Použitý Fotomobil do 5000,- Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod masw 6. 4. 2018 17:18

Dobrý den, již jsem strávil moře času hledáním a raději dám na odbornější názor. :) Chtěl bych spíše použitý, nežli nový telefon (ovšem pokud by nový splnil mé očekávání, přivítal bych ho rád). Potěšil by rychlý mobil pro hraní her s rozumnou výdrží a aspoň trochu kvalitním reproduktorem a podporou flac s kvalitním výstupem na sluchátka (samozřejmě v rámci možností finančního rozmezí).

Nejdůležitějším faktorem pro výběr je však focení a natáčení videa a konkrétně ostrost snímků a detaily, a co nejméně šumu. Rád bych ho bral i na koncerty, takže by se hodila i stabilizace, ale ostrost je pro mě prim. Snad mi pomůžete, hledám prakticky svatý grál všech kupců. :D Z důvodů neostrosti mi proto z favoritů vypadl vámi hojně doporučený Honor 6x, mým posledním mobilem byl LG G3 a i tam mi přišly fotky z koncertů neostré a bylo mi líto, že nemám jiný stroj. Dle hodnocení se mi jeví jako favorit Honor 7 lite, ale ti favoriti se mi mění hodně často, oslnil mě Nexus 5x, ale mám strach z bootloopu, který v době koupě G3 ještě nebyl hrozbou. :D Na tohohle bubáka si zvykám. Nechci už tedy moc dát na recenze, ale spíš na názor uživatele a případně i fotku z vašich fotografických galerií. :)

Moc děkuji za pomoc, už si nevím rady. Chtěl bych mobil se kterým bych zestárl, nebo aspoň do toho roku 2020, než si koupím dnešní top mobil za třetinu ceny, jako vyčůraný zákazník a pak budu plakat, že mi po půl roce odešel, protože byl z bazaru :D
masw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bowie 6. 4. 2018 18:38

Kup si fotoaparát !!! Mobil je k telefonování ;-) Něco jako "fotomobil" neexistuje.
Bowie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 6. 4. 2018 18:46

S těmito požadavky se podívej po bazarové Galaxy S7...třeba tady za 4500,-kč, ale v podobné ceně jich najdeš desítky na prodej:
https://mobil.bazos.cz/inzerat/87757797/samsung-S7.php

A k tomu natáčení na koncertech...polož si otázku, jestli se pak na to hrozné video kvůli tmě a rychlému přechodu na osvětlení (lasery a podobně), bude někdy někdo vůbec dívat. Určitě ne!
Taky jsem takovou blbost několikrát dělal, pak se ti po disku nebo po SD kartach válí desítky GB a k čemu?! Sám si radši pustím kvalitně nahraný profesionální technikou někde na youtube.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 6. 4. 2018 19:07

Jo s7 se da. Ale jen se zarukou a poradnou kontrolou displeje. U tech ojetych amoledu , kdy nevis jak to pouzival ten pred tebou. Tak je vzdy riziko.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod masw 6. 4. 2018 19:26

CosiOdvedle píše:S těmito požadavky se podívej po bazarové Galaxy S7...třeba tady za 4500,-kč, ale v podobné ceně jich najdeš desítky na prodej:
https://mobil.bazos.cz/inzerat/87757797/samsung-S7.php

A k tomu natáčení na koncertech...polož si otázku, jestli se pak na to hrozné video kvůli tmě a rychlému přechodu na osvětlení (lasery a podobně), bude někdy někdo vůbec dívat. Určitě ne!
Taky jsem takovou blbost několikrát dělal, pak se ti po disku nebo po SD kartach válí desítky GB a k čemu?! Sám si radši pustím kvalitně nahraný profesionální technikou někde na youtube.


S7 vypadá dobře, ale je kumšt sehnat v té ceně s displejem v celku :/ a ještě zaručený originál. Chce to trpělivost u mobilů kde se cena z inzerátu k inzerátu objevuje od 10 k 5 tisícům. A s tím natáčením na koncertech, je to pravda, ono to působí rušivě, když se tam motají desítky displejů a lidi mají mizerné video a nulový zážitek z koncertu, ale zase prostě mít tu fotečku z koncertu oblíbené kapely, přesně víte kde jste stáli, co v té chvíli prožívali... má to taky něco do sebe :D
to Bowie: Výraz fotomobil jsem nevymyslel a na uvozovky jsem neplýtval znaky už u tak dlouhé zprávy :D Samozřejmě je to třeba brát realističtěji, mobil máte prostě pořád po ruce a když je ta možnost koupit nějaký u kterého se za tu fotku můžete stydět trošinku míň při pohledu na bezkonkurenční fotku ze zrcadlovky, než u jiného, proč to neoslavit oslnivým názvem fotomobil. :)
masw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 4. 2018 19:45

Fotomobil do 5tis. neexistuje..
Takto se dá říkat až některým smartphonum nad 10tis.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod masw 6. 4. 2018 19:55

Ale jo!!! :( Třeba Sony Xperia Z5 je v bazarech kolem 3-4 tisíc. A je to dokonce nejlepší fotomobil.... 2015 :D Nemusí být letošní ani loňský, klidně by stačila i použitá elita z roku 2016. Děkuji však za reakci. :)
https://www.mobilmania.cz/clanky/dxo-so ... fault.aspx
masw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 4. 2018 20:13

Použitý ano, třeba LG G4 nebo Nexus 5X fotí výborně
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod masw 7. 4. 2018 14:13

Nick Cave píše:Použitý ano, třeba LG G4 nebo Nexus 5X fotí výborně


Jsou to skvělé tipy ke koupi, ale ten strach z bootloopu je obrovský u LG kousků, hlavně G4. :/ Nemáte ještě nějaké tipy, opravdu jde jen o ostré fotky s barevností. Moc děkuji všem za pomoc. :)
masw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 4. 2018 14:38

Nexus 5X by neměl mít problém s bootloopem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod masw 7. 4. 2018 15:52

Nick Cave píše:Nexus 5X by neměl mít problém s bootloopem


Jeho se právě bojím stejně, jako G4. Na youtube i přes google hledání nacházím desítky příspěvků k bootloopu u tohoto zařízení. Přecejen u produktu bez záruky to není moc bezpečná koupě. Viz tohle:
"But unfortunately, a well known design flaw in the Nexus 5X means that the hardware is essentially a time-bomb"
masw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod masw 7. 4. 2018 17:12

Co ASUS ZenFone 3 (ZE520KL) má s ním někdo zkušenost? Vyšel by na 4000.
masw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod masw 7. 4. 2018 18:22

Či Samsung Galaxy S5, nebo starši, ale asi lepší Galaxy Note 4? Už fakt nevím :D
masw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dan1988 7. 4. 2018 20:04

Hale asus zenfone 3 je pěkný a dobrý telefon měl jsem do cca 3/4 roku a super.dokonce se dá sehnat do 5000 Kč úplně nový. Fotky i videa za ty penize ma uplne super a podle mě nic lepšího nekoupíš....třeba zde xxx
Naposledy upravil BeznyFrantaUzivatel dne 7. 4. 2018 21:40, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněn reklamní odkaz.
Dan1988
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 4. 2018 20:11

Asus Zenfone 3 Max ZC553KL má lepší foťák a je v CZ distribuci za necelých 5tis.

xxx
Naposledy upravil BeznyFrantaUzivatel dne 7. 4. 2018 21:39, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněn reklamní odkaz.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků