Dual Sim + SD karta + dobrý foťák

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Qefik 4. 12. 2017 10:46

Ahoj,

řeším teď z mého pohledu neřešitelný problém s novým telefonem. Aktuálně frčím na Lumii 950 DS a budu žádat o refund z důvodu vypáleného displeje (3. stejná závada). Rád bych zůstal u Windows, ale bohužel nic jiného momentálně není, tak se budu muset prokousnout do Androidu, což snad nebude tak velký problém.

Požadavky:
Dual SIM - oboje na LTE, potřebuji firemní číslo s daty
USB-C - podmínka, mám už většinu příslušenství a nechce se mi vracet na MicroUSB
5" displej - Menší bych nechtěl, nějak výrazně větší typu Note také ne. Ideálně IPS, abych nemusel řešit opět problém s vypalováním displeje.
Samostatný slot na SD kartu - Jsem na to zvyklý, nicméně pokud bude mít telefon interní paměť 64GB+ jsem ochoten to obětovat.
Kvalitní fotoaparát - Občas fotím, nic extra, ale Lumii jsem si kupoval vždy skrz dobrý foťák. Optická stabilizace ideální. Nechtěl bych kvalitativně spadnout.
Rychlé nabíjení - QuickCharge podmínkou, opět jsem již zvyklý
Bezdrátové nabíjení - Rád bych si zachoval tuto funkci, jednak mám doma nabíječku a na nabíjení přes noc úplně ideální, nemluvím o nabíjení při cestě z hospody :)

Co se týče ceny, představoval bych si něco do 15k

Děkuji všem za tipy, výstřelkům typu Xiaomi bych se chtěl vyhnout, nějak tomu z nepochopitelných důvodů nemám důvěru.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2017 11:10

Existuje takový smartphone v tomto cenovém limitu?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 4. 12. 2017 12:13

Já nic rozumného nenašel, proto se ptám :) 15k je orientační ale moc přes bych jít nechtěl.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2017 12:31

Budeš muset ještě slevit z požadavku, např. bezdrátové nabíjení a potom se nějaký smartphone najde..
Ještě uveď max velikost displeje
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 4. 12. 2017 13:23

Pokud to nevyplynulo z textu, tak na bezdrátu netrvám, ale beru to jako výhodu, jediné na čem trvám tak je USB-C, Dual SIM, QuickCharge. Max 5,8", ale fakt max, ideálně něco kolem pětky.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2017 13:53

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchacho 4. 12. 2017 14:31

Samsung galaxy A5 2017 DUOS, maximální spokojenost...
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 4. 12. 2017 14:58

Díky za tipy, Huawei vypadá zajímavě, akorát nemá QuickCharche a podle toho co jsem četl, tak ty technologie jsou od QC a Huawei rozdílné a potřebují jiné nabíječky.

Samsung určitě ne, jediné o čem bych uvažoval je S řada a ta nemá dual sim. A5 2017 má navíc amoleda, což bych vzhledem ke zkušenostem s vypalováním na L950 nechtěl.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bedla13 4. 12. 2017 15:16

OnePlus 5 nebo 5T
Bedla13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2017 15:55

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 4. 12. 2017 17:43

Kluci díky za tipy, nicméně počkám ještě po CESu, jestli něco nevyplave zajímavého. HTC vypadá hezky, bohužel bez jacka, což je pro mě nepraktické.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Colomboa 10. 12. 2017 07:30

Qefik píše:Samsung určitě ne, jediné o čem bych uvažoval je S řada a ta nemá dual sim. A5 2017 má navíc amoleda, což bych vzhledem ke zkušenostem s vypalováním na L950 nechtěl.


A na to jsi přišel kde, že Samsung řady S nemá Dualsim... Samozřejmě, že ho má. Jako jiné značky je to hybridní slot, tedy buď druhá SIM nebo mikroSD karta. Ale prodává ho jen brand, tedy www.obchod-samsung.cz - https://www.obchod-samsung.cz/samsung-galaxy-s8-dualsim-64gb-midnight-black, momentálně s Cashbackem 3000,- a 1000,- Kč na další nákup. V podstatě tedy za 20990,- Ano, S+ má 6,2", ale rozdíl od Tvého předchozího mobilu Nokia 950 DS s 5,7" není velký 0,8 cm na výšku, na šířku je menčí o 0,5 cm a tloušťka je stejná.
Nokia DS - 152 × 78 × 8,1 mm,
SGS8+ DS - 160 × 73 × 8,1 mm.

Jinak ta výbava a sklon ke značkovějším telefonům a požadovaná cena do 15k se momentálně zrovna moc neslučuje...
Colomboa
Junior

Odeslat příspěvekod Knapka369 12. 12. 2017 00:05

v dnešní době je hodně kvalitních mobilu, stačí si jen vybrat. Pokud to chceš přes eshop, určite zkus ověřené a hodně známe eshopy.
Knapka369
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koblih.jr 12. 12. 2017 13:03

Fyzicky na tři karty je třeba nové LG Q6 Dual.

Obrázek

Přidaná hodnota:
* velikost těla 5", ale má displej s 5,5".
* 32GB paměti + karty microSD (vždy!)
* 3GB RAM
* 13MP optika se světelností f2.2 a za sebe musím říct, že dělá dobré fotky
* odemykání telefonu obličejem (moc se o tom nemluví, ale funguje to skvěle). Nemá čtečku otisků prstů, není zapotřebí
* kovový rám a odolnost MIL-STD810G
* chlazení telefonu vodící pie-linkou do hliníkového rámu (v zime tedy může při náročných operacích hřát prsty! :) )

Na prd:
* nemá jako ostatní dualSIM telefony NFC, takže Android pay nepodporuje
* není otevírací pouzdro

Nějaké dotazy ke Q6? Za mě úplná SPO-KO-JE-NOST
A ještě poznámka: cena spadal v CZC na 6.190CZK: https://www.czc.cz/lg-q6-32gb-dual-sim- ... 93/produkt
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 12. 12. 2017 13:56

Zdravím,
ještě přihodím další tip - Asus ZenFone 4 ZE554KL Dual SIM - https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=As ... L+Dual+SIM
Netřeba se bát, neboť kromě slabší baterie (3300 mAh) funguje skvěle a bez problémů.

Úspěšný výběr.
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků