Nefunkční/blikající displej

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kiki33 12. 9. 2017 11:01

Ahoj, včera když jsem otevírala svůj notebook tak v něm trošku křuplo a od té doby mi displej pořád bliká jako by se dokola zapínal a vypínal. Když ho otevřu pod některým úhlem tak vydrží déle ale stejně třeba 1x za minutu blikne... Myslíte že se to dá nějak vyřešit nebo opravit? Nebo je to rovnou na odpis? :--
Kiki33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 12. 9. 2017 12:27

Muzou to byt az tri problemy:

1. Vadny displej, respektive jeho elektronika - ocekavej investici kolem 2500 +- 1000.
2. Vadny invertor, pokud pouziva CCFL nebo samotne trubice - investice kolem 1000 +- 500 (invertory jsou obecne levny, ale specializovany pro konkretni typ notebooku jsou daleko daleko drazsi).
3. Vadny kablik z desky - investice tak 500, nejdrazsi na tom casto byva doprava ze zahranici (k memu staremu kompu to byl kablik za 7 USD + 35 USD za dopravu).

1. Se muze projevovat i takto, ale neocekaval bych to
2. Poznas snadno - na displeji bude neco zobrazeneho, jen nebude svitit podsviceni
3. Je nejpravdepodobnejsi a nejvic odpovida priznakum. Doporucuju vymenit co nejrychleji - v tom kabliku jsou tenke dratky a tecou tim relativne velke proudy, mohlo by to odnest i neco jineho.

Jestlize se v tom sama nevyznas, smer servis. Jestli se nebojis a jsi trochu zrucna, rozeber to (podle servisniho manualu nebo videa na youtube), mrkni co za typ kabliku tam je, objednej novej a vymen - neni to zase tak slozity.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 12. 9. 2017 12:44

Já měl bod 3 a otálel jsem. A spálila se deska. Takže bych už NTB nespouštěl a odnesl do servisu... případně vyměnil káblík sám.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kiki33 13. 9. 2017 17:02

Aha, mockrát děkuji za radu. A neznáte náhodou nějaký dobrý servis z okolí Ostravy? :-]
Kiki33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RockyMan 16. 9. 2017 17:21

Kiki33 - Ahoj, zrovna se mi nejspíš stalo to samé co tobě a už jsem dal noťas kamarádovi co pracuje v servisu elektra tak ti dám vědět až mi řekne co s tím je :)
RockyMan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kiki33 18. 9. 2017 15:32

RockyMan - prosím tě co to je za servis? Už bych to chtěla mít taky někde v opravně ať ten noťas zas můžu používat
Kiki33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RockyMan 18. 9. 2017 19:36

Je to servis abax - konkrétně pracuje pro brno, ale mají pobočky ve více městech a v ostravě tuším taky
RockyMan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kiki33 19. 9. 2017 18:25

Jo ten je taky v Ostravě :) Nemůžeš zjistit od kamaráda jak dlouho by ten noťas u sebe měli když bych to neměla po známosti jako ty?
Kiki33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RockyMan 20. 9. 2017 16:11

Říkal že i s opravou to stihnou tak za 2-3 týdny podle toho jak moc je náročná oprava nebo třeba pokud potřebuješ nějakou specifickou součástku kterou nemají na skladě a musí ji objednat. Někdy to ale může být i dříve :)
RockyMan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků