35mm film/vyvolání - rada

Diskuze na témata, která se vůbec netýkají digitálů

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kudli3 11. 3. 2015 21:03

Zdarvím, začal jsem si hrát s analogovým fotoaparátem, pořídíl jsem si Prakticu MTL 50 a že vyzkouším původní focení na film, předem jsem si zjišťoval kde co, vše bylo v pořádku až přišlo na ruční navíjení filmu.
Zjistil jsem si bohužel málo, byl jsem zbrklej a chtěl film co nejdřív a tak jsem první film navíjel za světla, protože mi to nějak nešlo, nevěděl jsem jestli zabírám moc nebo málo, tak jsem otevřel komoru na film a navíjel, takže o něj přišel. Řekl jsem si, že zkusím další, přecejen jsem si na začátku řekl, že se snad povedou aspoň nějaké fotky z prvních tří filmů, protože je to pro mě novinka a chtěl bych se to naučit.
Vyfotil jsem tedy druhý film a chtěl ho navíjet, ale bohužel jsem zespodu toho foťáku zapomněl zmáčknout to tlačítko na uvolnění navíjení a tudíš asi film utrhl, nebo si neumím vysvětlit, proč se nechce navíjet.
Tentokrát už komoru pro film neotevřu, abych o film nepřišel, ale v tom případě potřebuju temnou komoru, abych ten film mohl vůbec vytáhnout že?

A teď se chci zeptat, je v Brně nějaký obchod, nebo případně někdo kdo by byl schopný tohle udělat? Nevím kam a na koho se obrátit, hledal jsem na internetu, ale nic. Pochybuji, že ve fotolabu by mi poradili, i když se asi zeptat půjdu.

Díky za každou radu.
Kudli3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomkuklik 12. 3. 2015 08:24

Otevři to v jakékoliv místnosti bez oken. Jen si tam sedni cca na 5 min, než oči přivyknou tmě a pak koukej jestli nejde světlo kolem dveří. Pokud ne, můžeš otevřít kameru. Nebo si v tmavé koupelně, komoře či WC hoď přes sebe ještě deku. Přeji hodně zábavy ;-)
tomkuklik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kudli3 12. 3. 2015 11:12

Díky za radu, v baráku je záchod uplně tmavý, utěsním škvíru u dveří a vyzkouším, snad nebude film utržený z role, aby šel namotat zpět.
Kudli3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7daysgallery 27. 7. 2016 19:18

S větší pravděpodobností film utržený bude. Takže vymotat v úplné tmě. Já osobně bych ho hned směřoval do vývojnice a vyvolal, ale vypadá to, že nejsi takto vybaven. Určitě to chce příště mít zmáknuté ovládání aparátu a nespěchat v žácných krocích. Analogová fotografie mi přijde malinko více o kázně než digitální.
7daysgallery
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků