Stativ s bodci

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Allydamm 2. 10. 2017 15:46

Sháním stativ kde je možnost našroubovat bodce, jako opravdové na zapíchnutí na louce apod. takže 8-10 cm. Ne nějaké pidi vhodné tak maximálně opřít o kamen.

Prosím o nahození výrobců u kterých víte, že je ještě mají nebo se na ně dají snadno dodělat. Díky.

Jinak stativ bude můj čtvrtý, ale měl by ses stát hlavním a požadavky jako vždy bláznivé. Flip Lock zámky, veliký ale přitom do 2kg, výklopný sloupek. :-) Takže jistě z něčeho slevím.

Je to peklo hledat, nějak jsem si myslel že Manfrotto 190 je optimum, ale už nedělají výměnné patky, pidi bodečky řečí nástavcem, od pohledu divná věc.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 2. 10. 2017 16:33

RRS, benro, gitzo, feisol. Utcite číňania.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 3. 10. 2017 10:08

Dík. Sice kromě Brena samá vysoká liga, ale už rozumím proč Manfrotto nemůže mít bodce.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 3. 10. 2017 10:48

Nj,n...... já mám pro podobné přležitosti stativ, co používají geometři. Sice neskladný a těžký, ale kromě masivních bodců má i patky na zašlápnutí (vlastní vahou) hluboko pod pokryv. V titěrné verzi neexistuje - a páni geomeři ví proč. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 3. 10. 2017 11:00

No to jistě, přivezou si zadek až na místo postaví a půl hodinu s tím lešením nehnou. Tedy tak si focení představit nedokážu.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fajkusj 3. 10. 2017 11:07

Desítku let používám Giottos. Koncovky jsou šroubovací, jde o standart 3/8". Potřebné špice jsem si nakonec vykoval, kupované jsou z duralu a s hodně tupým koncem.
fajkusj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 20. 11. 2017 13:27

Nakonec to vypadá na 3 Legged Thing Winston
https://www.3leggedthing.com/winston.html
Obří přitom snesitelně těžký, se zámky se dá pěkně pracovat i v rukavicích, pro hroty běžný standard
Když ne ten, už mně zbyl jen gitzo, co jsem si hrál poslední dobou s několika značkami, tak už mně nepřijde předražený. :-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 20. 11. 2017 16:49

V pripade, ze planujse fotit v prirode, tak vaha 2,20 kg a 60 cm nie je na nosenie moc?
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 20. 11. 2017 18:29

golem: je snad nějaký problém pro dospělého chlapa při celodenním
fotovýšlapu v přírodě (i v horách) si nést v batohu fotovýbavu (včetně stativu),
proviantu, pití a oblečení ve váze 8, 10 nebo 12kg ? Já v tom problém teda
nevidím...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 21. 11. 2017 08:22

golem2 píše:V pripade, ze planujse fotit v prirode, tak vaha 2,20 kg a 60 cm nie je na nosenie moc?

Naopak ideál. Aktuálně mám sestavu 2,5Kg, stále si polepším. Stativ nosím přes rameno, ani si nechci představit 30cm pětisekční skládačku. A pokud jdu někam na těžko se 16kg batohem, tak samozřejmě cestovní sestava, tam je každé kilo navíc hodně poznat.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirka.bohacek 23. 5. 2018 17:30

Ahoj, nevim jeste jak aktualni je dotaz, ale snad neprichazim pozde.
Videl jsem a sahal jsem na PMG ProStix 424L (https://www.ngpro.eu/cs/tripody/14-stativ-promediagear-prostix-tr424l). Nedavno ho recenzoval Ondrej Neff.
Ma kvalitni bodce z nerezu, cca 5 cm dlouhe a je to velice solidni a stabilni stativ. Nebo zkus lehci a kompaktnejsi ProStix 343L (https://www.ngpro.eu/cs/tripody/57-stativ-promediagear-prostix-tr343l) Je to u nas novinka, v zahranici jsou na ne hezke recenze.
jirka.bohacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Allydamm 24. 5. 2018 09:07

ProMediaGear je už úplně jiná liga, spíš pro velkoformátové kamery a cenově mimo běžného hobíka. Bodce mají řešeny zajímavě, sice krátké ale vypadají na standard, jen bych se bál jak drží v té "gumové" patce.

Nakonec jsem skončil s Benro TMA27A https://www.benroeu.com/products/benro-tma27a.aspx Carbon za víc jak dvojnásobek mě za tu váhu nestál. A po půl roce naprostá spokojenost.
3 Legged Thing Winston nakonec skončil na tom že jsem neměl kam pořádně připnout popruh, něco co mě vůbec nenapadlo.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 29. 7. 2018 11:35

Ahoj, aktuálně hledám stativ pro digitální zrcadlovku Canon 1300D a objektiv 70-300 mm myslíte že se dá pořídit něco obstojného do 2000 Kč. Asi jediný požadavek, aby stativ měl háček pro pověšení závaží.
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 29. 7. 2018 21:24

GENESIS ABT - ale nemusí ti vyhovovat výška,musím dost často vysouvat středovou tyč ale i potom je stativ stabilní (vyzkoušen s teleobjektivem 550 mm a 30 s ve větru na budovu hezky ostré)
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rammstein 31. 7. 2018 07:42

Rollei C5i je taky docela slušný.
rammstein
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků