Zobrazování fotek ve článcích...

Rady, náměty, připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Maročan 4. 3. 2007 20:25

Koukám, že téměř jakákoliv diskuze obsahuje následující příspěvek:
-----------------------------------
Prosim vas, kterej *urak vymyslel to zobrazovani fotek a obrazku ke clanku v te nemozne celoobazovkove prohlizecce? Jste vubec normalni??? Mam 24palcovy monitor, mam otevrenych nekolik oken. Chci se divat na zvetseno fotku a tu porovnavat s textem v clanku!!! Proc se mi vzdy otevren pres celou plochu 1920x1200 bodu cerna plocha a uprostred fotka mala fotecka??? Jde tady ten system nejak obejit, proboha? Upaleni tomu, kdo toto naprogramoval.

Zde v diskuzi se myslím uživatelé vyjádřili jasně, nikdo ten Váš zku*venej systém nechce
http://digiarena.zive.cz/default.aspx?sect...&forum
-------------------------------------

Jaký je Váš názor na zobrazování fotek v článku zde na DIGIAreně? Nešla by na toto vyhlásit anketa?
Mě osobně tento způsob zobrazování také dost vadí a málokdy si uvědomím, že bych mohl kliknout středním tlačítkem myši...

Každopádně se za zrušení tohoto také přimlouvám...je to dost nepříjemné.
:mrgreen:
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 4. 3. 2007 20:44

Já už přestal na obrázky klikat. Možná časem přestanu i číst ty články.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Maročan 4. 3. 2007 20:48

2 Pety:
To ale asi nebude řešení...?
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 3. 2007 21:36

Sprostý čtenář v diskuzi nás nezajímá, je to hulvát a nehneme pro něj ani prstem. Ať si tam klidně dál nadává, je to jen jeho vizitka. Příspěvky jen asi brzo začneme mazat.

Tohle ve fóru je samozřejmě něco jiného. Obávám se ale, že při případné anketě se ozvou jen ti, kterým daná funkce nevyhovuje. Rozhodnutí proto i dál bude na nás.

Tuto funkci jsme spustili poprvé na AutoRevue, protože si ji tam vyžádali. Ladili jsme ji několik týdnů spolu se čtenáři, přidávali funkce podle jejich přání. V těchto diskuzích také bylo několik reakcí proti, byly ale opravdu ojedinělé.

Z toho soudím, že nespokojených není tolik. Ano, teď jsou velmi hlasití, ale když se v diskuzi pod článkem objeví reakce deseti lidí, je to zlomek promile ze všech, kteří si článek přečetli. A navíc nikoli reprezentativní vzorek.

Zvážíme, co s tím dál dělat. Slideshow bylo původně plánováno pro využití ve vybraných případech, nikoli v každém článku. Jednou z cest je vrátit se k tomuto původnímu konceptu a slideshow používat třeba pouze na závěrečnou galerii ukázkových fotografií. Ne na v článku komentované jednotlivé snímky. Ale uvidíme.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 4. 3. 2007 21:50

Marek L.: Ten poslední odstavec zní rozumně.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TA 4. 3. 2007 22:14

slideshow nie je zlá vec, ale je pravda, že to zbytočne zaberá plochu. Keby sa automaticky pri slideshow zmenšilo okno na veľkosť obrázku, bolo by to super. :lol:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 4. 3. 2007 22:46

Mne sa ten system tiez velmi nepozdava, riesenie je vsak jednoduche: na obrazky neklikat lavym tlacitkom mysi, ale stredym (kolieskom). Tak sa otvori cely, samostatny obrazok v novom tabe. Funguje to u vsetkych dnesnych prehliadacoch a kto dodnes nevedel ze nieco ako taby vobec existuje (napr. vela pouzivatelov FF) tak sa ich aspon nauci pouzivat a nezasierat si taskbar otvorenymi oknami browsera. A ked niekto silou mocou chce na obrazok cele okno, nic jednoduchsie nez kliknut na link (nahlad obrazku) pravou mysou a zvolit otvorit v novom okne.

A taketo nieco mozte pisat aj do kazdeho clanku.
Naposledy upravil goodoldalex dne 4. 3. 2007 22:47, celkově upraveno 1
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 3. 2007 22:46

Automaticky to nejde kvůli liště s náhledy vpravo. To jsme řešili.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastIkarus 4. 3. 2007 23:07

Mě napadla jedna věc, když už tento nový systém, nešlo by aspoň u obrázku v novém okně zobrazovat stejný popis, jako je u obrázku v článku?
FastIkarus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 3. 2007 23:11

Nešlo. Popisek je v textu článku, není přiřazen k obrázku.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastIkarus 4. 3. 2007 23:32

tohoto způsobu uložení sem se bál, škoda
FastIkarus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 5. 3. 2007 16:07

taky jsem za zruseni... poprve jsem to videl na autorevue a uz radeji fotky neotviram. Radeji jsem je driv oteviral do tabu a potom prohlizel...
Mobil-man
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků