Mobil na foceni deti v pohybu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Blondak38 26. 4. 2018 18:26

Dobry den,
Potrebuji telefon, ktery bude jak na praci, tak na foceni deti. Pozadavky:
- mobil s rychlou fotoaplikaci
- v PRO rezimu nastavim rychlost zaverky a vse ostatni nastavi automatika. Tak ziskam ostre fotky deti pohybujicich se v mistnosti. Umi to treba Huawei Mate 10 PRO. Bohuzel u Samsungu se musi v PRO rezimu nastavit i ISO.
- NFC
Min 4GB RAM a 64GB ROM

Huawei Mate 10 Pro splnuje vse, ale je drahy. Samsung S8 ma blby ten pro rezim.

Doporucite jine alternativy?
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Ogyn 26. 4. 2018 20:31

Stačí koupit lepší compakt ,třeba s wifi....
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 27. 4. 2018 04:50

Ogyn píše:Stačí koupit lepší compakt ,třeba s wifi....

Diky, ale chci mobila. Mam DSLR, ale pouze mobila mam vzdy u sebe. Stejne noveho mobila potrebuji.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 27. 4. 2018 06:18

Podivej se na Xperie - XZ1/XZ1 Compact, pripadne XZ2/XZ2 Compact. Fotoaplikace Sony v manualnim rezimu umoznuje presne co potrebujes.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 4. 2018 06:51

Mimo jine nemusis kupovat mobil podle toho co umi vestavena fotoaplikace ale muzes si dat chvili praci s hledanim fotoaplikace co umi to co potrebujes nezavisle na znacce telefonu co mas v ruce.Takze hledas mobil kterej ma optickou stabilizaci.Co si tam placnes jako bonus za app je ciste na tobe.Ja osobne na veci v pohybu pouzivam outdoor kameru akcni, je malicka, fhd 60 fps mi staci, stabilizaci ma,kdyz jsem u more je vodotesna coz je klicovy, nemusim vybirat veci s ip68 v pripade mobilu.Vleze se do kapsy uplne v pohode.
Jinak pochopitelne mobil, nicmene akcni kamera je taky volba, nechces tahat zrcadlovku vsude.Pokud ale jak rikas jde ti o decka v mistnosti, nikoliv na kole, u vody, ve vode atd, mobil s opt. stabilizaci.Co umi vestaveny firmware systemove fotoapp,neni az tak dulezity pokud nedelas hratky s pozadim s dualfotakem.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 27. 4. 2018 08:07

Tak zrovna na deti v pohybu fotak s optickou stabilizaci nepotrebuje vubec :D protoze deti v pohybu potrebuji pro ostry snimek tak rychly cas (1/40-1/60s nebo i rychlejsi), ze ho udrzi i mene pevna ruka natoz jen nejaka elektronicka stabilizace. Na druhou stranu co potrebuje je rychly AF a preostrovani coz uz dnes nebyva zase takovy problem.

Ja sice chapu, ze mobil je porad k dispozici, ale do interieru je na foceni pohyb docela nevhodny. Malo svetla, maly snimac, vysoke ISO, hnusne fotky. A nevytrhnou to ani velke clony u top modelu. Jedine pak s bleskem a ty diody dneska nic moc. A na foceni s doidou nepotrebujes zadnou supr drahou masinu. Udelej nejake fotky v bezne situaci tou zrcadlovkou a podle EXIFu si prepocitej jake ISO by musel volit mobil s f1,7-f1,9 velke rozdily tam nebudou...pak uvidis jestli to ma smysl vubec takhle resit protoze nad ISO800 uz je to v interieru bida. Na ven klidne, ale tam zase neni zoom a decka si k noze neprivazes.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 4. 2018 09:17

fajn nazor...Nedavno jsem tocil v pohybu tanecnice,pouhych rekneme patnact minutm,skoda zes tam nebyl.Sveril bych to tobe,ty bys tech patnact minut urcite ruku udrzel bez problemu.Tocil , neni rovno - chci mit fotku kterou bliknu.Chci mit zaznam - treba 5 minut,kdyby blbych 20 vterin tak se bez ni neobejdes.Faktto zvladas celych pet minut,20 vterin?No ses jedinej ve znamem vesmiru.A je vysoce pravdepodobne ze clovek nejen foti ale i toci s danym zarizenim,proto bez stabilizace je to VELKE minus.
Melo mne varovat uz to ze vyber mobilu ma podrizovat vestaveny aplikaci fotaku :-)
Takze odpoved je - samsung s8 ma vse co potrebuje,vcetne opticke stabilizace a ceny o kterou jde,protoze nikdo nikoho nenuti pouzivat vestavenou app.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepek_k 27. 4. 2018 09:33

o točení ale zatím nebyla řeč.
Mít zrcadlo, tak bych telefon na focení stejně nepoužíval. Chtěl jsem to taky tak udělat, než jsem si půjčil S8 - omalovánky, nic jiného!!! Kup radši nějaký kompakt s 1" čipem, který je skladnější než 6" plácačka a telefon? .... ono to vlastně na nic jiného než volání a komunikaci není. Další věc je baterka, pokud chceš něco "vyfotit" nebo i natočit, tak budeš dobíjet co půl den a když budeš potom potřebovat zavolat??
Přemýšlím nad tím už nějaký pátek, jak pořešit zrcadlo, "záložní" focení, telefonování, komunikaci a od minulého víkendu jsem rozhodnutý. Jedna chytrá mašinka je jen kompromis všeho. Ale každý má to použití nastaveno jinak a to je dobře :-)
pepek_k
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 27. 4. 2018 09:48

oooooooooo píše:fajn nazor...Nedavno jsem tocil v pohybu tanecnice,pouhych rekneme patnact minutm,skoda zes tam nebyl.Sveril bych to tobe,ty bys tech patnact minut urcite ruku udrzel bez problemu.


...uz mne predbehl kolega. Hleda se mobil na foceni, ne na toceni videi tam je to zase o necem jinem. Takze si stojim za nazorem, ze na FOCENI deti v pohybu neni stabilizace treba.

Jinak bych se taky priklanel k malemu kompaktu s palcem (treba RX100 neni tak drahy), ale kdyz je doma zrcadlovka tak se vic vyplati investovat spis do svetelnejsiho skla co se vyuzije uvnitr i venku a fotky jsou jak vino. Mobil pak brat jen jako doplnek pokud neni zrcadlo poruce nebo ho nechcete tahat ven. Na to ale pak neni treba tak drahy mobil protoze hodne slusne fotky maji i mobily kolem desitky, treba S7 nebo neco od huawei...i za Lg G6 se da usetrit. Rozdil mezi S7 a S8 je v kvalite fotek minimalni. Nepises ale za kolik to ma byt...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 4. 2018 10:20

Ano pokud o toceni zatim nebyla rec a nebude ani v budoucnu, je to tak.Kouzlo se skryva v tom zatim.Pokud maji dve veci cca stejnou cenu je lepsi vzit tu co pocita s tim ze zatim se stalo minulosti..Co se tyce baterie - kdo ma problem s tim ze po pul dnu kdy si obcas neco vyfoti, natoci a baterka je KO by mnel zacit s tim ze se mrkne co se mu povedlo domrvit ze mu to zere baterku pred ocima.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blondak38 27. 4. 2018 12:07

Samozřejmě děti i natáčím, takže stabilizaci určitě ano. Mám sice FHD kameru Canon, ale už 3 roky jsem ji nezapnul. Prostě točím na mobila (FHD video na LG G Flex 2)
Jinak u fotek je stabilizace dobrá při focení statických scén v nižším osvětlení, což je u mě naprosto krajová záležitost.

Znovu říkám, že kompakt u sebe nebudu nosit. Mám zrcadlovku na události typu školní besídka, rodinná oslava, beru si ji na dovolenou. Ale na běžné výlety se mi nechce tahat. Telefon mám vždy po ruce, ať se změní plán jakkoliv. Navíc je u telefonu jednoduché sdílení, nemusím mít nabité dva přístroje, vše se automaticky zálohu jedo cloudu atd.

Tím, že chci mobila s rychlou fotoaplikací, kdy prostě zmáčknu a v ten okamžik mi mobil fotku pořídí, asi vyřazuji levné přístroje. Dokonce i výkonné HTC U11 a U Ultra fotily s velkým zpožděním. Honor 9 jakž takž. Až teprve Drahé Huaweje typu Mate 10 (Pro) a Samsungy S (řadu A jsem nezkoušel) měly rychlou spoušť.

Jinak LG G Flex 2 fotí slušně, má krásné HDR, jen je ukrutně pomalý a chybí mu pro režim právě pro ostřejší fotky dětí v pohybu.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod neis 27. 4. 2018 12:16

Úplně zapomeň na LG, ty fotí pohyb interiéru jako mobil za 3000kc, ostří neskutečně pomalu..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 4. 2018 12:35

Huawei P20 a P20 Pro mají nejlépe hodnocené fotoaparáty v součastnosti
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blondak38 27. 4. 2018 12:41

To sice mají, ale P20 Pro stojí přes 20 tisíc a to je už opravdu hodně, například v porovnání se Samsungem S8 a S+, které mohu mít z ofiko české distribuce za 12.790,-, respektive 15.990 Kč.

P20 nemá ani optickou stabilizaci za ty prachy.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod neis 27. 4. 2018 13:08

Podívej se po Bazoši, mate 10 pro koupíš za 11-13tis pár týdnů starý. Stabilizace je to poslední co by me u p20 vadilo, tu mají jak p20 tak p20pro pri fotkách nejlepší , horší video..
Ale pokud ti nevadí slaboucka baterie a zaobleny displej, tak ber Samsung, ostří opravdu bleskově a podává konzistentní výsledky na děti asi nejlepší řešení..
neis
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků