Fotomobil kolem 10tis.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod janinarozt 30. 1. 2018 05:36

Dobrý den, poradíte mi prosím výkonný telefon s co nejlepším foťákem cenově za cca 10tis.? Samozřejmě jsem prošla katalog, jde mi z toho hlava kolem, ale ono to podle popisu stejně nejde moc poznat, množství Mpx není zcela vypovídající a nevím, po čem jiném se pídit, tak prosím o pomoc. Diskuze tady jsem prošla, něco z nich načerpala, ale jsou často s jinými požadavky nebo jsou už zastaralé.
Dosluhuje mi pomalu ale jistě Samsung Galaxy S2, tak pokukuju po S7. Ještě mi nepřišel špatný LG G6. Honor 9 i Huawei P10 mi přijdou takové křehké..
Kromě kvalitního foťáku preferuji celkovou výkonnost (mívám spuštěno vícero aplikací naráz, S2 už se mi dost seká), výdrž baterie (v tom koukám mobily moc nepokročily), líbí se mi i zvýšená odolnost (ta mi přijde velmi praktická, zvlášť s malým dítětem doma). Rozměrově bych ráda tak nějak podobně jako ta S2, ale to asi bude problém (zase se mobily zvětšily, že?).
Předem moc děkuji za rady
Jana
janinarozt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 1. 2018 06:07

Asus Zenfone Zoom S ZE553KL, baterie 5000 mAh, test fotoaparátu zde
https://www.fotoaparat.cz/clanek/2206/f ... ne-zoom-s/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veřmiřovský 30. 1. 2018 06:59

Hezký den,
v ceně okolo deseti tisíc se dá vybrat už dobře vybavený smartphone. V současné době bývá ve výprodejích Honor 8, který jsem kupoval na Vánoce manželce, právě kvůli kvalitnímu fotoaparátu. Snímky jsou výborné, zkuste se podívat na recenzi. Dále potom Honor 9, který se momentálně prodává za rovných deset tisíc a kromě výborného fotoaparátu nabízí i velkou paměť 4/64 GB a aktualizaci na nový Android. Honorů se není třeba bát - výrobcem je Huawei. Výborně bude fotit i Asus Zenfone 3 i LG G6.
Veřmiřovský
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman II 30. 1. 2018 10:18

lg g6
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod adal 30. 1. 2018 13:34

Samsung S7
adal
Junior

Odeslat příspěvekod KubkaNoobka 30. 1. 2018 16:07

Jen bych doplnil, že narozdíl od Honoru 9 Huawei P10 má kovová záda a po ošahání rozhodně není křehký. Nevýhoda je, že si mírně připlatíte. Fotoaparát je velmi podobný.
KubkaNoobka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepek_k 6. 2. 2018 12:26

pánové, když už je řeč o Asusu zenfone 3 zoom - co si myslíte o této ceně? Když pominu, že jde o tisíckrát diskutovaný Eglobal, pro je cena nějakých 200e ? Třeba na Ali jsem jej našel za víc jak 300e.
Stojí to za vyzkoušení?
pepek_k
Junior

Odeslat příspěvekod banner 6. 2. 2018 14:33

Honor 9/Huawei P10 - takové asi nejlepší komplexní řešení, vyvážené vše, přirozené barvy, dobrý dynamický rozsah, občas sklony k přepalům na automatiku, netrpí tolik na agresivní odšum
S7 - pokud nevadí agresivní odšumování, výrazné barvy a příliš mnoho kontrastu
iPhone SE - malý ale šikovný, neodšumuje, fotí okamžitě, super dynamický rozsah, reálné barvy a subjektivně k těm fotkám něco přidává, že vypadají zajímavěji 8-)

Nebo ještě ten Zoom, no
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kepajko 6. 2. 2018 16:20

Za mna lg g6 pevna konstrukcia slusny hlavny a sirokouhly fotoaparat a pri nainstalovani google camera telefon robi spickove fotografie z hdr+ a perfektna baterka z ktorou viem v pohode dosiahnut 2 dni.
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod neis 6. 2. 2018 16:57

Lg dává do svých mobilu dva fotaky, pokud chytnes ten horší (ten lepší jsem ale v ruce neměl) tak budeš nešťvany, protože fotí fakt velmi špatně v horších podmínkách. Huawei P10 fotí pěkně toho bych se vůbec nebál , ale pokud jsi zvyklý na Samsung, tak se ani nepremyslej, S7 fotí skvěle. Má sice výrazně zkrášlene barvy, ale aspoň podává opravdu konzistentní výsledky a skoro každá fotka se povede, ač Samsung nemám rád, tak fotky fakt umí...
neis
Junior

Odeslat příspěvekod maka123 6. 2. 2018 17:53

Kup S7
maka123
Junior

Odeslat příspěvekod VolumePJ 6. 2. 2018 22:35

Pokud máš možnost, vem na focení S7, je na tom zhruba jako LG G6. Jinak mohu určitě doporučit Honor 9, nebo ještě o kapku lepší Huawei P10 za příplatek 2000kč :) P10 má oproti H9 optickou stabilizaci a lepší optimalizaci. Měl jsem možnost porovnat můj H9 s přítelkyní a její P10 a opravdu je lepší si připlatit. Samozřejmě oproti S2 to bude neskutečný skok, ať si koupíš jakýkoliv moderní telefon :)
Naposledy upravil VolumePJ dne 6. 2. 2018 23:36, celkově upraveno 1
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 6. 2. 2018 23:22

Jen možná dodám (když to zaznělo v původním komentu), že P10 fakt křehký není. Sice už to někdo zmínil, ale zdůrazním to (a pořád je možné dodat třeba obal, pouzdro).
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 7. 2. 2018 10:53

G6 jako prioritu na foto bych moc nedoporučoval. G5 nebo V20 mají lepší výsledky z obou kamer.
ZavorkaCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 7. 2. 2018 14:06

jak je to s tou chybejici oleofobni vrstvou u P10 ?
Huawei ascend G620s
Topes
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků