Průzkumník spoborů - zobrazení sítě

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Retiree 13. 12. 2017 19:29

V Průzkumníku od jistého okamžiku nevidím síťové disky, zoufale bloudím a hledám.....
Průzkumník souborů>Navigační podokno>položka Síť:
Viditelné jsou pouze Okolní počítače, Síťové disky se nezobrazují.
Poraďte prosím, jak obnovit zobrazení síťových disků v položce Síť.
(Win10 1709, dnešní aktualizace - do souvislosti nedávám)
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 12. 2017 19:40

Používáš moderní W10 v prehistorickém stylu herního W95. :-)
Máš přístup do ostatních PC, pokud na ně klepneš?
Btw:
Předpokládám domácí LAN. Ve správně nastaveném profi LAN bys touto funkcí
Retiree píše: Okolní počítače

neměl vidět nic.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 13. 12. 2017 19:46

V položce Tento počítač vidím mapované disky resp. jejich vybrané složky, v položce Síť vidím (v navigačním okně) jen počítače, ve vedlejším okně vidím mj. tyto disky jako media Twonky a pod, vlastní disky nikoli
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 12. 2017 22:23

Takže máš přístup do daných PC a vidíš sdílené složky => vyřešeno.
Bezpečné to není, ale když Ti to vyhovuje a máš vše zálohované...
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 13. 12. 2017 23:06

Přístup, který zmiňuješ, je login do webového UI, ne k adresářové struktuře disku, nicméně do horního adresního řádku průzkumníku lze zapsat cestu k disku ve tvaru \\DISK1\path..., pak se zobrazí (a zpřístupní) klasická struktura příslušného WD disku (Public, Smartware, TimeMachineBackup,,,), disk se současně objeví v navigačním podokně položky Síť (ale ne ve skupině Počítač, viz níže).

V hlavním okně se zobrazuje několik skupin: Multimediální zařízení, Počítač, Síťová infrastruktura, Úložiště. Ve skupině Počítač jsou zobrazeny pouze počítače PC, i když disky manuálně vložím výše uvedeným postupem...

Srovnávám se dvěma dalšími PC (ve stejné síti), oba zobrazují ve skupině Počítač i síťové disky WD (všechny tři PC jsou po dnešní aktualizaci, 1709, 64bit).
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 12. 2017 07:27

Objevil jsi korektní a relativně bezpečný postup -> volání externích zdrojů pomocí UNC:
Retiree píše:\\DISK1\path

Jinak by měly být všechny externí zdroje nedostupné, což evidentně W10 nesplňuje => nejedná se o bezpečný OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 14. 12. 2017 10:16

Zápis UNC jsem byl nucen použít už při první instalaci W10, služba DVBViewer Recording Service neakceptovala zápis na mapovaný disk...
Pochopil jsem, že to nezobrazování ostatních zdrojů ve složce Síť by měl být žádoucí stav ?
Nemyslím, že by chlapci z Redmontu testovali právě jen tento můj pc... i když věřím, že postupnými malými krůčky se k onomu cíli v historicky krátké době deseti let dopracují
Uvítal bych spíš nějaké tipy na možné příčiny, zatím jsem asi vyloučil chybu v routeru (DNS)
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 12. 2017 11:09

Používáš nějaký bezpečnostní SW třetí strany? Pokud ano, zkus deaktivovat firewall. Může jít o starší verzi, která není zcela kompatibilní s novým buildem OS. Zkontroluj dostupnost aktualizace.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 14. 12. 2017 11:23

Používám pouze Windows Defender...Nic jiného v pc nebylo (snad kromě online Esset Scanner), nepoužívám ani žádné čističe typu CCleaner a odinstalátory...
Jen doplním: Windows 10 Pro 64bit,v.1709, build 16299.125 na všech třech PC
Naposledy upravil Retiree dne 14. 12. 2017 11:38, celkově upraveno 1
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 12. 2017 11:36

Pak zkus spustit Win+R > optionalfeatures a zkontrolovat, zda je povoleno sdílení souborů SMB 1.0/CIFS.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 14. 12. 2017 12:02

Win+R není univerzální :-| , nicméně v seznamu je SMB Direct nezaškrtnuté, stejně tak na funkčním PC. Přesto jsem zkusil položku SMB aktivovat, bez požadovaného výsledku. Naopak na tabletu, verze 1607, položka SMB vůbec není
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 12. 2017 12:11

Retiree píše:Win+R není univerzální :-|

Funguje na všech Windows. Na tabletu lze použít virtuální klávesnici.

Retiree píše:nicméně v seznamu je SMB Direct nezaškrtnuté, stejně tak na funkčním PC. Přesto jsem zkusil položku SMB aktivovat, bez požadovaného výsledku. Naopak na tabletu, verze 1607, položka SMB vůbec není

U mě se to v českém překladu jmenuje Podpora pro protokol sdílení souborů SMB 1.0/CIFS a má to tři podpoložky (vše zaškrtnuto).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 14. 12. 2017 12:24

BINGO !!!
Zaškrtávací políčko u položky Podpora pro protokol sdílení souborů SMB 1.0/CIFS bylo tmavé, podpora Klienta SMB zaškrtnutá nebyla (na kontrolním a funkčním laptopu ano).
Po povolení (zaškrtnutí) klienta vše naskočilo, vřelé díky!

Jsem si naprosto jistý, že jsem volitelné funkce nespouštěl a tedy nic neměnil, naopak si nejsem jistý, kdy problém nastal. Problém jsem zjistil až při hledání ztraceného souboru a pokusu o jeho obnovení ze zálohy. Z obvyklých rozhraní souvisejících se zálohováním nebyl příslušný disk viditelný, nicméně 3 dny před aktualizací pravidelné zálohování proběhlo...
Retiree
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků