Prodej objektivu a PayPal

Diskuze na témata, která se vůbec netýkají digitálů

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod celim 10. 1. 2017 09:59

Ahoj! Mám takový dotaz. Prodávám olympus 300/4,5 na Paladixu. Zatím se mi nikdo reálný neozval. Avšak v neděli se mi ozvala nějaká ženská(anglicky), že by ho chtěla koupit pro svého syna . Až potud dobré, avšak dodací adresa je do Nigerie a zaplatit by to chtěla přes PayPal. A jestli mám účet(účet PayPal mám, ale nemám to napojené na můj účet, avšak vždycky tam převedu potřebnou částku) a ať jí pošlu adresu( what is your Paypal email address including your full name so i can transfer the fund immediately) a že to hned pošle. Nějak se mi to nezdá. Jaké by mi mohlo hrozit nebezpečí? Je to nějaká nová finta jak připravit lidi o peníze? Nevíte o tom někdo něco?
celim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 10. 1. 2017 13:34

nigerie? podvodnici .. posli to tam a uz prachy nikdy neuvidis .. je to podvod nic do afriky.
vice najdes na internetu treba zde
https://www.beremese.cz/forum/mojasvadb ... ?post=last
necetl jsem to ale verim ze z nigerie nic dobreho nekouka.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 10. 1. 2017 14:18

To nie je nová finta, je to finta stará jak internetové bazáry.
Predtým to robili akože cez western union, vyrábali falošné potvrdenia, teraz prešli na paypal...

-- 10. 1. 2017 15:19 --

a bežné je to že ponúknu viac ako si chcel, to je taký prvý signál...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flayer 11. 1. 2017 10:42

Je to podvod, ale co to udělat takhle - napsat, že souhlasíš pod podmínkou, že si "kupující" sám zajistí kurýra a zaplatí poštu. Najdi hezkou krabici, zabal do ní cihlu a počkej až si to kurýr vyzvedne. Kdysi jsem četl článek od člověka z US, co se tímhle způsobem zbavil cca 50kg šrotu a podvodník z Nigérie zaplatil na poštovném přes 1500$.
Flayer
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků