Divné chování po reinstalaci Win10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 12. 2017 00:32

Ahoj,
nedávno jsem si kvůli upgradu PC přeinstaloval Windows 10 a zlobí mě aktuálně tyto dvě věci:

1) Když vypínám PC a mám zapnuté programy, tak se po dalším spuštění PC zase zapnou přesně tam, v jaké fázi se při vypínání nacházely (Chrome otevře stejné taby atp.). Nevíte prosím, kde bych mohl tuto funkci vypnout? Nedaří se mi to najít.

2) Občas mi random nefunguje pravé tlačítko, když klikám na hlavní panel. Tray ikonka, zvuky atp. fungují, ale pravý klik na aplikace nefunguje. Pomůže například, když se odhlásím a znovu se přihlásím.

3) Mám dva monitory a na jednom z nich mám spuštěné Spotify. Když ale někdy chci na něj kliknout, tak se při tom kliku přepne obrazovka na aplikaci/okno pod tím. V praxi to vypadá tak, že chci kliknout na Spotify, ale při kliku se tam objeví například Chrome a kliknu do něj. Pomůže až když to natvrdo minimalizuji.

Pokud byste kdokoliv věděli, jak tyto neduhy odstranit, tak budu jen rád. Reinstalaci OS bych radši dělal až jako poslední možnost. Díky moc za případnou pomoc! ;-)
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 12. 2017 05:58

W10 je stále ve vývoji => jsi betatester.
Popisuješ vlastnosti nové verze W10.
Z Tvého popisu vyplývá, že jsi zapomněl zakázat nejhorší zhůvěřilosti, především FastBoot.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2017 11:00

Vypni fastboot a nastav PC aby se vypínalo - normálně po instalaci je W10 nastaven při vypnutí na usínání......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 3. 12. 2017 12:01

Jenom připomínám že W10 od Falls Creator Updatu začaly po normálním vypnutí+zapnutí nebo restartu spouštět to, co bylo minule spuštěno. Tohle by mělo pomoci:

Nastavení - Účty - Možnosti přihlášení - Použít mé přihlašovací informace k automatickému dokončení nastavení zařízení po aktualizaci nebo restartování - VYPNOUT
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 12. 2017 12:21

Hm, tak jsem povypinal vse a aplikace stejne porad nabihaji :hm
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2017 15:15

Tak ho neuspávej ale vypínej! Podle mě jsi to nepřenastavil a pořád tam máš nastavené uspání když dáš vypnout.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mirha 3. 12. 2017 17:06

Nevím o tom, že by to šlo vypnout.Řešení jsou tři.
1. Před vypnutím ukončit všechny programy
2. Dát "shutdown /s /f /t 0" do baťáku, a vypínat baťákem
3. Windows + D minimalizuje všechna okna na hlavní panel a zobrazí plochu
potom Alt+F4 vybrat Vypnout
mirha
mirha
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2017 18:09

De to vypnout v podrobnostech plánu napájení (pokud to tedy nějaká aktualizace nějak nepřekopala).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mirha 3. 12. 2017 18:37

No to právě nefunguje. Ale na foru Insideru jsem našel:
What’s new in Build 17040

Based on your feedback, the feature to restore applications that have registered for application restart after you reboot or shutdown (through power options available on the Start Menu and various other locations) has been set to only occur for users that have enabled “Use my sign-in info to automatically finish setting my device after an update or restart” in the Privacy section under Sign-in Options Settings.
mirha
mirha
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků