Web Digi - ohlasy všeho druhu

Rady, náměty, připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Michael B. 4. 7. 2005 18:49

Do tohoto topicu nám, prosím, zasílejte své komentáře, náměty a připomínky k obsahu webu http://digi.zive.cz. Co se vám líbí, co ne a především, co byste rádi na našich stránkách viděli. Pokud to bude v našich silách, rádi vám ve všem vyhovíme.
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekE 19. 7. 2005 20:47

Rád bych věděl, zda se uvažuje o možnosti zvýšení limitu velikosti nahrávaných obrázků. Stalo se mi, že jsem chtěl nahrát obrázek, ale musel jsme jej zmenšit tak, aby vyšel na 200kb a to jej velmi degradovalo.
Ve většině případů to jde, ale mluvím teď o konkrétním obrázku, kde JPEG komprese nebyla příliš účinná, protože obrázek obsahoval velmi mnoho struktur a barev (pohled na Chamonix z ptačí perspektivy), tak nezbývalo než zmenšovat až na obrázek o velikosti 440x356 bodů. Při takovémto rozlišení už nemělo smysl obrázek uploadovat, protože veškeré detaily byly pryč.
MirekE

Odeslat příspěvekod Michael B. 20. 7. 2005 13:40

Bohužel na tuto otázku momentálně nedokážu odpovědět, připravujeme poměrně rozsáhlé změny v naší galerii a vše je zatím ve stadiu plánování a alfa testů. Rozhodně ale můžete očekávat zpřehlednění celého systému a spoustu dalších uživatelsky příjemných funkcí.
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lofik 21. 7. 2005 07:36

Neviem ako na to , ale to drastické zmenšenie mi hrozne zbabralo obrázok, Najradšej by som ho vymazal ale neviem ako ?, A taktiež sa mi v Galerii nedarí vpísať text do pripraveného okna.
Jedná sa o zátišie "Nočná ulica "
Ináč s hodnotením pána E. úplne súhlasím. ( sorry!!! )
lofik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michael B. 21. 7. 2005 15:21

Uživatelé v této verzi galerie bohužel nemají práva k mazání fotografií. Ale jak jsem psal v předchozím příspěvku připravujeme novou galerii a tam tato možnost bude k dispozici.

Jedním z limitů bude velikost fotografie která bude max 800 x 600 px a druhým limitem bude velikost uploadovaného souboru. Ohledně tohto parametru by mě zajímaly především vaše návrhy.

Co se vepisování textu týče, já osobně jsem to teď zkoušel a funguje vše bez problémů. Jaký používáte typ prohlížeče?

Pokud chcete nějakou fotografii smazat, napište mi email, a já to obratem udělám.
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 23. 7. 2005 08:10

Michael B. píše:Uživatelé v této verzi galerie bohužel nemají práva k mazání fotografií. Ale jak jsem psal v předchozím příspěvku připravujeme novou galerii a tam tato možnost bude k dispozici.

Jedním z limitů bude velikost fotografie která bude max 800 x 600 px a druhým limitem bude velikost uploadovaného souboru. Ohledně tohto parametru by mě zajímaly především vaše návrhy.

Co se vepisování textu týče, já osobně jsem to teď zkoušel a funguje vše bez problémů. Jaký používáte typ prohlížeče?

bigdoc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 23. 7. 2005 10:45

To si nedovedu predstavit, ze by tam kazdej cpal tak velky fotky. (jo a asi jsi myslel 5MB)
To rozliseni by bylo lepsi 1024*768pix a velikost uploadu dat na nejakych 500kB.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Slacek 23. 7. 2005 17:31

Tak uz je zase novej, 1.2.3
Slacek

Odeslat příspěvekod bigdoc 24. 7. 2005 08:05

Mobil-man píše:To si nedovedu predstavit, ze by tam kazdej cpal tak velky fotky. (jo a asi jsi myslel 5MB)
To rozliseni by bylo lepsi 1024*768pix a velikost uploadu dat na nejakych 500kB.


Každý by je tam jistě necpal. Ale třeba když je to fotka, u které je potřeba, aby měla tuhle velikost (je určená k full screen prohlížení, k tisku na A3 atd., má spoustu detailů), tak tím, že ji dáš na 500 kb, ji nenapravitelně zmršíš. A to přece nemůže být cíl galerie - mršit fotky, ne?
bigdoc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 24. 7. 2005 09:29

bigdoc píše:Každý by je tam jistě necpal. Ale třeba když je to fotka, u které je potřeba, aby měla tuhle velikost (je určená k full screen prohlížení, k tisku na A3 atd., má spoustu detailů), tak tím, že ji dáš na 500 kb, ji nenapravitelně zmršíš. A to přece nemůže být cíl galerie - mršit fotky, ne?l/quote]

To nemuze, ale prave ze by tam hodne lidi davalo co nejvetsi fotky, aby je nemuseli zmensovat, takze by to bylo nekdy i zbytecny...
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Michael B. 24. 7. 2005 19:28

Každý by je tam jistě necpal. Ale třeba když je to fotka, u které je potřeba, aby měla tuhle velikost (je určená k full screen prohlížení, k tisku na A3 atd., má spoustu detailů), tak tím, že ji dáš na 500 kb, ji nenapravitelně zmršíš. A to přece nemůže být cíl galerie - mršit fotky, ne?l/quote]


Osobně nevidím důvod, proč by uživatelé měli nahrávat do Galerie fotografie větší než 800 x 600. Já osobně mám veškeré fotky na Netu v tomto rozlišení a většina lidí, co znám, tak taky. Je to dostatečně velký formát pro shlédnutí všech detailů a ne každý sedí na 10Mb lince, že? :)

A kdybych si chtěl od někoho vytisknout nějakou fotku - třeba ve velikosti A3, tak mu napíšu email, jestli by mi nemohl poslat originál. Galerie má sloužit jako místo, kde lidi prezentují své fotografie, nikoli jako schránka pro výměnu velkoplošných fotografií. 8)

Limit 5 MB na co? Na celkový objem účtu uživatele nebo na jednu fotku? Podle mě to je zbytečné. Ke všemu by to nutilo uživatele po čase fotografie mazat a to nechceme.
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lofik 25. 7. 2005 09:20

na 200 kB sa skutočne nedá hodnotiľ tachnické spracovanie fotografie, maximálne kompozícia a pod. (a maximálne sa vykecávať o dôležitost svojej osoby)
lofik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adamek.jan 25. 7. 2005 09:25

Ohledne velikosti uploadovane fotografie muzete hlasovat a diskutovat zde; vysledek hlasovani bude zohlednen. O maximalni velikosti uploadovaneho souboru zatim neni rozhodnuto.
adamek.jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 6. 2. 2008 12:05

neviem, kde to šupnúť, tak to dám sem :

Nikon a Sony predstavili nové zrkadlovky a objektívy

Krátko pred uvedením zrkadloviek so živým náhľadom Sony ohlásili aj svoj nový CMOS senzor s eb]rozmermi 41 x 31,9 mm[/b], ktorý b]zodpovedá plnej veľkosti políčka kinofilmui/b].
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků