Telefon do 2000 Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 24. 10. 2014 14:42

Zdravím, poradili byste mi dotykáč s Androidem do 2000 Kč? Chtěl bych za tuto cenu především co nejlepší kus po HW stránce, značka (výrobce) je vedlejší, ale zároveň aby byl spolehlivý - žádný problémový šmejd. Jediné požadavky na kterých si trvám jsou snad jen WiFi a GPS modul. Díky.
ReMusiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 24. 10. 2014 14:45

Do dvou tisíc solidní HW a spolehlivý? No já ti nevím. Nechceš přitlačit na rozpočtu?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 24. 10. 2014 15:02

Moc ne, pouze kdyby to bylo nezbytně nutné. :D Namátkou, co takový Samsung S6310, Huawei Ascend Y330, Nokia X Dual nebo LG L40 a další a další...? Řekl bych, že i v této nízké ceně se najde hodně zajimavých kousků. :)
ReMusiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 24. 10. 2014 15:06

Nokia X Dual snad ani Android nemá… :-D
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 24. 10. 2014 15:15

Hoši, pro vaší představu. Kdyby se mi už nerozpadala moje dosavadní N81, tak bych nadále neměl ani potřebu ohlížet se po něčem jiným - novějším. :-D
ReMusiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 24. 10. 2014 15:22

Já nedávno řešil podobné dilema s mobilem pro mámu a nakonec to vyhrál mobil Gigabyte (za 2000 čtyřjádro, 1GB RAM). Zatím šlape spolehlivě (od května)
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 24. 10. 2014 15:23

Jenže s Androidem můžeš mít v této cenové kategorii potíže… :-| Co třeba Lumia 520, Prestigio MP 8400 Duo s WP
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 24. 10. 2014 15:30

Vaso00: O jaký model Gigabyte se prosím tě jedná konkrétně?

D.Francis: Proč by Android měl být problémový? Do WP se mi zrovna dvakrát nechce, dosud jsem WP neměl v ruce a myslím, že software oproti Androidu bude skromnější.
ReMusiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 24. 10. 2014 15:34

U Gigabyte nikdy nevíš... Chybí podpora výrobce, nepočítej s aktualizacemi, kdoví jak funguje servis :-|
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod pedes 24. 10. 2014 17:54

ReMusiCZ - android je bohužel poměrně náročný na HW a správné odladění. Tudíž, zejména pokud plánujete stahování více aplikací, prostě se vám po čase ve většině případů bude sekat. Je potřeba se s tím smířit. P.S. symbian se i přes jeho neduhy blbě nahrazuje.
Z vámi zmíněných modelů bych volil spíše model Y330, který má rozhodně lepší displej než samsung young, rychlejší data, vyšší verzi BT, dvoujádrový procesor s novějšíí technologií výroby, s lepší grafikou atd. Jinak bych si možná připlatil za Y530, nebo Ascend G6.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 24. 10. 2014 18:40

pedes: Díky za tip a jeho přednosti, poznamenám si.

Nic méně, vjel jsem na Heureku, zaškrtal všechny mé požadavky a vyjelo mi na výběr celkem 13 různých kousků: http://mobilni-telefony.heureka.cz/f:16 ... 1500-2100/

Otázka tedy je, který z nabídky z odkazu výše byste mi doporučili a proč oproti zbytku? Pokud víte i o něčem lepším, který tam není, určitě nevrhněte. Díky.
ReMusiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod pedes 24. 10. 2014 19:37

ReMusicCZ - protože máte jako prioritu GPS, vyhněte se procesorům, které s ní mají problém. Nejsou to všechny od MTK, ale například ten, který je v Prestigio MultiPhone 4044 DUO - rozhodně doporučit z pohledu GPS nemohu. Z výběru bych osobně vyřadil noname značky, kvůli podpoře nebo servisu. Výkonově na tom budou plus mínus stejně. Já bych si osobně trochu připlatil, pokud nepořizujete telefon na pár měsíců.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 24. 10. 2014 19:42

Sekání se opravdu dostaví, po roce tyhle mobily můžete zahodit...

Nejlevnější použitelný je podle mě LG L65
Pokud ještě levnější chytrý mobil tak Lumia 520... Popravdě, bereš jako nevýhodu u WP aplikace, jenže na tyhle krámy do dvou tisíc nahraješ 6 aplikací a začne se to zpomalovat... Tak kde je výhoda teď?
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 24. 10. 2014 20:00

Odpověď automatu - sekání se dostaví - je lež! Třeba Lenovo A800 po roce žádné sekání! Na druhou stranu tam není staženo sto aplikací.
Ale je pravda, že dost levných androidů se seká. Zvlášť ty s nástavbou.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 24. 10. 2014 20:03

Jedinou aplikaci, kterou mám v plánu přidat by byla tak GPS navigace. Pokud k chodu mobilu není třeba instalovat něco dalšího, tak jiný aplikace mi jsou šumák. Dál nemám v plánu mobil používat na nic jiného než volání, SMSky a občasnej net přes WiFi.
ReMusiCZ
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků