Dvojčata, Newton, fyzika

Diskuze na témata, která se vůbec netýkají digitálů

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 10. 2018 18:11

Ganec píše:Klameš! Položil si "otázky", teda porušil si svoju časť dohody.
No a ja som sa potom zachoval presne podľa postupu: na žiadnu otázku ani odpoveď som nereagoval!

No a nenapísal som "zcestný text", ale vysvetlenie, prečo je nutný dohodnúť nejaký systém a potom ho aj dodržiavať.
Na moju korekne položenú otázku si ale nereagoval, tak sa spýtam znova, ale trošku inými slovami:
súhlasíš so systémom diskusie, tak ako som ho navrhol?


Gance, az se ty jednou zachovas jako CHLAP, to znamena, ze se budes chovat cestne, nebudes se opakovane na neco vymlouvat, nebudes utikat od tematu, nebudes ignorovat tvrzeni, ktera se ti nehodi do kramku a nejsi na ne schopny protiargumentovat vecne a budes rovnez schopny priznat omyl, tak to bude na vyhlaseni statniho svatku.

Ty ses zcela evidentne rozhodl, ze mi na zadnou otazku k tematu neodpovis a ted si jen vymyslis naprosto smesne duvody, proc tak necinis, teda opet hromada vymluv a odbocovani, jen aby ses vyhnul odpovedi. Ano, fakt je to az tak moc pruhledne. Me ale tvoje infantilni hratky na pravidla, ktera sam porusujes, nezajimaji a protoze s clovekem, ktery je bezpaterni, je diskuse ztratou casu, tak od teto chvile uz jen copy&paste:

Odpovedel jsem ti a zahy polozil otazku. A tva reakce? Hromada zcestneho textu zakoncena dalsi otazkou (presne jak jsem te v predchozim komentari "charakterizoval") a odpoved na mou otazku nikde. Holt kde chybi argumenty, tam nastupuje zakecavani, potazmo kompletni ignorace tvrzenich oponentury.

PS: nepolozil jsem ti otazky, polozil jsem ti otazku. Ze mas problem s pochopenim psaneho textu, z ktereho to jasne plyne, neni ma vina, ale tvoje, cituji se:

Takze na tohle, alespon zatim, neodpovidej.


Moje otazka zni nasledovne:

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 10. 2018 22:26

Protoze Gancovi dosly vymluvy, podivejme se na tohodle kriklouna:

BigglesO27 píše:Který fyzikální zákon popírá srážka letounu s pevnou překážkou? (citace:"nevletelo, protoze je to za a) fyzikalne nemozne" konec citace)


Zadny zakon nepopira "srazku letounu s pevnou prekazkou". Ohybas si realitu k obrazu svemu, prekrucujes ma tvrzeni, dopoustis se demagogie, coz je typicka znamka toho, kdyz chybi fakticka argumentace. Pokud nerozumis tomu, co jsem napsal, nestyd se zeptat, ale prekrucovani mych tvrzeni do uplne jine souvislosti ci vyznamu je krivactvi ala Ganec. Neni pak vlastne prekvapive, ze odkazy na dukazy nazyvas "srackami" a zcela je ignorujes. Tomu se odborne rika kognitivni disonance.

Cili zpet k tve premise o "srazce". Pokud se shodneme na tom, ze "srazka "je kolize dvou sil (a z toho prameni dalsi dusledky, ale o tech az pozdeji), pak mi predloz dukaz pro tvrzeni, ze se udajny B767 "srazil" s WTC 1 a 2. Obavam se vsak, ze reakci bude argumentum ad hominem (jako jiz nekolikrat v minulosti), nebo "jen" argumentacni klam (i ten uz od tebe nekolikrat padl). Ale treba me jeste dokazes prekvapit.

BigglesO27 píše:A jakpak je to s tématem vezdejším? Už si, šášo, pochopil aspoň zadání?


viz muj predchozi komentar:

MT me chce za kazdou cenu dotlacit k tomu, aby me jakoze nachytal na tom, ze rozhodne nejsem zadny "profesor fyziky" ci "stavebni inzenyr". Coz je samozrejme velmi grotesktni, nebot se do takove pozice nepasuji, naopak se me do te pozice snazi natlacit on, aby se mi pak mohl "vysmat", ze tedy kdyz nejsem fyzik a neumim spocita to ci ono, tak tim padem nemam narok zpochybnovat kolaps vyskove budovy s ocelovym jadrem, rychlosti volneho padu. MT se zrejme domniva, ze je treba spocitat vse s naprostou presnosti, jinak nelze vyvozovat zadne zavery. Inu, to musi byt sakra tezky zivot, kdyz si Melancholicky Trolle nedokazes odvodit i ty nejzakladnejsi fyzikalni principy. Ta situace, ze si musis jit hodit na papir co se ti stane, kdyz si upustis na palec u nohy zelezne kladivo, ta je velmi nezavidenihodna :lol:

BigglesO27 píše:...je to prosté - mozek odmítá přijmout realitu kterou nedokáže pochopit.


Jaky to paradox, ze nekdo, kdo nepochybne sam trpi kognitivni disonanci, viz nazyvani dukazu srackami a mnohe jine "perly", vcetne ignorace predlozenych otazek, se ji ohani. I toto mas s Gancem spolecne. Ten take s oblibou cituje ruzne diagnozy, co si ale jiz neuvedomuje je fakt, ze je to prave on, kdo jejich definici nezridka naplnuje.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 10. 2018 11:30

Vidim Gance, ze nejsem zdaleka jediny, s urcitym nazorem na tve chovani, vid?

Mě výdycky pobaví, jak se e-odborníci tvého kalibru strašně rozčilují, když se někdo druhý chová k nim dle jejich vlastních vzorců. Ty máš asi představu, že budeš ustavičně arogantně demagogizovat, vytrhávat ze souvislosti a překrucovat a ostatní mají povinnost to akceptovat a musí se k tobě chovat slušně. Ale tak to není, nikdo nemá povinnost tolerovat psychopaty.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 10. 2018 12:43

Petr Luňák píše:PS: nepolozil jsem ti otazky, polozil jsem ti otazku. Ze mas problem s pochopenim psaneho textu, z ktereho to jasne plyne, neni ma vina, ale tvoje
Ty máš problém s pochopením písaného textu.
Nenapísal som len to, že tá otázka má byť len jediná, ale zároveň som aj definoval čo to otázka je: veta končiaca otáznikom.

Teda aj keď si napísal "A tva reakce?", tak tiež kladieš otázku!
Dokiaľ sa nenaučíš diskutovať bez pokusov o porušovanie pravidiel, tak sa žiadnu odpoveď nedozvieš :pozor
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 10. 2018 21:12

"veta končiaca otáznikom"

Na konci vety, kterou jsem ti polozil jiz minimalne petkrat, JE otaznik:
Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?


"Teda aj keď si napísal "A tva reakce?", tak tiež kladieš otázku!"

Vzhledem k tomu, ze muj text dal pokracuje a na tuto otazku primo navazuje, respektive primo odpovida!!!, se jedna o otazku RECNICKOU, coz by mel byt schopny rozeznat uspesny absolvent zakladni skoly. Si to tedy prokazane ty, kdo ma problem s pochopenim psaneho textu a neni schopny rozeznat neco tak trivialniho, jako je prave recnicka otazka:

Sémanticky nejde o skutečnou otázku, ale o zvolání. Může být výrazem nejistoty, častěji však bývá užívána profesionálními řečníky (politici, pedagogové). Ti tuto otázku položí a zpravidla si na ni ihned odpovědí. Např: Nudíš se? Běž si uklidit pokoj!


"Dokiaľ sa nenaučíš diskutovať bez pokusov o porušovanie pravidiel, tak sa žiadnu odpoveď nedozvieš "

Timto si definitivne potvrdil ma predchozi slova:
Ty ses zcela evidentne rozhodl, ze mi na zadnou otazku k tematu neodpovis a ted si jen vymyslis naprosto smesne duvody, proc tak necinis.


Chovas doslova a do pismene jako male dite, ktere je pristizeno s umazanou pusou od cokoladove polevy, ale zarputile do oci mame tvrdi, ze se toho dortu urcite nedotklo. Kazdy kolemjdouci pak muze videt, ze dite lze, ale dite si naivne mysli, ze kdyz rekne ze nedotklo, tak ze to okoli bude respektovat a nedej boze se mu snad jeste omluvi za falesne narceni.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 25. 10. 2018 10:56

Tak proč píšeš, že popírá, šášo? Jasně jsem to odcitoval. Od demagogie jsi tu ty. Tak jak je to s tím tématem? Furt si ho nepochopil? Nedivim se... Holt víra je zjevně silnější než znalosti. A jaký důkazy tu popírám? Zprávu, kterou si nepochopil a naopak nijak nerozporuje, co říkám a nijak ji ani já nerozporuju nebo snad závěry expertky, co si plete kyslík se vzduchem? Jo, meleš sračky. S tím já fakt nic neudělám a ani dělat nehodlám. A jedinej, kdo tu furt dokola omílá diagnózy jsi opět ty, šášo... trefovat se do vlastní haksny ti jde bravurně. Majstrštyk v tom je vysvětlení, proč se do fyziky radši pouštět nebudeš.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 10. 2018 18:11

BigglesO27 píše:Tak proč píšeš, že popírá, šášo? Jasně jsem to odcitoval. Od demagogie jsi tu ty. Tak jak je to s tím tématem? Furt si ho nepochopil? Nedivim se... Holt víra je zjevně silnější než znalosti. A jaký důkazy tu popírám? Zprávu, kterou si nepochopil a naopak nijak nerozporuje, co říkám a nijak ji ani já nerozporuju nebo snad závěry expertky, co si plete kyslík se vzduchem? Jo, meleš sračky. S tím já fakt nic neudělám a ani dělat nehodlám. A jedinej, kdo tu furt dokola omílá diagnózy jsi opět ty, šášo... trefovat se do vlastní haksny ti jde bravurně. Majstrštyk v tom je vysvětlení, proč se do fyziky radši pouštět nebudeš.


No vida, jak snadne je odhadnout tvou reakci, nezklamal si. Jak argumentum ad hominem, tak argumentacni fauly padly, pozadovany dukaz nikde :tleskani

pak mi predloz dukaz pro tvrzeni, ze se udajny B767 "srazil" s WTC 1 a 2. Obavam se vsak, ze reakci bude argumentum ad hominem (jako jiz nekolikrat v minulosti), nebo "jen" argumentacni klam


Uz davno jsem pochopil, ze nejsi moc inteligentni a tak by me nemelo jiz prekvapovat, ze nejsi schopny rozpoznat vyznamovy rozdil mezi mym vyrazem vletelo a tvym vyrazem srazka. To typicky Gancovske nasledne hazeni vlastni viny na oponenta je dalsi z rady slabomyslnych vyjevu, kterych se lide bez schopnosti vecne argumentace s oblibou dopousteji. Proto je tak strasne snadne te prokouknout 8-)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemmy1978 25. 10. 2018 18:34

pane petr, zbytocne hadzete perly osipanym ako sa vravi v prislovi..
ale urcite ci uz (je/nieje pravda v tejto teme co sa diskutuje ...) kontaktujte pravnika a nasledne admina tohoto webu za nadavky a osocovanie ktore vam tu serviruje nejaky bigloss))) lacnejsi pravnik pred sudnu vyzvu zhotovi do 2 hodin .,.))) by ste sa divili ako to funguje..ale vedenie je tu velmi lenive..a zucastnuje sa diskusii kde sa porusuju pravidla cestneho provozu.. to mnohe napoveda
AMD2990WX,x399Taichi,Corsairvengeance64GB2133mhz,crucialCT2050GB.SSD,NV1080TI.FE,PhilipsBDM4350,logitechG910+MXmaster,
ASUS RT-AC87U
lemmy1978
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 25. 10. 2018 20:27

Blábláblá... Těším se na právníka :)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 10. 2018 04:24

Ty ses zcela evidentne rozhodl, ze mi na zadnou otazku k tematu neodpovis a ted si jen vymyslis naprosto smesne duvody, proc tak necinis.
Ja by som ti kľudne aj odpovedal.
Ale nemôžem, lebo nespĺňaš požiadavky diskusie.
Dôvod, prečo ti neodpovedám teda nie je vôbec smiešny.

Je proste nutné, aby aspoň tie dve požiadavky diskusie boli splnené:
- bez toho, aby druhý neodpovedal sa diskutovať nedá vôbec => preto je nutná 1 odpoveď
- bez obmedzenia počtu otázok sa nedá diskutovať s tebou => preto maximálne 1 otázka
(kvantom otázok totižto zakecávaš: odbiehaš tak od tém, ktoré sa ti nehodia)

Petr Luňák píše:
Ganec píše:"Teda aj keď si napísal "A tva reakce?", tak tiež kladieš otázku!"

Vzhledem k tomu, ze muj text dal pokracuje a na tuto otazku primo navazuje, respektive primo odpovida!!!, se jedna o otazku RECNICKOU, coz by mel byt schopny rozeznat uspesny absolvent zakladni skoly.
Aj "rečnícka otázka" je "otázka" :/
Nesmieš klásť ani rečnícke otázky, lebo tým porušuješ zvolené pravidlá :pozor

Pravidlá sú jednoznačné: maximálne 1 otázka + 1 odpoveď (ak bola 1 otázka), inak ten druhý nebude odpovedať
Boli zvolené tak, aby ich pochopil každý, kto nie je idiot.
Zvládol by ich aj prváčik, lebo v prvej triede na základnej škole sa učí číslo 1.
No ty si nebol schopný dodržať ani len tieto dve jednoduché pravidlá!
(nie to ešte dodržiavať pravidlá slušnej diskusie: neurážať druhého + nespamovať diskusiu obvineniami a klamstvami)

Dúfam, že si to teraz už konečne pochopil.
Budeš tu teda pri diskutovaní dodržiavať aspoň tie dve pravidlá?
(pozor: toto nie je rečnícka otázka, ale otázka, na ktorú očakávam odpoveď "áno", inak vidíš, že sa nikam nepohneme)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 10. 2018 18:47

Gance, nejsi cestny clovek, uz zase LZES:

"Ja by som ti kľudne aj odpovedal.
Ale nemôžem, lebo nespĺňaš požiadavky diskusie."

Odpovedel jsem ti ve vsi slusnosti (coz si necestny clovek jako ty vubec nezaslouzi) na polozenou otazku, ty vsak sproste ignorujes opakovane otazku mou a ses opet v tom svem kolovratku. Jen meles a meles, zbabele se neustale snazis vymyslet duvod, proc mi na otazku neodpovis. Neni pravda, ze jsem ti neodpovedel, neni pravda, ze jsem ti polozil vic jak jednu otazku. Navic si dokazal, ze mas opravdu hrube nedostatky v mluvnici, protoze recnicka otazka je asi tak "take otazkou", jako je oko v polevce okem v hlave.

Takze od teto chvile uz jen velmi strucne a dokud vecne neodpovis na otazku mou, protoze ja jsem odpovedel na tvou otazku, tak plati (to je presne tvoje argumentacni logika), ze si zbabelec a nejsi schopny dorzovat ani ta pravidla, ktera si sam urcis:

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 10. 2018 12:51

Samozrejme že som musel ignorovať tvoju otázku:
- tvoj príspevok nespĺňal pravidlo o počte otázok viet s otáznikom
=> takže nebol korektný!

Odpovedá sa len na otázky z korektných príspevkov: to sú také, ktoré dodržiavajú všetky dohodnuté pravidlá:
1) odpoveď na vetu s otáznikom, ak bola z korektného príspevku
(to znamená 0 odpovedí ak otázka položená nebola, alebo nebola v korektnom príspevku)
2) maximálne 1 veta s otáznikom
(to znamená 1 otázka, ak bol splnený prvý bod alebo sa diskusia začína; prípadne 0 otázok)
=> musel som teda napísať nový, korektný začínajúci príspevok: obsahujúci len jednu otázku bez odpovede.

Ani tento tvoj príspevok nespĺňa všetky tie pravidlá: síce má len 1 otázku, ale neodpovedal si na tú moju, korektnú.
(a pritom to bolo také jednoduché .. dokonca som ti aj napísal odpoveď .. stačilo napísať "áno")
Takže ti ani teraz nemôžem odpovedať. Ale musím napísať ďalší korektný príspevok (zase len s max. jednou otázkou).

Už konečne tie pravidlá chápeš?
(mierne som ich preformuloval, aby sa nedali interpretovať rôznymi spôsobmi)

-- 30. 10. 2018 14:17 --

Petr Luňák píše:ja jsem odpovedel na tvou otazku
V tomto príspevku si neodpovedal na otázku začínajúcu sa na "Budeš .."
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 31. 10. 2018 01:37

Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 31. 10. 2018 08:16

Neodpovedal si na vetu s otáznikom:
Ganec píše:Už konečne tie pravidlá chápeš?
Teda otázky ešte klásť nemôžeš :pozor

Najprv na ňu musíš odpovedať, inak ja odpovedať nemôžem.

PS: tento môj príspevok je korektný (tvoj nie je) a ešte stále obsahuje vetu z otáznikom.
Dokiaľ na ňu neodpovieš, tak sa nemôžme pohnúť ďalej
(až tým preukážeš, že si pochopil pravidlá diskusie)
Až potom .. keď zvládneš aspoň základy .. sa totižto možno pustiť na zložitejšie otázky.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 31. 10. 2018 19:46

Petr Luňák píše:"Ako vidíš na mojich príspevkoch, tak sa to dá."

Neda. Coz si prave timhle elaboratem dokazal. Odpovedel jsem ti a zahy polozil otazku. A tva reakce? Hromada zcestneho textu zakoncena dalsi otazkou (presne jak jsem te v predchozim komentari "charakterizoval") a odpoved na mou otazku nikde. Holt kde chybi argumenty, tam nastupuje zakecavani, potazmo kompletni ignorace tvrzenich oponentury. To je ti vlastni napric celym forem.



Co a jak znicilo jadro budovy wtc1 a wtc 2, slozene ze 47 ocelovych sloupu, dimenzovanych na trojnasobne zatizeni?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků