RX 560 barevné tečky na monitoru

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pepe_jaming 21. 8. 2017 11:50

Dobrý den
Mám grafickou kartu RX 560 4GB a při hraní zaklínače 3 (nastaveno na nejnižší grafiku), se na monitoru začnou zhruba po půl hodině objevovat a hned mizet (zkrátka bliknou) červené, někdy zelené tečky prostě se objeví taková malá červená čmouha a hned zmizí. ve hře mám stabilních 59-60 fps, teplota GPU nikdy nepřekročila 75C. Nevím čím by to mohlo být, ale celkem dost mi to vadí. Nevím jestli je to tím že to ta grafika úplně nestíhá, i když fps jsou v pohodě, nebo za to může procesor, nebo by to mohlo být tím že mám PCI-e 2.0 a je tam pomalý přenos.

GK: Sapphire RX 560 4GB
CPU: AMD fx-6300
RAM: 8GB DDR3

Díky za případnou pomoc.
pepe_jaming
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 8. 2017 12:55

Povetsinou za toto mohou pameti na karte. Pokud je pretaktovana, zrus to. Pokud ne, reklamuj ji.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepe_jaming 21. 8. 2017 13:50

Je to OC verze,myslel jsem si že to bude lepší ale očividně ne :D
Jak se to dá přetaktovat zpět, o taktování moc nevím.
pepe_jaming
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 21. 8. 2017 14:50

V tom případě jsi netaktoval a nemáš co taktovat zpět (kdybys taktoval, věděl bys to).
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepe_jaming 21. 8. 2017 15:16

Už jsem ji kupoval přetaktovanou je to OC verze, v základu má paměť 1216 Mhz ale když koupíš OverClocked verzi tak je paměť taktovaná na 1300 Mhz.

Edit:

Ještě bych dodal, že jsem si všiml, že to dělá i u Rise of the Tomb Raider ale jen tak 1 za 20 minut a u GTA V při vysoké grafice, ale při střední už ne.
pepe_jaming
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 8. 2017 20:16

Ani v jednom příspěvku jsi neuvedl výsledky zátěžových testů GPU a příslušné teploty chipsetu, VRAM a GPU při max. zátěži.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjfb 22. 8. 2017 08:39

Zbytečně Zaklínaxče na low, 560 umí o trochu více.
V ovladačích zkus stáhnout taktování VRAM, jestli to pomůže.
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod pepe_jaming 22. 8. 2017 12:11

Milanr1 píše:Ani v jednom příspěvku jsi neuvedl výsledky zátěžových testů GPU a příslušné teploty chipsetu, VRAM a GPU při max. zátěži.


Můžu sem hodit log file z gpu-z jestli to pomůže, popřípadě jestli mi poradíš nějaký takový program, tak tu dám výsledky...

-- 22. 8. 2017 21:54 --

Zkoušel jsem stress test od FurMarku. GPU pracovalo na 100%, na svých maximálních frekvencích a vše bylo v pohodě, ale opět po zhruba hodině hraní witchera občasné bliknutí, zkusil jsem tedy v radeon settings podtaktovat paměť z 1750 na 1700 Mhz a zdá se, že se to děje méně často a blikne mi vždy jen jedna tečka na monitoru.

Snížení na 1650 Mhz, vyřešilo problém zdá se úplně a snížení výkonu jsem nezaznamenal, každopádně díky za tip, vskutku to bylo taktem paměti.
Teď hraju zaklínače na 60 fps při střední grafice úplně v pohodě. Takže ještě jednou díky.

Můžete lock, nebo tak něco :D
pepe_jaming
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků