Mobil se specifickými požadavky za 10 000 +- 2000.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LudekN73 4. 12. 2017 19:56

Vážení mobilmaniaci,

bohužel jsem přišel o svůj telefon Xperia Z3C /Spokojenost na 90%/ a jsem nucený používat služební P9 lite, což mě nutí koupit nějaký nový telefon.

Poprosím Vás tedy o radu. Ale mám trochu specifické požadavky. Nejde mi tak ani o rozlišení dipleje nebo herní výkony, ale celkovou funkčnost.

Hodně telefonuji - 2-3 hod denně a to hlavně během chůze a v autě, používám Waze (P9 nezvládá absolutně multitasking), Spotify, Swift key (na P9 lite naskakuje strasně dlouho) Endomodo (což s P9 lite nejde - killuje ho pořád i když si pohraju nastavení dle všeljakých rad) a rád fotím (P9 lite má tragicky pomalý náběh foťáku a fotky taky naprd) s telefonem jezdim na bezkach a chodím na treky, takže vyšší IP je výhoda.

V minulosti jsem chtěl malé kompatky a rozměry Z3C jsem miloval, ale po odskoušení P9 lite nebo S7 mi větši rozměr neva a tím se mi i rozšiřuje výběr.

Zásadní funcionalitu, kterou chci je "call on vibrate" - zavibrování, když mi volaný příjme hovor, abych nemusel držet telefon porad u ucha než se to dotyčný uráčí zvednout. Tohle Sony neumělo a dosud neumí proto jde asi ze hry ven - dřív to šlo řešit rootem ale popravdě se mi už nechce nový mobil složitě rootovat a pak to dělat znova při každém továrním nastavení. Prostě NE.

Další věc je Dialer. Potřebuji rychle vytáčet kontatky bez zbytečných kroků, které má třeba Iphone 7 /asi obecně věc iOS nebo S7 / asi všechny Samsungy/ - chci zmáčnout tlačítko telefonu a vybírat kontakty na klavesnici a ne rolovat nebo mačkat další volbu pro naskočení klávesnice. Mám tisíc kontaktů a volím to po paměti, když řídím, takže vytáčet z S7 je pro mě porod


Takže abych to shrnul mám tyto favority:

Honor 9 nebo 8

+prý dobrý foťák a rozměry
+výbava, kde nic nechybí
+prostředí jako huawei /asi - popř. mě opravte/
+call on vibrate jako huawei

-nemá vyšší IP
nebude mi killovat Endomondo??

LG G6

+ vyšší IP
+foťák

-trošku pádlo

nevím jaký má dialer a zda umí call on vibrate


S7
+foťák
+super výkon
+call on vibrate

-ten dialer a SW ballast
-divný barvy displaje - nezvyk pro mě
-cokoliv jsem měl od Samsungu se mi vždycky podělalo - mobil S2, fotak, TV :-)
SONY

asi nic tam jednoduše nezískám "call on vibrate" funkci a s není tam dobrý poměr cena/výkon/design

Xiaomi

Tam nemám v minulosti dobrou zkušenost s kvalitou (MI 2 )
a LTE je pro mě podmínkou

něco od Huawei

Tahle značka mě moc nepřesvědčila - ačkoliv si komunita stěžuje, že aplikace na foťak se otvírá půl minuty, killuje si sama Endomondo, tak to přes rok nikdo neřeší, proto nemají moji důvěru. Dávají na trh nedodělaný věci podle mého soudu. Mamka má P8lite a ten jí sedí maximálně. Ale ona jen volá, fotí , mailuje a watssup.

Iphone

měl jsme IP 5s, ale v té době mi tam nefungovali nějaké google app a swift key. Teď vím, že je to lepší, ale přece jen jsem hodně závislý na google službách, ale dneska už asi není problém používat google apps i na iOS
Každopádně IP 7 neumí Call on vibrate pokud je mi známo :-/

Co HTC umí ještě něco nabídnout?

Potřebuji minimálně 32 GB, teď mám 16 GB a fakt už nevím co smazat, aplikace mi nejdou přesouvat na SD kartu a díky tomu mě nejde zaktualizovat systém.


Děkuji za rady a případné další tipy
LudekN73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnier 6. 12. 2017 14:26

zdravim, pokud to mas takto zmapovane a vicemene rozdane karty tak me jako nezavislemu pozorovateli napsat tři modely ktere pripadaji nejak v uvahu a drobnost k nim:

Lg G3 - to bych asi voolil podle toho co popisujes tak ti primarne vadi že je to padlo, ale ono v dusledku neni. Ty velikosti displayu dnes jsou velice zavadejici, jsou to nudle a proto rostou palce ale drzi se to lepe nez standartni pomer 16:9, diky te nudlovitosti. G6 je vicemene stejne velky jako LG Nexus 5X což je 5,2 palec.
Me osobne u LG trošku vadi že nema notifikační diaodu a ma čtečku vzadu. Zaleži na preferencich a duvere ke značce.

Honor 9 - Za me velice povedeny kousek, prijemny do ruky až na to sklo ktere z něj dělá takový kluzký oblázek ale to je dnes takovy trend, proste vyrobci chcou aby jsi to rychle rozbil a koupil si novy :) Jen mu chyby ta IP68 což je škoda.

SGS7 - Je to proste samsung, foti hezky, ma AMOLED a s nim spojene vyhody jako always on. Boužel ten touchwizz se se samsungem veze už leta ikdyž me osobne prijde už docela odladený. Mam SGS7e a jsem pomerne spokojen, v duseldku jsou v cenne 10k vsechny ty telefony stejny jen jde o tyto dropbnosti, ja chtel bezdratove nabijeni, IP68 a AMOLED proto jsem jej kupoval.

Zkus si fakt rozhodnout podle nějakého takového detailu nebo minoritni funkce jinak ses v pekle a nerozhodnes se :)
johnier
Junior

Odeslat příspěvekod LudekN73 8. 12. 2017 23:09

Ahoj děkuji Ti za shrnutí, o té abenci diody na LG G6 jsem nevěděl. Stejně nikdy nevím jaká barvička, co signalizuje, takže to by řešil always on displej. Bezdrátové nabíjení pro mě asi zatím není argument , v autě na to nemám nabíječku a u postele v tom nevidím výhodu.

A ty jsi v pohodě s podáním barev u SG7S a tím jejich dialerem, který mě fakt nepříjde user friendly.

Co ostatní ? Máte ještě nějaké tipy? Co Motorola nebo nějací další číňani?
LudekN73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 12. 2017 02:20

v zadání se ti líbí Honor ale ne Huawei?
asi nevíš, že Huawei = Honor, respektive Honor je jejich samostatná značka, která nabízí až na pár rozdílů v modelech to samé co smartphony Huawei, ale za nižší cenu :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 9. 12. 2017 11:53

Já mám tedy klasickou SG7 (ne edge) a podání barev na displeji mi přijde OK (dá se nastavit, jestli chceš spíš věrné nebo syté barvičky..dle chuti), fotoaparát má trochu sytější barvy, ale nijak tím netrpím a přijde mi to v pohodě (byť osobně mám raději živější barvy). Spíš mi vadí agresivní zpracování obrazu...ale na to člověk ani nepotřebuje ten telefon držet, stačí se podívat do testů ;)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LudekN73 9. 12. 2017 17:42

Nick Cave píše:v zadání se ti líbí Honor ale ne Huawei?
asi nevíš, že Huawei = Honor, respektive Honor je jejich samostatná značka, která nabízí až na pár rozdílů v modelech to samé co smartphony Huawei, ale za nižší cenu :)


Samozřejmě,že to vím a taky vím, že nemůžu porovnávat P9 lite s Honor 9 a ekvivalent k Honor 9 je finančně nevýhodný, tak co si mám od Huawei vybrat podle tebe? Když bych tu měl rozepisovat proč tohle jo a tohle ne tak je to na 3 A4 asi nemyslíš?

-- 9. 12. 2017 17:47 --

Dneska jsem si zase po několikáté půjčil S7 Edge a vnitřně mi to prostředí prostě nesedí, nějak moc mi v minulosti vyhovovalo Sence od HTC, pak SONY a teď i to MIUI je lepší než ten Touchwiz, jiank na zbytek by se dalo asi zvyknout, ale mít telefon, se kterým se mi nebude chtít pracovat.....asi to vnitřnš nepřekousnu. Jeětě se budu muset kouknout na prostředí LG G6
LudekN73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 9. 12. 2017 18:34

Podle Dialeru bych se který telefon koupit nerozhodoval...na Play storu jich máš bezpočet na stažení a některý tvé požadavky splňovat musí.
Galaxy S7 má skutečně špatné hledání kontaktů, to souhlasím, používám proto jiný Dialer.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Dany9963 9. 12. 2017 19:22

Máte někdo zkušenosti s Honorem 9? jak je na tom s foťákem?
Dany9963
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Fililkaa 11. 12. 2017 01:06

Honor 9 fotí jako profesionální foťáky, má duální fotoaparát, díky kterému dokáže dělat fakt super snímky
Fililkaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 12. 2017 01:18

Fililkaa píše:Honor 9 fotí jako profesionální foťáky

Kohopak k nám z Huafanu zase poslali poreferovat o fotoaparátech? :-D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nikeid 11. 12. 2017 13:36

honor pecka,ale bude ti killovat endomondo a ostatní trackovací appky ;) snad jen s výjimkou samotnýho Huawei Health, ale ta zas neumí export do .gpx, takže to do endomonda nedostaneš, a taky s výjimkou mapy.cz, tam mi jde vše v pohodě :-)
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod Fililkaa 11. 12. 2017 22:12

Za mě je to prostě topka, hlavně jeho velká paměť, což u telefonů za 11 tisíc s moc nevidí, navíc jsem k tomu ještě dostal náramek Honor Band 3, mají na to v Prosinci akci
Fililkaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Knapka369 12. 12. 2017 00:01

záleží na požadavcích. Pokud chceš stylovku a vymakaný produkt, určite si vyber ověřenou značku.
Knapka369
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LudekN73 12. 12. 2017 16:56

CosiOdvedle píše:Podle Dialeru bych se který telefon koupit nerozhodoval...na Play storu jich máš bezpočet na stažení a některý tvé požadavky splňovat musí.
Galaxy S7 má skutečně špatné hledání kontaktů, to souhlasím, používám proto jiný Dialer.


No vidíš, na to bych zapomněl. Možná proto, že pře lety jsem s různými dialery a launchery experimentoval, ale vždy jsem kvůli pomalosti a jejich logice skončil u továrního nastavení. Na Tvůj popud jsme vyzkousel pár dialerů na P9lite a bohužel musím opšt konstatovat to samé, je to prostě pomalé, nebo možná některé by šly, ale chtělo by to vyzkoušet bez těch reklam, a platit se mi za to nechce abych to pak nepoužíval. No prostě zlaté HTC sense nebo případně MIUI.

Byl jsem se mrknout v LG na G6, krom toho, že tam měli všechny s tim foťákem co rozmazáva fotky :-D , tak se mi docela líbil, ale dialer opět podobný samsungu :-! a na můj vkus pomalý. Snad stejně jako P9lite /mluvím o rychlosti náběhu dialeru/. Já už fakt nevím, ale abych čekal 2 sec než budu moct někoho vytočit, mě fakt neba. V tomhle šlape Iphone mnohem lépe. Takže jsme opět v koncích. Honor ani Huawei nechci asi řešit do doby, kdy nebudou mít IP a vadím mi, že dodávají na trh takové shity jako P9lite :-D a dokud nebudou řešit killování trackerů o kterém už vědí rok. To si podle mě dělají akorát srandu ze zákazníků a tohle není pro mě seriozní firma.
LudekN73
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků