Fotky v časopise Digifoto

Rady, náměty, připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod elho_cid 31. 5. 2007 22:21

Zdravím,
chtěl bych se zepat, jestli jsem v tom sám, komu připadají fotky uveřejněné v časopise DIGIfoto občas opravdu hrozné. Nemyslím tím fotky od čtenářů, ale to co provází některé články. Kdyby šlo jen o fotky k recenzím, tak to přejdu.
Ale třeba v nedávném čísle ty fotografie z Provence, to byl odstrašující příklad. Budapešt to také moc nevylepšil. A když se podívám na fotodoprovod k článku Glocal Girls, ani se mi to nechce číst.
Dřív jsem ten časopis otevřel a užasle koukal na skvělé fotky. A to je pryč.
Vrátí se to?
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dalibor Stefansky 1. 6. 2007 10:58

A nenapadlo ta, ze to moze byt len tvoj subjektivny nazor, ze fotky sa vo vseobecnosti pacia?
V tejto dobe, ked sa na nas zo vsadial tlacia uzasne a dokonale digitalne obrazky, kludne u eba mohla nastat akasi presitenost.
Dalibor Stefansky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 1. 6. 2007 12:22

Nikdy jsem nepochyboval, ze je to subjektivni nazor. Jen me zajimalo, jestli jsem v tom sam. Asi jo.
To co se mi predklada jako "umeni" proste za umeni nepovazuju. Absolventi ceskych fotografickych skol delaji podle me hnusne fotky a na tech skolach se jen uci jak je okecat, aby dostali nejaky grant.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 6. 2007 15:24

jestli chces videt hezky fotky, podivej se do national geographic :)
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Miloš 66 1. 6. 2007 15:56

Sám v tom nejseš,s těmi absolventy to bude asi pravda,protože jsem fotil svatbu a jeden takový tam byl. Když se fotky prohlížely tak se všem líbily fotky moje a řikalo se že se pozná kdo je profesionál, až to moje žena nevydržela a řekla,že profík fotil ty druhé tak nastalo hrobové ticho a němý úžas jak je to možné :shock: .Měl jsem jen digitální konpakt a na to profesionální vybavení bych jen tak nenaspořil (jen jsem slintal). :mrgreen:
Miloš 66
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 1. 6. 2007 16:06

elho_cid píše:Absolventi ceskych fotografickych skol delaji podle me hnusne fotky a na tech skolach se jen uci jak je okecat, aby dostali nejaky grant.

100% souhlas...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 1. 6. 2007 16:27

[quote="Miloš 66";Sám v tom nejseš,s těmi absolventy to bude asi pravda,protože jsem fotil svatbu a jeden takový tam byl. Když se fotky prohlížely tak se všem líbily fotky moje a řikalo se že se pozná kdo je profesionál, až to moje žena nevydržela a řekla,že profík fotil ty druhé tak nastalo hrobové ticho a němý úžas jak je to možné :shock: .Měl jsem jen digitální konpakt a na to profesionální vybavení bych jen tak nenaspořil (jen jsem slintal). :mrgreen:e/quote]

Covece mam stejnou zkusenost.Az na to, ze sem tu svatbu fotil jen pro sebe zkusebne, tenkrat fz30.Byl tam tenkrat na bratrancove svatbe desne dulezitej clovicek s dvema tely aparatu, hafou skel a prislusentvi.Fotky dopadly od profika skutecne "naramne" :roll:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 1. 6. 2007 18:34

Digi foto je casopis viac o technike nez o fotkach, IMHO. Lahsie sa to cita, lepsie predava a pre vydavatela je jednoduchsie zohnat inzerciu. Z toho co je aktualne na ceskoslovenskom trhu mne napr. vyhovuje najviac PhotoArt.
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 3. 6. 2007 14:49

Uff, to se mi ulevilo. :-D

Aby jste si nemysleli, že odsuzuju české profíky šmahem, tak třeba toho Pohribného (abych jmenoval z těch, co se na stránkách DIGIfoto vyskytují) přímo uctívám. Co se mi nelíbí, jsou tendenční rádobyumělci, co jdou vyfotit pár cikánů a potom po vzoru svých modelů sockovat peníze na úřady.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabannos 3. 6. 2007 19:49

Jeste vic me mrzi, ze technika a ruzne postupy upravy fotografii vytlacuji z DIGIfota fotografii jako takovou. Pokud mohu doporucit casopis, prosim ... neberte to jako reklamu, tak zkuste PhotoArt, avsak se pripravte na mnohem hutnejsi cteni, hlavne clanku prof. Barana.
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 3. 6. 2007 21:18

JJ, ten si kupuje jeden kolega, on chudák neumí moc dobře česky a ten časopis má vloženou brožurku s anglickým překladem.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 6. 2007 04:02

elho_cid píše:Zdravím, chtěl bych se zepat, jestli jsem v tom sám, komu připadají fotky uveřejněné v časopise DIGIfoto občas opravdu hrozné. Nemyslím tím fotky od čtenářů, ale to co provází některé články. Kdyby šlo jen o fotky k recenzím, tak to přejdu.
Ale třeba v nedávném čísle ty fotografie z Provence, to byl odstrašující příklad. Budapešt to také moc nevylepšil. A když se podívám na fotodoprovod k článku Glocal Girls, ani se mi to nechce číst. Dřív jsem ten časopis otevřel a užasle koukal na skvělé fotky. A to je pryč. Vrátí se to? /quote]

Proč to vnímáš jako prostor pro představování vzhledných fotografií? Co když redakce vnímá tento prostor jako prostor pro představování absolventských fotografií. Už nějakou dobu jsem Digifoto nečetl, ale počítám, že fotky vybírá do časopisu někdo dostatečně fundovaný a zřejmě na nich něco vidí. Zde v galerii je 99,9% fotek balast a zbylému 0,1% schází buď myšlenka nebo lepší technické zpracování a přesto se tu uživatelé poplácávají po ramenou ostosedm. Líbivá fotografie však nutně neznamená kvalitní a naopak.

Zkus nejlépe do redakce napsat, jaké fotky bys rád v časopise viděl.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jeffe 4. 6. 2007 06:30

Zajimalo by mne, jak se odlisuje kvalitni fotka od balastu? Kdo je ta autorita co o tom rozhoduje?


Taky je zajimava informace, ze 99.9% fotek tady je spatnych a ten zbytek taky. :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 6. 2007 14:56

Jeffe píše:Zajimalo by mne, jak se odlisuje kvalitni fotka od balastu? Kdo je ta autorita co o tom rozhoduje?
Taky je zajimava informace, ze 99.9% fotek tady je spatnych a ten zbytek taky. :D

Kvalitní fotografii od balastu odděluje jen a pouze autor :wink: Základem je ovládnout dokonale řemeslo a ostatní je pouze na autorovi a jeho případné schopnosti vidět to, co ostatní nevidí, nebo naopak schopnosti sklouznout k průměrnosti, viz. Jadran Šetlík. Přesto svatební fotografie dostanete od Jadrana dokonale! řemeslně zvládnuté.
anonymni

Odeslat příspěvekod chalupář 28. 11. 2007 14:21

Mně se jich taky hodně nelíbí.
To se nedá nic dělat. Jinak by asi časopis nebyl.
Když jsem si cvičně zkusil vybrat svou fotku, kterou bych se chtěl pochlubit, byl jsem k sobě tak sebekritický, že jsem opravdu našel jen pár TOP.
chalupář
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků