Kompaktní telefon

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MVotruba 16. 5. 2018 07:46

Ahoj,

jelikož můj starý mobil už dosluhuje (Alcatel Idol 2 Mini S), potřeboval bych nějakou náhradu.

Nejvyšší priorita jsou rozměry, nechci mobil co musím nosit pouze v batohu.
Další parametr je v rámci možností kvalitní foťák. A pak výdrž akumulátoru.
Cena tak do 10k, vice se mi za mobil nechce dávat, kor když nevěřím že vydrží déle jak rok bez pavouka.

Pres týden procházím všechny možné recenze a diskuze a po velkém boji jsem jako vhodné kandidáty vybral tyto telefony (není moc z čeho vybírat):

1. Samsung Galaxy S7
2. Xiaomi Redmi 4X

Podle GSMArena porovnání fotek za šera vychází výrazně lépe S7, dokonce i když má menší kapacitu akumulátoru tak vydrží +- stejně. Co mě děsí u S7, je to celoskleněné tělo. A taky má trosky větší rozměry než 4X, ale to bych snad ještě nějak zkousl.

Telefon používám primárně na čtení knížek :D, pak fotky a semtam i telefonuji, ale to je spíše okrajová záležitost.

Našel by se tu někdo, kdo měl oba tyto telefony a může se podělit o zkušenosti, jestli je v nich velký rozdíl (který stojí za příplatek 7k)?

Děkuji.
MVotruba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 5. 2018 07:57

Mezi těmi dvěma smartphony je obrovský rozdíl :)
Co třeba Xperia X Compact

https://mobilni-telefony.heureka.cz/son ... 8573723168
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 16. 5. 2018 08:03

Tak jestli skutečně mobily často rozbíjíš vezmi Redmi 4x, za tu cenu samsungu máš 3 a můžeš je rozbijet jak libo. při tvém stylu používání nic nepoznáš a když nainstaluješ třeba opencameru tak ani ty fotky nebudou o tolik horší, vestavěná apka 4x nestojí za moc. Výdrž na jedno nabití bude u 4x lepší a mobil je skutečně kompaktní.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod capt.forest 16. 5. 2018 10:36

No porovnavat fotky redmi 4x a galaxy s7 neni moc fer. Samsung je uplne nekde jinde. Stoji to za 7000 navic? Nevim, ostatni cinnosti zvladnou vicemene oba stejne. Muzes se podivat na nejakou pouzitou s7 a usetrit. Kazpopadne ten telefon nechces rozbit. Oprava bude stat jak cele nove redmi a urcite se nevyplati. Z hlediska prakticnosti si myslim, ze kovova zada u redmi jsou lepsi.
capt.forest
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron