Lens coat

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 12. 10. 2017 15:26

Chystám se koupit lens coat na D7100 a 70-200/4, nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi normální verzi a verzi professional, kromě toho, že profesionální verze je o kousek tlustější a o něco dražší?
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 10. 2017 16:15

Lenscoat nebo Lensprotect?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 10. 2017 16:31

Mne zaujalo to na tvých stránkách, od toho Martina Haleše, což je tuším lens coat. Asi je to pro mne zbytečnost, nikdy jsem neměl problém, ani na sjezdovce ani v Indonésii, do žádných pralesů nebo lijáků se nepouštím, takže by to objektiv a tělo mělo vydržet i bez toho. Nechám si poradit.

Aha, tak je to lens protect.

--------------------------------------------

Možná jsem se ukvapil, ale objednal jsem to. Nakonec ve verzi Professional, barvu jsme zvolil 08, pro 70-200/4 verzi s patkou, obě těla a 70-200/4 a dva cestovní objektivy, 85/1,8 a 20/1.4.

Uvažoval jsem původně o pláštěnce, ale minule ji neměli, tohle mi připadá jako lepší řešení, že to v zimě tolik nepromrzne.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 10. 2017 20:36

Profesional je pokud vim jen silnejsi a tuzsi neopren. Na zoomy bych asi spis vzal obycejnou verzi, na pevna skla profesional (na teletech mam dokonce dve vrstvy).

Plasenku jsem mel ultradrahou Think Tank Hydrophopia a od doby Lensprotectu jsem ji nepouzil a nakonec prodal. Je to fajn, kdyz fotis treba z jednoho mista jednim sklem, jinak hrozne nepohodlne.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 10. 2017 20:42

Hm, tak to jsem měl možná s objednávkou počkat na tvoji radu :-(

Už jsem to zaplatil a poslal objednávku. Mám jí zkusit ještě změnit? Já jsem objednávku stejně přeplatil, nevšiml jsem si, že nad 2,000 je doprava zdarma,
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 10. 2017 21:27

Ale ne, nech to klidne takhle.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 10. 2017 22:25

V nejhorším to skončí ve skříni, nebyla by to první ani poslední zbytečně koupená věc :-)
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 10. 2017 20:17

Tak lens protect je doma a vypadá to velmi dobře. Jedinou praktickou výtku mám k tomu, že na obalu pro těla nevidím prostřižení na stativovou objímku (závit), ani ne tak kvůli stativu, ale hlavně kvůli řemenu. Nezkoušel jsem ještě D500, mám ji v servisu na čištění, ale D7100 a objektivy sedí zdá se dobře.
pemar
Návštěvník

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor