bajtů) Zobrazeno 2405 krát

Plechovka respektive její těžiště T (které je v tomto případě totožné se středem S) opisuje kruhovou trajektorii se středem v bodě B, což je hrana vrubu a musí nastoupat minimálně do horní úvrati.
Lunak_priklad_1b.png

Protože platí zákon zachování mechanické energie a nikde nemáme žádné ztráty ani vnitřní síly, tak počáteční rychlost kulky v_k se vypočte takto:
vzorec_03.png
vzorec_03.png (2.68 ) Zobrazeno 2405 krát

a rozdíl výšek (delta h) se vypočte jako rozdíl výšky těžiště plechovky v horní úvrati a výšky těžiště plechovky před dopadem kulky takto:
vzorec_04.png
vzorec_04.png (2.1 ) Zobrazeno 2405 krát

Když dosadím, vychází počáteční rychlost kulky K (promiň, Bigglesi) 4,615 metru za sekundu, což je cca 16,62 km/h. Rychlost musí být těsně větší, než vypočtená hodnota, jinak by se nám plechovka zastavila v horní úvrati.
No a teď bych si dovolil jednu otázku: je tento postup správný? (S přihlédnutím k tomu, že se jedná o zjednodušený školní případ.)
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 8. 4. 2018 16:50

Biggles má štěstí, že není odběratelem SR, jinak by se urazil a odkráčel středem :D A postup správně vypadá, teda po dvanácti hodinách budování kapitalismu :)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 8. 4. 2018 18:44

Pokud se pamatuju, tak vratká poloha se počítá přes práci, ale já bych tohle řešení koupil. Odvozovani a početní řešení jsem nekontroloval, ale nepředpokládám, že bychom hráli na takové chytáky :)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 8. 4. 2018 21:59

MT:

Narad bych ze sebe udelal prilis velkeho vola, ale pokud si pamatuju dobre fyziku z prvniho rocniku VS, tak pro dokonale nepruzne srazky (kulka uvizne uvnitr plechovky, neodrazi se) musis vychazet ze zakona zachovani hybnosti, nikoliv ze zachovani energie. Strela totiz vzdy spotreuje energii na brzdeni a meni ji v teplo.

Navic si zanedbal to ze strela uvizla v plechovce, takze teleso ktere ma prepadnout pres schodek ma hmotnost mp+mk. Pri reseni bys take mel uvest, ze uvazujes dokonale hladkou podlozku bez treni, protoze ten pohyb prepadnuti plechovky neni az tak jednoduchy a plechovka se po podlozce musi smykat.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 8. 4. 2018 22:12

V ideálním případě nemyslím, že by střela nutně musela zůstat v plechovce.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 9. 4. 2018 04:01

Pravda ze na tohle by se hodila vic nepruzna srazka nez dokonale pruzna s kterou MT i ja pocitame. Pro hruby odhad to ale myslim staci.

Mas pravdu ze pro nepruznou srážku zakon zachovani energie neplati (cast se ji premeni v teplo pri deformaci), zustava tedy v platnosti jen zakon zachovani hybnosti. Tim se to ponekud zkomplikuje, protoze pokud se nepletu, musime brat v potaz i misto kde kulka plechovku zasahla a nasledne nejspis pocitat integral pres rotacni pohyb plechovky s pocatecni rychlosti v = m_k*v_k / (m_p + m_k), ktera se postupne snizuje prekonavanym gravitacnim zrychlenim, jehoz vektor a tedy podil pusobici proti se v prubehu meni.
Nejsem si jisty jestli se to nema pocitat spis pres vztahy pro rotacni pohyb (moment setrvacnosti atd) a treba to pak nejde nejak jednoduseji, chtelo by to nejakeho zkusenejsiho fyzika.
taylor729
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 9. 4. 2018 07:42

Tady je hezky vidět ta dana úroveň přiblížení, pokud budu počítat s nepruznou srážkou, tak bych neměl zanedbat deformaci povrchu. Tzn., že se změní těžiště plechovky. Jak plechovka rotuje, tak se dá předpokládat, že kulka uvnitř se pohybuje a tím pádem se mění těžiště celé soustavy...
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 9. 4. 2018 10:31

Krásně se nám rozproudila diskuze a máte ve spoustě věcí samozřejmě pravdu. Já jsem schválně vymyslel takový příklad, kde vlastně není nic pořádně zadáno a proto nám nezbude, než všechno zanedbat a považovat kulku za tuhé těleso, plechovku za tuhé těleso, srážky za dokonale pružné a zkusit to spočítat.
No ale už při řešení a ze zkušenosti všichni vidíte, že takový model není v praxi dost dobře použitelný. Už třeba takový chyták, že sice plechovku nahradíme jejím těžištěm a zjišťujeme, o kolik se zvedne, ale neuvažujeme, že na konci zůstane plechovka otočená o 90 stupňů, což taky spotřebovalo nějakou energii.
Ono je vůbec otázka, co ten náraz udělá se střelou i s plechovkou. Uvažujme kovovou kuličku, aby se to dobře počítalo. V závislosti na materiálu spočítáme její velikost. V závislosti na teplotním zpracování budeme vědět, jaké napětí ji začne nevratně deformovat atd. A teď co ta plechovka? Ta rozhodně není tuhá, většinou je z docela tenkého plechu, budeme potřebovat znát materiál, ze kterého je vyrobená, jestli byl nějak tepelně opracovaný atd.
Někdo dobře poznamenal, že se plechovka bude smýkat po hraně toho schodu V, protože na ni bude působit tíha. Nebo můžeme toto působení zanedbat? Nemůžeme, protože příklad je tak škodolibě zadaný, že každé zanedbání může způsobit, že se plechovka nedostane do horní úvrati. Takže budeme muset znát i součinitel smykového tření pláště plechovky vůči hraně schodu V. Statický i dynamický. Pokud bude mít plechovka zvlněný plášť tak, jak to mívají některé plechovky s ananasem, tak co teď s tím? Hodně záleží, jak se ta vlnka na schod zrovna trefí. Plechovka má taky nějakou hmotnost, takže se může stát, že se plášť v místě dotyku lehce prohne, čímž sice zmenšíme prokluz pláště plechovky a taky zmenšujeme výšku těžiště nad podložkou a taky je na to potřeba nějaká energie.
A to ani nemluvím o odporu vzduchu, jak plechovky, tak kulky. A co když začneme uvažovat, že sice kulka letí nějakou dopřednou rychlostí, ale přesto ve svislé souřadnici padá volným pádem? Můžeme to minimalizovat tak, že dáme hlaveň hodně blízko k plechovce, takže střela stihne naklesat jenom minimální výšku. No jo, ale to bysme potom mohli zjistit, že tu střelu (kulku) vlastně nepotřebujeme, že nám stačí proud plynů z hlavně. V zadání ale bylo "kulka", takže s hlavní musíme do "dostatečné" vzdálenosti (nebo střílet diabolkou, která ale taky před sebou tlačí vzduch z hlavně a taky klesá...) Jo a když už jsme u toho, kulová střela je sice pěkná, ale modelový příklad diabolka - ta má nějaký podélný průřez, u kterého nebude úplně triviální vypočítat koeficient odporu vzduchu, taky nemusí být úplně symetrická, takže při dopadu nám tam můžou vzniknout nějaké složky sil, které nepůjdou úplně do středu atd...
Někdo taky správně poznamenal, že když střela zůstane v plechovce, musí se to počítat přes hybnost (a to jsou potom docela jiná procenta energie, která se vůbec můžou zužitkovat na otáčení plechovky). Ono se může klidně stát, že nám vyjde taková rychlost kulky, že prorazí první plášť plechovky, zdeformuje sebe i plášť, sníží svou rychlost a teprve potom až začne točit plechovkou.
No ale těžko nám může něco vyjít, když vlastně nemáme žádné hodnoty.
Takže bych navrhoval, že zkusím počítat tento příklad i s uvažováním silového působení (tíhová síla točí plechovkou proti směru pohybu), dopadající střela působí silou na plechovku, ale ta sila se rozloží na axiální složku a radiální složku, jedna tím skutečně začne točit, druhá jenom namáhá plech v místě otáčení.
Pořád ještě budeme považovat plechovku za tuhou, střelu za tuhou, srážku za dokonale pružnou. (a bude tam i překvapení...).
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 13. 4. 2018 08:36

Jsme celi napnuti na pokracovani a prekvapeni ;-)
taylor729
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cport 14. 4. 2018 11:58

Prekvapenim by bylo, kdyby se tu objevil Lunak a odpovedel k veci ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 14. 4. 2018 23:56

Tak to snad nemá ani cenu zmiňovat, když se nechytnul ani na “kočce” ;)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 4. 2018 07:44

Luňák je už totálne zúfalý: viewtopic.php?f=217&t=1179831&p=11906240#p11906240

-- 17. 4. 2018 08:46 --

Vidno na ňom, že o wtc chce diskutovať .. ale len v "kdy nahradí..."
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 5. 2018 20:10

GreatWhite píše:Vy to nechápete :) on Petr ani nevěří, že do toho vletěli letadlama :) že to viděl celý New York na vlastní oči nebere v potaz :) Vy tady jedete technické věci a výpočty a on na Vás vyrukuje s krbovkama :) to nemáte šanci vyhrát


Kdyz se zeptam, na zaklade ceho vzniklo tvrzeni, ze to videl cely New York, tak mi nebude odpovezeno, protoze to je pouze vsugerovana domnenka, ktera pochopitelne nemuze byt podlozena fakty.

Je dobre se podivat, co ze bylo onoho dne doopravdy receno v TV zpravodajstvi, mas hluboke mezery ve vzdelani:Takze si se akorat opetovne zhovadil, ale zajiste se po vzoru Gance oklepes a za cas prijdes trepat vlastni domnenky znovu :D

Je vskutku pozoruhodne, kolik lidi veri, ze Boeing 767 dokaze:

1. byt pilotovany s maximalni preciznosti nekym, kdo nebyl schopny pilotovat obstojne ani malou Cesnu
2. letet rychlosti 546mph v nadmorske vysce cca 400m, aniz by doslo k jeho poskozeni
3. vniknout za plast nekolika desitek ocelovych sloupu, zhruba dve betonova podlazi a to navic aniz by doslo k jeho zpomaleni a odpadnuti sebemensi jeho casti a zaroven nedoslo k pozkozeni one budovy (viz rozfazovane video nize)
4. vniknout do ocelovobetonove budovy a vykouknout na jeji druhe strane
5. nezanechat po sobe jediny verifikovatelny dil, zejmena pak dva ocelovo titanove proudove motory se jako zazrakem zrejme vyparily (ten jeden na Murray street neni typ motoru, ktery pouziva B767 - oops!), avsak pas teroristy se nasel bez poskozeni. Asi jej pred "narazem" vyhodil zkuseny pilotujici terorista z okenka...tak na zem proste doplachtil :lol:


Obrázek

Muj favorit je levy spodni frame, to proste "nevymyslis" :mrgreen: Ukazte to diteti a vysmeje se vam, co ze to na nej zkousite. Ukazte to dospelemu, ktery zije 17 let v medialni propagande a zacne vam nadavat do konspiracniho teorietika, ci rovnou blazna, aneb kognitivni disonance v plne parade .

Ted vazne, to jste lidi vazne tak mentalne zaslepeni, nebo to ze sebe jen delate, protoze trolling je z nejakeho duvodu vas smysl zivota? :oboze

Tomu nedavnemu chemickemu utoku, ktery nam zinscenovali s mizernymi hereckymi vykony tkzv. Bile prilby, take verite, co? Rekl bych, ze ano, vzdyt to preci bylo v televizi a co je v TV, to je pravda pravdouci a David Copperfield je opravdovy kouzelnik! :tleskani

No nic, jen se opakuju, porad dokola ty same otazky, na ktere ti sami lide nechteji odpovedet. Vse jiz bylo receno zde:

viewtopic.php?f=202&t=1262739&p=11571664#p11571664

Nejlepsi ze vsech je stejne Davidof. To jeho prirovnani rozpadnuti WTC1 a 2 na jemny prach k dominovym kostkam, to je proste pecka :D

Jeste preci jen jedna poznamka. MT me chce za kazdou cenu dotlacit k tomu, aby me jakoze nachytal na tom, ze rozhodne nejsem zadny "profesor fyziky" ci "stavebni inzenyr". Coz je samozrejme velmi grotesktni, nebo se do takove pozice nepasuji, naopak se me do te pozice snazi natlacit on, aby se mi pak mohl "vysmat", ze tedy kdyz nejsem fyzik a neumim spocita to ci ono, tak tim padem nemam narok zpochybnovat kolaps vyskove budovy s ocelovym jadrem, rychlosti volneho padu. MT se zrejme domniva, ze je treba spocitat vse s naprostou presnosti, jinak nelze vyvozovat zadne zavery. Inu, to musi byt sakra tezky zivot, kdyz si Melancholicky Trolle nedokazes odvodit i ty nejzakladnejsi fyzikalni principy. Ta situace, ze si musis jit hodit na papir co se ti stane, kdyz si upustis na palec u nohy zelezne kladivo, ta je velmi nezavidenihodna :lol:

Podle MT "logiky" jsou vlastne fyzikalni zakony naprosto zbytecne, kdyz se jimi vlastne nesmime ridit. Jak to neni spocitane na papire, tak to asi teda neplati? Tady mame na videu MT, ktery si situaci nespocital a tak chudak nemohl dopredu vedet, ze se v tom kybli nemuze zvednout :D :lol:

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 7. 5. 2018 07:02

Nemel sra.čky, šášo. Tady to je o fyzice a ne o blbostech na YT.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 5. 2018 21:04

Takze i Biggles si potrebuje hodit na papir, co se mu stane s palcem u nohy, kdyz na nej upusti zelezne kladivo? O ou :D

A co WTC2, ktere je - navzdory tomu, ze ten radoby B767 je temer jiz cely zahadne zmizely uvnitr - zcela neposkozene (a zrovna tak udajny B767 - hotovy zazrak)? Co na to rika tve ego? To boli, to boli, vid? :D

Jinak blbosti je YT samozrejme plny, tady jsou dva exemplarni extra blbci, kterym ty nesmysly a nicim nepodlozena tvrzeni Ganec basti i s navijakem :D

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 5. 2018 21:55

od Petr Luňák 4. 5. 2018 21:10: "si se akorat opetovne zhovadil, ale zajiste se po vzoru Gance oklepes a za cas prijdes trepat vlastni domnenky znovu"
od Petr Luňák 28. 5. 2018 22:04: "blbosti je YT samozrejme plny, tady jsou dva exemplarni extra blbci, kterym ty nesmysly a nicim nepodlozena tvrzeni Ganec basti i s navijakem"

Čo príspevok, to odkaz na Ganca .. že verí nejakým tvrdeniam a že prezentuje vlastné domnienky.
No stále sme sa nedozvedeli, čomu verí samotný Luňák.
Skús byť aspoň chvíľu ako Ganec a predveď nám, čomu veríš ty a odprezentuj nám nejaké svoje názory!

Môžeš začať napríklad týmto:
Petr Luňák píše:jen se opakuju, porad dokola ty same otazky, na ktere ti sami lide nechteji odpovedet. Vse jiz bylo receno zde:

viewtopic.php?f=202&t=1262739&p=11571664#p11571664
Keďže stále opakuješ tie isté otázky, tak na ne máš určite nejaký názor.
Aké sú podľa teba odpovede na tie otázky? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 1. 6. 2018 08:46

Biggles na rozdíl od tebe, Šášo, chápe, že existuje i svět mimo YT. Takže tys tu svejma reakcema jen dokázal, že jsi slaboduchá zbabělá funkčně negramotná figurka - jak se tak hezky česky říká “ovce”.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 6. 2018 19:28

Ganec píše:Skús byť aspoň chvíľu ako Ganec a predveď nám, čomu veríš ty a odprezentuj nám nejaké svoje názory!


Jen to ne! Byt ako Ganec znamena nemit pater (aka za zadnou cenu nepriznat omyl) a nebyt schopny podlozit sve teorie. Takze to znamena ignorovat otazky, na ktere clovek nedokaze a nebo nechce odpovedet, nebot by musel priznat, ze se plete, protoze hovori o necem, o cem nevi zhola nic, nebo jen papouskuje informace zprostredkovane, neoverene. Takovy clovek radeji bude za zbabelce, ktery se opakovane vyhyba otazkam, respektive odpovedim na ne, coz je pro jeho chatrne ego prijemnejsi situace, nez aby priznal, ze se spletl.

Mimochodem, prave si se opet zhovadil. Cim? Tim, ze pozadujes ode me neco, co jsem odprezentoval, velice podrobne, jiz nekolikrat, naposled primo adresne tobe zde:

viewtopic.php?p=11896065#p11896065

- neni z fyzikalniho hlediska mozne, aby WTC1&2&7, ci jakakoliv jina budova, spadla az k zemi rychlosti volneho padu vlivem pouhe gravitace. Neni z fyzikalniho hlediska mozne, aby pozar, ktery nepresahuje 250 stupnu Celsia, zpusobil jakekoliv oslabeni ocelovych sloupu a nosniku. Neni z fyzikalniho hlediska mozne, aby 15 pater dokazalo znicit 90 - nijak neposkozenych - pater pod sebou, vlivem pouhe gravitace.

- sam si zde tu teorii od Walda papouskoval, takze najednou uz nevis? Tu teorii, kterou pozdeji zavrhl i jeji samotny puvodni autor, tedy NIST? Tedy torie palacinkoveho kolapsu, o ktere psal rovnez Davidof a ktera absolutne nezohlednuje, ci presneji receno zcela ignoruje, 47 nosnych sloupu, tvorici jadro budovy. Druha a zaroven stale aktualni teorie, prednesena profesorem Bazantem, jiz nehovori o padu jednoho podlazi na druhe, ale tvrdi, ze to bylo onech 15 pater v celku, co mely znicit zbyvajicich 90 pater, aniz by doslo k jejich zniceni :lol:

- aktualni tkzv. "pile driver theory" rozporuje treti Newtonuv zakon a zakon o zachovani hybnosti. Neni fyzikalne mozne, aby 1/10 TE SAME hmoty mohla znicit zbylych 9/10 TE SAME, nijak neposkozene, hmoty. Treti Newtonuv zakon to nedovoluje. Neni mozne, aby se tak navic stalo behem pouhych 9, respektive 11s. Kazda kolize ma za nasledek zpomaleni. Vzdycky, bez vyjimky. Neni mozne, aby vrchni cast budovy nicila spodni cast budovy a nedoslo pri tom k jejimu zpomaleni. Zakon o zachovani hybnosti to nedovoluje.

Navic! U obou budov, pred samotnym kolapsem, muzeme pozorovat nekolik dulezitych faktoru:
- WTC1: vrchni cast budovy je minimalne zpoloviny znicena jeste driv, nez zacne "nicit" spodni podlazi. Je tedy dokazano, ze vrchni cast se zacla nicit jeste predtim, nez vubec teoreticky zacla nicit nijak neposkozena patra pod sebou.
- WTC2: vrchni cast se pred samotnym teoretickym nicenim spodnich pater nakloni o zhruba 20-22 stupnu a zacne prepadavat mimo osu budovy.
- v obou pripadech, navzory vyse uvedenym FAKTUM, doslo k naprosto symetrickemu kolapsu budov do vlastniho pudorysu, ackoliv byly poskozeny asymetricky.
- v obou pripadech lze pozorovat masivni vymrsteni obvodovych sloupu horizontalne az do vzdalenosti sta metru. Cili znacna cast hmoty, ktera mela podle "pile driver" teorie znicit spodni patra, nebyla vubec pritomna, nebot byla vymrstena mimo budovy. A pro ty, co to nevedi, tak gravitace pusobi vertikalne, nikoliv horizonatalne!Ale ono je to marne, ty Gance zustanes navzdy stejny zbabelec, jako tady Biggles. Ani jeden jste dosud nedokazal odpovedet byt na jednu jedinou mou otazku, nejste schopny zadne sve tvrzeni podlozit fakty (coz je logicke, nebot teorii, ktera je v rozporu s minimalne dvema fyzikalnima zakonama, prirozene obhajit nelze). Jediny rozdil mezi vami dvema je v tom, ze ty se pod ty tve bludy alespon nestydis podepsat.

Nezbyva tedy nez se zasmat, jak jste extremne, ale skutecne extremne hloupi, kdyz neprimo tvrdite ("videli jsme to v TV - stejne jako Davida Copperfielda, ktery nechal zmizet letadlo pred mnoha svedky - a proto je tedy opravdovy kouzelnik" :D :D :D), ze toto je realny zaber na B767, ktery mizi za plastem z nekolika desitek ocelovych sloupu (o tlustce 2,5" a sirce 36") a minimalne dvou betonovych podlazi, aniz by doslo jak k poskozeni onoho letounu, tak k pozkozeni budovy:

Obrázek

:tleskani :lol:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 6. 2018 21:29

Petr Luňák píše:
Ganec píše:stále sme sa nedozvedeli, čomu verí samotný Luňák .. predveď nám, čomu veríš ty a odprezentuj nám nejaké svoje názory!
pozadujes ode me neco, co jsem odprezentoval
Nič čomu veríš si neodprezentoval! :pozor
V celom tom siahodlhom príspevku (začínajúceho - ako inak - pokusom o urážku) je len to, čomu neveríš.
Ovšem, keď niečomu neveríš, tak zákonite musíš veriť niečomu inému.

A práve to "niečo iné, čomu veríš" sa chceme dozvedieť:
- ak podľa teba nespadli tie budovy kvôli gravitácii, tak kvôli čomu?
- ak sa ti nepáči "torie palacinkoveho kolapsu", tak ako to podľa teba spadlo?
- ak podľa teba 15 poschodí z fyzikálneho hľadiska nedokáže zničiť 90, dokázalo by aspoň 15 poschodí zničiť 1 poschodie?
- ak poľa teba '"pile driver theory" rozporuje treti Newtonuv zakon', tak čím konkrétne?
(veď ten zákon totižto nič "nedovoluje" ani "nezakazuje", ale len rieši sily pôsobiace na 2 telesá v mieste ich dotyku)
- vleteli podľa teba do tých 2 mrakodrapov nejaké lietadlá?
(alebo čo konkrétne sa snažíš tým záberom dokázať?)
- spadli vôbec vtedy nejaké budovy? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 16. 6. 2018 07:04

Zase halda srač.ek od mělnickýho Einsteina... Když nechápeš psanej text, tak drž klábosnici, šášo. Zatím si nezvládnul ani místní nadpis.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 6. 2018 15:35

Ganec píše:
Petr Luňák píše:
Ganec píše:stále sme sa nedozvedeli, čomu verí samotný Luňák .. predveď nám, čomu veríš ty a odprezentuj nám nejaké svoje názory!
pozadujes ode me neco, co jsem odprezentoval
Nič čomu veríš si neodprezentoval! :pozor
V celom tom siahodlhom príspevku (začínajúceho - ako inak - pokusom o urážku) je len to, čomu neveríš.
Ovšem, keď niečomu neveríš, tak zákonite musíš veriť niečomu inému.

A práve to "niečo iné, čomu veríš" sa chceme dozvedieť:
- ak podľa teba nespadli tie budovy kvôli gravitácii, tak kvôli čomu?
- ak sa ti nepáči "torie palacinkoveho kolapsu", tak ako to podľa teba spadlo?
- ak podľa teba 15 poschodí z fyzikálneho hľadiska nedokáže zničiť 90, dokázalo by aspoň 15 poschodí zničiť 1 poschodie?
- ak poľa teba '"pile driver theory" rozporuje treti Newtonuv zakon', tak čím konkrétne?
(veď ten zákon totižto nič "nedovoluje" ani "nezakazuje", ale len rieši sily pôsobiace na 2 telesá v mieste ich dotyku)
- vleteli podľa teba do tých 2 mrakodrapov nejaké lietadlá?
(alebo čo konkrétne sa snažíš tým záberom dokázať?)
- spadli vôbec vtedy nejaké budovy? :--


Gance, ja vim, ze mas velke rezervy v oblasti fyzikalnich zakonu, ale alespon zaklady z prava by si mohl zvladat. Na me neni dukazni bremeno. Ja tu nejsem od toho, abych popsal co se stalo, respektive JAK se to stalo. Od toho byla poverena vysetrovaci komise, jejiz vrchni clenove nakonec od cele zpravy dali ruce pryc. Ano, presne tak. Tu zpravu, kterou papouskuje Wald a jehoz nesmyslnou a nicim nepodlozenou palacinkovou teorii ty bastis i s navijakem, samotni autori nakonec zpochybnili. To je for, co?Takze naposledy, polopate. Abys zpochybnil nejakou teorie, tak neni nutne, abys predlozil teorii jinou. Abych dokazal, ze nejsi vrah, tak nemusim najit skutecneho vraha. Abych dokazal, ze oficialni zprava je nepravdiva, tak nemusim prijit s vysvetlenim, jak to spadlo. Chapes to uz konecne, nebo je to na tve mozkove zavity stale vyssi divci?

Nebudu odpovidat na tve nekonecne otazky. Jednak z duvodu, ze ty zcela odmitas odpovidat na me a druhak z duvodu, ze jsem vetsinu z nich jiz davno zodpovedel, zejmena co se tyka Newtonovych zakonu a jak je teorie, kterou bezhlave papouskujes, rozporuje.

Je to tak snadne - pokud je neco fyzikalne nemozne, pak to logicky neni pravda:
Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 2. 7. 2018 07:51

Takže znovu. Proč sem tlačíš opakovaně blbosti mimo téma? Nepochopil si ho? Nemáš dostatečné znalosti? Jsi snad dokonce funkčně negramotný? Nebo jsi jen zavšivenej troll?
Tvoje odpověď je de facto následující: nic o tom nevím, ale není to pravda, fyzika je blbost - stačí YT, Newton je kokot - měl tím jablkem radši házet po sousedech, radši na nic odpovídat nebudu, bylo by vidět, jak jsem mimo, trošku sarkasmu neuškodí - budu za světáka, ne opravdu na nic neodpovím, s fyzikou jdete do háje, stokrát opakovaná lež je pravdou - vy mi snad nevěříte? Jste tupci. Newton měl pravdu, ať tvrdil, co chtěl. Jablko dům nezboří. Září není v kalendáři. Newton vlastně fyziku zrušil, letadla nemohou létat, Newton... Prostě mám pravdu. Podpisy až na letišti (až vystrčím svou zbabělou tlamu z pod deky).
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 7. 2018 09:45

BigglesO27 píše:Takže znovu. Proč sem tlačíš opakovaně blbosti mimo téma? Nepochopil si ho? Nemáš dostatečné znalosti? Jsi snad dokonce funkčně negramotný? Nebo jsi jen zavšivenej troll?
Myslím si, že preto to tu dáva, aby sme mu sledovaním "jeho" videí (čo priložil na youtube) zarobili nejaké chechtáky.
(všimni si, že vždy nejaké video pridá, navyše bez popisu čo si na nich treba všímať, aby sa pozreli celé; už na ne ani len neklikám, aby som ho nedotoval sledovaním jeho youtube kanálu; navyše svojim drahocenným časom)

-- 8. 7. 2018 10:46 --

Petr Luňák píše:ja vim, ze mas velke rezervy v oblasti fyzikalnich zakonu, ale alespon zaklady z prava by si mohl zvladat. Na me neni dukazni bremeno. Ja tu nejsem od toho, abych popsal co se stalo, respektive JAK se to stalo.
zopár reakcií:

> "alespon zaklady z prava by si mohl zvladat"
< načo? ja neporušujem žiadne dohodnuté pravidlá .. na rozdiel od teba

> "Na me neni dukazni bremeno."
< nesúhlasím:
- keďže platí prezumpcia neviny
- a ty o niekom niečo tvrdíš (teda si obviňovateľ)
=> tak dôkazné bremeno je v prvom rade na tebe

> "Abys zpochybnil nejakou teorie, tak neni nutne, abys predlozil teorii jinou."
< Musíš. Ak tvoje "dôkazy" proti tej teórii sú nedostatočné, vyvrátené, alebo nie sú všeobecne akceptované (v skratke: VA). Ako teraz.
Na "nejasnosti" totižto vždy existuje niekoľko teórií. Za "VA teóriu" sa berie tá najpravdepodobnejšia.
(čo samozrejme nevyvracia, že v budúcnosti nemôže byť akceptovanou nejaká iná)

> "Abych dokazal, ze nejsi vrah, tak nemusim najit skutecneho vraha."
< nemusíš, ak máš iné dôkazy .. ale keď nemáš (tak ako teraz nemáš žiadne nevyvrátiteľné dôkazy o 911)
=> tak ti to dovtedy nikto nebude veriť

> "Abych dokazal, ze oficialni zprava je nepravdiva, tak nemusim prijit s vysvetlenim, jak to spadlo."
< OTÁZKA: Na základe čoho - ak nie alternatívneho vysvetlenia - si presvedčený, že to tak nebolo?
Ako chceš dokázať, že VA teória je nepravdivá, keď na to nemáš žiadne VA dôkazy, ani iné VA vysvetlenie?
Prečo to vôbec riešiš?

> "Nebudu odpovidat na tve nekonecne otazky."
< Musíš aj odpovedať, inak porušuješ pravidlá diskusie

> "ty zcela odmitas odpovidat na me"
< neodmietam na ne odpovedať, len ich už nechápem (*), preto sa pýtam doplňujúce otázky
(*) keďže si myslím, že som ich už dostatočne zodpovedal a vysvetlil, tak neviem čo viac o nich ešte chceš vedieť

Aby sme sa konečne pohli ďalej, treba si určiť nejaké VA pravidlá, ktoré by sme obaja rovnako dodržiavali. Napríklad "pravidlo 1:1", ktoré som práve vymyslel a proti ktorému určite nemáš žiadne námietky (keďže je založené na rovnosti).

Princíp je takýto:
- ja sa ťa teraz spýtam 1 (zásadnú a jednoznačnú) otázku: "ako sa to podľa teba stalo?"
(doplňujúce otázky sú v texte vyššie; svoje dôvody som vysvetlil; bez odpovede na túto otázku sa myslím nepohneme)
- ty mi na ňu odpovieš a môžeš sa potom ty spýtať maximálne 1 otázku
- ja ti na ňu odpoviem a ak mi niečo stále nebude jasné, spýtam sa ťa ďalšiu 1 otázku
(buď ti napíšem čo mi na tvojej otázke nie je jasné a spýtam sa ťa podotázkou, aby som pochopil na čo sa pýtaš .. alebo nejakú úplne novú)
- ty 1 odpoveď a 1 otázka
- ja 1 odpoveď a 1 otázka
atď... kým obaja nebudeme mať otázky

-- 8. 7. 2018 10:47 --

Teda opakujem otázku: "Ako sa podľa teba udiali udalosti z 911?"
(zaujímajú nás hlavne rozdiely oproti oficiálnej správe, ktorá je podľa teba nepravdivá)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 7. 2018 18:01

Takze bod po bodu:

-Myslím si, že preto to tu dáva, aby sme mu sledovaním "jeho" videí (čo priložil na youtube) zarobili nejaké chechtáky. Neklikám, aby som ho nedotoval sledovaním jeho youtube kanálu

Nemam aktivovanou monetizaci (coz lze hrave poznat) a neodkazuji jen na muj profil, strilis od boku a navic slepejma, takze ses opet akorat ztrapnil a cele je to uboha zaminka pro to, aby ses vyhnul zdrojum pro ma tvzeni, jinymi slovy dukazum a pak tu lzive tvrdil, ze jsem sva tvrzeni nicim nepodlozil.

-< nesúhlasím:
- keďže platí prezumpcia neviny
- a ty o niekom niečo tvrdíš (teda si obviňovateľ)
=> tak dôkazné bremeno je v prvom rade na tebe


Opet lzes. Uz jsem TI to psal minimalne jednou, takze opakuji podruhe:

Ja nikoho neobvinuju (pokud tvrdis opak, odcituj, kde jsem koho konkretne obvinil). Je to vlada USA, ktera obvinila 19 arabu a nasledne OBL z onech udajnych utoku BEZ toho aniz by predlozila jeden jediny dukaz. Dukazni bremeno je na nich, nikoliv na me. Oni sve tvrzeni musi dokazat. Jak a vubec proc mam vyvracet neco, co neni a nebylo dosud jeste vubec dokazano? :roll: :lol:
To, ze toto nechapes je duvodem, proc o tobe tvrdim, ze tve znalosti prava jsou na stejne mizerne urovni, jako znalosti zakladu fyziky.

Musíš. Ak tvoje "dôkazy" proti tej teórii sú nedostatočné, vyvrátené, alebo nie sú všeobecne akceptované

Jenze moje dukazy dostatecne jsou. Opiraji se o dosud platne a nikym (ani tebou, ani Waldem) nevyvracene fyzikalni zakony. Zakon o zachovani hybnosti a treti Newtonuv pohybovy zakon. Jak a proc jsem ti v minulosti velice podrobne vysvetlit, nebudu se opakovat do nekonecna, naposledy to mas na ctvrte strance v tomto vlakne.

nemusíš, ak máš iné dôkazy .. ale keď nemáš

Ale ja je mam. Sleduj, snad to pro tebe nebude moc tuhy orisek: vrah mohl byt pouze nekdo, kdo ma dve ruce a muze behat. Ty si po nehode bezruky a na vozicku, je tedy fyzikalne nemozne, abys byl vrahem. Cili ty si ze hry aniz bych musel najit dukaz, ktery by vedl k nekomu jinemu. Hele Gance vykasli se na to, fakt v tom pravu tezce plaves.

OTÁZKA: Na základe čoho - ak nie alternatívneho vysvetlenia - si presvedčený, že to tak nebolo?
Ako chceš dokázať, že VA teória je nepravdivá, keď na to nemáš žiadne VA dôkazy, ani iné VA vysvetlenie?
Prečo to vôbec riešiš?


Viz vyse. Pro oficialni vezi neexistuji zadne podlozene dukazy (v AJ "hard evidence") a je v rozporu minimalne se dvema fyzikalnima zakonama. Pisu ti to uz po nekolikate, jako vsechno ostatni. Naopak je mnoho primych dukazu, ktere dokazuji, ze je oficialni zprava nepravdiva (jako napriklad fotografie po explozi po udajnem narazu letadla, kde jsou videt zcela neporusene desitky sloupu, pricemz jak videozaznam ukazuje, obe kridla mela za nimi zmizet jako kdyz nuz kraji maslo!!!). Dale svedectvi Williama Rodrigueze samo o sobe je dostatecne k tomu, aby oficialni zprava byla oznacena za skandalni podvod. Zajiste te neprekvapi, ze svedectvi tohodle cloveka, oceneneho samotnym G.W.Bushem za zachranu stovek lidi z WTC, bylo z NIST zpravy kompletne vynechano, ze ne? A kdo ze to je? Ale, takovy bezvyznamny udrzbar, ktery potvrdil (jako pozdeji dalsi ociti svedci, jenz pred TV kamerama vypovidali) mohutnou explozi PRED narazem PRVNIHO letadla do WTC1! Jeste jendou Gance, ve WTC1 byla dosvedcena exploze predtim, nez do veze vubec narazilo (udajne) nejake letadlo!

Co povis ted? Zase bude nasledovat zakecavaci otazka, aniz bys zareagoval na predlozeny argument, respektive FAKT?

Musíš aj odpovedať, inak porušuješ pravidlá diskusie. Neodmietam na ne odpovedať, len ich už nechápem. Keďže si myslím, že som ich už dostatočne zodpovedal a vysvetlil

Ze te huba neboli, jak se u nas rika! Ja jsem jedinej, kdo tu poctive odpovida na otazky, zatimco ty se jim zbabele vyhybas a neustale pokladas otazky dalsi a dalsi. Na me jasne polozene otazky si dosud neodpovedel, opakovat je nebudu.

Ako sa podľa teba udiali udalosti z 911?

Na tuhle otazku jsem ti jiz opakovane rovnez odpovedel. Jak bys nazval ty sam cloveka, ktery se te opakovane pta na to, na co si mu jiz nekolikrat konkretne a podrobne odpovedel? Ze je nechapavy? Sedi si na vedeni? Nebo je to troll? Napovez mi, dam se podat!

Nicmene udelam vyjimku a odpoved na tvou otazku zopakuju: JA TO NEVIM!
Narozdil od konspiracnich teoretiku jako je radoby pilot Biggles027 se nepoustim do spekulaci a nesklouzavam k demagogii, takze se jich ode me nedockas, rikam ti to naposled, tak si to nekam zapis, kdyz si to nejsi schopny zapamatovat. Nebo se me na to zeptej znovu a dokaz tim, ze si hloupy nebo troll, pripadne kombinace. Je to tvoje volba.

No Gance, ses na rade, dluzis mi odpoved na slusnou radku otazek, takze se predved, jak si schopny dodrzet sva vlastni pravidla. Predem rikam, ze si nedelam o tom iluze. Ze si bezpaterni si dokazal jiz mnohokrat.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 16. 7. 2018 23:30

wow, další hromada hoven od trolla... Nebo idiota, co nechápe téma?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 7. 2018 00:34

tak tak .. hromada .. osobných urážok .. obvinení .. a hneď pri tom aj slová "Ja nikoho neobvinuju" :oops:

Petr Luňák píše:No Gance, ses na rade, dluzis mi odpoved na slusnou radku otazek, takze se predved, jak si schopny dodrzet sva vlastni pravidla.
Nedlžím. Podľa tých pravidiel je možné spýtať sa maximálne len jednu otázku!!!
=> no a keďže si túto časť navrhnutých pravidiel porušil (napriek ich jednoduchosti), tak nemáš žiaden nárok na odpoveď

Ale aspoň si odpovedal na moju otázku.

Z tvojej odpovede "JA TO NEVIM!" sme sa dozvedeli 2 veci:
1) nevieš, čo sa tam stalo
=> to som sa ťa ale nepýtal
(hint: touto odpoveďou sme sa nedozvedeli žiadnu nepravdivú pasáž z oficiálnej správy)
2) vôbec si nepochopil otázku
=> slová "podľa teba" sa nepýtajú na fakty, ale majú význam "aký je na to TVOJ názor", alebo "čo si o tom myslíš"
(nezaujíma nás to, čo už vieme; chceme proste vedieť "ako si myslíš, že sa udiali udalosti z 911")

Petr Luňák píše:je mnoho primych dukazu, ktere dokazuji, ze je oficialni zprava nepravdiva (jako napriklad fotografie po explozi po udajnem narazu letadla, kde jsou videt zcela neporusene desitky sloupu, pricemz jak videozaznam ukazuje, obe kridla mela za nimi zmizet jako kdyz nuz kraji maslo!!!).
Stále nechápem, čo by ten "dôkaz" akože mal vysvetľovať, alebo ako dokazuje "ze je oficialni zprava nepravdiva" :hm
Otázka: Ty si vari myslíš, že do WTC nevletelo žiadne lietadlo?

Ja si napríklad o tej sekvencii z videa myslím, že dokazuje len nekvalitu vtedajších záznamových médií alebo upscalingu.
(FOE by to nazval patlaním; ako fotografa ma hneď napadajú 2 ďalšie možné dôvody: nedostatočný DR alebo kontrast)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 7. 2018 12:00

Gance, opet si dokazal, ze ses ubozacek, ktery ani neni schopny drzet se vlastnich pravidel a neumis nic jineho, nez se zbabele neustale na neco vymlouvat a hledat klicky jak vyklouznout bez odpovedi na primou otazku. Neodpovedel si ani na jednou mou otazku. Nikde jsem nenapsal, ze musis na vsechny (to bys me skutecne zaskocil), klidne sis mohl vybrat jen jednu, ale protoze si zbabelec, tak se chovas jako slizky had. A tenhle stav se nezmeni, protoze ti to tve ego nedovoli. Ohanis se tvrzenim, jak ze si informace overujes a pak skocis na spek ulhanemu Waldovi jak ta nejhloupejsi mys v dome.

Tezko jiz hledam slova, ktera by oznacila nekoho, kdo neni ani po nekolikate stale schopen pochopit, co znamena drzet se jen faktu a nespekulovat.

Prozradim ti jedno tajemstvi Gance. Pokud je neco (fyzikalne) nemozne, pak to nemuze byt pravda. Ty ses v pozici cloveka, ktery veri tomu, ze je mozne preriznout cloveka motorovou pilou, bez krve a zahy ho zase slozit. A veris tomu proto, protoze si to videl v televizi.

Takze to, ze je na vsech dostupnych videich jasne videt mizejici letadlo za zdi, slozenou z desitek ocelovych sloupu a minimalne peti betonovych podlazi, aniz by doslo k jakemukoliv poskozeni jak letadla (zejmena obdivuhodny vykon vykazuje smerovka, ktera se "narazem" nenechala vubec vyvest z miry :D ), tak budovy, je podle tebe nasledek nizkeho rozliseni videa?

Obrázek

:D :D :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 7. 2018 13:48

Petr Luňák píše:Neodpovedel si ani na jednou mou otazku.
Odpoviem, až keď budeš dodržiavať aspoň nejaké dohodnuté pravidlá :!:
(zodpovedanie položenej otázky + maximálne 1 položená otázka na príspevok)

Očividne ti uniká zmysel slov: "môžeš sa spýtať maximálne 1 otázku"
Znamenajú totižto: "nemôžeš sa spýtať viac ako 1 otázku!"
Ty si sa ale spýtal viac ako 1 otázku
=> čím si porušil svoju časť dohody (proti ktorej si nenamietal, takže aj pre teba je spravodlivá)
Znemožnil si mi tým odpovedať a umožnil mi tým položiť ďalšiu otázku.

V nasledujúcom príspevku si mi zase neodpovedal na moju otázku!
=> Teda znovu si porušil svoju časť dohody a mne tým znemožnil odpovedať!
(lebo pýtať sa môžeš až keď mi na moju otázku odpovieš)

Pochop nasledovné:
- tvoje otázky sú ignorované, lebo ty ignoruješ pravidlá
(napríklad slovami "ubozacek" a "zbabelec" porušuješ pravidlá diskusného fóra a už len kvôli tomu )
- diskusia bez jasne definovaných pravidiel s tebou nefunguje
(nielenže urážaš, ale ani neodpovedáš na to na čo sa ťa druhý pýtajú)
- nie je možné s tebou v jednom príspevku riešiť viac
=> no a pravidlo 1:1 je navrhnuté preto, lebo je natoľko jednoduché, že ho musí vedieť dodržať každý, kto nie je troll

Takže odznova. Opakujem nezodpovedanú otázku: Myslíš si, že do WTC nevletelo žiadne lietadlo?
(pýtam sa to preto, lebo si inak neviem vysvetliť, kvôli čomu riešiš zábery s vletením lietadla do budovy)

-- 17. 7. 2018 14:50 --

Petr Luňák píše:Prozradim ti jedno tajemstvi Gance. Pokud je neco (fyzikalne) nemozne, pak to nemuze byt pravda.
Na toto existuje okrídlená veta:
"Cmeliak podla vsetkych zakonov aerodynamiky nemoze lietat. Nastastie o tom nevie a tak lieta."
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 20. 7. 2018 02:58

A jak bys nazval idiota, co nechápe téma, když těžko hledáš název pro Gance, šášo?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 14. 9. 2018 00:15

Tohle je taky docela zajímavé. Myslím si že až se časem odtajní jisté dokumenty (pokud se tak vůbec stane), budou se naši vnuci ještě divit... https://www.facebook.com/61452546534998 ... 219365013/

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 10. 2018 21:10

Takze znova:

Opet potvrzuejs ma predchozi slova Gance. Na otazky si neodpovedel, misto toho pokladas otazky me a kdyz na ne neodpovim, tak chytas krec a zacina slabomyslny kolovratek o tom, jak mi nebudes odpovidat, protoze ti ja neodpovidam. FAKT, ze jsem to byl ja, kdo ti prvni polozil otazku/y, zbabele ignorujes.
Mimochodem, kde beres tu nebetycnou drzost mi davat jakakoliv pravidla? Tady nejsi v tom vasem kinder foto koutku, tak se hodne rychle prober do realneho sveta. Na to, aby si mi rikal co mam nebo nemam delat, ses moc malej pan.

Otazka:
Myslíš si, že do WTC nevletelo žiadne lietadlo?

Moje odpoved: kdyz odpoved zacnu slovem myslim, vyzni to jako muj subjektivni nazor, jako domnenka, jako spekulace. A jak jsem ti jiz nekolikrat jasne napsal a ty to do dnesniho dne nejsi schopny pochopit, ja odmitam spekulovat. Takze ja si nemyslim, ze do WTC 1&2 a do Pentagonu vletel B767, respektive B757, ja VIM, ze tam zadne dopravni letadlo (granitovou raketu mezi latadla neradis, vid ze ne?) nevletelo, protoze je to za a) fyzikalne nemozne, za b) neexistuje pro to jediny primy dukaz (coz je logicke, viz bod a).

A jeste k tematu vlastnim slovem:Ganec píše:Na toto existuje okrídlená veta:
"Cmeliak podla vsetkych zakonov aerodynamiky nemoze lietat. Nastastie o tom nevie a tak lieta."


Tohle je takova otrepana legrace pro deti, vis? Ovsem neprekvapuje me, ze ses toho seriozne chytil a zrejme tomu i veris :D
Poslys Gance, podle jakych zakonu aerodynamiky cmelak nemuze letat, v cem je problem? To by me vazne zajimalo 8-)

Ale pockej, to by sis vycerpal odpoved na otazku, ktera neni absolutne relavantni k tematu. Takze na tohle, alespon zatim, neodpovidej. Moje otazka zni nasledovne:

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?

-- 4. 10. 2018 22:26 --

pavelmeli píše:Tohle je taky docela zajímavé. Myslím si že až se časem odtajní jisté dokumenty (pokud se tak vůbec stane), budou se naši vnuci ještě divit... https://www.facebook.com/61452546534998 ... 219365013/

P.


Tem smesnym efektum s absenci fyzikalnich zakonitosti se velmi detailne venuje Ace Baker.Pripadne drive Simon Shack:

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 10. 2018 22:49

pavelmeli píše:Tohle je taky docela zajímavé.
Ani nie .. že sa z horiacej budovy chytí aj vedľajšia budova .. bývalo v histórii celkom bežné
(a často takto vyhoreli aj celé dediny)
O:-)

-- 4. 10. 2018 23:49 --

Petr Luňák píše:kde beres tu nebetycnou drzost mi davat jakakoliv pravidla?
Ja ich ale nedávam len tebe :pozor , ale rovnako aj mne. Spravodlivo.
Bez spravodlivosti sa totižto nepohneme ďalej.

Ale ak si myslíš, že dokážeš vymyslieť lepšie pravidlá, tak sem s nimi.
Ak budú spravodlivejšie, tak s nimi určite nebudem mať problém.

No uvedom si, že som bol programátor (a ešte stále čo-to programujem), teda dokážem takéto pravidlá nielen preverovať (kde nastávali doteraz problémy), ale aj navrhovať riešenia (aby už nevznikali). Tieto problémy boli:
- nespravodlivosť (nerovnováha počtu položených otázok a zodpovedaných odpovedí)
- ignorovanie otázok a vyhýbanie sa odpovediam
- zacyklenie sa (znovu riešenie už raz vyriešených otázok)
- deadlock zamrznutie na mŕtvom bode (keď jeden očakáva jedno a druhý druhé, tak sa nepokračuje sa ďalej)
=> no a systém "1 odpoveď <-> 1 otázka" tieto problémy rieši najlepšie

-- 5. 10. 2018 00:01 --

Inými slovami:
- keďže nie si schopný fungovať normálne ako ostatní, tak som pre teba vymyslel systém, ktorý by si mohol zvládnuť
=> za celý príspevok položiť len 1 jedinú otázku (vetu s otáznikom)
+ zároveň zodpovedať otázku oponenta (samozrejme ak ju položí ako jedinú, inak odpovedať netreba)
Ako vidíš na mojich príspevkoch, tak sa to dá.

Máš len 3 možnosti:
1) buď budeš s takýmto systémom súhlasiť a potom ho aj dodržiavať
2) alebo navrhneš nejaký iný/lepší
3) alebo nebude žiadna diskusia
(kým si neurčíme pravidlá, tak sa dovtedy odo mňa nedozvieš žiadnu odpoveď na otázku ohľadom WTC)

Takže otázka: súhlasíš s takto nastaveným systémom?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 10. 2018 09:23

"Ako vidíš na mojich príspevkoch, tak sa to dá."

Neda. Coz si prave timhle elaboratem dokazal. Odpovedel jsem ti a zahy polozil otazku. A tva reakce? Hromada zcestneho textu zakoncena dalsi otazkou (presne jak jsem te v predchozim komentari "charakterizoval") a odpoved na mou otazku nikde. Holt kde chybi argumenty, tam nastupuje zakecavani, potazmo kompletni ignorace tvrzenich oponentury. To je ti vlastni napric celym forem.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 10. 2018 12:27

Petr Luňák píše:
Ganec píše:Ako vidíš na mojich príspevkoch, tak sa to dá.

Neda. Coz si prave timhle elaboratem dokazal. Odpovedel jsem ti a zahy polozil otazku. A tva reakce? Hromada zcestneho textu zakoncena dalsi otazkou
Klameš! Položil si "otázky", teda porušil si svoju časť dohody.
No a ja som sa potom zachoval presne podľa postupu: na žiadnu otázku ani odpoveď som nereagoval!

No a nenapísal som "zcestný text", ale vysvetlenie, prečo je nutný dohodnúť nejaký systém a potom ho aj dodržiavať.
Na moju korekne položenú otázku si ale nereagoval, tak sa spýtam znova, ale trošku inými slovami:
súhlasíš so systémom diskusie, tak ako som ho navrhol?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 6. 10. 2018 10:13

Který fyzikální zákon popírá srážka letounu s pevnou překážkou? (citace:"nevletelo, protoze je to za a) fyzikalne nemozne" konec citace)
A jakpak je to s tématem vezdejším? Už si, šášo, pochopil aspoň zadání?
Je zjevné, že zde platí jednoduché pravidlo. A to, že o co míň vím a čemu nerozumím, o tom o to víc "konspiruji"...je to prosté - mozek odmítá přijmout realitu kterou nedokáže pochopit. Dřív se připisoval blesk všemocnému bohu, dnes skoro cokoli všemocné šedé zóně...jestli jsou jí ilumináti, marťani a nebo rozvědky je podružné.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 10. 2018 18:11

Ganec píše:Klameš! Položil si "otázky", teda porušil si svoju časť dohody.
No a ja som sa potom zachoval presne podľa postupu: na žiadnu otázku ani odpoveď som nereagoval!

No a nenapísal som "zcestný text", ale vysvetlenie, prečo je nutný dohodnúť nejaký systém a potom ho aj dodržiavať.
Na moju korekne položenú otázku si ale nereagoval, tak sa spýtam znova, ale trošku inými slovami:
súhlasíš so systémom diskusie, tak ako som ho navrhol?


Gance, az se ty jednou zachovas jako CHLAP, to znamena, ze se budes chovat cestne, nebudes se opakovane na neco vymlouvat, nebudes utikat od tematu, nebudes ignorovat tvrzeni, ktera se ti nehodi do kramku a nejsi na ne schopny protiargumentovat vecne a budes rovnez schopny priznat omyl, tak to bude na vyhlaseni statniho svatku.

Ty ses zcela evidentne rozhodl, ze mi na zadnou otazku k tematu neodpovis a ted si jen vymyslis naprosto smesne duvody, proc tak necinis, teda opet hromada vymluv a odbocovani, jen aby ses vyhnul odpovedi. Ano, fakt je to az tak moc pruhledne. Me ale tvoje infantilni hratky na pravidla, ktera sam porusujes, nezajimaji a protoze s clovekem, ktery je bezpaterni, je diskuse ztratou casu, tak od teto chvile uz jen copy&paste:

Odpovedel jsem ti a zahy polozil otazku. A tva reakce? Hromada zcestneho textu zakoncena dalsi otazkou (presne jak jsem te v predchozim komentari "charakterizoval") a odpoved na mou otazku nikde. Holt kde chybi argumenty, tam nastupuje zakecavani, potazmo kompletni ignorace tvrzenich oponentury.

PS: nepolozil jsem ti otazky, polozil jsem ti otazku. Ze mas problem s pochopenim psaneho textu, z ktereho to jasne plyne, neni ma vina, ale tvoje, cituji se:

Takze na tohle, alespon zatim, neodpovidej.


Moje otazka zni nasledovne:

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 10. 2018 22:26

Protoze Gancovi dosly vymluvy, podivejme se na tohodle kriklouna:

BigglesO27 píše:Který fyzikální zákon popírá srážka letounu s pevnou překážkou? (citace:"nevletelo, protoze je to za a) fyzikalne nemozne" konec citace)


Zadny zakon nepopira "srazku letounu s pevnou prekazkou". Ohybas si realitu k obrazu svemu, prekrucujes ma tvrzeni, dopoustis se demagogie, coz je typicka znamka toho, kdyz chybi fakticka argumentace. Pokud nerozumis tomu, co jsem napsal, nestyd se zeptat, ale prekrucovani mych tvrzeni do uplne jine souvislosti ci vyznamu je krivactvi ala Ganec. Neni pak vlastne prekvapive, ze odkazy na dukazy nazyvas "srackami" a zcela je ignorujes. Tomu se odborne rika kognitivni disonance.

Cili zpet k tve premise o "srazce". Pokud se shodneme na tom, ze "srazka "je kolize dvou sil (a z toho prameni dalsi dusledky, ale o tech az pozdeji), pak mi predloz dukaz pro tvrzeni, ze se udajny B767 "srazil" s WTC 1 a 2. Obavam se vsak, ze reakci bude argumentum ad hominem (jako jiz nekolikrat v minulosti), nebo "jen" argumentacni klam (i ten uz od tebe nekolikrat padl). Ale treba me jeste dokazes prekvapit.

BigglesO27 píše:A jakpak je to s tématem vezdejším? Už si, šášo, pochopil aspoň zadání?


viz muj predchozi komentar:

MT me chce za kazdou cenu dotlacit k tomu, aby me jakoze nachytal na tom, ze rozhodne nejsem zadny "profesor fyziky" ci "stavebni inzenyr". Coz je samozrejme velmi grotesktni, nebot se do takove pozice nepasuji, naopak se me do te pozice snazi natlacit on, aby se mi pak mohl "vysmat", ze tedy kdyz nejsem fyzik a neumim spocita to ci ono, tak tim padem nemam narok zpochybnovat kolaps vyskove budovy s ocelovym jadrem, rychlosti volneho padu. MT se zrejme domniva, ze je treba spocitat vse s naprostou presnosti, jinak nelze vyvozovat zadne zavery. Inu, to musi byt sakra tezky zivot, kdyz si Melancholicky Trolle nedokazes odvodit i ty nejzakladnejsi fyzikalni principy. Ta situace, ze si musis jit hodit na papir co se ti stane, kdyz si upustis na palec u nohy zelezne kladivo, ta je velmi nezavidenihodna :lol:

BigglesO27 píše:...je to prosté - mozek odmítá přijmout realitu kterou nedokáže pochopit.


Jaky to paradox, ze nekdo, kdo nepochybne sam trpi kognitivni disonanci, viz nazyvani dukazu srackami a mnohe jine "perly", vcetne ignorace predlozenych otazek, se ji ohani. I toto mas s Gancem spolecne. Ten take s oblibou cituje ruzne diagnozy, co si ale jiz neuvedomuje je fakt, ze je to prave on, kdo jejich definici nezridka naplnuje.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 10. 2018 11:30

Vidim Gance, ze nejsem zdaleka jediny, s urcitym nazorem na tve chovani, vid?

Mě výdycky pobaví, jak se e-odborníci tvého kalibru strašně rozčilují, když se někdo druhý chová k nim dle jejich vlastních vzorců. Ty máš asi představu, že budeš ustavičně arogantně demagogizovat, vytrhávat ze souvislosti a překrucovat a ostatní mají povinnost to akceptovat a musí se k tobě chovat slušně. Ale tak to není, nikdo nemá povinnost tolerovat psychopaty.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 10. 2018 12:43

Petr Luňák píše:PS: nepolozil jsem ti otazky, polozil jsem ti otazku. Ze mas problem s pochopenim psaneho textu, z ktereho to jasne plyne, neni ma vina, ale tvoje
Ty máš problém s pochopením písaného textu.
Nenapísal som len to, že tá otázka má byť len jediná, ale zároveň som aj definoval čo to otázka je: veta končiaca otáznikom.

Teda aj keď si napísal "A tva reakce?", tak tiež kladieš otázku!
Dokiaľ sa nenaučíš diskutovať bez pokusov o porušovanie pravidiel, tak sa žiadnu odpoveď nedozvieš :pozor
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 10. 2018 21:12

"veta končiaca otáznikom"

Na konci vety, kterou jsem ti polozil jiz minimalne petkrat, JE otaznik:
Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?


"Teda aj keď si napísal "A tva reakce?", tak tiež kladieš otázku!"

Vzhledem k tomu, ze muj text dal pokracuje a na tuto otazku primo navazuje, respektive primo odpovida!!!, se jedna o otazku RECNICKOU, coz by mel byt schopny rozeznat uspesny absolvent zakladni skoly. Si to tedy prokazane ty, kdo ma problem s pochopenim psaneho textu a neni schopny rozeznat neco tak trivialniho, jako je prave recnicka otazka:

Sémanticky nejde o skutečnou otázku, ale o zvolání. Může být výrazem nejistoty, častěji však bývá užívána profesionálními řečníky (politici, pedagogové). Ti tuto otázku položí a zpravidla si na ni ihned odpovědí. Např: Nudíš se? Běž si uklidit pokoj!


"Dokiaľ sa nenaučíš diskutovať bez pokusov o porušovanie pravidiel, tak sa žiadnu odpoveď nedozvieš "

Timto si definitivne potvrdil ma predchozi slova:
Ty ses zcela evidentne rozhodl, ze mi na zadnou otazku k tematu neodpovis a ted si jen vymyslis naprosto smesne duvody, proc tak necinis.


Chovas doslova a do pismene jako male dite, ktere je pristizeno s umazanou pusou od cokoladove polevy, ale zarputile do oci mame tvrdi, ze se toho dortu urcite nedotklo. Kazdy kolemjdouci pak muze videt, ze dite lze, ale dite si naivne mysli, ze kdyz rekne ze nedotklo, tak ze to okoli bude respektovat a nedej boze se mu snad jeste omluvi za falesne narceni.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 25. 10. 2018 10:56

Tak proč píšeš, že popírá, šášo? Jasně jsem to odcitoval. Od demagogie jsi tu ty. Tak jak je to s tím tématem? Furt si ho nepochopil? Nedivim se... Holt víra je zjevně silnější než znalosti. A jaký důkazy tu popírám? Zprávu, kterou si nepochopil a naopak nijak nerozporuje, co říkám a nijak ji ani já nerozporuju nebo snad závěry expertky, co si plete kyslík se vzduchem? Jo, meleš sračky. S tím já fakt nic neudělám a ani dělat nehodlám. A jedinej, kdo tu furt dokola omílá diagnózy jsi opět ty, šášo... trefovat se do vlastní haksny ti jde bravurně. Majstrštyk v tom je vysvětlení, proč se do fyziky radši pouštět nebudeš.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 10. 2018 18:11

BigglesO27 píše:Tak proč píšeš, že popírá, šášo? Jasně jsem to odcitoval. Od demagogie jsi tu ty. Tak jak je to s tím tématem? Furt si ho nepochopil? Nedivim se... Holt víra je zjevně silnější než znalosti. A jaký důkazy tu popírám? Zprávu, kterou si nepochopil a naopak nijak nerozporuje, co říkám a nijak ji ani já nerozporuju nebo snad závěry expertky, co si plete kyslík se vzduchem? Jo, meleš sračky. S tím já fakt nic neudělám a ani dělat nehodlám. A jedinej, kdo tu furt dokola omílá diagnózy jsi opět ty, šášo... trefovat se do vlastní haksny ti jde bravurně. Majstrštyk v tom je vysvětlení, proč se do fyziky radši pouštět nebudeš.


No vida, jak snadne je odhadnout tvou reakci, nezklamal si. Jak argumentum ad hominem, tak argumentacni fauly padly, pozadovany dukaz nikde :tleskani

pak mi predloz dukaz pro tvrzeni, ze se udajny B767 "srazil" s WTC 1 a 2. Obavam se vsak, ze reakci bude argumentum ad hominem (jako jiz nekolikrat v minulosti), nebo "jen" argumentacni klam


Uz davno jsem pochopil, ze nejsi moc inteligentni a tak by me nemelo jiz prekvapovat, ze nejsi schopny rozpoznat vyznamovy rozdil mezi mym vyrazem vletelo a tvym vyrazem srazka. To typicky Gancovske nasledne hazeni vlastni viny na oponenta je dalsi z rady slabomyslnych vyjevu, kterych se lide bez schopnosti vecne argumentace s oblibou dopousteji. Proto je tak strasne snadne te prokouknout 8-)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemmy1978 25. 10. 2018 18:34

pane petr, zbytocne hadzete perly osipanym ako sa vravi v prislovi..
ale urcite ci uz (je/nieje pravda v tejto teme co sa diskutuje ...) kontaktujte pravnika a nasledne admina tohoto webu za nadavky a osocovanie ktore vam tu serviruje nejaky bigloss))) lacnejsi pravnik pred sudnu vyzvu zhotovi do 2 hodin .,.))) by ste sa divili ako to funguje..ale vedenie je tu velmi lenive..a zucastnuje sa diskusii kde sa porusuju pravidla cestneho provozu.. to mnohe napoveda
AMD2990WX,x399Taichi,Corsairvengeance64GB2133mhz,crucialCT2050GB.SSD,NV1080TI.FE,PhilipsBDM4350,logitechG910+MXmaster,
ASUS RT-AC87U
lemmy1978
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 25. 10. 2018 20:27

Blábláblá... Těším se na právníka :)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 10. 2018 04:24

Ty ses zcela evidentne rozhodl, ze mi na zadnou otazku k tematu neodpovis a ted si jen vymyslis naprosto smesne duvody, proc tak necinis.
Ja by som ti kľudne aj odpovedal.
Ale nemôžem, lebo nespĺňaš požiadavky diskusie.
Dôvod, prečo ti neodpovedám teda nie je vôbec smiešny.

Je proste nutné, aby aspoň tie dve požiadavky diskusie boli splnené:
- bez toho, aby druhý neodpovedal sa diskutovať nedá vôbec => preto je nutná 1 odpoveď
- bez obmedzenia počtu otázok sa nedá diskutovať s tebou => preto maximálne 1 otázka
(kvantom otázok totižto zakecávaš: odbiehaš tak od tém, ktoré sa ti nehodia)

Petr Luňák píše:
Ganec píše:"Teda aj keď si napísal "A tva reakce?", tak tiež kladieš otázku!"

Vzhledem k tomu, ze muj text dal pokracuje a na tuto otazku primo navazuje, respektive primo odpovida!!!, se jedna o otazku RECNICKOU, coz by mel byt schopny rozeznat uspesny absolvent zakladni skoly.
Aj "rečnícka otázka" je "otázka" :/
Nesmieš klásť ani rečnícke otázky, lebo tým porušuješ zvolené pravidlá :pozor

Pravidlá sú jednoznačné: maximálne 1 otázka + 1 odpoveď (ak bola 1 otázka), inak ten druhý nebude odpovedať
Boli zvolené tak, aby ich pochopil každý, kto nie je idiot.
Zvládol by ich aj prváčik, lebo v prvej triede na základnej škole sa učí číslo 1.
No ty si nebol schopný dodržať ani len tieto dve jednoduché pravidlá!
(nie to ešte dodržiavať pravidlá slušnej diskusie: neurážať druhého + nespamovať diskusiu obvineniami a klamstvami)

Dúfam, že si to teraz už konečne pochopil.
Budeš tu teda pri diskutovaní dodržiavať aspoň tie dve pravidlá?
(pozor: toto nie je rečnícka otázka, ale otázka, na ktorú očakávam odpoveď "áno", inak vidíš, že sa nikam nepohneme)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 10. 2018 18:47

Gance, nejsi cestny clovek, uz zase LZES:

"Ja by som ti kľudne aj odpovedal.
Ale nemôžem, lebo nespĺňaš požiadavky diskusie."

Odpovedel jsem ti ve vsi slusnosti (coz si necestny clovek jako ty vubec nezaslouzi) na polozenou otazku, ty vsak sproste ignorujes opakovane otazku mou a ses opet v tom svem kolovratku. Jen meles a meles, zbabele se neustale snazis vymyslet duvod, proc mi na otazku neodpovis. Neni pravda, ze jsem ti neodpovedel, neni pravda, ze jsem ti polozil vic jak jednu otazku. Navic si dokazal, ze mas opravdu hrube nedostatky v mluvnici, protoze recnicka otazka je asi tak "take otazkou", jako je oko v polevce okem v hlave.

Takze od teto chvile uz jen velmi strucne a dokud vecne neodpovis na otazku mou, protoze ja jsem odpovedel na tvou otazku, tak plati (to je presne tvoje argumentacni logika), ze si zbabelec a nejsi schopny dorzovat ani ta pravidla, ktera si sam urcis:

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 10. 2018 12:51

Samozrejme že som musel ignorovať tvoju otázku:
- tvoj príspevok nespĺňal pravidlo o počte otázok viet s otáznikom
=> takže nebol korektný!

Odpovedá sa len na otázky z korektných príspevkov: to sú také, ktoré dodržiavajú všetky dohodnuté pravidlá:
1) odpoveď na vetu s otáznikom, ak bola z korektného príspevku
(to znamená 0 odpovedí ak otázka položená nebola, alebo nebola v korektnom príspevku)
2) maximálne 1 veta s otáznikom
(to znamená 1 otázka, ak bol splnený prvý bod alebo sa diskusia začína; prípadne 0 otázok)
=> musel som teda napísať nový, korektný začínajúci príspevok: obsahujúci len jednu otázku bez odpovede.

Ani tento tvoj príspevok nespĺňa všetky tie pravidlá: síce má len 1 otázku, ale neodpovedal si na tú moju, korektnú.
(a pritom to bolo také jednoduché .. dokonca som ti aj napísal odpoveď .. stačilo napísať "áno")
Takže ti ani teraz nemôžem odpovedať. Ale musím napísať ďalší korektný príspevok (zase len s max. jednou otázkou).

Už konečne tie pravidlá chápeš?
(mierne som ich preformuloval, aby sa nedali interpretovať rôznymi spôsobmi)

-- 30. 10. 2018 14:17 --

Petr Luňák píše:ja jsem odpovedel na tvou otazku
V tomto príspevku si neodpovedal na otázku začínajúcu sa na "Budeš .."
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 31. 10. 2018 01:37

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 31. 10. 2018 08:16

Neodpovedal si na vetu s otáznikom:
Ganec píše:Už konečne tie pravidlá chápeš?
Teda otázky ešte klásť nemôžeš :pozor

Najprv na ňu musíš odpovedať, inak ja odpovedať nemôžem.

PS: tento môj príspevok je korektný (tvoj nie je) a ešte stále obsahuje vetu z otáznikom.
Dokiaľ na ňu neodpovieš, tak sa nemôžme pohnúť ďalej
(až tým preukážeš, že si pochopil pravidlá diskusie)
Až potom .. keď zvládneš aspoň základy .. sa totižto možno pustiť na zložitejšie otázky.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 31. 10. 2018 19:46

Petr Luňák píše:"Ako vidíš na mojich príspevkoch, tak sa to dá."

Neda. Coz si prave timhle elaboratem dokazal. Odpovedel jsem ti a zahy polozil otazku. A tva reakce? Hromada zcestneho textu zakoncena dalsi otazkou (presne jak jsem te v predchozim komentari "charakterizoval") a odpoved na mou otazku nikde. Holt kde chybi argumenty, tam nastupuje zakecavani, potazmo kompletni ignorace tvrzenich oponentury. To je ti vlastni napric celym forem.Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 11. 2018 01:34

Petr Luňák píše:A tva reakce{otáznik}
Co a jak .. trojnasobne zatizeni{otáznik}
Máš v príspevku 2 vety s otáznikom, čím si porušil pravidlá.
Znamená to, že si tie pravidlá ešte stále nepochopil.

Proste viaceré vety s otáznikom už v príspevku používať nesmieš. ŽIADNE!
(ani v citácii, čo ti malo byť jasné už po prečítaní pravidiel .. a ak nie by nie, tak si mal vzniesť pripomienku)
Okrem toho, musíš v prvom rade odpovedať na vetu z otáznikom z korektného príspevku. Čo si tiež nespravil.
Už konečne tie pravidlá chápeš?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 11. 2018 18:04

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 11. 2018 21:42

Kontrola odpovedania na otázku: neodpovedal.
=> to znamená, že buď odmieta odpovedať, trolluje, alebo ešte stále nepochopil pravidlá
(že odpoveď na otázku je nutná, aby sa mohlo pokročiť ďalej .. že len on sám je tým, ktorý to zdržuje)
Kontrola argumentov proti navrhnutým pravidlám a pripomienkam: žiadne.
=> to znamená, že voči nim, ani voči ich interpretácii nemá žiadne pripomienky .. teda ich považuje za spravodlivé

Suma sumárum: neodpovedáš na moje otázky :pozor
Prečo by som mal ja odpovedať na tvoje otázky?
(pripomienka pre tých, ktorí majú "pomalšie myslenie" .. toto nie je "rečnícka otázka" .. fakt potrebujem poznať odpoveď)

-- 1. 11. 2018 22:56 --

Mimochodom, na otázku čo tu opakuješ som ti už pred rokom aspoň raz odpovedal.
Napríklad tu: viewtopic.php?p=11681908#p11681908

Aj som sa spýtal, či proti tomu máš nejaké pripomienky.
Dal som ti otázku: "Logické .. či {otáznik}"
Ani na túto otázku si nereagoval. Úplne si ju odignoroval :-\
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 11. 2018 01:14

Ganec píše:Mimochodom, na otázku čo tu opakuješ som ti už pred rokom aspoň raz odpovedal.


Pokud je odpoved v rozporu s fyzikalnimi zakony, nejedna se o vysvetleni a je treba podat nove, idealne takove, ktere:

1. nebude v rozporu s zadnym fyzikalnim ZAKONEM

na stĺpy pod poškodením pôsobí väčší tlak ako na stĺpy nad poškodením (čo je logické, keďže na nich leží viac poschodí)


Hned toto tvrzeni je lez, viz treti Newtonuv zakon: "Kazda dve telesa na sebe vzajemne pusobi stejne velkymi silami opacneho smeru". Vaha kazde z budov byla cca 500.000 tun. V pripade WTC1 se udavaji zasazena podlazi 92 - 100. Zaokrouhlim to na 90-100. Vaha jednoho podlazi je zaokrouhlene 4500 tun. Vaha 10 podlazi je tak 45.000 tun. Vaha podlazi nad poskozenim byla tedy cca 45.000 tun. Vaha nijak neposkozenych spodnich pater, s masivnejsimi nosnymi sloupy, byla cca 405.000 tun. Takze ty neprimo tvrdis, ze 45.000 tun (pripadne 90.000, kdyz zapoctu i poskozena patra) je vice, nez 405.000 tun. A jeste napises, ze je to logicke :lol:

skolabovanie stĺpov na jednom poschodí => spôsobí spadnutie poschodia => ktorého tlak sa najprv prejaví na stĺpoch pod týmto poschodím => čo spôsobí skolabovanie týchto stĺpov => ktoré spôsobí pád ďalšieho poschodia => ...


Dejme tomu, ze toho dne neplatil treti Newtonuv zakon a 90.000 tun dokazalo zazracne pretlacit silu, ktera na nej v opacnem smeru pusobila a sice 405.000 tun. Mas tu ale druhy problem. A hned je to zase fyzikalni zakon, to je ale pech. Jmenuje se zakon o zachovani hybnosti. Vzhledem k tomu, ze budovy "spadly" rychlosti prakticky volneho padu, jak nam bez ostychu tvrdi i samotny NIST a tvuj oblibenec Wald z NIST zpravy primo vychazi, neni mozne, aby progresivni kolaps byl takto rychly. Neni mozne, aby nedoslo k zadnemu zpomaleni, kdyz pada podlazi na podlazi a to zas na dalsi a pak na dalsi...jak tva a Waldova teorie pravi. Kazdy stret sil ma za nasledek jednak zpomaleni, druhak pripadne poskozeni (v zavislosti na tvrdosti zucastnenych materialu). Jestli chces dokonaly dukaz existence zakona o zachovani hybnosti, bez si zahral kulecnik. Pokud dokazes dat stouch bilou kouli tak, ze barevnou rozstrelis, aniz by bila zpomalila, pak si dokazal, ze zakon o zachovani hybnosti neexistuje a v takovem pripade je i mozny palacinkovy kolaps temer zcela prosty jakehokoliv zpomaleni onech kolabujicich podlazi.

2. budes jej moc dokazat (obrazem, videozaznamem, experimentem...)

Pokud zacly sloupy padat, jak tvrdis, pak by z nich mela byt poradna hromada na zemi. Jenze nic takoveho dolozeno neni. Konkretne by - kdyz se budeme ridit poznatky z rizenych demolic - mela byt na zemi hromada betonove suti, ocelovych nosniku a ocelovych sloupu (potazmo veskere kancelarske vybaveni a samozrejme i ostatky lidi), dosahujic do vysky minimalne 20 podlazi puvodni budovy. Kdyz se ale podivas na fotodokumentaci z 11. zari, tak nic takoveho tam nezustalo. Ne nahodou pojmenovala Judy Wood svou knihu "Where did the towers go?". To neni otazka na tebe Gance, to je nazev knihy:

https://www.amazon.com/Towers-Evidence- ... 615412564/

Po tomhle:

Obrázek

Postavene z tohodle:

Obrázek

Zbylo jen tohle:

Obrázek

Na zaklade vyse popsaneho je tedy treba konstatovat fakt, ze na otazku:

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?


Si stale neodpovedel. Ja se te neptam, zdali ty sloupy spadly, zdali byly zniceny. Oba se zajiste shodneme na tom, ze zniceny byly, ani jedno z dvojcat nezustalo stat (dokonce se tohoto dvojnasobneho zazraku lekla i budova cislo 7 a tak se krasne uhlednym zpusobem rovnez odporoucela k zemi rychlosti volneho padu, protoze ji podle NISTu selhal jeden z celkovych 81 sloupu aneb kdyz zidli podkopnes jednu nohu, zborti se do sveho pudorysu - kdybys to nahodu nevedel :D ), jak je mnoha zdroji dolozeno. Nezajima me tedy jestli spadly, na to se te vubec neptam!
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 11. 2018 16:29

Petr Luňák píše:Si stale neodpovedel.
Na mojich odpovediach nezáleží. Teraz si ty na rade.
Ty si teraz ten, kto najprv musí odpovedať, aby sme sa mohli pohnúť ďalej!

Pripomínam nezodpovedanú otázku:
Ganec píše:neodpovedáš na moje otázky :pozor
Prečo by som mal ja odpovedať na tvoje otázky?


Dokiaľ neprejavíš aspoň štipku rešpektu (tým, že sa podvolíš pravidlám a budeš mi aj odpovedať), tak ti nič nevysvetlím :pozor
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 11. 2018 18:56

Ganec píše:Na mojich odpovediach nezáleží.


Aha, mame tu novinku, nove pravidlo. Neni treba odpovidat na to, na co se tazatel pta, pocita se, ze dotazany vubec neco napise. A nezalezi vubec na tom, ze co si Gance napsal, popira hned dva fyzikalni zakony a ze sve tvrzeni nejsi schopen vubec nicim podlozit, tedy krome sve vlastni viry. Tak fajn, odpovidam ti tedy Gance na otazku, presne podle tvych novych pravidel:

Seismicka krivka z Palisades New York ukazala hodnoty 2,1 az 2,3 na Richterove stupnici, co se tyce kolapsu dvojcat. Kdyz se boural Seattle Kingdome, za pomoci TNT, tak byla namerena hodnota 2.3. A v tom je prave dalsi hacek, dalsi z tvrdych hrebiku do rakve Waldovi fantasmagoricke palacinkove teorie. Dvojcata vazila, jak jsem jiz napsal, cca 500.000 tun, kazda. Byla vysoka 1368, respektive 1362 stop. Stadion byl vysoky 250 stop a vazil cca 130.000 tun. V tuto chvili by mel kazdy inteligentni clovek, nepostizeny kognitivni disonanci, zpozornet a zacit si klast otazku. Nemusim psat jakou, staci, kdyz zopakuji fakta a takto hezky je hodim do velmi pozoruhodne umernosti, respektive neumernosti:

Kolaps 250 stop + 130.000 tun = 2.3
Kolaps 1368 stop + 500.000 tun = 2.3

:hm
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 11. 2018 19:43

Petr Luňák píše:Aha, mame tu novinku, nove pravidlo.
To nie je žiadne nové pravidlo. Je to len dôsledok prvého pravidla:
- "Pravidlo 1 = odpoveď na vetu s otáznikom, ak bola z korektného príspevku"

V korektnom príspevku musí byť odpoveď len vtedy, ak bola "otázka" z korektného príspevku.
Tvoja veta z otáznikom ale z korektného príspevku nebola :pozor
(lebo si v nej neodpovedal na otázku z korektného príspevku)
Takže dokiaľ budeš trucovať (ak nebudeš odpovedať na položenú otázku, alebo inak porušovať pravidlá), tak mi stačí v príspevku napísať len jednu vetu z otáznikom a môj príspevok bude korektný.
Dokiaľ nepoložíš otázku korektne, tak na mojich odpovediach nebude záležať.

Už konečne chápeš, že najprv musíš odpovedať na moju otázku, aby som ja mohol odpovedať na tú tvoju? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 11. 2018 23:52

Ganec píše:Dokiaľ nepoložíš otázku korektne, tak na mojich odpovediach nebude záležať.


Gance, opravdu si pruhledny. Fakt hrozne moc. I dite by te prokouklo. Je to neuveritelne do oci bijici krec, jak se snazis pod zaminkou extremne infantilnich vymluv vykroutit z toho, ze nejsi schopny ma tvrzeni fakticky vyvratit. Si jako politik, ktery se ve zpravodajstvi hrozne certil, ze ho novinar narkl ze lzi. Hajil se tim, ze v zadnem pripade nelze, ale ze jen nemluvi pravdu. Ostane byl si to ty, kdo se pokousel vyznam slova lez okecat obdobnym zpusobem :lol:

Hele ses ztranenej, nemusis to ani priznavat, ono je to z tveho chovani totiz uplne krasne videt :) Skocil si na spek starymu paprdovi a protoze je pro tve bezpaterni ego neprijatelne tuto skutecnost priznat, a to navic skutecnost, ktera je dusledkem toho, ze si informace NEOVERUJES (navic ti zjevne chybi vzdelani ve fyzice pro zakladni a stredni skoly), ackoliv ses paradoxne chvastal opakem, tak proto tady predvadis ted to slabomyslne divadylko o tom, kdo smi polozit kolik otazek a ze otazek teda vlastne ne, ale vet zakoncenych otaznikem... :lol:

No kazdopadne abych neodbocoval od nevyreseneho:

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 11. 2018 00:56

OK, tak keď to nejde štandardne, tak to skúsim tvojím jazykom:

Správaš sa buď ako troll, alebo úplný idiot, bezprízorný ignorant, debilko, klamár, imbecil, výmel, .. vyber si.
=> už len tým, že si mi v posledných príspevkoch neodpovedal na žiadnu otázku, hoci ti muselo byť jasné, že je to treba.
Tvoje "škôlkárske argumenty" sú na smiech; svojimi pripomienkami len prezrádzaš, že si v škole nedával pozor; tvoja interpretácia fyzikálnych zákonov naznačuje, že nevieš o čom píšeš (a teda z fyziky si určite nikdy nemal jednotku);
Z tvojich reakcií vyplýva, že nie si schopný akceptovať žiadne vysvetlenie, akoby si na to nemal mozgovú kapacitu.

Neviem či si si všimol, ale ľudia s tebou neodmietajú diskutovať preto, lebo nemajú argumenty, ale preto, lebo ty všetky argumenty ignoruješ => akoby si ich buď nepochopil, alebo akoby ti šlo len o čistý trolling, nie o skutočnú diskusiu.
V podpise máš text "odporující pravidlům fóra". Presne tak sa správaš. Odmietaš sa podriadiť pravidlám diskusie.
=> preto ostatný s tebou odmietajú diskutovať (a už aj ja strácam nádej, že sa to môže niekedy zmeniť)

Si natoľko obmedzený, že nedokážeš pochopiť ani základy. Každé vysvetľovanie niečoho zložitejšieho (alebo aj základov) je pre teba ako hádzanie hrachu na stenu. Nie si schopný pochopiť ani učivo základnej školy: už slová "maximálne jedna otázka", alebo "jedna odpoveď" sú pre teba nepochopiteľne zložité.
Neviem prečo sa snažíš o komentovanie udalostí z 911 => s takýmto prístupom ich nikdy nepochopíš.
Ostatným si len na smiech. Alebo ťa povaujú za trolla, alebo za idiota. Nikto ťa nevyvedie z omylu. Neoplatí sa im to.
(navyše sa treba riadiť zásadou: DNFTT)

Páči sa ti takáto diskusia?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 11. 2018 01:42

Ganec píše:OK, tak keď to nejde štandardne, tak to skúsim tvojím jazykom:

Správaš sa buď ako troll, alebo úplný idiot, bezprízorný ignorant, debilko, klamár, imbecil, výmel, .. vyber si.
=> už len tým, že si mi v posledných príspevkoch neodpovedal na žiadnu otázku, hoci ti muselo byť jasné, že je to treba.
Tvoje "škôlkárske argumenty" sú na smiech; svojimi pripomienkami len prezrádzaš, že si v škole nedával pozor; tvoja interpretácia fyzikálnych zákonov naznačuje, že nevieš o čom píšeš (a teda z fyziky si určite nikdy nemal jednotku);
Z tvojich reakcií vyplýva, že nie si schopný akceptovať žiadne vysvetlenie, akoby si na to nemal mozgovú kapacitu.

Neviem či si si všimol, ale ľudia s tebou neodmietajú diskutovať preto, lebo nemajú argumenty, ale preto, lebo ty všetky argumenty ignoruješ => akoby si ich buď nepochopil, alebo akoby ti šlo len o čistý trolling, nie o skutočnú diskusiu.
V podpise máš text "odporující pravidlům fóra". Presne tak sa správaš. Odmietaš sa podriadiť pravidlám diskusie.
=> preto ostatný s tebou odmietajú diskutovať (a už aj ja strácam nádej, že sa to môže niekedy zmeniť)

Si natoľko obmedzený, že nedokážeš pochopiť ani základy. Každé vysvetľovanie niečoho zložitejšieho (alebo aj základov) je pre teba ako hádzanie hrachu na stenu. Nie si schopný pochopiť ani učivo základnej školy: už slová "maximálne jedna otázka", alebo "jedna odpoveď" sú pre teba nepochopiteľne zložité.
Neviem prečo sa snažíš o komentovanie udalostí z 911 => s takýmto prístupom ich nikdy nepochopíš.
Ostatným si len na smiech. Alebo ťa povaujú za trolla, alebo za idiota. Nikto ťa nevyvedie z omylu. Neoplatí sa im to.
(navyše sa treba riadiť zásadou: DNFTT)

Páči sa ti takáto diskusia?


Uchovavam tuto snuzku zoufalych argumentacnich klamu a nadavek pro budouci vyuziti, zejmena az se zase budes chvastat tim, jak neporusujes pravidla diskusniho fora :tleskani :lol: a ted se muzeme opet vratit k nezodpovezene otazce:

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 11. 2018 12:26

Kľudne si to uchovaj .. a čítaj si to každý večer pred spaním .. možno to konečne pochopíš.

-- 3. 11. 2018 13:26 --

Petr Luňák píše:Ne nahodou pojmenovala Judy Wood svou knihu "Where did the towers go?". To neni otazka na tebe Gance, to je nazev knihy:

https://www.amazon.com/Towers-Evidence- ... 615412564/
Čítal si tú knihu?
(keď už sa na ňu odvolávaš)

Jej argumentom (ktoré riešia napríklad tu) je, že "oceľ sa zmenila na prach", z čoho potom dedukuje neuveriteľné blbosti.
Na svojej stránke ukazuje tieto zábery:
Obrázek

No v skutočnosti sa tam stalo len to, že tie trosky s oneskorením spadli a prach ktorý na sebe mali sa rozprášil.
Jej zábery sú teda klamlivé. Citujem vysvetlenie:
"Basically it just fell, leaving a cloud of dust. The photos are deceptive."
Obrázek

Suma sumárum: sadol si na lep "clickbajterom", ktorý chcú len zarábať (*) na podobných nechápavcoch, ako si ty
(*) aby si kupovali ich knihy a sledovali ich videá na youtube
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 11. 2018 13:46

"Čítal si tú knihu? "

- cetl, mam ji vedle sebe.

"z čoho potom dedukuje neuveriteľné blbosti. "

- argumentacni klam.

"No v skutočnosti sa tam stalo len to, že tie trosky s oneskorením spadli a prach ktorý na sebe mali sa rozprášil."

- v ci skutecnosti? Predkladas teorii nekoho jineho jako fakt? To je dost hloupe, nejprve by sis mel overit, zdali je ta alternativni teorie skutecna (podlozena dukazy) a nejedna se pouze od odlisny nazor. Kazdopadne toto je zrovna cast, s kterou ne uplne souhlasim a to prave z toho duvodu, ze neni mozne stoprocentne urcit, zdali se ocel skutecne v TOMTO pripade ropadla na prach a nebo se sesunula v celku a ten pad je v oblaku koure schovany. Na konci toho gifu je to "rozpadnuti sloupu na prach" rovnez videt, ale protoze je to natacene vice zvrchu, tak to pripadne "rozpadnuti na prach" co nasleduje je jiz mimo zaber:
Obrázek

Takze sis krasne nabehl a vubec nic si nevyvratil, naopak si dokazal, jak se das snadno zmanipulovat a zbastis kde co tkzv. na prvni dobrou :tleskani

Kazdopadne u tohoto jevu neni ani tak dulezite, zdali se to rozpadlo na prach ci nikoliv, ale ze to vubec spadlo. Kam ten masivni sloup z jadra budovy zmizel? To je presne to, na co se te celou dobu ptam a ty nejsi na tuto otazku schopny odpovedet. Jak vysvetlis, ze spadl smerem dolu, nikoliv do boku, jak by leckdo znaly fyzikalnich zakonu predpokladal? A kam zmizelo tech dalsi vice jak 40 sloupu, co tvorily jadro, kde jsou? Co a jak je znicilo?

"sadol si na lep "clickbajterom", ktorý chcú len zarábať (*) na podobných nechápavcoch, ako si ty"

- rika ten, ktery zbastil Waldovu fantasmagorickou, vubec nicim nepodlozenou teorii, ktera popira existenci hned dvou fyzikalnich zakonu :tleskani :lol:

Ganec píše:svojimi pripomienkami len prezrádzaš, že si v škole nedával pozor; tvoja interpretácia fyzikálnych zákonov naznačuje, že nevieš o čom píšeš (a teda z fyziky si určite nikdy nemal jednotku)


Tato tva dedukce me privadi na myslenku, zdali i pan docent nemel nikdy z fyziky jednotku? :hm :D

doc. Ing. Ivan Němec CSc píše:Vážím si profesora Bažanta odborně, jeho knihu mám na poličce nad stolem. Musím říct, že přes můj respekt k tomuto profesoru mě první zpráva komise, kterou vedl, neuspokojovala, protože byla v rozporu s tím, co jsme pozorovali. Zpráva přišla s tím, že vlivem žáru se ohnuly stropní nosníky, odtrhly se od sloupů a začaly padat. Samozřejmě když spadne několik stropů na další strop, tak ten se také odtrhne a také padá, protože každý ten strop je dimenzován jen na svoji váhu a užitné zatížení. Takže tento mechanismus pádu by teoreticky mohl nastat, nazývá se to palačinkový efekt (pancake effect). Ale jádro budovy, kde je 47 mohutných sloupů zhruba 135 x 70cm o tlouštce stěn až 10 centimetrů, a žádné stropy tam nejsou, jen výtahy a schodiště, by zůstávalo stát. To ovšem nebylo pozorováno. Takže tato teorie byla v rozporu s tím co jsme všichni viděli. To si uvědomili zřejmě i autoři, tak přišli s druhou teorií, že v patrech kde byl požár, v důsledku hoření leteckého benzínu došlo k změknutí oceli, došlo k vybočení sloupů a horní část nad těmito patry začala padat a svoji kinetickou energií drtila všechno co je pod sebou. Ovšem na první pohled i tato teorie má v sobě rozpory, jako by nebyl brán v úvahu třetí Newtonův zákon, který nám říká, že jestliže těleso A působí na těleso B nějakou silou, tak těleso B působí na těleso A stejně velkou, ale opačnou silou. To znamená, že nemůže nastat to, že horní část by drtila to co je pod ní a sama zůstala neporušená, právě naopak, ty horní sloupy jsou tenčí než ty spodní, tak samozřejmě by se ta horní část rozdrtila dřív a to bylo také pozorováno. Pak padaly už jenom trosky a dokonce jak jsme viděli z těch videí, tak velká část hmoty padala do strany, čili už vůbec spodní sloupy nezatěžovala. Přesto ta budova padala rychlostí jen nepatrně nižší, než je rychlost volného pádu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 11. 2018 22:43

Animace destrukce WTC2 na zaklade videodokumentace a forenznich dukazu:

Obrázek

Lide, trpici kongnitivni disonanci vsak nikdy neuvidi, co maji primo pred ocima:
Obrázek

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 11. 2018 00:16

Obrázek

Mno, to je prave problem. Mnozi lide (kritickeho) mysleni schopni nejsou, kognitivni disonance ve spojeni s presvedcenim o vlastni neomylnosti jim v tom brani, vid Gance?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 11. 2018 13:40

Petr Luňák píše:
Ganec píše:Čítal si tú knihu{otáznik}
(keď už sa na ňu odvolávaš)

- cetl, mam ji vedle sebe.
To ale znamená, že si si ju kúpil. Zaplatil si za ňu. Potvrdil si tým moje slová:
Petr Luňák píše:
Ganec píše:Suma sumárum: sadol si na lep "clickbajterom", ktorý chcú len zarábať (*) na podobných nechápavcoch, ako si ty
(*) aby si kupovali ich knihy a sledovali ich videá na youtube
- rika ten, ktery zbastil Waldovu fantasmagorickou, vubec nicim nepodlozenou teorii, ktera popira existenci hned dvou fyzikalnich zakonu :tleskani :lol:
Hehe, ty niekomu zaplatíš za fantasmagorickú teóriu .. a ja som vraj voľačo "zbastil" :oboze

Nielenže to, ale aj tvrdíš, že Wald popiera existenciu 2 fyzikálnych zákonov. Čo je ďalší znak toho, že si niekomu naletel.
(popieranie fyzikálneho zákonu treba totižto dokázať .. no a podľa spôsobu ako sa to dokazuje .. sa zvyčajne preukáže, či ten kto niečo o tých zákonoch tvrdí ich aj ovláda .. alebo nie)

Petr Luňák píše:neni mozne stoprocentne urcit, zdali se ocel skutecne v TOMTO pripade ropadla na prach a nebo se sesunula v celku a ten pad je v oblaku koure schovany. Na konci toho gifu je to "rozpadnuti sloupu na prach" rovnez videt
To nie je žiadne "rozpadnuti na prach"!
Jedná sa len o bežné fyzikálne javy, ktoré by si ako fotograf mal poznať:
- "motion blur" je rozmazanie spôsobené pohybom
- "mpeg kompresia" spôsobuje u videa ďalšiu neostrosť v častiach záberu s pohybom

Mimochodom, na tých 4 záberoch (pri texte "Na svojej stránke ukazuje tieto zábery") si si nevšimol nič podozrivé?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 11. 2018 00:53

"To ale znamená, že si si ju kúpil. Zaplatil si za ňu. Potvrdil si tým moje slová:"


Jsem svobodny a svepravny clovek. Mam pravo nalozit se svymi penezmi jak uznam za vhodne, ne jak by se libilo ci nelibilo nejakemu Gancovi. Ze mas problem akceptovat tento fakt, si dokazal opakovane i v diskusi o fotoaparatech. Opakovane si nebyl schopny pochopit, proc si nekdo chce koupit prave DSLR a tak si mu vermomoci zacal cpat MFT system. Doslo to az tak daleko, ze te samotni nekteri tazatele sami poslali do p*dele :tleskani

"Hehe, ty niekomu zaplatíš za fantasmagorickú teóriu .. a ja som vraj voľačo "zbastil""


Vzhledem k tomu, ze obsah teto petisetstrankove knihy neznas, necetl si ji, je jakekoliv oznaceni jejiho textu tvuj pouhy vymysl, presneji receno argumentacni klam. Ostatne argumentancimi klamy se tve prispevky napric digiarenou jen hemzi.

"Nielenže to, ale aj tvrdíš, že Wald popiera existenciu 2 fyzikálnych zákonov. Čo je ďalší znak toho, že si niekomu naletel.
(popieranie fyzikálneho zákonu treba totižto dokázať .. no a podľa spôsobu ako sa to dokazuje .. sa zvyčajne preukáže, či ten kto niečo o tých zákonoch tvrdí ich aj ovláda .. alebo nie)"


Jak a cim Waldova palacinkova teorie popira treti Newtonuv pohybovy zakon a zakon o zachovani hybnosti jsem ti nekolikrat velice podrobne napsal. V pripade Newtona jsem ti dolozil i citaci docenta Nemce, ktery vtrdi totez co ja. Ze nemas koule se k tomu vyjadrit me neprekvapuje.
"To nie je žiadne "rozpadnuti na prach"!
Jedná sa len o bežné fyzikálne javy, ktoré by si ako fotograf mal poznať:
- "motion blur" je rozmazanie spôsobené pohybom
- "mpeg kompresia" spôsobuje u videa ďalšiu neostrosť v častiach záberu s pohybom"


Kdyz uz se opiras o fyziklani jevy, tak mi vysvetli, jaky fyzikalni jev pripustil, ze se prach dokazal ve vertikalni poloze udrzet na tech ocelovych sloupech? Nekdo ho tam prilepil vterinakem :lol:

"Mimochodom, na tých 4 záberoch (pri texte "Na svojej stránke ukazuje tieto zábery") si si nevšimol nič podozrivé?"


V jeji knize nejsou 4 zabery na mizejici sloupy, ale 5 zaberu. Stranka 109. Mel by sis informace overovat, nez jim uveris :)

A nyni zpet k otazce, kterou si dosud nezodpovedel:

Kam zmizelo tech dalsich vice jak 40 sloupu, co tvorily jadro WTC1, co a jak je znicilo?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 11. 2018 22:34

U.S. Attorney Takes First Step toward Prosecuting Explosive Destruction of World Trade Center on 9/11

https://www.ae911truth.org/news/503-u-s ... er-on-9-11
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 12. 2018 22:25

Tak ani po mesici Ganec stale nevi, jak se prach dokaze udrzet ve vertikalni poloze na ocelovem sloupu a kam zmizela diskutovana zbyla cast jadra a jak je mozne, ze se zritila do sveho pudorysu, ostatne jako komplet obe jadra WTC1 a 2, tedy ve smeru nejvyssiho odporu aneb kdyz podle pseudo matfyzaka Gance plati, ze cca 90.000 tun > 400.000 tun :D

Ja doufam, ze se jednou setkame. Vytvorim pak na miste sazku. Posadis se na drevenou zidly a ja podkopnu jednu ze 4 nohou. Pokud se uhledne zritis symetricky k zemi, pokud zazracne povoli i zbyle tri nohy (stejne jako u WTC7 zazracne povolilo naraz zbylych 80 sloupu, kdyz jeden dle NISTu povolil pod naporem pozaru z kancelarskeho vybaveni), pak ti vystavim na miste omluvny dopis a natocim video na svuj youtube kanal o tom, jak jsem byl neuveritelne hloupy a neznaly zakladnich fyzikalnich zakonu. To je fer nabidka rekl bych, prijimas? Verim, ze si za svymi nazory stojis, stejne jako stojis za teorii Walda,tak by me prekvalilo, kdybys takovy jednoduchy experiment odmitl. A kdyby ses nahodou bal, ze se tvemu atletickemu telu neco stane, az se svalis do strany, eh....teda vlastne do sveho pudorysu, tak se klidne na tu zidly posadim ja, jen si nejsem jistej, jestli budes schopen ukopnout drevenou nohu zidle. Ale to se da poresit, klidne ti ji nariznu pilkou, aby sis ani v tomto pripade neublizil :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 12. 2018 23:33

Petr Luňák píše:
"Mimochodom, na tých 4 záberoch (pri texte "Na svojej stránke ukazuje tieto zábery") si si nevšimol nič podozrivé?"

V jeji knize nejsou 4 zabery na mizejici sloupy, ale 5 zaberu. Stranka 109. Mel by sis informace overovat, nez jim uveris :)
Keďže máš v príspevku zaujímavú otázku, tak ti na ňu odpoviem: ja som si všimol, že sa jedná o obyčajný podvrh:
=> prvý záber sa ešte podobá na video animovaný gif nižšie, ale ostatné sú už očividne photoshopované

Jaj .. vlastne ešte stále ti nemusím odpovedať .. keďže ty si znova porušil "zákon": v príspevku máš 2 otázniky :oops:
(očividne si nepochopil, prečo v svojich príspevkoch píšem slovo "{otáznik}" .. tak ti to prezradím: aby som nepoložil nechcenú otázku .. teda: aby som neporušoval dohodnutý "zákon" o maximálne jednej vete končiacej sa otáznikom)

Petr Luňák píše:Jak a cim Waldova palacinkova teorie popira treti Newtonuv pohybovy zakon a zakon o zachovani hybnosti jsem ti nekolikrat velice podrobne napsal. V pripade Newtona jsem ti dolozil i citaci docenta Nemce, ktery vtrdi totez co ja. Ze nemas koule se k tomu vyjadrit me neprekvapuje.
Popieranie zákonu sa dokazuje inak: musíš poukázať na konkrétny rozpor, ktorý sa nezhoduje so znením zákonu.
(ako som ja poukázal na to, že v tvojom príspevku sú 2 vety s otáznikami)
Na žiadny taký rozpor si ty ale nepoukázal :pozor

Tretí Newtonov pohybový zákon totižto znie takto:
"Dva hmotné body na seba pôsobia rovnako veľkými silami opačného smeru, ktoré súčasne vznikajú a súčasne zanikajú"

Žiadne tvoje tvrdenie sa totižto netýkalo hmotného bodu. Vlastne sa netýkalo ani "síl opačného smeru", ani "súčasného vznikania a zanikania" .. ty si vlastne vôbec o skutočnom treťom pohybovom zákone nepísal :eh

Ani "Zákon zotrvačnosti" (prvý pohybový zákon alebo prvý Newtonov zákon), ktorý znie takto:
"Každý hmotný bod zotrváva v pokoji alebo v rovnomernom priamočiarom pohybe, kým nie je nútený vonkajšími silami tento svoj stav zmeniť."
Aj ten sa totižto týka "hmotného bodu".

Takisto "Zákon zachování hybnosti" (čo už mimochodom nie je Newtonov zákon), ktorý tvrdí že:
"hybnost izolované soustavy těles se zachovává."
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 12. 2018 02:01

A Ganec nadale ignoruje prastarou puvodni otazku, kam ze se podela jadra obou vezi a co je znicilo, na kterou dosud neodpovedel :roll:

Me by vazne zajimalo, co se ti honi hlavou, jak dokazes s takovou mirou nebetycne zbabelosti vubec zit? To nemas zadne svedomi? To si to pred sebou dokazes fakt az tak omluvit? To ti ze sveho chovani neni stydno, jak se opakovane na neco musis porad vymlouvat a krecovite do diskuze zatahavat jakasi vyumelkovana vlastni pravidla, kterym si uz dokonce zacal rikat "zakony"? Jeste mesic a uz budou hadam bez uvozovek :)

Toto vsechno jsou recnicke otazky. Co to je recnicka otazka jsem ti jiz mam dojem odcitoval, protoze si to nevedel.

"ale ostatné sú už očividne photoshopované"

A videozaznamy, zabirajici zmizeni sloupu jadra do sveho pudorysu, jsou tedy take upravene? Tech 5 snimku co je uvedenych v knize (nikoliv 4, jak si mylne uvedl - protoze sis informaci neoveril, ackoliv o sobe opakovane prohlasujes, ze si informace overujes), zcela odpovida tomu zaberu, z ktereho jsou vytipnuta.
Sam si to muzes na youtube dohledat a v editoru vykrokovat dle libosti snimek po snimku a presvedcit se o tom, zdali je neco upravene. Tim by si ale zjistil, ze fotky v knize nijak upravene - ve smyslu obsahu - nejsou (u nekterych je zvyseny kontrast pro lepsi zretelnost a to je u fotky v popisku pak vzdy uvedeno - to ale ty nemuzes vedet, protoze mluvis o necem, co VUBEC neznas), coz by nasledne znamenalo priznat omyl a toho ty v podstate nejsi schopen. Pokud je neco podvrh jak naznacujes, pak by to muselo byt jiz video samotne, nikoliv fotky z nej vytipnute, jak ty naznacujes. Hacek je v tom, ze tech uhlu zaberu je (nanestesti pro tvou argumentaci) hned nekolik a vsechny ukazuji tentyz pozoruhodny jev (tj. masivni ocelove sloupy se "propadnou do zeme" v oblacich jemneho prachu), v nicem se od sebe - krom jiz zmineneho uhlu pohledu a perspektivy - neodlisuji:A ja opakuji, ze pro me neni stezejni, zdali se ta ocel skutecne promenila v jemny prach na tech zaberech, pro me je stezejni fakt, ze masivni ocelove sloupy (kazdy mel tloustku jedne steny jako je predni pancir tanku!!!) prakticky "sjely rovne dolu" (co ten tvuj a Walduv "palacinkovy kolaps", to tam na tech par sloupu "zapomnel", nebo se jim snad nejak "vyhnul"? :lol: :tleskani ). Tento jev nebyl dosud nikdo schopny fyzikalne vysvetlit, ani Mike West, ani sasci z Popular Mechanics a NIST se o tom ani slovem nezavadil, ten radeji vynechal popis kolapsu dvojcat kompletne. Coz ti zrejme neni ani znamo, takze to co placa Wald a ty to bastis i s navijakem a pak bezhlave papouskujes dal, to je jeho vlastni teorie, to neni ani teorie vysetrovaci komise, protoze vysetrovaci komise popsala pouze teorii, proc se veze zacly bortit, samotny popis kolapsu ale neobsahuje. A vis proc to neobsahuje, protoze pry bylo z videi zrejme, ze kdyz kolaps zapocal, tak nebyl zastaven spodnimi podlazimi a tudiz nebylo treba delat zadne vypocty :lol:"Na žiadny taký rozpor si ty ale nepoukázal "

Lzes a to hned ve dvou vecech. Jednak jsem ti jiz minimalne trikat na foru popsal, v cem konkretne Waldova teorie popira hned dva fyzikalni zakony a tys to pokazde odignoroval a cinis tak nadale predstirajic, ze jsem nic vlastne nevysvetlil. Poctvrte ti to uz psat nebudu. Druhak to popisuje i mnou rovnez opakovane citovany docent Nemec, ktereho zbabele ignorujes, takze si dame opacko:

doc. Ing. Ivan Němec CSc píše:Vážím si profesora Bažanta odborně, jeho knihu mám na poličce nad stolem. Musím říct, že přes můj respekt k tomuto profesoru mě první zpráva komise, kterou vedl, neuspokojovala, protože byla v rozporu s tím, co jsme pozorovali. Zpráva přišla s tím, že vlivem žáru se ohnuly stropní nosníky, odtrhly se od sloupů a začaly padat. Samozřejmě když spadne několik stropů na další strop, tak ten se také odtrhne a také padá, protože každý ten strop je dimenzován jen na svoji váhu a užitné zatížení. Takže tento mechanismus pádu by teoreticky mohl nastat, nazývá se to palačinkový efekt (pancake effect). Ale jádro budovy, kde je 47 mohutných sloupů zhruba 135 x 70cm o tlouštce stěn až 10 centimetrů, a žádné stropy tam nejsou, jen výtahy a schodiště, by zůstávalo stát. To ovšem nebylo pozorováno. Takže tato teorie byla v rozporu s tím co jsme všichni viděli. To si uvědomili zřejmě i autoři, tak přišli s druhou teorií, že v patrech kde byl požár, v důsledku hoření leteckého benzínu došlo k změknutí oceli, došlo k vybočení sloupů a horní část nad těmito patry začala padat a svoji kinetickou energií drtila všechno co je pod sebou. Ovšem na první pohled i tato teorie má v sobě rozpory, jako by nebyl brán v úvahu třetí Newtonův zákon, který nám říká, že jestliže těleso A působí na těleso B nějakou silou, tak těleso B působí na těleso A stejně velkou, ale opačnou silou. To znamená, že nemůže nastat to, že horní část by drtila to co je pod ní a sama zůstala neporušená, právě naopak, ty horní sloupy jsou tenčí než ty spodní, tak samozřejmě by se ta horní část rozdrtila dřív a to bylo také pozorováno. Pak padaly už jenom trosky a dokonce jak jsme viděli z těch videí, tak velká část hmoty padala do strany, čili už vůbec spodní sloupy nezatěžovala. Přesto ta budova padala rychlostí jen nepatrně nižší, než je rychlost volného pádu.


Jak se zda, tak si interpretujes, a me to u tebe vubec neprakvapuje, fyzikalni zakony zcela po svem. Ono ti vlastne ani nic jineho nezbyva, nez jejich prinicp zkomolit k obrazu svemu (a soucasne obvinit me, ze jim nerozumim - a v ten okmazik to zakonite tvrdis rovnez i o docentu Nemcovi - odvahu ti uprit tedy nelze :D ) a jejich naslednou deformaci se snazit napasovat na Waldovi nesmyslnou a nicim nepodlozenou teorii kolapsu. V pripade, ze bys vyklad Newtonovych zakonu o pohybu chapal, bys me a docentu Nemcovi totiz musel dat za pravdu a to rozhodne tve ego neni schopno prekousnout, cimz se dostavame opet ke kognitivni disonanci, kterou trpis.

No a ted si pujcim tvoji logiku: protoze mlcis, tak s navrhovanou sazkou souhlasis. Je to tak, ne? To pravidelne rikas, ze kdyz na tebe nikdo nereaguje, tak to znamena, ze s tebou souhlasi, vid? Takze ty vlastne take souhlasis se vsim, na co si mi neodpovedel. Nebo si snad pro sebe urcujes jina pravidla nezli pro ostatni, nebo ted uz vlastne "zakony"? :lol:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 12. 2018 12:27

Kontrola korektnosti príspevku:
- počet otáznikov = 9x => teda nie 1 alebo 0
- kontrola odpovede na vetu s otáznikom => neodpovedal
Teda ani tentokrát si nedokázal napísať príspevok spĺňajúci požadované pravidlá.
Navyše, napriek upozorneniu, že nemáš písať rečnícke otázky, si ich zase niekoľko napísal.
(podobne aj obvinenia zo lži a zbabelosti)

To tie pravidlá fakt nechápeš, alebo ich porušuješ naschvál?

-- 22. 12. 2018 12:29 --

Mimochodom, Němec netvrdí, že tá teória popiera Newtonov zákon. Tvrdí len, že to tak na prvý pohľad vyzerá.
Je úplne bežné, že skutočnosť je iná, ako vyzerá na prvý pohľad. Teda jeho vyjadrenie nič nedokazuje ani nevyvracia.
Len oznamuje, že ich to zaujalo, tak sa tomu začali venovať aj "z hlediska základních zákonů mechaniky".

-- 22. 12. 2018 13:10 --

Dokonca nepopiera ani závery NIST. Citujem:
"Musím říct, že v naší studii nejsme v rozporu se závěry komise NIST, nebo s prací profesora Bažanta, kterého si vážím jako odborníka"
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 12. 2018 22:25

No vida, Ganec neni schopen reagovat na predlozene DUKAZY (respektive priznat omyl - presne jak jsem predpovedel), vyvracejici jeho teorii o zfalsovanych fotkach, tak se zase zacina zbabele tocit na jakychsi jeho vlastnich pravidlech, ktera sam opakovane porusuje, respektive je porusil jeste driv, nez s tim pravidlem o jedne otazce vubec prisel :D, proto do dnesniho dne neodpovedel na mou uvodni otazku k tematu, kterou mu opakovane pokladam snad v kazdem druhem prispevku.

"Mimochodom, Němec netvrdí, že tá teória popiera Newtonov zákon."

Ze nejsi zdovna odbornik v interpretaci slov, ktera nekdo vyslovi, je dobre znamo, respektive ze jsi mistr v demagogii, tedy prekrucovani slov druhych k obrazu svemu a ani ted si v tomto smyslu nezklamal.

"Dokonca nepopiera ani závery NIST."

Proc by je mel popirat, kdyz NIST zadny model kolapsu nevydal, presne jak jsem ti v predchozim prispevku jasne napsal? :oboze

Nicmene ze by s nimi vylozene souhlasil, jak se snazis krecovite vykonstruovat, to se rict ucite neda, viz:

"Musím říct, že přes můj respekt k tomuto profesoru mě první zpráva komise, kterou vedl, neuspokojovala, protože byla v rozporu s tím, co jsme pozorovali." :tleskani

Ale abychom to nezakecali, tak se ptam znovu na tutez otazku, kterou ti pokladam od sameho pocatku a ty si na ni dosud neodpovedel, cimz porusujes vlastni pravidlo :D :tleskani

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?


A aby byl prispevek takovy hezci, tak jeste nakonec prihodim dalsi printscreeny z nekolika videozaznamu. To je teprve orisek pro clovicka, ktery trpi kognitivni disonanci :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 12. 2018 17:18

Kontrola korektnosti príspevku:
- počet otáznikov = 2x => teda nie 1 alebo 0
- kontrola odpovede na vetu s otáznikom => neodpovedal
Teda ani tentokrát si nedokázal napísať príspevok spĺňajúci požadované pravidlá diskusie.
(ani po vysvetlení, ako by si ten korektný príspevok mohol napísať)

EDIT: viacerými otázkami a "spamom" sa totižto dopúšťaš argumentačného klamu "Zahlcení slovy (Gish gallop)". Citujem:
Ve slovním duelu jeden řečník v jemu určeném čase vychrlí tolik informací (ať pravdivých či nepravdivých), že jeho oponent nemá kapacitu všechny rozebrat a korigovat, natož vyjádřit své stanovisko.

Veď ty si naschvál naformuloval príspevky tak, aby som na ne nemohol odpovedať :-\
(akoby si sa nechcel dozvedieť pravdu, ale chcel ma len vyprovokovať, aby si mi mohol nadávať)
=> to ale znamená, že v skutočnosti odo mňa žiadnu odpoveď nechceš .. tak už žiadnu nedostaneš :pozor

Namiesto riešenia napísaného len urážaš. Dokonca aj za to nenapísané (teda za to, čo si si len domyslel)
=> sa ti potom nečudujem, že si myslíš, že ťa chce každý oklamať .. keďže si tie "ich klamstvá" sám vymýšľaš.

Svojím prístupom si mi dokázal, že sa s tebou nedá normálne diskutovať.
Veď ty ignoruješ aj základné požiadavny na diskusiu (věcnost, otevřenost, poctivost, trpělivost, zdvořilost)
Hoci som aj napriek tomu bol voči tebe zdvorilý a trpezlivý, aj tak to nikam neviedlo.
Už som stratil nádej, že by si sa mohol polepšiť. Tak s tebou končím. Stačilo.

Kľudne si tu vypisuj sám so sebou: ako tí druhí ničomu nerozumejú, akí sú zbabelí, aké majú "velke rezervy v oblasti fyzikalnich zakonu", ako nie sú schopní "reagovat na predlozene DUKAZY", ako trpia "kognitivni disonanci", ...
.. ale už bezo mňa
Naposledy upravil Ganec dne 24. 12. 2018 10:35, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 12. 2018 23:12

Takze Ganec opet neodpovedel na mou uvodni otazku, cimz opet porusil vlastni pravidlo.

"Veď ty si naschvál naformuloval príspevky tak, aby som na ne nemohol odpovedať"

Argumentacni klam cislo 1.

"to ale znamená, že v skutočnosti odo mňa žiadnu odpoveď nechceš "

Argumentacni klam cislo 2.

"že si myslíš, že ťa chce každý oklamať .. keďže si tie "ich klamstvá" sám vymýšľaš."

Argumentacni klam cislo 3.

"Svojím prístupom si mi dokázal, že sa s tebou nedá normálne diskutovať."

Argumentacni klam cislo 4.

Cili opet si Gance potvrdil moje tvrzeni, ze nejsi schopny vecne argumentace, ale pouze chrlis jeden argumentacni klam za druhym a neustale se na neco vymlouvas, jen aby ses vyhnul odpovedi na uvodni otazku, kterou zbabele od sameho pocatku ignorujes. Hadam, ze nemas tuseni, co ze to ten argumentacni klam vlastne je, stejne jako si nevedel, co je to recnicka otazka.

".. ale už bezo mňa"

Aneb bezpaterni zbabelec, neschopny vecne argumentace, neschopny uznat vlastni omyl, z ktereho byl opakovane usvedcen, zdrha jako maly harant s ukrivdenym krikem.
Ne, neprekavpuje me to ani v nejmensim, protoze drive ci pozdeji uplne kazdy, kdo se snazi obhajovat oficialni konspiracni teorii, nakonec timto stylem zbabele utece, coz je presne nasledek kognitivni disonance.

Jak jsem kdysi poznamenal, lez nelze obhajit. Muselo ti byt jiz davno jasne, ze nemas sanci "vyhrat". Bylo tedy jen otazkou, za jakych okolnosti, respektive pod jak moc velkou tihou alibistickych kecu z diskuse zdrhnes :)

Kazdopadne se sazkou si souhlasil, kdyz ses k ni nevyjadril (tvoje logika), takze uz se tesim na setkani. Zidli obstaram :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 12. 2018 17:19

"EDIT: viacerými otázkami a "spamom" sa totižto dopúšťaš argumentačného klamu "Zahlcení slovy (Gish gallop)"."

To je gol :D Ganec se jal vyhledat, co ze je to ten argumentacni klam, aby to zahy doplnil do sveho prispevku pote, co jsem jiz na nej ja zareagoval :D

Nejvetsi legrace je ovsem to, ze samotne narceni z argumentacniho klamu je tvuj dalsi argumentacni klam (ci primo lez, vzhledem k tomu, ze ma prvotni otazka - tedy jednotne cislo, nikoliv otazky, jak mi krivacky podsouvas - "Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?" zustava nadale bez tve odpovedi, ulhany Gance), ja jsem se totiz niceho takoveho jako je "zahlceni slovy" nedopustil. To je to tve prekrucovani, respektive naprosta neschopnost pochopit psany text, v tomto pripade je pocatek v tve neznalosti recnicke otazky. Pak ji mylne interpretujes jako tento typ argumentacniho klamu.

Takze ja ti dekuji, ze si opetovne potvrdil ma slova a velice me tesi, jak si se opet kralovsky ztrapnil. Jako by ti nestacily ty tve trapasy v diskusi o foceni, naposledy na tema difrakcni hvezdy :D

Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 2. 1. 2019 14:59

Je možné, že skutečná pravda vyjde najevo dřív, než se čekalo. https://twitter.com/tdo_h4ck3rs
Oficiální verze vyšetřovací komise je neskutečný paskvil... a návštěvník Ganec je mimoň, ale to už dlouho víme :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 3. 1. 2019 01:31

Tak klukům pozastavili účet, ještě večer to fungovalo a mě v historii zůstali jen dva zveřejněné soubory...
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 1. 2019 12:07

No ja sa ani nečudujem:
"pošlite mi 250 dolárov a ja vám poviem tajomstvo..."
=> klasický "šmejdi", ktorý takto zarábajú na naivných :-\

Vraj sa voľakedy takto "chudlo":
"pošlite mi adresu a 50 eur {alebo neviem koľko korún} a ja vám poštou pošlem zaručený návod na schudnutie"
A potom prišla obálka s listom, v ktorom bolo jediné slovo:
"NEŽER!"

-- 3. 1. 2019 12:12 --

To je ako kšeftovanie so "zaručenými informáciami" o 911...
Luňák už do toho investoval vlastné financie, množstvo úsilia a času, publikoval niekoľko videí .. a výsledok?
=> na otázku "Ako sa podľa teba udiali udalosti z 911?" odpovedal:
Petr Luňák píše:JA TO NEVIM!


-- 3. 1. 2019 12:32 --

pavelmeli píše:Oficiální verze vyšetřovací komise je neskutečný paskvil...
V čom konkrétne? :--
Dozvedeli sme sa, že nie je ani len v rozpore so štúdiou od doc. Ing. Ivan Němec CSc :!:
(no a nikto iný - kto by ju "vraj" rozporoval - tu už nebol citovaný, pokiaľ si pamätám .. či?)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 1. 2019 02:48

Tak kdyz uz se Ganec opetovne ohani tou komisi, kterou si podle libosti prekrucuje jeho guru na fyzikalni pseudo zakony Wald, tak si pojdme odcitovat dve pasaze ze zaverecne zpravy:

"Of the more than 170 areas examined on 16 perimeter column panels, only THREE had evidence, that the steel reached temperatures above 250 degrees of Celsius.

Only two core columns specimens had sufficient paint remaining to make such an analysis and the tempretatures did NOT reach 250 degrees of Celsius."

NIST NCSTAR 1 page 90

"No conclusive evidence was found to indicate that pre collapse fires were severe enough to have a significant effect on the microstructure that would have resulted in weakening of the steel structure".

NIST NCSTAR 1-3C page 235


Takze ja nevim, o cem to ten Wald placa, kdyz NIST ve sve zprave sam pise, ze nenasel zadny rozhodujici dukaz, ze byl ohen dost silny na to, aby oslabil ocelovou konstrukci :tleskani :lol:

Ganec píše:=> na otázku "Ako sa podľa teba udiali udalosti z 911?" odpovedal:


Ja ti dekuji Gance, ze si konecne sam priznal, ze jsem ti na otazku odpovedel, ackoliv si tvrdil presny opak a na zaklade tohoto falesneho narceni mi odmital zodpovedet zejmena mou uvodni otazku, takze kdyz jsem ti odpovedel, jak si prave priznal, tak ted odpovez uz konecne ty me:

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?"

-- 8. 1. 2019 02:51 --

pavelmeli píše:Je možné, že skutečná pravda vyjde najevo dřív, než se čekalo. https://twitter.com/tdo_h4ck3rs
Oficiální verze vyšetřovací komise je neskutečný paskvil... a návštěvník Ganec je mimoň, ale to už dlouho víme :)

P.


Jestli to byli ti hackeri, tak od toho si moc neslibuju, klidne muzou jen blafovat. Uvidime, co prinese toto:
https://www.ae911truth.org/images/PDFs/ ... 110718.pdf
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 10. 1. 2019 10:56

Tvl, dožadovat se odpovědi, když sám nechápe ani téma do kterýho píše :D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 1. 2019 12:58

BigglesO27 píše:Tvl, dožadovat se odpovědi, když sám nechápe ani téma do kterýho píše :D


Dvojčata, Newton, fyzika

NIST píše:No conclusive evidence was found to indicate that pre collapse fires were severe enough to have a significant effect on the microstructure that would have resulted in weakening of the steel structure.

NIST NCSTAR 1-3C page 235


Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?"
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 13. 1. 2019 19:51

To slovo si zvýraznil (podtrhnul), protože ho nechápeš? To už tu všichni vědí, to ses nemusel namáhat.
Edit: Pokud se řídíš podle nadpisů, tak to leccos vysvětluje. Pak není divu, že až po letech “bádání” zjistíš, že “nosník” je sloup, nedojde ti, že vzduch není kyslík a nejspíš jen omylem nedočteš a ani nepochopíš zprávu, kterou se tak rád oháníš. Omilat dokola sra.ky, který nikdo netvrdí (např. bezvýhradnou víru všech kromě tebe v ofiko verzi) jen dokazuje, že jsi zacyklenej trouba neschopnej diskuze - zvládáš jen kolovrátek proti imaginárnímu neexistujicimu nepříteli. A mimochodem, posun v jakékoli vědě je možný jen na základě kritického myšlení a rozporování či potvrzování známých teorií, postovani dokola animací vhodných leda do zábavného pořadu tím fakt není. Je mi jasný, že pochopení mýho sdělení je mimo tvoje duševní schopnosti, ale co...proč se nepobavit nad tvým dalším výblitkem.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 1. 2019 20:52

BigglesO27 píše:To slovo si zvýraznil (podtrhnul), protože ho nechápeš? To už tu všichni vědí, to ses nemusel namáhat.
Edit: Pokud se řídíš podle nadpisů, tak to leccos vysvětluje. Pak není divu, že až po letech “bádání” zjistíš, že “nosník” je sloup, nedojde ti, že vzduch není kyslík a nejspíš jen omylem nedočteš a ani nepochopíš zprávu, kterou se tak rád oháníš. Omilat dokola sra.ky, který nikdo netvrdí (např. bezvýhradnou víru všech kromě tebe v ofiko verzi) jen dokazuje, že jsi zacyklenej trouba neschopnej diskuze - zvládáš jen kolovrátek proti imaginárnímu neexistujicimu nepříteli. A mimochodem, posun v jakékoli vědě je možný jen na základě kritického myšlení a rozporování či potvrzování známých teorií, postovani dokola animací vhodných leda do zábavného pořadu tím fakt není. Je mi jasný, že pochopení mýho sdělení je mimo tvoje duševní schopnosti, ale co...proč se nepobavit nad tvým dalším výblitkem.

"To slovo si zvýraznil (podtrhnul), protože ho nechápeš? "

V mem prispevku jsou dvojice, tedy casti, co k sobe patri, reaguji na sebe. Jednou barevne odlisene, podruhe podtrzene. No mohlo mi byt jasne, ze zrovna tobe to nedocvakne, ale co uz :)

"To už tu všichni vědí"

Vsichni? Ty mluvis za vsechny? Kdo jsou vsichni? Ne, to je pouze argumentacni faul, protoze zadny argument nemas.

"Pokud se řídíš podle nadpisů, tak to leccos vysvětluje."

Nadpis je nazev tematu diskuse. Narozdil od tebe se ho drzim, velmi poctive, prakticky ke kazdemu svemu tvrzeni predkladam zdroj te informace.

"po letech “bádání” zjistíš, že “nosník” je sloup, nedojde ti, že vzduch není kyslík a nejspíš jen omylem nedočteš a ani nepochopíš zprávu, kterou se tak rád oháníš."

Hned nekolik argumentacnich faulu za sebou. Bez komentare.

"Omilat dokola sra.ky, který nikdo netvrdí (např. bezvýhradnou víru všech kromě tebe v ofiko verzi) jen dokazuje, že jsi zacyklenej trouba neschopnej diskuze "

A dalsi salva argumentacnich faulu.

"postovani dokola animací vhodných leda do zábavného pořadu tím fakt není."

Tim mas namysli to letadlo, ktere ma kostru z duralu, co mizi za stenou ocelovo betonove konstrukce, aniz by doslo k jeho jakemukoliv poniceni a stejne tak k jakemukoliv viditelnemu poskozeni fasady WTC2 pred samotnou explozi? Nebo snad myslis ty video zabery na letadlo, kteremu obcas chybi kus kridla? Ze by chyba v Matrixu? Tak souhlasim, ze to patri do zabavneho poradu, takovy nesmysl je mozny pouze v animaku Road Runner, kde po sobe kojot zanechava presne obrysy ve skale. Bohuzel se najdou lide, kteri z me neznamenho duvodu takovyto z fyzikalniho hlediska naprosty nesmysl povazuji za realny zaber realny B767. Tebe nevyjimaje :D

"Je mi jasný, že pochopení mýho sdělení je mimo tvoje duševní schopnosti,"

Nejak jsem si nevsiml, ze bys neco sdelovat, kdyz nebudu pocitat tu hromadu argumentacnich faulu.

"proč se nepobavit nad tvým dalším výblitkem."

Opet argumentacni faul aneb kdyz chybi argumenty, nastoupi argumentacni fauly.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 13. 1. 2019 21:01

Blá blá blá, nezklamal si :) Koster je na letadle hafo, ale ty si asi nemyslel...ty argumentační faule :D Ale je to poněkud úsměvné a pro tebe i signifikantní.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 1. 2019 00:13

Opet zcela nulova argumentace aneb kognitivni disonance v plne palbe.
Tak si na jeji pocest nahodime jeden experiment :)

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 14. 1. 2019 06:56

Juuuuu, líbí se mi, když si pacienti uvědomují svojí diagnózu. Ti zodpovědnější se i podle toho zařídí. Už sis všiml, o čem je tohle téma? :)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 1. 2019 00:03

Pominu toho pokakanka, co umi jen vykrikovat prazdne fraze zpoza klavesnice a rovnou prejdu k tomu radoby bloggerovi, co zbasti kdejaky blabol na prvni dobrou a kteremu "na ostrosti oblastí mimo HO vôbec nezáleží" :D

Ganec píše:V reakciách nedokážeš odpovedať ani na jednoduché otázky a tak musíš uhýbať prázdnymi frázami bez obsahu


Coz mi pripomina Gance, ze si ani po nekolika mesisich stale nebyl schopen odpovedet na mou uvodni otazku:

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?

Ganec píše:Inak píšeš odveci. Takými vyjadreniami si len "kadíš do vlastného hniezda".


Kdo by to byl rekl, ze tak trefne vystihnes sve zbabele chovani :tleskani :lol:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 1. 2019 17:54

Gancovi, expertovi pres fyziku a architekturu, uz zase utika neposedny Mesic. Nebo ze by to byl skutecne mesic? :hm :D

Ganec píše:Pľuhák mesiac sa pohybuje tak rýchlo, že som mal artefakty.


Tak co bude Gance s tou odpovedi na mou uvodni otazku? Proc porusujes vlastni pravidla?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 1. 2019 18:48

Tak co Gance, uz mas upleteny z ostudy pekne dlouhy kabatek, vid? Tak snad te aspon zahreje :D

"At 9:59 a.m., the South Tower collapsed after burning for approximately 56 minutes. The fire caused steel structural elements, already weakened from the plane impact, to fail."

Wikipedia.org

"No conclusive evidence was found to indicate that pre collapse fires were severe enough to have a significant effect on the microstructure that would have resulted in weakening of the steel structure".

NIST NCSTAR 1-3C page 235


:tleskani :tleskani :tleskani
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 31. 1. 2019 22:41

BigglesO27 píše:Napíše někdo, kdo se ze setkání z voka do voka vyvlíknul (zde dohledatelně), jak malej srá.č...vlastně proč jak... Ty fyziku :D Už víš, jak je to s kostrama letadýlek nebo radši zalezeš zase na smetiště? Jo já zapomenul...nejdřív musíš jít fňukat k modům, že se ti ubližuje :D


Stale cekam na tve jmeno a jak jsem ti opakovane slibil, o zbytek se uz postaram ;-)
Ale protoze se me zjevne bojis, tak se holt nadale budes schovavat za prezdivkou, za klavesnici a infantilne si nalhavat, ze se z neceho ja vyvlikam :tleskani
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 1. 2. 2019 10:49

Ty se postarej o dostatek léčiva pro sebe, kašpare. Další kolo tvejch výmluv "proč to nejde", mne fakt netrápí. Přizdisr.áč, co se dle vlastního vyjádření bojí připojit k wifině a proto se nemůže sejít, protože prej na LKPR nemá signál od operátora, fakt může někoho obviňovat ze zbabělosti jen při pohledu do zrcadla, těhle internetovejch hrdinů je do tuctu dvanáct... Nemluvě o tom, že jestli se ti směju do klávesnice nebo do ksichtu na tvojí inteligenci stejně nic nemění.
Tak jak je to s kostrama? Jakej je rozdíl mezi vzduchem a kyslíkem? Je rozdíl mezi sloupem a nosníkem? O čem je tohle téma? A co na to Jan Tleskač?
8-)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 2. 2019 14:08

BigglesO27 píše:Ty se postarej o dostatek léčiva pro sebe, kašpare. Další kolo tvejch výmluv "proč to nejde", mne fakt netrápí. Přizdisr.áč, co se dle vlastního vyjádření bojí připojit k wifině a proto se nemůže sejít, protože prej na LKPR nemá signál od operátora, fakt může někoho obviňovat ze zbabělosti jen při pohledu do zrcadla, těhle internetovejch hrdinů je do tuctu dvanáct... Nemluvě o tom, že jestli se ti směju do klávesnice nebo do ksichtu na tvojí inteligenci stejně nic nemění.
Tak jak je to s kostrama? Jakej je rozdíl mezi vzduchem a kyslíkem? Je rozdíl mezi sloupem a nosníkem? O čem je tohle téma? A co na to Jan Tleskač?
8-)


Opet pouze kopa argumentacnich faulu a argumentu ad hominem. A to vse jen proto, ze mas strach mi rict vlastni jmeno :)

******

Ganec píše:Zvedavosť, ktorá kladie otázky a vďaka odpovediam prináša vedomosti.
Nájdenie odpovede na túto otázku potrebuje "myslieť out of the box".
Vyžaduje odosobniť sa od prekonaných dogiem (napríklad že "väčší sa rovná lepší")

=> skrátka naučil som sa, že prvý dojem nie je vždy správny .. že za každým "zdanlivým rozporom" býva niečo viac


Tak to rika ten pravej :lol: :lol: :lol:

No conclusive evidence was found to indicate that pre collapse fires were severe enough to have a significant effect on the microstructure that would have resulted in weakening of the steel structure.

NIST NCSTAR 1-3C page 235
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 2. 2019 14:36

Gance, opet perlis, majestatne si se zhovadil papouskovanim prokazanych lzi Walda a ted mas tu nebetycnou drzost tu na foru poucovat, co ze to je "Konfirmačné skreslenie", viz:

Ganec píše:Prejavuje sa dvomi vplyvmi:
1) ľudia sú neobjektívny - ako napísal Davidof
2) ale myslia si, že sú - ako napísal FXE1

Citujem:
1) "ľudia sú náchylní smerom k potvrdeniu svojich existujúcich presvedčení .. majú sklon k posudzovaniu myšlienok jednostranným spôsobom, na zameranie sa na jednu z možností a ignorovanie alternatív. Ako vysvetlenie mechanizmu pôsobenia sa uvádza 'zbožné prianie' a obmedzená ľudská kapacita pri spracovávaní informácií."
2) "pre ľudí má väčšiu cenu nepripustiť si, že by sa mohli mýliť, než skúmanie faktov neutrálnym vedeckým spôsobom. Konfirmačné skreslenie prispieva k prehnanej dôvere v osobné presvedčenia a pomáha pri udržaní alebo dokonca posilnení existujúcich názorov napriek jasným opačným dôkazom."

- keď sa mýlia tak si to potom nedokážu priznať -> radšej veria tomu, čo si pamätajú, ako by si to mali overiť
- a radšej sa snažia zvaliť svoju chybu na druhých -> napríklad obvinením druhých z vnucovania alebo neobjektivity :-\


V pripade tohoto vlakna je to tak, ze si se zafixoval na palacinkovou teorii kolapsu, jako nasledek pozaru "kancelarskeho vybaveni" a ani pod tihou dukazu, ktery tento nehorazny blabol vyvraci (coz v konecnem dusledku ani neni treba vyvracet, vzhledem k tomu, ze ona teorie sama o sobe neni nicim podlozena :-D ), nejsi schopen priznat, ze si se zmylil.
Budiz ti snad utechou, ze takto postizeny vskutku nejsi sam a tak se vlastni vinu snazite hodit na me, to jsou ty nekonecne argumentacni fauly z tve strany a argumenty ad hominem, co tu predvadi ten zbabelec, co se boji pod sve nazory podepsat :) :tleskani
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 2. 2019 20:33

Je to cim dal lepsi :D

Ganec píše:
- pred napísaním nejakého argumentu si ho zvyčajne prekontrolujemGanec píše:- pri uvádzaní argumentov k nim hneď uvádzam aj dôkazyGanec píše:- snažím sa vyjadrovať vecne, jednoznačne, nesnažím sa argumentovať nepreveriteľnými pocitami, ale faktami


Jedna lez za druhou, toto vlakno je toho krasnym dukazem :tleskani
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků