Statív pre diaľkové pozorovania/diaľkovú fotografiu

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod baltimora 25. 9. 2018 16:37

Zdravím, poraďte nie moc drahý statív (do 30 €) pre kompaktný fotoaparát SONY DSC-RX100, časom pre niečo výkonnejšie s väčším optickým priblížením, ako napr. Panasonic DMC-FZ1000, alebo jemu podobný.

Využitie statívu bude hlavne na fotografovanie z vrcholov, na diaľkové pozorovania, diaľkovú fotografiu. Bude potrebné ho vynášať na vrcholy pešo, tak preto aby nemal vysokú hmotnosť a nebol príliš veľký v zloženom stave. Na týchto miestach môže aj fúkať dosť silný vietor, preto bude dobré ak sa bude dať statív ešte prípadne zaťažiť.

Fotenie bude zamerané na veľmi vzdialené objekty, ako napr.:

Diaľková fotografia (vzdialenosť 160 km~175 km)
Obrázek
(Zdroj: naobzore.net)


Môj výber statívu:

Hama statív STAR 61
https://www.hama.sk/hama-stativ-star-61/

Vďaka za každú radu.
baltimora
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 9. 2018 10:50

Z popisu mi pride dost tazky.
Pozri napr. Vanguard VK 203AP - vyska do 153cm, zatazenie 2kg, vaha 0,78kg, cena okolo 30€.
S nejakou extra stabilitou ale netreba ratat, skor su to take nudzove opory. Fotoaparaty Sony RX10III/IV maju opticky vyrazne lepsi dlhy koniec zoomu, skus pozriet aj tie. Aj ked su vyrazne drahsie.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baltimora 29. 9. 2018 18:15

Ten Vanguard VK 203AP nevyzerá zle, plusom je nižšia hmotnosť a dĺžka v zloženom stave. Inak aký zásadný rozdiel je medzi VK 203AP a VK 204AP?

Fotoaparáty Sony RX10 III/IV by boli lepšia voľba, ale odrádza ma tam cena. Ešte je tu Panasonic DMC-FZ2000, síce nemá taký zoom ako spomínané SONY, ale cena je nižšia, no stále je to veľa za taký kompakt.
baltimora
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků