HP ProBook 4520s - problém s displejem

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slonikm 5. 3. 2017 08:33

Zdravím,

mám již delší dobu (víc než šest let) HP ProBook 4520s. Funguje poměrně bezproblémově (až na zanášení systému, ale to se mi celkem daří řešit), bohužel poslední dobou mu začal zlobit displej. Někdy hned při zapínání, někdy po delší době, začnou přes displej lítat různé čáry nebo se obraz jakoby ztratí v mlze až je obrazovka úplně bílá a tak podobně. Vždycky stačí pohnout víkem a zpravidla se to úplně spraví, občas musím hýbat víc, ale zatím se to vždycky nějak vzpamatuje a zase je tak na hodinu i víc klid. Jak jsem různě hledal, občas se psalo, že by to mohl být problém GPU nebo dokonce motherboardu, ten by ale těžko vyřešilo pohnutí víkem (ne zavření a otevření, aby se obrazovka vypnula a zapnula). Všechno teda ukazuje na poškozené kabílky k displeji, jinak ale panty nemají sebemenší problém.

Máte někdo zkušenost s takovou závadou a její opravou? Rentovala by se oprava, jde vyměnit jenom kabílky? Přece jen, je to šest let starý notebook, nechci kompletně měnit displej a panty, aby se za čtvrt roku rozsypala třeba ta GPU.
slonikm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 5. 3. 2017 10:37

Jestli dobre koukam, tak na eBay je ten kabel od cca 100Kc
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod slonikm 5. 3. 2017 11:53

To vypadá dobře, akorát se do toho nechci pouštět sám, to už by pak nefungovalo nic. Hlavně jsem chtěl zjistit, jestli se to někomu nestalo a nemusel se měnit displej se vším všudy...
slonikm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod H4CK1 5. 3. 2017 12:18

Něco podobného jsem nedávno řešil na probooku 4330s. Display problikaval a někdy nešel vůbec. Vyřešila to výměna LCD kabelu z aliexpressu za cca 150kc.
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod togha1 20. 3. 2017 09:39

slonikm píše:To vypadá dobře, akorát se do toho nechci pouštět sám, to už by pak nefungovalo nic. Hlavně jsem chtěl zjistit, jestli se to někomu nestalo a nemusel se měnit displej se vším všudy...

Mám stejný problém, se stejným NTB. Akorát problém průběžně nejde řešit pouze nahnutím obrazovky, ale musí "sám odejít". Zakládal jsem přesně na toto téma vlákno, jmenuje se defacto stejně, jen mám v názvu "problém s displayem / grafikou", je tam o něco víc komentářů. Ostatní podobně doporučují výměnu - nejprve zkusit kabel, pak případně i display. Osobně jsem se do toho ještě nepouštěl, protože mám druhý NTB, který je lehčí a menší, hodí se mi na cestách více :D vidím to někdy na následující měsíc, kdy se na to zkusím podívat...
togha1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod togha1 14. 4. 2018 21:18

Pokud je to stále aktuální, tak já jsem svůj NTB dal do opravy, došlo k výměně čipu, které byl zřejmě poškozený nebo zničení přehřátím. Takže asi tak...
togha1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 15. 4. 2018 06:20

Můžu se zeptat jakého čipu?
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HonzasX 10. 12. 2018 17:37

Asi myslel GPU, občas stačí reflow, ale lepší je rballing, nejlíp do olovnaté ho cínu ( bezolovo stojí za prd). Proto se taky všechno pro armádu a zdravotnictví letuje olovnatou pájkou :-).

Jinak podobný problém jsem měl na sterém Aceru, stačilo pohnout víkem a obraz zase normálně naskočil, koupil jsem novej kablík k LCD a bylo to stejný. Už jsem to viděl na GPU, ale nakonec se ukázalo, že byl vadný displej. Prostě ho stačilo trochu zkroutit a naskočil.
HonzasX
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků